TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:31:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 166894 puta)
Kupusar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #27 poslato: Novembar 16, 2013, 08:36:27 posle podne »

koje su najbolje vezbe za kvadriceps?
imam samo jedan problem,radim kao nocni cuvar,sedim 12 sati sa savijenim nogama :/
imam oko 185 cm i 90 kg
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Novembar 16, 2013, 03:29:05 posle podne »

za početak izbegavaj sedenje sa savijenim nogama, čučanje, klečanje, stepenice.
uzmi nešto od prepata za hrskavicu : Animal flex universal, ili nodol max ili dona glukozamin...
koliko si visok, težak?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Novembar 16, 2013, 03:25:51 posle podne »

potrebno je da rasteretiš kolena u početku, da se hrskavice odmore i da se pokrene oporavak.
potrebno je da uzimaš suplementaciju preparat za oporavak hrskavice
potrebno je da ojačaš mišić kvadriceps koji stabilizuje čašicu kolena
potrebno je da uporedo sa jačanjem mišića radiš istezanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Novembar 16, 2013, 03:22:39 posle podne »

imaš oštećenje hrskavice kolena. u tvojim godinama to se može popraviti, aki je potrebno da se baviš sa kolenom.
postoji program koji mogu da ti dam da radiš, potrebno je da slušaš savete koje budeš dobio, da izdvojiš malo vremena da odradiš neke stvari koje ti budem davao da radiš...
ukoliko budeš slušao, možes da rešiš problem sa kolenom.ja mogu da ti dajem savete i programe šta da radiš, a, i ne mogu da radim umesto tebe...
Sačuvana
Kupusar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #23 poslato: Novembar 15, 2013, 03:47:57 posle podne »

Ne radim trenutno nikakve vezbe,sto se tice kolena
kod mnogih sam se raspitivao za taj problem,svi mi kazu,manje se kreci,ne bavi se sportom,itd :)
sa 24 god,tesko da mogu da uradim sve to
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Novembar 14, 2013, 07:50:24 pre podne »

pogledaj txt

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bolni-sindrom-aice-kolena-pfps.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Novembar 14, 2013, 07:47:44 pre podne »

da li radiš neke vežbe za kvadriceps? da li istežeš butni mišić?
Sačuvana
Kupusar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #20 poslato: Novembar 14, 2013, 02:53:53 pre podne »

24 god
do sad nisam imao povreda
trenirao sam pre deset godina rukomet,poslednjih par godina igram samo rekreativno fudbal
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Novembar 13, 2013, 09:21:23 posle podne »

koliko imaš godina?
prethodne povrede?
koji sport treniraš?
Sačuvana
Kupusar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #18 poslato: Novembar 13, 2013, 03:25:12 pre podne »

Imam velikih problema sa kolenima.Veliko trenje izmedju hrskavice i casice,skripe mi kolena,kad sedim duze vreme,ne mogu da ustanem,kao neko stegu da mi je stavio na kolena,ne mogu da ih savijem.Da li ima leka mojim kolenima?
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 22, 2013, 06:36:59 posle podne »

Imam povredu lijevog kolena i uradio sam mr  i zakljucak je bio :ruptura prednjeg roga lat. men sa parameniskealnim cistama velicine oko 6-12 mm.Doktor mi je dao da radim neke vjezbe za kvadriceps i meni se to dosta smanjilo al nikako skroz  da prodje.MOgu skoro  sve da radim  al ne mogu da trcim i da se cimam, cim dodje do nekog naglog cimanja meni se to sa strane poveca kao kliker.Mozete li nekako da mi pomognete, makar da me uputite sta da radim.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Mart 08, 2012, 10:19:20 pre podne »

Drago mi je da je koleno ok.  Ne zaboravi da radiš vežbe za kvadricepse i da ih redovno istežeš. Kao preventiva važno be da je čašica pravilno pozicionira u svom žlebu na butnoj bosti pri pokretima kolena...
Sačuvana
ilijar10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #15 poslato: Mart 04, 2012, 10:26:05 posle podne »

Kao prvo - drago mi je da ti je koleno bolje.  Po tome što navodiš reklo bi se da se radi o pfps - u (bolni sindrom čašice ). Moguće je da je prisutna i entezopatija ligamenta patele. Precizna dijagnoza se može postaviti pregledom.  Na rendgen snimanju se vidi da nema preloma koštanih struktura, što je važno da se isključi nakon povrede.  Kod tebe se radi o sindromu propterećenja prednjeg segmenta kolena.  Potrebno je rasteretiti koleno,  izbegavati stepenice,  sedenje sa savijenim kolenima,  čučanje, klečanje. Jačati kvadriceps, istezanje prednje i zadnje lože... Nastavi suplementaciku glukozaminom.
Javi kako napreduješ  :)

Opet me nije bilo neko vreme. Poslusao sam Ognjena,i sad je sve u najboljem redu. Nema nikakvih problema prilikom stepenica,trcanja,sve je u najboljem redu. Hvala Ogiju za savete ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Februar 17, 2012, 12:59:50 pre podne »

Kao prvo - drago mi je da ti je koleno bolje.  Po tome što navodiš reklo bi se da se radi o pfps - u (bolni sindrom čašice ). Moguće je da je prisutna i entezopatija ligamenta patele. Precizna dijagnoza se može postaviti pregledom.  Na rendgen snimanju se vidi da nema preloma koštanih struktura, što je važno da se isključi nakon povrede.  Kod tebe se radi o sindromu propterećenja prednjeg segmenta kolena.  Potrebno je rasteretiti koleno,  izbegavati stepenice,  sedenje sa savijenim kolenima,  čučanje, klečanje. Jačati kvadriceps, istezanje prednje i zadnje lože... Nastavi suplementaciku glukozaminom.
Javi kako napreduješ  :)
Sačuvana
ilijar10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #13 poslato: Februar 16, 2012, 11:18:37 posle podne »

Dobro vece. Vec duze vreme pratim forum i desavanja,ali se nisam ukljucivao do sada. Naimde treba mi pomoc-savet. Imam problema sa kolenima.
Stalno me bolu kolena kad radim cucnjeve,bilo sa kilazom ili bez. Kad sednem,teze ustajem. Ponekad mi onako klecne neko koleno,znate ono,nije bolno,nego jednostavno izgubite oslonac. Pre nisam imao problema sa time,a radio sam cucnjeve sa kilazama do jednako mojoj kilazi. I onda sam u par dana pao 2 puta (ne radeci vezbe) i od onda imam bolove u kolenima. Nije strasno,ali nervira,sve mi je otezano. Bio sam kod doktora,slali su me na snimanje, i kazu sve je uredu. Nema nikakvih ostecenja ali mi i dalje nije jasno zasto bol ne prolazi. Razmisljao sam da uzmem da koristim nesto iz vaseg asortmana za zastitu i regeneraciju zgolobova. Pa me zanima sta mislite,da li ce mi pomoci bar malo,a jos vaznije pitanje,da li ce mi odmoci slucajno?

Hvala unapred.
Pozdrav,
-suplementacija glukozaminom je dobra stvar za tvoja kolena.
-da li su tegobe pri čučnju i sedenju prisutne od povrede, ili i pre toga?
-kog tipa je bila povreda pri padu?
-u kom delu kolena je bolnost i da li ima otoka?
-da li je bilo nekada ranije ozbiljnija povreda kolena?



@ilijar10
kako su kolena,  da li si krenuo glukozamin?
Da se izvinjavam na kasnjenju,ali stvarno nisam mogao ranije.

-da li su tegobe pri čučnju i sedenju prisutne od povrede, ili i pre toga? Jesu i pre povrede
-kog tipa je bila povreda pri padu? Ne razumem? Udarac
-u kom delu kolena je bolnost i da li ima otoka? E ovo je od pre povrede, bol se javlja u delu ispod casice i gore iznad casice sa spoljne strane noge ( kod one zile sto se moze napipati) i tu se ponekad javlja otok, tokom sedenja, pri pokusaju ustajanja bol se javlja na donjem delu casice i ispod njega
-da li je bilo nekada ranije ozbiljnija povreda kolena? Pa iskreno ne secam se tacno sta i kako,ali znam da sam kao mali nesto ozbiljno zeznuo kolena. Ali bio sam bas mali, 3-4 godine.

E sad od kako sam poceo uzimati glukozamin mnogo mi je bolje, skoro da ni nemam problema. Verujem da ce vremenom uz glukozamin i ovo nestati. A bas me cisto zanima zasto mi se to desavalo sa kolenom. Reko ajde probacu ovo za regeneraciju zglobova i hrskavica,i bas mi je puno pomoglo,a ni ne koristim dugo. Hvala vam za predlog!
« Poslednja izmena: Februar 16, 2012, 11:23:30 posle podne od strane ilijar10 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.