TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:23:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ''smrsati''  (Pročitano 8449 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2013, 03:58:59 posle podne »

Voda sama po sebi filtrira telo i izbacuje toksine i potkoznu vodurinu, jos kad se mixa sa pravim cajevima i prirodnim diureticima.. Nego je on mislio da izbacis vodu dan pred merenje da bi dehidrirala telo, kao sto to takmicari rade, da bi dobila maksimalnu suvocu tela.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2013, 03:19:36 posle podne »

I dan pred merenje pij minimalno vode i malo jedi.Posle merenja znaš šta ti sledi :D I sledeći put nemoj da dozvoliš da moraš baš toliko da skidaš pred meč,jer nije zdravo :)
Ovo me buni, neki kazu da naprotiv treba sto vise vode piti da bi se lakse izbacila suvisna tecnost, a neki da se voda uopste ne pije. Gde je tu istina?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2013, 12:58:44 posle podne »

I dan pred merenje pij minimalno vode i malo jedi.Posle merenja znaš šta ti sledi :D I sledeći put nemoj da dozvoliš da moraš baš toliko da skidaš pred meč,jer nije zdravo :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Decembar 02, 2013, 10:37:15 pre podne »

Slažem se.. izbaci UH i ima da lete kg dole...
Da li to znaci da treba izbaciti i svo povrce i Ella sir, zbog onih 0.5g UH? Tj. za izbacivanje vode treba ishrana samo belanca i meso/riba? Da li se javlja jo-jo efekat nakon povratka na normalan rezim (u mom slucaju minimalno UH iz povrca i zitarice za dorucak)?

Pozdrav trkačice, dobrodošla na forum i vidim da čačkaš po starim temama. Što da ne, vredi ih pomalo oživeti ;)

Pre godinu i po dana sam znao manje o low carb dijetama nego danas i evo kako to sada posmatram.

Nikad nije moguće izbaciti sve UH iz dijete. Čak i kod ljudi koji jedu samo meso i belance skidaju salo istom brzinom kao i na svim ostalim dijetama, jer prva stavka koja se gleda je količina kalorija koja se jede. Jeste da na Keto i Low carb dijetama možeš da unosiš nešto više tih kalorija i to iz masti, opet ćeš samo gubiti više kila, a ne više sala. To je mahom iz razloga što dijete sa niskim unosom UH većma dehidriraju telo, a ne sagorevaju salo. Salo se sagoreva fizičkom aktivnosti.

JO-JO efekat je najveći na dijetama koje drastično smanjuju unos UH. poslednjih par godina dosta radim sa takmičarima u bodybuilding - u i fitness - u i poslednjih par nedelja njihove dijete je uvek zasnovano na niskom unosu UH ili potpunom izbacivanju istih.

Takmičar sa kojim sada radim je pred državno prvenstvo krenuo svoju dijetu sa 83-4kg, držao dijetu sa jako niskim unosom UH (ponekad i danima bez UH) sve dok nisam počeo da radim sa njim nekih mesec dana pred takmičenje i povećao unos UH u dijetu na 300gr. Do takmičenja njegova kilaža je pala na 72kg koliko je imao na bini. Nedelju dana posle takmičenja imao je 90kg. To se zove JO-JO efekat :)

Vidiš, telo će uvek pokušati da se vrati na prethodnu kilažu, pogotovo ako je mesecima bilo forsirano dijetom i/ili dehidrirano niskim unosom UH. Ovo je neizbežno, a na niskom unosu UH JO JO efekat je najizraženiji.

E sad, reci ti meni zašto tebe interesuje to izbacivanje vode? Da li se spremaš za neko takmičenje ili je razlog drugačiji?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2013, 11:50:48 posle podne »

Slažem se.. izbaci UH i ima da lete kg dole...
Da li to znaci da treba izbaciti i svo povrce i Ella sir, zbog onih 0.5g UH? Tj. za izbacivanje vode treba ishrana samo belanca i meso/riba? Da li se javlja jo-jo efekat nakon povratka na normalan rezim (u mom slucaju minimalno UH iz povrca i zitarice za dorucak)?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2012, 06:35:18 posle podne »

Slažem se.. izbaci UH i ima da lete kg dole...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2012, 08:47:33 pre podne »

Pa ako izbaciš sve UH iz ishrane 5 kg na tih tvojih 100 bi trebalo da izaĂ°e za maksimalno 3 - 4 dana, a snaga neće nestati samo treba piti dovoljno tečnosti za to vreme, što bi na tovju kilažu bilo minimum 5 l dnevno...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2012, 05:34:11 posle podne »

Kad je merenje,tj. koliko pre meca?Posto je rizicno tek tako izbaciti hidrate da bi izgubio vodu,ako nemas vremena da do meca vratis tu istu kilazu ili bar 3 od tih 5 kg(tj. ako je merenje dan pre meca onda je to dovoljno vremena da vratis snagu,ali ako je merenje samo par sati pre meca,onda ne znam kako bi to izveo a da ne gubis na snazi)...Mislim da bi Zoli i Alen mogli da ti pomognu po pitanju ovoga. :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2012, 02:16:27 posle podne »

dosta kofeina (400-600mg dnevno), dosta vode, 5km svaki dan trčanje i na konju si za 4-5 dana. Iz ishrane izbaciti sav UH, samo protein i masti, ograničen kalorijski unos, dosta povrća.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2012, 12:44:01 posle podne »

ljudi,imam mec za 7 dana(mma ) i imam 100 kg,a trebao bi da imam maksimum 95...e sad jel bi neko mogao da mi kaze kako da izbacim nesto vode iz tela kako bi dosao do 95 ? znam da to mnogi rade. Sta predlazete? Koristim Xpand btw.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 17 upita.