TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:37:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izraslina na kolenu  (Pročitano 30418 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #27 poslato: Avgust 25, 2012, 11:40:29 posle podne »

Ok, dijagnoza znači dobroćudna izraslina na kosti. Operacija je uklanjanje promene u celosti.
Pozdrav

Pretpostavljao sam da je nesto tako,inace nekoliko ortopeda preko interneta mi je reklo da se izraslina obavezno salje posle operacije na neku histolosku analizu,kao to je procedura i to je uvijek tako.Jer valjda postoji sansa za alteraciju na malignitet (na internetu sam procitao da se to samo desi u 1%) ali valjda nije ni svaki Ostehondrom potencijal za taj prelaz.Inace ortopedi mi ni u jednom trenutku nisu pomenuli  da ima sanse za malignitet,da nije bilo interneta ja nikad ni ne bih saznao za to.Bukvalno su se ponasali kao da je neka najnormalnija stvar na svijetu,samo kazu "Nije to nista,ako oces mozemo skinuti,ako neces ne moras" i to je citava prica sa ortopedima.A mene je bas zacudilo kad su roditelji pitali doktora posle operacije da li je to poslato na analizu on je rekao "ne,nema potrebe,to je sve bezazleno" a isto ovo "da je to sve bezazleno i da ne moze prerasti u nista ozbiljnije" mi je rekao i drugi ortoped prije 2 godine,nezavisno od ovoga,a obojica su strucnjaci...onda valjda i nemam razlog za brigu...samo sada da oporavak dobro prodje...javljacu stanje :)
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2012, 11:45:30 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Avgust 25, 2012, 11:23:27 posle podne »

Ok, dijagnoza znači dobroćudna izraslina na kosti. Operacija je uklanjanje promene u celosti.
Pozdrav
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #25 poslato: Avgust 25, 2012, 10:35:10 pre podne »

Ok,hvala,postavio sam ispod dijagnozu sa otpusne liste.
Javljacu kako ide za 2-3 dana
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Avgust 24, 2012, 04:00:40 posle podne »

Potrebno je vreme da se povuče otok 7-10 dana...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Avgust 24, 2012, 03:59:38 posle podne »

Koleno je otečeno zbog hirurškog zahvata koji je radje, bez brige to sve treba da bude dobro. Važno je da se otok ne pojačava, da nema crvenila, temperature. Kad sediš nogu drži podignutu gore, ako ti nije zabranjeno, polako savijaj nogu do granice bola. Ne forsiraj, postepeno radi.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #22 poslato: Avgust 24, 2012, 09:13:25 pre podne »

Dosadan sam,ali imam hiljadu pitanja,pa odgovorite kada budete mogli.

Posle tacno tri dana od operacije bio sam jutros na previjanju,i koleno je dosta nateceno skoro isto kao i dan posle operacije,ne znam da li je to normalno a takodje i nema nekog napretka u savijanju kolena (preko 45 stepeni)....istina jeste da se dosta bolje krecem nego dan posle operacije ali ovo me zabrinjava

Evo Otpusna lista

Sifra dijagnoze:D16

Uputna dijagnoza i Zavrsna dijagnoza: Osteochondroma femoris dystalis lateris dextri

Operatio: Ablatio osteochondromatis femoris lat.dex.in toto

Epikriza:Primljen na odjeljenje zbog tumefakta donjeg okrajka desnog femura radi ispitivanja i lijecenja.Nakon klinicke i radiografske evaluacije konstatuje se navedeno stanje pa se indikuje operativni tretman.Po potrebnoj preoperativnoj pripremi 21.08.2012 god u spinalnoj anesteziji se uradi navedeni operativni zahvat.Rani postoperativni period protice uredno,op. rana mirna,bez znakova infekcije.Otpusta se kuci,sa preporukom za dalje previjanje u nadleznoj hiruskoj ambulanti.Ortopedska kontrola 03.09 2012 god. a po potrebi i ranije.
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2012, 01:04:39 posle podne od strane mister » Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #21 poslato: Avgust 23, 2012, 06:16:19 posle podne »

Ispisacu cim mi donese ovaj prijatelj
Malo sam zabrinut sto noga nece preko ovih 45 stepeni jednostavno sprecava bol na onom mjestu odakle je ovo skinuto,a proslo je 2 ipo dana od operacije,ali valjda bude sve to dobro

P.S  Mogu li ja za nekih 10 dana kada mi i noga bude malo bolje da krenem u teretanu i da radim ali necu raditi vjezbe za noge barem ne neki period dok se ovo ne stabilizuje,jer mi je glupo i dosta mi je veliki period da pauziram mjesec dana sa teretanom,a bas sam krenuo zadnjih 2 mjeseca da idem konstatno i fino sam napredovao,znaci mogu li krenuti za nekih 10 dana u teretani ali da izbjegavam opterecenje na koleno?....a sto se tice kolena,ocekujem da cu mirovanjem vratiti u normalu koleno za mjesec dana,mada mozda trebam i raditi neke posebne vjezbe (vi ste nesto pomenuli) mada meni niko nista nije pominjao,a vjerovatno je i rizicno da se sam upustam u te vjezbe kada nema niko da mi licno pokaze.
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2012, 12:32:06 pre podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Avgust 23, 2012, 03:31:06 posle podne »

Javi dijagnozu i operaciju sa otpusne liste...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Avgust 23, 2012, 03:30:08 posle podne »

Ok imaćeš mali lep ožiljak   ;)  nije preporučljivo da se sam previjaš... Ušiveno je potkožnim šavom koji ostavlja najmanji ožiljak, vadi se jednostavno i može ti izvaditi svaki doktor koji je raspoložen i ima instrumente....
Lep pozdrav
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #18 poslato: Avgust 23, 2012, 12:20:53 posle podne »

Hvala puno na odgovorimaa :)

Jos ovo da pitam,sada trenutno imam samo gazu na nozi,to su mi juce stavili umjesto zavoja u bolnici,rekli su mi da ne moram previjati.Pa sad ja da pitam,da li mogu ja sam kupiti gazu i zamijeniti sa ovom,samo ne znam sa cim se ispira rana (da li sa alkoholom ili jos necim,smijem li ja to kupiti pa sam odraditi?).Znam da su mi u bolnici ocistili sa alkoholom i jos necim.
I jos ovo,rekli su mi da se konci skidaju za 2 nedelje ali da su ovo neki posebni konci i da se oni ne skidaju,jedino mogu kao na krajevima iscupati da mi ne vise,pa sad ne znam da li da idem za 2 nedelje do bolnice da mi skidaju ili da ne idem? (ako budem isao idem u drugu bolnicu u mome gradu,a ovo gdje sam se operisao je udaljeno preko 100 km od mog grada)

P.S Kada su mi skidali zavoj ova sestra i doktor (ne onaj koji me operisao ovaj je valjda neki dr opste prakse ili nesto slicno) poceli da se smiju i on komentarise "jesam li ti rekaoo" i kazu kao "bolje ti ne bi sasili ranu na Plasticnoj hirurgiji" "nista ti se nece poznavati" (misleci na oziljak)
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2012, 12:25:46 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Avgust 23, 2012, 01:28:57 pre podne »

Jos jedno pitanje,da li smijem da pijem Omega 3 i tabete Vitamina i Minerala?Protein,Kreatin i Glutamin sada cu bataliti pa cu krenuti za mjesec dana
možeš to piti, bez brige. Kreatin ne uzimaj dok se ne vratiš u pun trening, tj dok se mesto operacije ne zaceli (min mesec dana)...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Avgust 23, 2012, 12:15:23 pre podne »

Neko priča manje, neko više... Važno je da dobro radi  :)
moraš odmarati 7 dana za početak, posle polako rehabilitacija. Normalno je da osećaš bol na mestu gde je radjeno.
Dolazi u obzir da radiš lagano za obim pokreta i dozirano izometričke kontrakcije (to mora biti prepisano i pod nadzorom).
probaj da nadješ ako ima na odeljenju fizioterapeut pa ga pitaj, kaži da si sportista i da ti je važno....
Izasao sam iz bolnice,dr kaze da nije slao na analizu ono sto je izvadio jer je nepotrebno,kao sve je to bezazleno.
Imam jedno vazno pitanje,da li je normalno da nogu mogu da savijem svega 45 stepeni (90 racunam kada su mi noge u polozaju G slova) to me zabrinjava jer sam mislio tj receno mi je dacu moci savijati nogu u kolenu,ali valjda smeta i otok tome savijanju.I jos nesto,da li smijem da se kupam,rekli su mi da nije obavezan zavoj da nosim?
Kada sjednem ili legnem pa onda ustanem potrebno mi je minut da "pripremim" nogu da bih hodao bez neke boli,valjda je to normalno.Jos nesto,imam veliki svrab
P.S Otpusnu listu cu dobiti za 2-3 dana preko jednog prijatelja u bolnici jer dr nije imao vremena danas
sve što osećaš je normalno, samo polako, ne brini.... Treba unutar 7 dana da predješ 90°, ali radi ispod granice bola, ne forsiraj. Nemoj da kvasiš ranu  7 dana, eventualno lako tuširanje može doći u obzir, ali pAzi na ranu.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #15 poslato: Avgust 22, 2012, 07:30:48 posle podne »

Jos jedno pitanje,da li smijem da pijem Omega 3 i tabete Vitamina i Minerala?Protein,Kreatin i Glutamin sada cu bataliti pa cu krenuti za mjesec dana
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2012, 01:51:28 posle podne »

Neko priča manje, neko više... Važno je da dobro radi  :)
moraš odmarati 7 dana za početak, posle polako rehabilitacija. Normalno je da osećaš bol na mestu gde je radjeno.
Dolazi u obzir da radiš lagano za obim pokreta i dozirano izometričke kontrakcije (to mora biti prepisano i pod nadzorom).
probaj da nadješ ako ima na odeljenju fizioterapeut pa ga pitaj, kaži da si sportista i da ti je važno....
Izasao sam iz bolnice,dr kaze da nije slao na analizu ono sto je izvadio jer je nepotrebno,kao sve je to bezazleno.
Imam jedno vazno pitanje,da li je normalno da nogu mogu da savijem svega 45 stepeni (90 racunam kada su mi noge u polozaju G slova) to me zabrinjava jer sam mislio tj receno mi je dacu moci savijati nogu u kolenu,ali valjda smeta i otok tome savijanju.I jos nesto,da li smijem da se kupam,rekli su mi da nije obavezan zavoj da nosim?
Kada sjednem ili legnem pa onda ustanem potrebno mi je minut da "pripremim" nogu da bih hodao bez neke boli,valjda je to normalno.Jos nesto,imam veliki svrab
P.S Otpusnu listu cu dobiti za 2-3 dana preko jednog prijatelja u bolnici jer dr nije imao vremena danas
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2012, 02:10:24 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Avgust 22, 2012, 12:47:53 posle podne »

Neko priča manje, neko više... Važno je da dobro radi  :)
moraš odmarati 7 dana za početak, posle polako rehabilitacija. Normalno je da osećaš bol na mestu gde je radjeno.
Dolazi u obzir da radiš lagano za obim pokreta i dozirano izometričke kontrakcije (to mora biti prepisano i pod nadzorom). probaj da nadješ ako ima na odeljenju fizioterapeut pa ga pitaj, kaži da si sportista i da ti je važno....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.