TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:39:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 53 54 [55] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 166902 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Januar 31, 2012, 01:16:28 pre podne »

Dobro vece. Vec duze vreme pratim forum i desavanja,ali se nisam ukljucivao do sada. Naimde treba mi pomoc-savet. Imam problema sa kolenima.
Stalno me bolu kolena kad radim cucnjeve,bilo sa kilazom ili bez. Kad sednem,teze ustajem. Ponekad mi onako klecne neko koleno,znate ono,nije bolno,nego jednostavno izgubite oslonac. Pre nisam imao problema sa time,a radio sam cucnjeve sa kilazama do jednako mojoj kilazi. I onda sam u par dana pao 2 puta (ne radeci vezbe) i od onda imam bolove u kolenima. Nije strasno,ali nervira,sve mi je otezano. Bio sam kod doktora,slali su me na snimanje, i kazu sve je uredu. Nema nikakvih ostecenja ali mi i dalje nije jasno zasto bol ne prolazi. Razmisljao sam da uzmem da koristim nesto iz vaseg asortmana za zastitu i regeneraciju zgolobova. Pa me zanima sta mislite,da li ce mi pomoci bar malo,a jos vaznije pitanje,da li ce mi odmoci slucajno?

Hvala unapred.
Pozdrav,
-suplementacija glukozaminom je dobra stvar za tvoja kolena.
-da li su tegobe pri čučnju i sedenju prisutne od povrede, ili i pre toga?
-kog tipa je bila povreda pri padu?
-u kom delu kolena je bolnost i da li ima otoka?
-da li je bilo nekada ranije ozbiljnija povreda kolena?



@ilijar10
kako su kolena,  da li si krenuo glukozamin?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Januar 21, 2012, 11:30:33 posle podne »

Što MSM i Glukozamin vrlo dobro rešavaju. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Januar 21, 2012, 11:18:00 posle podne »

@Bio
... i suština problema je viskozitet sinovijalne tečnosti  :) što je ona gušća to je manje trenje zglobnih hrskavica.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: Januar 21, 2012, 03:36:41 pre podne »

@Bio & Natural
... sada nekoliko dana ne mogu iz kuće zbog laganog rumenila  ::)
tnx  :)

Svi mi ovde otprilike barem znamo ko je ko i ko je gde. ;) :)

@Mo & Bio
preparati glukozamina su veoma važni za zdravlje hrskavice zglobova.  Hrskavica čini suštinu zgloba,  tj glatka površina po kojoj klizaju dve kosti  dok je hrskavica zdrava.  Kada ona oboli,  tu kreću problemi :o
koleno predstavlja najveći problem,  jer su to hrskavične površine koje nose ceo teret tela.
Glukozamin pomaže u zaštiti i očuvanju zdrave hrskavice,  kao i u regeneraciji oštećene hrskavice.  Kod ljudi koji opterećuju kolena pojačano,  bilo sportom ili profesionalno,  potrebna je povremena suplementacija glukozaminom u preventivne svrhe....


Ako smem da dodam (mada znam da nisi hteo da zalaziš u detalje): SINOVIJALNA TEČNOST FTW!  8)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Januar 21, 2012, 12:38:58 pre podne »

Dobro vece. Vec duze vreme pratim forum i desavanja,ali se nisam ukljucivao do sada. Naimde treba mi pomoc-savet. Imam problema sa kolenima.
Stalno me bolu kolena kad radim cucnjeve,bilo sa kilazom ili bez. Kad sednem,teze ustajem. Ponekad mi onako klecne neko koleno,znate ono,nije bolno,nego jednostavno izgubite oslonac. Pre nisam imao problema sa time,a radio sam cucnjeve sa kilazama do jednako mojoj kilazi. I onda sam u par dana pao 2 puta (ne radeci vezbe) i od onda imam bolove u kolenima. Nije strasno,ali nervira,sve mi je otezano. Bio sam kod doktora,slali su me na snimanje, i kazu sve je uredu. Nema nikakvih ostecenja ali mi i dalje nije jasno zasto bol ne prolazi. Razmisljao sam da uzmem da koristim nesto iz vaseg asortmana za zastitu i regeneraciju zgolobova. Pa me zanima sta mislite,da li ce mi pomoci bar malo,a jos vaznije pitanje,da li ce mi odmoci slucajno?

Hvala unapred.
Pozdrav,
-suplementacija glukozaminom je dobra stvar za tvoja kolena.
-da li su tegobe pri čučnju i sedenju prisutne od povrede, ili i pre toga?
-kog tipa je bila povreda pri padu?
-u kom delu kolena je bolnost i da li ima otoka?
-da li je bilo nekada ranije ozbiljnija povreda kolena?

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2012, 12:29:17 pre podne »

@Bio & Natural
... sada nekoliko dana ne mogu iz kuće zbog laganog rumenila  ::)
tnx  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2012, 12:26:17 pre podne »

@Mo & Bio
preparati glukozamina su veoma važni za zdravlje hrskavice zglobova.  Hrskavica čini suštinu zgloba,  tj glatka površina po kojoj klizaju dve kosti  dok je hrskavica zdrava.  Kada ona oboli,  tu kreću problemi :o
koleno predstavlja najveći problem,  jer su to hrskavične površine koje nose ceo teret tela.
Glukozamin pomaže u zaštiti i očuvanju zdrave hrskavice,  kao i u regeneraciji oštećene hrskavice.  Kod ljudi koji opterećuju kolena pojačano,  bilo sportom ili profesionalno,  potrebna je povremena suplementacija glukozaminom u preventivne svrhe....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2012, 10:20:57 posle podne »

KOliko shvatam to može biti samo kotuzija kolena.. čekamo doktora za povrede (sportske, ali to je to :)) ali ja bih rekla da će svakako proći kao i svakai drugi udarac
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2012, 05:49:34 posle podne »

Složila bih se za glukozamin i navela neke od preporučenih proizvoda -  najpovoljnija opcija Natrol MSM glukozamin, a  od kompleksnijih, koji su davali rezultate i u "ozbiljnijim" slučajevima - Labrada elastijoint i Animal Flex Universal

Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2012, 02:30:39 pre podne »

Mojih 5 centi: Kupi glukozamin sulfat. Natrolov je dosta prihvatljive cene, a radi kao i svi ostali. Od njega ne može da ti bude apsolutno ništa loše - Glukozamin-sulfat ti je za hrskavice kao cigla za kuću.

Ništa ne možeš da izgubiš, a možeš mnogo da dobiješ. :) Milina je jer ti prelepo "podmaže" zglobove.


I naravno, sačekaj da ti i OPT kaže nešto na temu, he's the man kad su ove stvari u pitanju.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2012, 12:14:31 pre podne »

Batice, kao covek koji trenutno leci oba kolena mogu ti reci da... I ja sam snimio koleno u domu zdravlja i doktor rekao KOSTI odlicne...Sve ok. I da nisam bio uporan ne bih dosao do dijagnoza... Tako da, razmisli kod koga si isao na pregled. Svi su doktori ali kakvi... Dobro je da se ovde obratis, Pedja je sjajan covek-lekar, cak i ovako online pomaze : )   Ili ce te bar uputiti negde.

zz
Sačuvana
ilijar10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2012, 11:24:12 posle podne »

Dobro vece. Vec duze vreme pratim forum i desavanja,ali se nisam ukljucivao do sada. Naimde treba mi pomoc-savet. Imam problema sa kolenima.
Stalno me bolu kolena kad radim cucnjeve,bilo sa kilazom ili bez. Kad sednem,teze ustajem. Ponekad mi onako klecne neko koleno,znate ono,nije bolno,nego jednostavno izgubite oslonac. Pre nisam imao problema sa time,a radio sam cucnjeve sa kilazama do jednako mojoj kilazi. I onda sam u par dana pao 2 puta (ne radeci vezbe) i od onda imam bolove u kolenima. Nije strasno,ali nervira,sve mi je otezano. Bio sam kod doktora,slali su me na snimanje, i kazu sve je uredu. Nema nikakvih ostecenja ali mi i dalje nije jasno zasto bol ne prolazi. Razmisljao sam da uzmem da koristim nesto iz vaseg asortmana za zastitu i regeneraciju zgolobova. Pa me zanima sta mislite,da li ce mi pomoci bar malo,a jos vaznije pitanje,da li ce mi odmoci slucajno?

Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 53 54 [55] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.