TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:42:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 166615 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #807 poslato: Avgust 21, 2016, 05:45:41 posle podne »

Pozdrav, bio sam odsutan prethodnih dana...
slažem se sa nalazom dr Rodića - radi se o enetitisu/entezopatiji lig. patele i kvadricepsa na čašici kolena i o hondromalaciji patele (iritacija hrskavice čašice kolena)
> svi problemi/povrede koje imate posledica preopterećenja kolena...
- sagledavajući sve što ste naveli > preterali ste sa opterećenjem kolena i iz toga su došli i problemi...
--------------------------
- da li trenutno mirujete/radite neke vežbe?
- šta imate od terapija?
- poboljšanje?
- led, gel?
Sačuvana
Megi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #806 poslato: Avgust 06, 2016, 02:18:07 posle podne »

Cao! :) pre godinu i po dana sam povredila levo koleno kada sam pala na basketu na beton, bilo je modro tad i nisam mogla da ga savijam vec sutradan kad sam se probudila. Tek posle mesec-dva sam bila kod fizijatra u poliklinici u Krunskoj i samo mi je dao neki gel, ali je vec dosta proslo od povrede pa mi je rekao da nema smisla tretirati gelovima i nositi steznik.

Casice oba kolena su me s vremena na vreme zabolele pri nekim vezbama u teretani, ostar bol se javljao sa prednje strane dok radim cucanj sa tezinama, bugarski cucanj, iskorak.. Kad me zaboli prestanem da radim takve vezbe za noge, hladim kolena, i kad mislim da je proslo, ukljucim opet te vezbe. Noge sam radila 1 nedeljno. Jedno vreme sam radila i neke vezbe sa tegovima za noge od po 4kg.
evo sta sam radila za noge:
Cucanj na smitovoj masini sam radila sa do 34-36kg max, cesto i manje. bugarski cucanj, cucanj i iskorak sa bucicama uglavnom sa 2x5kg prvu seriju, a ostale 3 serije povecavam pa radim sa 2x6kg ili 8 kg, zavisi od vezbe. kad radim cucanj sa jednim tegom onda i sa 14kg.
za kvadriceps sam radila sutiranje sa do 30kg, leg press sam radila samo par puta sa tezinama oko 40 kg, leg curl sa 20kg, mrtvo dizanje na ravne noge sa 25-30kg sa sipkom, plank sa podignutom nogom, spiderman plank... Bol sa bočne unutrasnje strane sam osecala i proslog leta na bazenu, kad plivam prsno.
Bol koji osecam u poslednjih mesec dana je drugaciji, sa bočne unutrasnje strane najvise, sa gornje i donje strane casice i preko nje osecam jako zatezanje, verovatno je od te upale. Poslednjih dana pre nego sto se takav ucestali bol javio najvise sam radila vezbe na stepenicama, skakanje, trcanje u mestu na jednom stepeniku i trening taj mi je trajao 45min. I jogu sam u to vreme ukljucila.
u tom poslednjem periodu, bol se jednom iznenada javio u setnji, sa unutrasnje strane desnog kolena, tako da nisam mogla da stanem normalno na desnu nogu. posle par dana, s obzirom da sam se vise oslanjala na levu, pocelo je i levo koleno isto da boli i onda sam osetila i ta zatezanja dok hodam. Ponekad je bol bio niz i uz stepenice, pri ustajanju iz sedeceg polozaja mooozda ponekad minimalno, ali osecam bol dok normalno hodam, kad cucnem, zato sada vise ne cucim niti radim noge :D
istezanja sam radila uvek, vise vezbi za istezanje, ukljucujuci i one koje si mi poslao, ali ne traju 2-3min po vezbi..nego celo istezanje mozda 7-8 minuta. :/

UZ sam radila kod Dr Gorana Rodića.
Krenula sam danas sa fizikalnom terapijom. rekoše mi da ne ustajem iz kreveta, cini mi se da malo preteruju  ::) :D
Nadam se da sam ti na sva pitanja odgovorila, cak malo opsirno  :P ;D
Hvala ti puno!
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2016, 04:16:49 posle podne od strane Megi » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #805 poslato: Avgust 06, 2016, 11:39:38 pre podne »

da li si radila ova istezanja za noge?
posle treninga, zadržaj 2-3min, po vežbi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #804 poslato: Avgust 06, 2016, 11:36:00 pre podne »

koje vežbe radiš za noge u teretani?
sa kojim težinama ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #803 poslato: Avgust 06, 2016, 11:35:12 pre podne »

Cao, Pedja. Zovem se Jelena i imam 25 godina i zamolila bih te za strucnu pomoc  :D
Klinickim i UZ pregledom su mi postavljene dijagnoze oba kolena:

Enthensitis lig.supra - et infrapatelaris art.genus lat.dex.
Chondromalatio patellae lat.dex

Dr. mi je juce rekao da imam istrosene casice i jaku upalu tetiva, ligamenata.
Inace, 3-4 godine idem u teretanu, pre sam trenirala kosarku, trcim, sviram bubnjeve. Pre treninga se uvek zagrejem, i na kraju uvek istezem lepo. Doktor mi je savetovao juce da prestanem i sa sviranjem i sa sportom i da krenem sa fizikalnom terapijom. Nemam otok kolena, boli samo pri hodanju. Teska sam 56kg, 170cm visoka.

Interesuje me koliko je ovo ozbiljan problem i koliko traje oporavak, tako da se mogu vratiti svim svojim aktivnostima. Da li se moze regenerisati hrskavica kolena i kako?
Da li treba hladiti ili grejati kolena?

Hvala unapred,  ;D
hrskavice čašica se u tvojim godinama mogu oporaviti... pravilnom terapijom i lečenjem to se rešava...
- gde si bila na pregledu (ultrazvuk)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #802 poslato: Avgust 06, 2016, 11:32:05 pre podne »

pozdrav, nisam stigao da ti odg ranije...
kakve tačno smetnje imaš?
- gde je precizna lokalizacija bola?
- da li ima bola pri vežbanju?
- pri hodu po stepenicama?
ustajanju iz sedećeg položaja?
- čučanju, klečanju?
da li je bilo ranijih povreda kolena?
Sačuvana
Megi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #801 poslato: Avgust 01, 2016, 11:40:17 pre podne »

Cao, Pedja. Zovem se Jelena i imam 25 godina i zamolila bih te za strucnu pomoc  :D
Klinickim i UZ pregledom su mi postavljene dijagnoze oba kolena:

Enthensitis lig.supra - et infrapatelaris art.genus lat.dex.
Chondromalatio patellae lat.dex

Dr. mi je juce rekao da imam istrosene casice i jaku upalu tetiva, ligamenata.
Inace, 3-4 godine idem u teretanu, pre sam trenirala kosarku, trcim, sviram bubnjeve. Pre treninga se uvek zagrejem, i na kraju uvek istezem lepo. Doktor mi je savetovao juce da prestanem i sa sviranjem i sa sportom i da krenem sa fizikalnom terapijom. Nemam otok kolena, boli samo pri hodanju. Teska sam 56kg, 170cm visoka.

Interesuje me koliko je ovo ozbiljan problem i koliko traje oporavak, tako da se mogu vratiti svim svojim aktivnostima. Da li se moze regenerisati hrskavica kolena i kako?
Da li treba hladiti ili grejati kolena?

Hvala unapred,  ;D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #800 poslato: Jul 06, 2016, 10:02:59 pre podne »

da li imaš ravna stopala?
da li patike više trošiš sa unutrašnje strane (u predelu pete)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #799 poslato: Jul 06, 2016, 10:02:06 pre podne »

PeĂ°a, mislim da sam provalio zbog čega me boli dok trčim. Kada gazim, oslanjam se na unutrašnji deo stopala. Čim se oslonim na celo stopalo bol odmah prestane.
kakvo je stanje trenutno?
da li radiš istezanja?
trčiš?
led+gel?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #798 poslato: Jul 02, 2016, 12:15:42 posle podne »

Zdravo :)
Upravo sam procitala clanak o sindromu popliteusa, i zeljela bih se konskultovati sa ekipom na forumu i dr Pedjom.
Aktivno treniram vec 2,5god - sa tegovima uglavnom. Jedno vrijeme sam i trcala ali me uglavnom bol u pokosnicama sprecavao, vjerujem da ili ne trcim pravilno ili su mi patike mutave :) U svakom slucaju, vec odavno mi skljoca desno koljeno, javljao se ponekad bol u zadnjem dijelu, ali posle terapije gelom, malo mirovanja i steznika to bi popustilo. Poslednjih 10 dana taj bol je postao malo intenzivniji, i konstantan. Smanjila sam intenztet treninga, koristim samo nozne tegove, i radim jogu zbog lordoze i dosta mi pomaze. Istezem misice, i setam ali mi sad ovaj bol vec smeta jer niti mogu skroz da ispravim koljeno nit mogu da savijam nogu cesto. Imam blagi otok koljena, i ponekad mi se ovaj bol spusta niz potkoljenicu ako okrenem stopalo ka vani. Stavljam led i koristim "konjski gel", pijem zelatin, koristila sam i glukozamin al sam nesto popustila sa tim. Inace posao mi je takav da zahtijeva 8h sjedenja u kanc. Istezanje zadnje loze mi je preporucio maser zbog lordoze i radim to redovno, mada se ovaj bol javio kad sam pocela sa jogom, prije nekih 20ak dana. Prije toga sam pauzirala trening 3 mjeseca.
 Kakvi su savjeti? Posjete doktoru ili...
pozdrav - bilo bi dobro da otvoriš novu temu i iskopiraš pitanje tamo, da se ne pravi konfuzija, jer mogu da previdim neko pitanje, kada je više vas u istoj temi...
dr Tutorov
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #797 poslato: Jul 01, 2016, 09:09:43 posle podne »

PeĂ°a, mislim da sam provalio zbog čega me boli dok trčim. Kada gazim, oslanjam se na unutrašnji deo stopala. Čim se oslonim na celo stopalo bol odmah prestane.
Sačuvana
Selmamne
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #796 poslato: Jul 01, 2016, 11:37:01 pre podne »

Zdravo :)
Upravo sam procitala clanak o sindromu popliteusa, i zeljela bih se konskultovati sa ekipom na forumu i dr Pedjom.
Aktivno treniram vec 2,5god - sa tegovima uglavnom. Jedno vrijeme sam i trcala ali me uglavnom bol u pokosnicama sprecavao, vjerujem da ili ne trcim pravilno ili su mi patike mutave :) U svakom slucaju, vec odavno mi skljoca desno koljeno, javljao se ponekad bol u zadnjem dijelu, ali posle terapije gelom, malo mirovanja i steznika to bi popustilo. Poslednjih 10 dana taj bol je postao malo intenzivniji, i konstantan. Smanjila sam intenztet treninga, koristim samo nozne tegove, i radim jogu zbog lordoze i dosta mi pomaze. Istezem misice, i setam ali mi sad ovaj bol vec smeta jer niti mogu skroz da ispravim koljeno nit mogu da savijam nogu cesto. Imam blagi otok koljena, i ponekad mi se ovaj bol spusta niz potkoljenicu ako okrenem stopalo ka vani. Stavljam led i koristim "konjski gel", pijem zelatin, koristila sam i glukozamin al sam nesto popustila sa tim. Inace posao mi je takav da zahtijeva 8h sjedenja u kanc. Istezanje zadnje loze mi je preporucio maser zbog lordoze i radim to redovno, mada se ovaj bol javio kad sam pocela sa jogom, prije nekih 20ak dana. Prije toga sam pauzirala trening 3 mjeseca.
 Kakvi su savjeti? Posjete doktoru ili...
« Poslednja izmena: Jul 01, 2016, 11:39:50 pre podne od strane Selmamne » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #795 poslato: Jun 28, 2016, 07:56:04 pre podne »

da li si trčao po usponu/ravnom?
kakav si sa istezanjem listova?
Staza je uglavnom ravna ali ima jedan srednji uspon nekih 200m duzine. Nemam ni o noge ni zabacena kolena. Sto se tice istezanja listova, radim samo ovo gore sto si okacio (ovo sto se kao gura zid). I juce sam trcao bez problema i bolova, moguce da je bilo nesto prolazno, ko ce ga znati. Sad nesto vrtim film, mozda se nisam dobro zagrejao pre trcanja. Za noge radim ono vrtenje kolena u krug, desetak cucnjeva i vrtim u krug stopala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #794 poslato: Jun 27, 2016, 11:28:16 posle podne »

da li imaš:
- O noge?
ili
- zabačena kolena (u nazad)?
- genu recurvatum (zabačena kolena) – slabost mišića zadnje lože ili gastroknemijusa (mišić listova potkolenice) stvara  predispoziciju za unazad isturenih kolena (recurvatum). Izbačenost kolena u nazad pjačno opterećuje mišić popliteus koji stabilizuje koleno prema otvaranju u nazad.
- genu varum (o noge/kolena) – slabost mišića rotatora kuka i iliotibijalne trkae prave predispoziciju za nastanak prema spolja isturenih kolena (o/varus kolena). Izbačenost kolena prema spolaj pojačano opterećuje mišić popliteus koj stabilizuje koleno u otvaranju prema spolja.
 :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #793 poslato: Jun 27, 2016, 11:25:25 posle podne »

moguće da se kod javio i sindrom mišića popliteusa...
 Povrede prenaprezanja mišića popliteusa – nastaju postepeno i najčešće kod treninga trčanja. Ova povreda nastaje kao posledica biomehaničkih nepravilnosti koštano-mišićnog sistema za kretanje (lokomotorni sistem) i skraćenosti mišića zadnje lože.

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bol-iza-kolena-sindrom-popliteusa.html
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.