TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:48:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: diskus hernija i teretana  (Pročitano 19450 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Februar 18, 2011, 03:07:12 posle podne »

Preventiva DH:
-jačanje mišića stabilizatora trupa
-vodite računa o tome da ledja budu zategnuta (izvijena) pri vežbanju (rasterećuje diskuse)
-jaki mišići ledja, posebno donjeg dela, stabilizuju kičmeni stub i preventivno deluju protiv diskus problema. Mišići daju potporu kič stubu (kao armatura)- ako želite zdravu kičmu morate imati jake ledjne mišiće.
-hiperekstenzije treba izbegavati ako imate već problem sa ledjima... Odlične su statičke vežbe za stabilizatore.... sa ili bez pilates lopte
 :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Februar 08, 2011, 05:40:57 posle podne »

:)
pazi, nikad nije kasno za našu državu :)
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #39 poslato: Februar 07, 2011, 11:59:08 posle podne »

I meni je drago, pa dobro 6 meseci i nije mnogo za nasu drzavu ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Februar 07, 2011, 09:16:24 posle podne »

Drago mi je da te je neko shvatio ozbiljno.
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #37 poslato: Februar 07, 2011, 03:43:31 posle podne »

Ja sam bio kod ovog fizijatra i popricao sa njim malo duze i dao mi je neke savete sta i kako. Raspitao sam se za njega i rekli su mi da je za sportsku medicinu dobar i da sam ranije trebao da odem kod njega da ne gubim vreme i zdravlje kod ostalih. Rekao je za hiperekstenziju da sme ali da ne odgovara svakom, i da se ne dize mnogo unazad, sa jakim cimanjima, i bilo bi pozeljno u pocetku da se lagano potpomaze laktovima(pa tek kad misici dosta ojacaju onda lagano bez cimanja i nekog izvijanja bez laktova, tek toliko da se telo odvoji od podloge). Meni nije problem HE i pokusacu ovako kao sto mi je covek rekao.
Sačuvana
Difovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #36 poslato: Februar 07, 2011, 03:29:46 posle podne »

Pa dobro, ja u principu mislim da je to vazba koje bi trebala da bude sastavni deo treninga za trbusnjake, al naravno tu su i vezbe za stabilizaciju tipa one u polozaju za sklek ali oslanjanjem na podlaktice itd...
Sačuvana
"I've missed more than 9000 shots in my career.
I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the
game winning shot and missed. I've failed over and over and over
again in my life. And that is why I succeed." -Michael Jordan
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #35 poslato: Februar 07, 2011, 02:07:15 posle podne »

Delimično to što pričaš ima smisla, ali povrede se dešavaju samo iz jednog razloga, a to je kada sila primenjena na telo postane veća nego snaga samog tela.

Dakle rešenja su dva, a to je ili smanjenje primenjene sile ili povećanje snage tela. U ovom slučaju govorimo o mišićima, tako da jačanjem samih mišića sprečavamo povredu.

Ovde dolazi komplikovani deo, a to je: "Koje vežbe su bolje za jačanje ovog ili onog mišića."

Pošto i rektus abdominis i erektor spinae rade u svrhu stabilizacije, tako ih i treba trenirati u stabilizovanom položaju. Tako da sam ja protiv i "trbušnjaka" i "leĂ°njaka". To je moje mišljenje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Difovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #34 poslato: Februar 07, 2011, 01:21:14 posle podne »

Pa, na osnovu nekog mog znanja iz anatomije koje je nazalost za sad veoma skromno :) :D znam da je kljuc prevencije balans medju misicima, hteo sam samo reci da ne valja raditi samo trbusni zid, jer time onda dovodimo kicmeni stub u povijeni polozaj, zato je hiperekstenzija dobra stvar za odrzavanje tog balansa... Pojasnicu jos malo bolje kad istrazim jos malo o tome...:) :D
Sačuvana
"I've missed more than 9000 shots in my career.
I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the
game winning shot and missed. I've failed over and over and over
again in my life. And that is why I succeed." -Michael Jordan
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #33 poslato: Februar 07, 2011, 10:13:08 pre podne »

Meni hiperekstenzija prija ali samo sa blagim i umerenim podizanjem, bez cimanja i tog prevelikog izvijanja
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #32 poslato: Februar 07, 2011, 07:57:10 pre podne »

Pretpostravljam da misliš na hiperextenziju leĂ°? MeĂ°utim ja se ne bi složio sa time, bar ne sa tim delom gde leĂ°a treba izvijati. Kičma nije pravljena da ide u hiperextenziju i erektori su tu da stabilizuju trup sa leĂ°ne strane - samim time ti mišići ne treba da se rade previše u hiperextenziji (moje mišljenje)

Ja smatram da erektore treba raditi u stabilizovanom položaju, sa vežbama kao što je mrtvo dizanje ili raditi hiperextenziju (mislim na klupu) ali i samu kičmu dovoditi samo do prirodne pozicije.

Mislim da je mnogo veća šansa za povredom kada se ide u hiperextenziju, pogotovo prenaglašenu HE, a gotovo svakodnevno viĂ°am ljude da baš to rade.

Isto tako nisam veliki fan "obrnutih trbušnjaka" opet iz istih razloga, ne vidim mnogo smisla da se radi ova vežba kad postoje bolji načini.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Difovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #31 poslato: Februar 06, 2011, 11:49:37 posle podne »

Pozz svima, zao mi je sto uopste postoji slucajeva diskus hernije medju vezbacima, mogu da zamislim koliko to moze da unazadi trening i upropasti neke stvari... Ne znam mnogo stvari koje mogu pomoci kada je diskus hernija vec dijagnostikovana... Ali mogu da skrenem paznju svima koji ne znaju, posto znam da dosta vezbaca forsira, pre svega svoje trbusne misice di iznemoglosti...bitna stvar koju zelim da naglasim je da se ne zapostavlja vezba izvijanja ledja u svakom treningu trbusnjaka...jer ukoliko dodje do disbalansa izmedju ove dve strane tela veoma se povecava rizik od diskus hernije... Eto, rekoh bar da neki koji ne znaju nauce kako da sprece diskus herniju...:) :)
Sačuvana
"I've missed more than 9000 shots in my career.
I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the
game winning shot and missed. I've failed over and over and over
again in my life. And that is why I succeed." -Michael Jordan
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #30 poslato: Februar 06, 2011, 10:50:14 posle podne »

Bio kod oba. Neurolog me uputio kod neurohirurga, a ovaj mi rekao da radim sa fizijatrom a da se njemu javim ako se stanje pogorsa, odnosno ako mi se oduzme noga, padne stopalo itd.... Jer je rekao da su manji ispadi tolerantni i da to treba da se resi sa fizijatrom. To sto mi samo trne stopalo a ponekad me boli butina je zanemarljivo, sa tim moze da se zivi. Ja znam da moze ali zelim da pokusam da zivim bez toga. :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Februar 06, 2011, 07:49:20 posle podne »

Hvala. Meni je problem u levom stopalu i ponekad ali vrlo retko u desnoj butini. Mozes li mi reci gde imas diskus herniju i sta si radio? Znam da ni jedan slucaj nije isti ali mozda nesto moze da koristi?

Iskreno ja mislim da si ti slučaj za neurologa/neurohirurga. Ne zbog operacije nego mi se čini da ti treba ozbiljan savet. Ne pravim frku smao rekla bih da bi ti oni možda prošli ozbiljnije
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #28 poslato: Februar 06, 2011, 07:19:14 posle podne »

Negde na nekom forumu sam video diskus hernija nije bolest od koje se umire, ali je bolest sa kojom se umire. :) Hvala ti na informacijama. Javicu se ovde kad nesto novo saznam ili nesto slicno. Ali jedna stvar tri put meri jednom seci. Sve sto cujete, proverite na vise mesta i vidite da li to vama odgovara, neka vam vase telo(ledja) bude merilo za sve.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #27 poslato: Februar 06, 2011, 06:53:21 posle podne »

Radio sam i danas radim (sve prolazi, ali diskus hernija je večna;) brdo vežbi, previše da bi ih ovde ispisao. Nije to proces koji ponavljam nego stalno mu prilazim iz raznih uglova.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.