TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:45:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: belanca u prahu  (Pročitano 57160 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #23 poslato: Maj 30, 2011, 06:14:21 posle podne »

najbolje što sam videla u inostranstvu su belanca u tečnoj formi , pakovanja od pola litre :)   samo bacite to na tiganj i dodate ovsene i savršeni doručak je spreman :)

Eh da to ima ovde, tačno više nikad ne bih bacio ni jedno belance. Kupiš kantu sa belancima i ne razmišljaš.

ima u novom sadu u BIOUNI u sekspirovoj po toj ceni, a vidjala sam na jos par lokacija u zdravim hranama oko limanske pijace. ako ste iz beograda postoji biospajz, imate njihov sajt, a oni i dostavljaju na kucnu adresu.. ja sam danas uzela u biouni, i probala za dorucak, odmerila sa onom mericom sto dobijate uz whey kad kupite jednu i samo umeshala sa hladnom vodom.. ukus je kao da pijete ziva belanca, samo sto nije onaj ljigav ukus sto je super!

Za biošpajz znam, ako je to ona zdrava hrana kod 14e. Imaju oni te neke "makrobiotiške" proteine (tipa izolat iz soje i ta belanca u prahu). Mada koliko se ja sećam, cena nije baš bila najsrećnija. Mislim da je pola kg bilo oko hiljadu (čak mi se čini i više dinara).
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #22 poslato: Maj 30, 2011, 05:53:59 posle podne »

pocnite da uvozite to :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Maj 30, 2011, 04:29:22 posle podne »

najbolje što sam videla u inostranstvu su belanca u tečnoj formi , pakovanja od pola litre :)   samo bacite to na tiganj i dodate ovsene i savršeni doručak je spreman :)
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #20 poslato: Maj 30, 2011, 03:40:18 posle podne »

evo nasao sam http://www.biospajz.rs/katalog/belanci-u-prahu-500-gr.html 

ali to mu onda ispadne 142 belanca na 500g ako je 3.5g ekvivalent 1 belancu,po ovome whey izgleda jeftinija varijanta :(
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #19 poslato: Maj 30, 2011, 03:21:55 posle podne »

da li zna neko gde u bg-u mogu da se kupe jajca,tj belanca,u prahu?   :D

sad sam tek procitao ceo xenijin post  :P hvala xendzo  ;D
« Poslednja izmena: Maj 30, 2011, 03:27:23 posle podne od strane Markovic » Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #18 poslato: Maj 30, 2011, 02:14:32 posle podne »

imaju oni svashta, samo treba pitati.. tamo redovno kupujem chajeve i ovsene na merenje
Sačuvana
Brankica Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #17 poslato: Maj 30, 2011, 02:11:32 posle podne »

E bas sam danas isla u BIOUNI po lanene i nisam se setila da pitam, tnx ;)
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #16 poslato: Maj 30, 2011, 02:05:35 posle podne »

ima u novom sadu u BIOUNI u sekspirovoj po toj ceni, a vidjala sam na jos par lokacija u zdravim hranama oko limanske pijace. ako ste iz beograda postoji biospajz, imate njihov sajt, a oni i dostavljaju na kucnu adresu.. ja sam danas uzela u biouni, i probala za dorucak, odmerila sa onom mericom sto dobijate uz whey kad kupite jednu i samo umeshala sa hladnom vodom.. ukus je kao da pijete ziva belanca, samo sto nije onaj ljigav ukus sto je super!
Sačuvana
Brankica Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #15 poslato: Maj 30, 2011, 08:04:36 pre podne »

1 kg - 900 dinara.

Vredi li koristiti ih?Mozda su sa mlekom ukusnija. ;)

Gde si nasao po toj ceni?

Ja imam br telefona jajare :) iz Indjije i tamo je kilogram 1633 dinara, stim da moras da ides po to tamo a ukoliko je firma u pitanju, nesto je jeftinije i rade isporuku na kucnu adresu
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #14 poslato: Maj 29, 2011, 07:50:46 posle podne »

Protein iz belanca kida - biološka vrednost vrh, čak su i prilično brza (odmah su iza wheya).

Belanca u prahu su belanca, samo dehidrirana. Oko toga ima par problema doduše. Jedan problem je što nzm koliko je to bakteriološki ispravno... Tipa salmonela is, mada kapiram da ako je pušteno u prodaju, a uostalom to uparavanje je moralo da ide na nekoj povišenoj temperaturi (mada kolikoj ako je belance ostalo "neočvrsnuto"?) Drugo, ukus - ajde manje više. Treće - cena? Vidi koja je cena - ja skoro kad sam gledao u nekoj zdravoj hrani mislim da je po računici bilo nešto neisplativo u poreĂ°enju sa wheyom, ali nemoj da me držiš za reč.

Mislim da se ovde radi o belancima u prahu za industrijsku upotrebu (ona su jeftina) i nema da brines za samonelu, jer nisu prosto dehidrirana, mesaju se dok se ne dobije cvrsta masa a onda na termicku obradu.

Kao sto Roberte rece dobra su za gasove.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #13 poslato: Maj 29, 2011, 07:12:42 posle podne »

Ocu belanca u prahuuuuu :) gde ima to u bio hrani a? koliko na 100 grama proteina ima? znaci belanca prah brokoli sprglu i belo meso ,sprintevi tegovi i cao staro telo :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #12 poslato: Maj 29, 2011, 05:41:04 posle podne »

Pomešala si ti neke stvari. :D Kakvi šećeri u ovsenim i povrću? :D Povrće predstavlja vlaknaste uglj. hidrate, ovsene su komplexni uglj. hirati(a ne šećeri). Šećeri se nalaze u voću.

A šećeri se nalaze u komplexnim hidratima i vrlo lako se iz istih oslobaĂ°aju. :P Zna Xenia znanje izgleda vrlo dobro. 1:0 za nju Roberte. :P
;D

1 kg - 900 dinara.

Vredi li koristiti ih?Mozda su sa mlekom ukusnija. ;)

Vredi ondak. Za te pare ne možeš ni pola kg low-class wheya da uzmeš. Gde znate da ima da se kupi?
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #11 poslato: Maj 29, 2011, 03:45:21 posle podne »

Na žalost, moram strogo da vodim računa o unosu šećera, i najmanja količina zna da mi pokvari nešto za šta sam mesece ulagala.. Tako da ćao ovsene i dobrodošla belanca :)
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #10 poslato: Maj 29, 2011, 03:25:45 posle podne »

100g ovsenih = 75g uh

Ako si nasla sta ti odgovara onda super
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Pegazeka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #9 poslato: Maj 29, 2011, 02:59:58 posle podne »

xenia ako probas belanca u prahu prenesi nam utiske :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.