TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:09:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kompletan vodič za početnike  (Pročitano 25395 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #29 poslato: Avgust 11, 2012, 05:06:17 posle podne »

Čestitam ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
marXman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #28 poslato: Avgust 10, 2012, 10:47:13 posle podne »

"Nadam se da me još uvek pratite, samo da proverim ko čita do ovog dela nek u svom odgovoru napiše čokančićem ću te, čokančićem ćeš me. Slobodno copy/paste ovaj deo LOL"
Sačuvana
It is not enough to aim. You must hit!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #27 poslato: Decembar 19, 2010, 11:48:06 pre podne »

Ja mislim da najvise proteina ima u cvarcima :))
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #26 poslato: Oktobar 21, 2010, 11:45:42 posle podne »

@bozidar
A od čega si ti genije hteo da izgradiš taj novi mišić? Od vazduha? :D Ako ti se ne sviĂ°a izraz proteini, ti onda koristi belanćevine i nikako ih ne mešaj sa "zlom" hemijom tipa steroida i amfetamina. ;)
Logika je prosta - ako hoćeš da nešto napraviš moraš da imaš materijal i da radiš. O proteinima se baš toliko priča jer su ti oni upravo glavna gradivna materija za mišić, a vežbanjem ćeš ti da složiš taj protein kako valja i napraviš mišić.
(Čisto kao analogija - recimo da hoćeš da dobiješ brdo sala - šta bi radio? Naravno, jeo bi masno kao ludak. Ista ti je logika i ovde samo nećemo da mastimo. ;))

Btw, svaka čast! Krenuo si na vreme ja bih rekao. ;) Vidi malo čitaj o tempo treningu kad naučiš da jedeš, kako ti može dati dosta na masi bez da digneš teg.

Ovo su ti svi već pomenuli - protein nije samo u kantama. Pojačaj meso, jaja, tunjevinu, mleko i ima da počneš da rasteš.

Ako već peglaš po 300-400 zgibova po treningu, razmišljaj da jedeš lepo 1h pre treninga i što pre posle; a pošto hoćeš da pobegneš od "hemije" onda barem smaži kesicu suvog grožĂ°a momenta kako završiš poslednju seriju i trk da jedeš.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Oktobar 21, 2010, 09:31:24 posle podne »

Proteini ili belančevine nalaze se u mesu, ribi, jajima, siru, mleku, jogurtu, pasulju, grašku, lešniku, orahu... znači sve to da jedeš i da ti bude super i bez suplementacije :)
Svaka čast za vežbanje :) Ne zaboravi da jedeš dovoljno inače se troši mišić umesto da raste...
Sačuvana
Gosa
Gost
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 21, 2010, 09:17:32 posle podne »

ovako da bi nabacio masu,moras da unosis proteine!proteini nisu nikakva hemija i imas ih u organizmu!proteine ubacujes kroz odredjenu ishranu tipa belo meso,crveno,riba itd..tako da ishrana je 70% posla..sto znaci da bez ishrane nema ni mase!!!!
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2010, 09:30:19 posle podne od strane Gosa » Sačuvana
bozidar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 21, 2010, 09:07:37 posle podne »

xaxa naplacuju Kraljewi.xD ok ipak hwala..a neki ciljewi su mi da malo powecam misicnu masu ali bez ikakwih proteina ili tako nesto..zato pitam..gde god da sam pogledao za ishranu tu su swe proteini,steroidi i hemija bez veze..ne znam da li je dobro uzimati tako nesto u mojim godinama kako god nebih da probam..
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 21, 2010, 07:40:16 posle podne »

Poz. moras navesti svoje planove, mada sa 14 godina treba da si opusten totalno. to sto radis je extra, tako da ako mene pitas ja bi ne bi menjao... mada opet ne znam tvoje planove i ciljeve...

procitaj po forumu malo, imas svasta, ne verujem da ce ti odmah neko napisati komplet program jer treneri su placeni da to rade... prelistaj malo pa pitaj sta te interesuje!
Sačuvana
bozidar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 21, 2010, 01:00:09 posle podne »

Ja sam bozidar imam 14. godina wec radim wezbe trbusnjake od 300 do 400 u serijam od po 100.. ili kad radim wise po 200...zgibove 5 serija po 5. unutrasnjih spoljasnjih i iza ledja..sklekowa 5. serija po 20..i nekad propadanja koloko mogu...
woleo bi da mi neko iskusniji napise neki plan wezbanja...nesto prosto bez sprawa naprimer trbusnjake sklekowe zgibove ili tako..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Avgust 16, 2010, 07:28:34 pre podne »

Pa sa tvojim obimom verujem da to nije nista cudno :)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #19 poslato: Avgust 16, 2010, 06:49:16 pre podne »

I ja sam u zadnje vreme više dao na to istezanje jer mi je biceps baš dosta savio ruku, a to mi jako smeta u atletici.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Avgust 15, 2010, 07:43:36 posle podne »

Tehnicki se svodi na to, ali ono sto je malo ne preporucljivo je da se isteze misic koji se ne radi, tako da se ledja ima najvise logike istezati kada se rade grudi, ali moze se istezati svaki misic koji bi radio kontru. Tako da i kod ljudi koji rade grudi/biceps, moze da se isteze biceps dok se rade grudi, ili ramena dok se rade ledja itd.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Avgust 15, 2010, 06:23:59 posle podne »

Da li to znači da treba da istegnemo leĂ°a pre nego što radimo grudi?
Izbiljno pitam, ne znam.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Avgust 15, 2010, 09:21:38 pre podne »

Istezenje u toku treninga ima svoje upotrebe, kao recimo kod kontrastnih misicnih grupa, npr kada se rade grudi i leĂ°a obično se rade produžene super serije gde se sve vežbe obe mišićne grupe poslažu po težini i rade naizmenično, a takoĂ°e se i istežu naizmenično pošto je primećeno da se ima više snage ukoliko kontrastna mišićna grupa nije zgrčena.

Recimo dobar primer je biceps i triceps, ako je ovo sa grudima i leĂ°ima malo nejasno. Recimo kada se radi stojeći pregib šipkom naš biceps ne samo da mora da savlada kilažu koju dižemo nego i silu zatezanja koju triceps stavlja na lakat. Dakle ako je triceps istegnut više će "popustiti" bicepsu tokom vežbanja.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nickey
Gost
« Odgovor #15 poslato: Avgust 14, 2010, 01:12:35 pre podne »

ne, nikako, istezi se posle treninga
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.