TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:16:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda srednje gpsta  (Pročitano 4481 puta)
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #12 poslato: Decembar 27, 2016, 09:40:38 posle podne »

Zdravo ljudi,

Pre jedno 4,5 meseci sam povredio domali prst leve ruke, tako sto sam pao na basketu (slika u prilogu).
Nastavio sam da igram jos jedno sat vremena nakon pada i ako me je bolelo.
Snimao sam prst i nije bilo preloma.
Isao sam po deset terapija strujom i laserom, u to vreme sam i radio vezbe u slanoj vodi i mazao lioton 1000 i Deep Relief (doktor preporucio), bilo je malo bolje posle toga.
Probao sam kasnije (pre mesec dana) ultrazvukom sa "Thiomucase" gelom, isto je bilo malo, malo bolje.

Nakon 5 meseci ja i dalje imam otok na prstu koji nikako da spadne (ili toliko sporo spada da ce ovim tempom spasti za 10 godina). Imam skoro punu pokretljivost prsta (imam bol u srednjem zglobu prsta kad hocu da ga skroz savijem kao kad neko puca prst), mogu skoro sve da radim, ali onaj tvrdi otok je tu.

Sta da radim sa tim otokom kako da oporavim prst 100%, sad je na nekih 80%, da li je moguce da otok toliko traje, posto verujem da on pravi problem ?

Pozdrav,
Milos
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 25, 2013, 08:57:37 pre podne »

budi uporan, sa terapijama bi trebalo da se dobije pokret, tu ima priraslica koje se moraju razbiti.....
Sačuvana
boban73
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 21, 2013, 06:58:56 pre podne »

evo me opet...
mesec dana je prošlo od uvoĂ°ewa pasivnih vežbi... pasivno prst ide do 90 stepeni u 2 falangi u prvoj do 15 stepeni kako kažu fizijatri to je ok.
meĂ°utim ja nemogu nikako da savijem prst u povreĂ°enom zglobu! molim Vas za savet šta dalje da radim?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2013, 06:15:32 posle podne »

Samo napred, može biti bolno, važno je da si uporan!
javi kako ide...
Pozdrav
Sačuvana
boban73
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 02, 2013, 04:29:11 posle podne »

hvala na odgovoru, inače, pre par dana počeli smo sa pasivnim savijanjem prsta, videćemo kako će ići nadam se najboljem
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2013, 09:49:33 posle podne »

Sve što treba je da povratiš obim pokreta, što dolazi sa vežbanjem i terapijom. Naravno potrebno je vreme +rad. Fizikalu koju dobijaš je za pripremu tkiva za povećanje elastičnosti, a vežbe su za obim pokreta u zglobu.
Polako, ako bude problema i pitanja javi se...
Pozdrav
Sačuvana
boban73
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2013, 07:16:37 posle podne »

7.8.2013. zadobio sam otvoreni prelom srednjeg članka kažiprsta desne ruke. dijagnoza: fractura apertaPHM, luxatio aperta PIP tendo m. extensor jndicis dig. II manus. završne dijagnoze I.d. S62.6 W27. postavljene dve igle u prstu, skinute posle 28 dana. počeo sa rehabilitacijom tri dana tek, megnet, parafin i aktivne vežbe po nalogu fizijatra. znam da je početak rehabilitacije još uvek ne pokrećem prst u zglobu i da treba vremena da se vrati koliko toliko u normalu.
potreban mi je savet kako i na koji način, ako postoji još neki sem fizikalne terapije, da što pre oporavim povređeni prst?
i da li mi možete preporučiiti neke vežbe.
hvala unapred!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2012, 04:06:34 posle podne »

Pre vise od mesec dana sam pao i povredio sredni prst. Povredjen je odprlike srednji deo prsta racnije zglob na sredini prsta. Bio sam da slikam u domu zdravlja i rekli su mi da nije prelom, ali mene cudi posto me boli vec preko mesec dana.... ja mogu da pomeram prst bez bola, ali na dodir i jaci kontakt osecam bol, takodje je prst i dalje malo natecen... Sta da radim sada da bi me sto pre prosao bol i da li je to mozda neki prelom?
Hvala
ne brini nije prelom, imaš podliv i treba vreme da prodje. Masiraj ledom 3-4 puta na dan po 10 minuta. Posle leda utrljaj lioton gel. Možeš da ubandažiraš treći prst za četvrti za trening. Treba da izbegavaš udarce nedelju dana...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2012, 11:09:17 pre podne »

Verujem da te nervira, i sama znam kako mi je bilo, i verovatno ne zelis to da cujes ali mora da prodje vreme. Verovatno ce to doktor Pedja nesto konkretnije predloziti, na osnovu svog iskustva, a ja ti savetujem da sam radis vezbice, mozes u toploj vodi ( provereno pomaze )  i u krajnjem slucaju mozes mazati neki od gelova protiv bolova, nakon treninga.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2012, 10:25:33 posle podne »

Hvala ti na odgovoru,
Nego me bas nervira zbog treninga, posto treniram kikboks i idem u teretanu, pa nmg da treniram vec vise od mesec dana zbog tog prsta...
Pokusavao sam da odem na fizikalnu terapiju u dom zdravlja ali su velike guzve zbog penzionera, a mi koji treniramo i bukvalno nam ta jedna povreda moze promeniti da kazem karijeru, ne mozemo da stignemo na red....sta ces >:(
Nego sta da mazem da to sto pre prodje?
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:48:02 posle podne »

Pre vise od mesec dana sam pao i povredio sredni prst. Povredjen je odprlike srednji deo prsta racnije zglob na sredini prsta. Bio sam da slikam u domu zdravlja i rekli su mi da nije prelom, ali mene cudi posto me boli vec preko mesec dana.... ja mogu da pomeram prst bez bola, ali na dodir i jaci kontakt osecam bol, takodje je prst i dalje malo natecen... Sta da radim sada da bi me sto pre prosao bol i da li je to mozda neki prelom?
Hvala

Pozdrav,

nemoj da te to brine, ako se na snimku ne vidi znaci da zaista nije prelom. Zglobovi nakon povredjivanja hoce da bole duze vreme, a i otok se teze povlaci, zato sto ti je ruka stalno u pokretu i ne stedis je.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:19:55 posle podne »

Pre vise od mesec dana sam pao i povredio sredni prst. Povredjen je odprlike srednji deo prsta racnije zglob na sredini prsta. Bio sam da slikam u domu zdravlja i rekli su mi da nije prelom, ali mene cudi posto me boli vec preko mesec dana.... ja mogu da pomeram prst bez bola, ali na dodir i jaci kontakt osecam bol, takodje je prst i dalje malo natecen... Sta da radim sada da bi me sto pre prosao bol i da li je to mozda neki prelom?
Hvala
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.