TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:24:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ''smrsati''  (Pročitano 8451 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Decembar 08, 2013, 11:42:36 pre podne »

Hidriraj ali smanji unos Na da ne bi dolaziolo do preterane retencije vode u organizmu i uglavnom proteinska ishrana bez Uh.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #24 poslato: Decembar 05, 2013, 11:32:49 posle podne »

Moras biti sto vise hidrirana i tako ce pokazati manji procenat masti.
Aha, znaci ako idem na to da dehidriram telo, bice manja ukupna kilaza, a ako ga naprotiv hidriram pokazace manje masti? E sad treba i jedno i drugo da bude sto manje :P Ispada najbolje da taj dan rokam samo sejkove...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Decembar 05, 2013, 09:08:20 posle podne »

Moras biti sto vise hidrirana i tako ce pokazati manji procenat masti.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #22 poslato: Decembar 05, 2013, 08:54:26 posle podne »

Ljudi, danas sam saznala da mi je merenje u subotu, znaci bukvalno za jedan dan! Ocenjuje se telesni sastav i dobijaju dodatni poeni. Ima li neki trik da se dan pred merenje jos malo spusti procenat masti? Tipa da odradim sutra duzi kardio pre dorucka (na pr. brzo hodanje), potom popijem whey, minimalno doruckujem i posle 15h ne unosim nikakvu tecnost nitii hranu u organizam? Bas me zanima ta fakultetska vaga za koju jelte tvrde da je "najbolja" sta ce pokazati. Javljam i za masti i za misice  ;D
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #21 poslato: Decembar 04, 2013, 10:39:13 posle podne »

Ovo je sve okvirno sto sam ti rekao,morao bih znati i kako ti izgleda ishrana poslednjih 15 dana do ispita,kakve treninge imas ,koji je konkretan cilj i onda da ti malo detaljnije pomognem.Ipak ces uci laksa ali pitanje je koliko ces snage imati za neki ozbiljan rezultat ako si glikogenski prazna.
Merenje nece biti pred sam ispit nego sigurno 2-3 nedelje ranije, tako da bez problema mogu da se ispraznim i malo vise ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Decembar 04, 2013, 10:33:05 posle podne »

Ovo je sve okvirno sto sam ti rekao,morao bih znati i kako ti izgleda ishrana poslednjih 15 dana do ispita,kakve treninge imas ,koji je konkretan cilj i onda da ti malo detaljnije pomognem.Ipak ces uci laksa ali pitanje je koliko ces snage imati za neki ozbiljan rezultat ako si glikogenski prazna.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #19 poslato: Decembar 04, 2013, 10:23:38 posle podne »

Onda par dana radi glikogensko praznjenje,poslednji dan izbaci natrijum iz ishrane ,smanji unos tecnosti,nakon merenja pre dizanja mozes jesti proste secere i pij vodu.
Hvala... znaci nikako ova varijanta poslednji dan sa proteinskim sejkovima?

PL discipline su mi praktican deo ispita na DIF-u, i norme za zene su uglavnom 50% tezine (+ 5 kg), zavisi sta se radi... oko 10 ponavljanja... Ne bavim se inace time, vec sportovima izdrzljivosti...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Decembar 04, 2013, 10:02:30 posle podne »

Onda par dana radi glikogensko praznjenje,poslednji dan izbaci natrijum iz ishrane ,smanji unos tecnosti,nakon merenja pre dizanja mozes jesti proste secere i pij vodu.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #17 poslato: Decembar 04, 2013, 09:59:54 posle podne »

planiras neko pl takmicenje....koje su ti cifre po disciplinama...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #16 poslato: Decembar 04, 2013, 09:56:18 posle podne »

Pre takmicenja radi se gligonesko punjenje,potrebni su ti slozeni ugljeni hidrati ne fruktoza (prost secer iz voca).Idealno je jesti pirinac i slicne namirnice sa tim glikemijskim indeksom.
Ne pitam za takmicenje, vec za merenje. Treba neke norme da ispunim za ispit sto se tice power liftinga i kilo, dva manje mi znaci da ne bih podizala vecu tezinu od one za koju provereno znam da mogu. Mozda deluje kao mala razlika, ali meni nije svejedno dizem li 1 ili 2 kg opterecenja vise u bench presu i sl. Plus ima dodatnih poena za telesni sastav... Za takmicenje naravno da se radi punjenje, tu mi i nije bitno koliko imam kg... ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Decembar 04, 2013, 09:47:00 posle podne »

Pre takmicenja radi se gligonesko punjenje,potrebni su ti slozeni ugljeni hidrati ne fruktoza (prost secer iz voca).Idealno je jesti pirinac i slicne namirnice sa tim glikemijskim indeksom.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #14 poslato: Decembar 03, 2013, 10:55:20 posle podne »

A da li je ok dan-dva pred merenje piti samo neki whey sa minimalno secera? Mene licno on ume bas da zasiti, dok od povrca i voca covek ne moze da se nahrani...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2013, 08:07:49 posle podne »

Uglavnom se u poslednjoj nedelji pojacava unos tecnosti i radi polupraznjenje (nikako potpuno izbacivanje uh),a u fazi punjenja smanji se unos tecnosti ali nikako da se izbaci potpuno voda.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Decembar 02, 2013, 05:04:26 posle podne »

E,upravo to. Preneo sam ti ono što je moja drugarica-kickboxerka radila.Nije imala toliko kg da skida,ali je uvek dan pred merenje radila dehidriranje.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #11 poslato: Decembar 02, 2013, 05:00:55 posle podne »

Voda sama po sebi filtrira telo i izbacuje toksine i potkoznu vodurinu, jos kad se mixa sa pravim cajevima i prirodnim diureticima.. Nego je on mislio da izbacis vodu dan pred merenje da bi dehidrirala telo, kao sto to takmicari rade, da bi dobila maksimalnu suvocu tela.
Ok, jel ce jos bolje rezultate dati ako se taj dan pred merenje bude na suvoj keto dijeti - znaci 0% hidrata bez povrca, ili ako se samo jedu salatice?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.