TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:23:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: STA JE BOLJE?  (Pročitano 2587 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Novembar 03, 2010, 01:20:50 posle podne »

Dobio si vec adekvatne odgovore od mojih kolega.Mene jedino cudi sto je i Alen primeto   da ipak ti  imas neko iskustvo jer godine su iza tebe pa samim time treba da znas kako ti telo reaguje na neke stvari i odredjene varijacije sa uh.To sto si ti odmah u pocetku posle pauze napredovao je normalna pojava posle duze pauze.A dobitak mase i to kakve, zavisi samo i iskljucivo od tebe,nacina ishrane (to prvenstveno) pa onda sve redom...
Pauzu opet odredjujes sam,kako ti prija.Imas ovde na nasem forumu a verujem i na ostalima razlicita misljenja koliko pauze kome traju izmedju serija.Po meni oko toga ne treba da se pravi neka velika drama vec ides kao sto Marko kaze po osecaju.Ja na primer pravim pauze nekad i do 3min izmedju rada grudnih misica ali zato mi one explodiraju posle svake serije.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2010, 12:08:11 posle podne »

Gledaj da izvor hidrata bude kvalitetan,a sto se tice pauza izmedju serija,idi po sopstvenom osecaju koliko tebi prija.Uglavnom kod osnovnih vezbi sa vecim tezinama trebaju malo vece pauze.Unos proteina drzi visoko i mozda ne bi bilo lose da ubacis i neki sagorevac i bar 3 kardio teninga nedeljno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 03, 2010, 07:38:53 pre podne »

Pozdrav,

To što radiš male pauze je apsolutno nebitno za bodibilding, na kraju krajeva ako dobro napreduješ onda nemaš nikakvih problema. To što masa misli da si na efu, toga fakat uvek ima, jer većina (čitaj 90% ljudi) nema to u sebi da trenira kako treba pa onda misle da su svi na steroidima...

U svakom slučaju ovo tvoje pitanje je zaludno, jer ti treba da odgovoriš na njega. Kažeš da imaš toliko godina treninga, a onda opet pitaš krajnje početnička pitanja. Ako hoćeš brzo da dobiješ na masi onda moraš da se umastiš. Čisto dobijanje mase je po meni zaludna stvar i nešto što rade samo pozeri. Fakat mišići vole da imaju sala na sebi da bi maximalno rasli. Sve te fore sa vidljivim trbušnjacima cele godine su za manekene, ali onda opet ja sam bilder i to je moj način razmišljanja.

Recimo da nikad ne treba da dozvoliš sebi da odeš preko 15% sala, a ovo bi trebalo da znači da imaš još uvek donekle vidljive trbušnjake, ako preĂ°eš ovu granicu čeka te dosta meseci dijetisanja...

Ukoliko si već toliko masan onda bi trebalo da razmisliš o tome da prvo poradiš na skidanju tog sala pa da onda nabacuješ kilažu. Onda opet ako ti je cilj da budeš što veći (iz kog god to razloga bilo) onda nastavi i nabacuj što više mase bez obaziranja na salo.

Ima još jedna stvar. Obično ljudi kada unose više UH to znači da jedu puno hleba, slatkiša i slično. Ukoliko preĂ°eš samo na integralne hlebove i testenine, ovsene, voće i povrće imaćeš i mnogo manje nabacivanje sala, jer fakat ako unosiš previše prostih šećera insulin će da odradi svoj posao i brže ćeš da se nagojiš i to bez obzira kako treniraš ili koliko male pauze da praviš izmeĂ°u serija.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
vuk01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2010, 12:57:36 pre podne »

Pozdrav ljudi,
evo je moja problematika :-)
Odmah da znate,da mi ne bi u startu stiglo 10 poruka:to nista nevalja,menjaj ishranu,menjaj trening,citaj forum.
Nisam pocetnik,al nisam ni profesionalac.
Treniram vec pa ima 5-6 god ali sa prekidima,sa ne uvek regulisanom ishranom,sa osnovnom suplementacijom,
tako da je moja gradja i vise nego zadovoljavajuca u odnosu na ulozen trud.
Znam dobro sta i kako treba raditi,a tome mi je odavno jos pomogao ovaj forum jer sam ovde hiljadu stvari naucio,promenio i primenio :-)
E sad,sta me zanima.
Od prosle godine pa do pre 3 meseca nisam isao u teretanu,nisam stizao zbog 1000 obaveza sto poslovnih sto privatnih i trening mi je bio
kucna varijanta.Mislio sam da cu uspeti da barem ocuvam ono od pre al nisam,nego sam samo smsao.
Vratio sam se u teretanu pre tri meseca i krenuo sam punom parom.
Od suplementacije koristim trenutno samo protein.
Pojacao sam zesce ishranu i stvarno napredujem bas dobro.
Ali,pored povecanog unosa proteina povecao sam i unos ugljenih hidrata,dobijam na masi i snazi bas,bas dobro al ide jedan deo i u stomak pa me zanima.Da li mi je bolje da nastavim ovako do npr nove godine,pa da onda smanjim UH i ubacim kardio i da tako krenem da topim salo i radim def.
Ili da vec sad jos korigujem ishranu.
Plasim se da cu ako sad smanjih UH upropastiti tako stvarno dobro napredovanje,al s druge strane me smara sto dobijam i salo.

Drugo,izmedju vezbi bas,bas pravim male pauze da osecam svi misle da sam zgutao efedrin pre svakog treninga,da li je to dobro s obzirom da radim na masi.Ili da malo ipak pravim pauze,jer trenutno bukvalno izmedju dve sertije samo brzo dodam ili smanjim tegove i odmah radim?
Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2010, 09:23:11 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 17 upita.