TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:39:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izraslina na kolenu  (Pročitano 30336 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #12 poslato: Avgust 22, 2012, 06:24:57 pre podne »

Hvala na podrsci
Valjda daju sve te informacije kada izadjem,znam da je bila Spinalna anestezija...jedva idem na nogu,sepam,osjetim pri nekom koraku neprijatnu bol,desi mi se odjednom da pocne da mi pulsira mjesto i to boli,odakle je skinuto ovo.Preznojio sam se citav,ne znam valja li sada forsirati nogu jer je proslo 24 sata od operacije
P.S Program rehabilitacije su neke vjezbe koje sam radim kuci?jer mi ovdje nisu to pominjali,a ovdje sam udaljen od kuce preko 100 km
Doktor iako je dobar strucnjak strasno malo informacija daje,mislim da nije ni poslao izraslinu na analizu jer kaze da ovo nije nista opasno.
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2012, 09:04:00 pre podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Avgust 21, 2012, 11:03:52 posle podne »

Samo polako, svaki dan si bliži povratku n teren, budi strpljiv... Napisaćeš mi dijagnozu i operaciju, važno je d se dobro odradi program rehabilitacije, d se dobro spremiš za povratak na teren...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #10 poslato: Avgust 21, 2012, 06:26:27 posle podne »

To je osetljivo mesto operacije, bez brige...
Hvala,med. sestra je insistirala da mi da nesto protiv bolova,ali nisam zelio jer me nije neizdrzljivo boljelo.
Lezim u krevetu ubih se od dosade :)
 Ne boli me skoro uopste,na momente me malo zaboli.Jos mi je noga u zavoju nzm kad mijenjaju to,da vidim taj rez,imam osjecaj da ce biti bas veliko.Rekose mi da cu valjda sjutra kuci,al to mi cudno,jer me boli noga kada pomjeram,fiksirana je zavojem a cini mi se ako savijem u koljeno da ce strasno zaboljeti,ne znam kako sve to moze biti Ok sjutra.
Jedva cekam da izadjem kao u zatvoru sam
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Avgust 21, 2012, 03:08:31 posle podne »

To je osetljivo mesto operacije, bez brige...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2012, 02:40:23 posle podne »

Operacija bila jutros oko 9 ipo...lokalna anesezija (ubod u kicmu,uh).Trajala je kratko,po mojoj procjeni 15 minuta.Stanje je ok,nisam vidio ranu jer mi je zavijeno,sjutra cu valjda kuci,boljelo me koljeno posle operacije 3-4 sata,ali nisam pio nikakve ljekove za bolove jer nije bilo neizdrzljivo.
Sada imam po malo bolove,uglavnom kada nogu pomjerim.
Zanima me jedna stvar,imam pulsiranje cesto,znaci osjecam da mi pulsira tacno mjesto gdje je ovo skinuto,ali nije bolno pulsiranje,ali je neugodno,ima li to veze,je li normalno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2012, 11:03:38 posle podne »

Verovatno je posledica ranijih povreda, verovatno okoštavanje u hematomu. Ako ti remeti trening treba ukloniti, to je kost koja povredjuje mišiće i tetive. Bez brige, biće ok. Samo lpušteno, to nkve velika op....
Javi se kako ide   ;)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2012, 11:06:44 posle podne »

Hvala na podrsci

Nije da je ortoped bas insistirao na operaciju,doslovno je mene pitao "da li zelis operaciju ili ne",ja sam rekao da zelim,prvenstveno zbog fudbala,inace da ne treniram fudbal ne bih se operisao.

Ne,bol uopste ne postoji u tom slucaju,sto se tice povreda u tom dijelu,neke znacajnije nisam ali sam par puta dobijao jak udarac na tom mjestu i boljelo bi me par dana (vjerovatno kao i svaka druga povreda) i proslo.

E sada,kao sto sam i napisao u proslim postovima,poceo sam sa pripremama prije 20 dana i tada je pocelo da me "zeza" ali ne na svakom treningu nego mi se desilo 4-5 puta od ukupno 40 treninga.Znaci desi se ovako "treniram,radim neke vjezbe,uglavnom kad se bol dogodi,hvatam neki sprint i uvijek u tom trenutku prije nego se bol dogodi istegnem nogu ili nekako naskocim nezgodno na nju i bol se desi i onda ne mogu da savijem nogu vise od 90 stepeni,inace se javlja neka jeziva bol koja je kao rezanje nozem i treba nekih 20 minuta da se sve vrati u normalu

Medjutim prije 4 dana me zaboljelo na treningu i posle treninga,sve do danas nisam mogao da savijem nogu bez do 90 stepeni (tesko sam isao uz stepenice,nije da sam imao neku bol,nego prije zatezanje i osjecaj nemoci,jednostavno ne moze noga preko toga da ide.To je bio razlog posjete ortopedu,medjutim danas je sve to proslo i opet mogu bukvalno sve da radim sa nogom bez problema (pa i da igram fudbal,ali znam da ce opet zaboljeti)

Sto je tu je,ja se budim za oko 5 sati,krecem ujutro u 5 sati za bolnicu (imam 2 sata da putujem) mozda i nece bit sjutra operacija jer valjda moram da vadim nalaze zbog Opste anestezije.
Postoji strah,mislim da nocas necu oka sklopiti :)
U svakom slucaju,javljam vam kako je bilo...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2012, 08:45:42 posle podne »

Posle op ide period rehabilitacije, koji neće biti dug, zavisi šta ortoped bude operativno radio.... Pretpostavljam da ima šanse da za 4-6 nedelja možeš da se vratiš treningu. Da li postoji bol kad istežeš prepone, da li si imao nekad povrede u tom delu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2012, 08:38:52 posle podne »

Ukoliko ortoped na osnovu pregleda i snimanja predlaže operaciju, treba da poslušaš... Ne bi trebalo nešto što je inače dobroćudno nakon operacij da predje u zloćudno (maligno).
srećno na op......
Javi kako ide.  :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2012, 02:29:44 posle podne »

Uh uh,bio sam kod ortopeda,po njemu nista strasno,ali za mene jeste i prestrasno jos kada sam vidio na internetu o cemu se radii  :o

Dijagnoza je:

Osteochondroma femoris dystalis 1.dex.

Operacija zakazana za ponedeljak

Osteochondroma koliko sam uspio da nadjem na internetu je isto sto i Egzostoza a to je valjda benigna izraslina tj benigni tumor,stravljen sam.

Doktor mi samo rekao "Ako te boli i smeta ti,skidamo,ako te ne boli nista ne diramo" a ja inace treniram fudbal i to mi bas smeta u zadnje vrijeme jer sam se razvio a valjda se i to razvilo zajedno sa citavim tijelom.
Ja sam rekao da sam za operaciju jer je pocelo da mi stvara bolove kada savijam koljeno,ono sto je mene zapanjilo jeste da sam nasao na internetu da ovo moze da preraste u maligno oboljenje pogotovo nakon operacije  :o  ...inace po ovome ortopedu sam zakljucio da nije nista strasno,a sada pada u vodu ono sto mi je rekao jedan drugi ortoped prije 2 godine da ovo ne moze nikako da preraste u neko maligno oboljenje ali da moze da me boli i onda se mora hiruski odstraniti...
Da li znate koliko uopste traje oporavak,za koliko cu se moci dana vratiti fudbalu,da li cu moci posle operacije da savijam koljeno ili cu ici na stakama? (nista ne znam)
Evo RTG snimak:
http://img266.imageshack.us/img266/7567/asdfed.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/709/123434353.jpg
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2012, 08:37:59 pre podne »

Može biti u pitanju upaljena burza ili organizovani hematom. Bilo bi dobro da se uradi i ultrazvučni pregled te promene, ko bi se tačno videlo o čemu se radi. Važno je da ne pripada kosti.
javi rezultate....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2012, 01:52:37 pre podne »

Imam 16 godina,vec 3-4 godine ima od kada sam ja to primetio,vjerovatno je oduvijek bilo tu ali nisam primecivao.Radi se o nekoj izraslini koja je bukvalno velika kao jedan veliki orah pa i veca,stvarno je veliko,tvrda je na dodir i cvrsto pricvrscena za koleno.Nalazi se levo od casice,evo slike
http://img593.imageshack.us/img593/5151/050820121361.jpg

Kao sto rekoh kada sam to primetio prije 3-4 godine otisao sam kod doktora,prvo kod hirurga,uradio sam RTG snimak,on mi je to napipao i rekao je da moram kod Ortopeda jer kao "moze biti opasno a i ne mora" (tu sam se bio stravio).Posao sam kod ortopeda (to je bilo preko jedne veze i zalim sto nemam dijagnozu) on je pogledao RTG snimak,opipao mi koleno i rekao "Nije to nista strasno" i rekao je nesto ali se ja bas najbolje ne sjecam,mislim da je rekao da je to isto kost kao i svaka druga kost,medjutim kaze da postoji neka kao kesica na povrsini i ona valjda moze da pukne i  onda mogu da imam bolove i u tom slucaju koleno bi se moralo operisati.Mislim vjerovatno necete znati da mi odgovorite sta je to zapravo ali ko zna
Samim tim,meni se cini iz godine u godinu kako to pomalo raste,znaci veca mi je malo sada ova izraslina nego npr prije 3 godine (sto je mozda i logicno ako je u pitanju kost).Takodje upravo danas dok sam igrao fudbal odjednom me tako strasno zaboljelo (bol bukvalno kao da neko reze,zabada noz,citava jeza prodje kroz tijelo) medjutim onda je prestalo.Stvarno ne umijem da opisem taj bol,to nije standardan bol kad vas boli nesto nego jednostavno kao da mi neko 100 igli zabode na tom mjestu.I prije mi se desavalo da me nekada zaboli na treningu ali to uglavnom kada napravim neke klizece startove ili noga dodje u neki poseban polozaj.Mnogo puta sam dobijao udarce na tom mjestu i sve je bilo ok.I sada ako dodirnem prostor oko ove izrasline zna da me zaboli.

Mene samo brine ako se nesto iskomplikuje,da li je ova operacija opasna,koliko traje oporavak,da li posle mogu da treniram opet fudbal (mislim ja ne mogu ni zamisliti da neko moze ovo da mi otkloni,kako se uopste moze otkloniti kost?)


Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.