TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:08:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: belanca u prahu  (Pročitano 57161 puta)
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #8 poslato: Maj 29, 2011, 02:37:51 posle podne »

mozda bi chak i za ovsene bilo pogresno reci UH jer tu spadaju i alkoholni,amino-seceri... Glicidi je savremena klasifikacija..
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #7 poslato: Maj 29, 2011, 02:32:15 posle podne »

Ne bitno sad da li su komplexni ili prosti kada im je sudbina ista.. da bi bili upotrebljeni moraju se razloziti do osnovne monomerne jedinice odnosno glukoze.. na 100g ovsenih po nekim podacima sto imas 65g UH sto je stvarno mnogo.. mislis li da ce se iz neke druge namirnice koja je prosti secer a sadrzi npr istu kolicinu UH na 100g ti UH potpuno iskoristiti a iz ovsenih posto su vlaknasti da ce se iskoristiti manje a ostatak samo proci kroz tebe? organizam je i previshe ekonomichan, iskoristice svih 65g UH iz ovsenih, razlika je jedino shto ce se tih 65g iz ovsenih oslobadjati polako kroz vishe chasova, dok neki prosti shecer ce dati tu kolicinu oslobodjenu u krv, mishice itd u roku od max 30 minuta.. nemam ja nishta protiv ovsenih, samo sam ih smanjila u odnosu na neko doba kada sam mislila da je to idealno za dorucak i to bash svaki... sad mislim da nisu bash nuzne u tim kolicinama svako jutro.... bolje mi je da se nakrkam belancima i casom jogurta.. mnogo manje UH, taman koliko mi treba do sl uzine ili ruchka.. eto toliko
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2011, 02:22:54 posle podne »

Pomešala si ti neke stvari. :D Kakvi šećeri u ovsenim i povrću? :D Povrće predstavlja vlaknaste uglj. hidrate, ovsene su komplexni uglj. hirati(a ne šećeri). Šećeri se nalaze u voću.
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2011, 02:01:19 posle podne »

Robert : Dobro varim proteine, nemam problema sa tim, chak za chudo sam tolerantna i na laktozu - proverila sam, tako da imam srece..

Meni je jedino krivo kad pobacam toliko silna zumanca od jajeta, ne volim da bacam hranu pa zato..
Od kad sam izbacila ovsene iz upotrebe imam mnogo bolje rezultate na definiciji, i ako sam ih uzimala pre podne i to maximalno 50g sa vodom.. koliko god da one bile dobre i spori UH, oni su krcati njima,prepune su shecera!! a shta ja obichan rekreativac sa 2h treninga dnevno, dovoljno mi je shecera iz zelenisha i povrca sto jedem dnevno zar ne? Iz mog iskustva su se belanca za doruchak pokazala kao idealna namirnica
Sačuvana
Superman91
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 273


znaci plazma!

« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2011, 12:16:09 pre podne »

1 kg - 900 dinara.

Vredi li koristiti ih?Mozda su sa mlekom ukusnija. ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2011, 11:23:33 posle podne »

Protein iz belanca kida - biološka vrednost vrh, čak su i prilično brza (odmah su iza wheya).

Belanca u prahu su belanca, samo dehidrirana. Oko toga ima par problema doduše. Jedan problem je što nzm koliko je to bakteriološki ispravno... Tipa salmonela is, mada kapiram da ako je pušteno u prodaju, a uostalom to uparavanje je moralo da ide na nekoj povišenoj temperaturi (mada kolikoj ako je belance ostalo "neočvrsnuto"?) Drugo, ukus - ajde manje više. Treće - cena? Vidi koja je cena - ja skoro kad sam gledao u nekoj zdravoj hrani mislim da je po računici bilo nešto neisplativo u poreĂ°enju sa wheyom, ali nemoj da me držiš za reč.

Ako je za barem 20% jeftinije od wheya i ne patiš od ukusa, onda je skroz kul - ako o5 ne, onda ne ako mene pitaš. Da je protein dobar - odličan je.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2011, 10:47:54 posle podne »

Ostavi se toga, ne vredi nimalo. Samo izaziva teške gasove. :D
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2011, 10:31:46 posle podne »

Videla sam u jednoj prodavnici da prodaju belanca u prahu, da li je to ok uvrstiti u rezim proteinske ishrane? navodno 3.5g praha vrede kao jedno belance sto nikako nije za zanemariti.. Da li je neko koristio, daje li rezultata kao whey npr?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 11 12 [13] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 17 upita.