TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394931 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:26:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koleno - Zadnji ukrsteni ???  (Pročitano 10252 puta)
shonepa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #41 poslato: Oktobar 28, 2016, 04:25:10 pre podne »

Pozdrav i hvala na odgovoru
Imam 35 god i nisam imao povrede kolena nikada . Imam 77kg i 184cm... Tako da nemam ni probleme sa težinom :)  Budu ponekad mali bolovi kad napravim veću pauzu izmeĂ°u perioda kada trčim i kada ne... Ali to prodje jako brzo i gotovo neprimetno
Kako nisam uspeo da dodjem do lekara za ovo kratko vreme, otišao sam kod kiroprakticara. On je napipao blagi otok, koji ja nisam ranije primetio.  To je bilo pre 6 dana.  Sada je stanje bolje.  Dok sam još bio kući mirovao sam kad god sam mogao. Sada dok sam u inostranstvu, ne mogu bas toliko. Recimo posle jutarnje šetnje u početku me ne boli nego samo zateže pozadi. Pa onda malo odmorim i tako mogu da šetam bez bolova još neko vreme.  MeĂ°utim posle par sati javi se neka kratkotrajna blago šetajući bol sa unutrašnje strane kolena.  Kad odmorim onda prestane. Ali kako dani prolaze, sve više mogu da se krećem bez pauze.
To je to što mi sada pada na pamet. :)
Ja sada ne mogu da napipam nikakav otok, pritiskao sam svuda oko kolena i nista. Na dodir me nigde ne boli . Imam steznik i kada ga nosim čini mi se da mi samo smeta...
Dok radim normalne čučnjeve nemam bolove sve dok se ne spustim do zadnjice, e tada zaboli. Dok ležim savijem nogu u kolenu, ne boli sve dok je ne dodjem do kraja. Onda zaboli malo sa prednje unutrašnje strane. TakoĂ°e, korišćenje stepeništa mi ne prija...
Možete mi dati neki savet  dok se ne vratim kući, kako da se ponašam, da ne napravim veću štetu, ako je već nemoguće izlečenje?
I da li steznik može da šteti na neki način? U pitanju je body sculpture steznik
Hvala
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2016, 08:38:57 pre podne od strane shonepa » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Oktobar 27, 2016, 11:43:25 posle podne »

по ономе што синаписао - личи на поплитеалну/Бекерову цисту...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Oktobar 27, 2016, 11:41:46 posle podne »

Pozdrav ljudi,
imam problem sa kolenom, pa bih iskoristio ovu temu. Inace trčim rekreativno i nisam imao problema sa bolovima u kolenu...Levo koleno je u pitanju...Bol je pozadi, slično kao kod mog prethodnog sapatnika.. A zasto se desilo pokusacu da objasnim.
Prošlog ponedeljka i utorka sam od jutra do mraka stajao pored kazana za rakiju... pored tog stajanja dugo sam i čučao... Već u utorak ujutru sam osetio neki bol, ali ništa stračno... U sredu sam šepao, ali opet, ništa strašno... U četvratk situacija boljam u petak takodje... U subotu me je samo "zatezalo" pozadi ali nije bolelo... Onda sam opet bio u sličnom položaju kao u ponedlejak i utorak, ali to je trajalo oko sat vremena... bol je sve jača, opet šepam... u nedelju jedva hodam, bol u celom kolenu... Minimalno sam se kretao sve do juče, uz geganje... Iz dana u dan je kao malo bolje, ne boli više celo koleno nego samo pozadi kad hodam... prvih par desetina koraka ne boli ,ali posle počinje... ne želim da pokusavam da hodam nesto više jer se plašim da ne pogorsam situaciju. A frka mi je jer za 5 dana idem u Holandiju na 20dana...Mazao sam fastum gel...TakoĂ°e sada ne mogu da cucnem jer mnogo boli zadnji deo kolena...
Evo sada dok sedim i kucam ne boli me ništa... Na dodir osećam nešto ali ne bih to mogao nazvati bolom. Takodje nikakvog otoka nije bilo ni u jednom trenutku...
Inače sam vrlo često u čučećem položaju jer se bavim i uzgojem malina, dakle nonstop kao da radim čučnjeve
Molim vas za savet! HVALA!!!
колико имаш година?
претходне повреде колена?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 27, 2016, 11:40:39 posle podne »

поздрав, какво је стање са коленом сада?
има неких промена?
Sačuvana
shonepa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 19, 2016, 06:35:00 posle podne »

Pozdrav ljudi,
imam problem sa kolenom, pa bih iskoristio ovu temu. Inace trčim rekreativno i nisam imao problema sa bolovima u kolenu...Levo koleno je u pitanju...Bol je pozadi, slično kao kod mog prethodnog sapatnika.. A zasto se desilo pokusacu da objasnim.
Prošlog ponedeljka i utorka sam od jutra do mraka stajao pored kazana za rakiju... pored tog stajanja dugo sam i čučao... Već u utorak ujutru sam osetio neki bol, ali ništa stračno... U sredu sam šepao, ali opet, ništa strašno... U četvratk situacija boljam u petak takodje... U subotu me je samo "zatezalo" pozadi ali nije bolelo... Onda sam opet bio u sličnom položaju kao u ponedlejak i utorak, ali to je trajalo oko sat vremena... bol je sve jača, opet šepam... u nedelju jedva hodam, bol u celom kolenu... Minimalno sam se kretao sve do juče, uz geganje... Iz dana u dan je kao malo bolje, ne boli više celo koleno nego samo pozadi kad hodam... prvih par desetina koraka ne boli ,ali posle počinje... ne želim da pokusavam da hodam nesto više jer se plašim da ne pogorsam situaciju. A frka mi je jer za 5 dana idem u Holandiju na 20dana...Mazao sam fastum gel...TakoĂ°e sada ne mogu da cucnem jer mnogo boli zadnji deo kolena...
Evo sada dok sedim i kucam ne boli me ništa... Na dodir osećam nešto ali ne bih to mogao nazvati bolom. Takodje nikakvog otoka nije bilo ni u jednom trenutku...
Inače sam vrlo često u čučećem položaju jer se bavim i uzgojem malina, dakle nonstop kao da radim čučnjeve
Molim vas za savet! HVALA!!!
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2016, 07:55:34 posle podne od strane shonepa » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: Februar 03, 2013, 11:06:11 posle podne »

Ok, radi leg pres, leg ekstenzije na šutalici, probaj pregibe sa manjim težinama (ako nije bolno), na kraju istezanja zadnje lože i kvadricepsa obavezno... Posle led po potrebi.
Javi kako ide...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #35 poslato: Februar 03, 2013, 10:30:38 posle podne »

Ja samo da se javim, da ne bude da sam nezahvalan.

Sad hodam normalno, sve OK u normalnom funkcionisanju, nema bola...

E sad bol je jos prisutan prilikom istezanja. Probao sam hiperekstenziju (ledja) pre neki dan i smetao mi je bol pa sam odustao.
Plan je da za par dana probam noge da vezbam, prilagodjeno tako da ne bude bola ili u zanemarljivoj meri...

Sto se tice leda i kreme to sam lagano i nesvesno zabatalio...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Januar 17, 2013, 09:54:30 pre podne »

Ok, malo si više forsirao zbog prirode posla... Važno je da možeš punu ekstenziju bez blokade.
Radi istezanja, led, lioton.... Javi kako ide.
Pozdrav  :)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #33 poslato: Januar 16, 2013, 09:55:43 posle podne »

Da li si probao da radiš istezanja?
Jedan dan, juce i danas nisam, videcu veceras, samo da odmorim nogu...

da li koleno blokira pri pokušaju pune ekstenzije, ili je samo bol?
Trenutno je bol dosta jak, pa blokira za punu ekstenziju, zavrsio sa poslom u 20h, 6 sati za volanom ostalo na uglavnom na nogama, al naredna dva dana neko sastancenje i gluposti pa cu odmarati...
Inace kad je odmorna noga moguca ekstenzija pod bolom...

Led, lioton?
Yup, al stizem 2 puta dnevno, videcu da povecam na tri. Naredna cetiri dana cu dosta vise odmarati pa javljam...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Januar 16, 2013, 08:47:44 pre podne »

Da li si probao da radiš istezanja?
da li koleno blokira pri pokušaju pune ekstenzije, ili je samo bol?
Led, lioton?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #31 poslato: Januar 16, 2013, 12:00:33 pre podne »

OK, ide po malo na bolje, ali sad sam malo aktivniji (radim) pa cesce zaboli. Sepam i do teretane, ali samo vezbe gde su noge iskljucene.
Bol je i dalje tu kad hocu punu ekstenziju noge.
Sad ce oporavak ici malo sporije zbog nivoa aktivnosti.

Zezaju i cipele malo, teze su pa pod inercijom pri hodu, kad se opustim, noga nastavi ka punoj ekstenziji i zaboli.
Jeste da zima nije prosla al izgleda cu se vratim u patike...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Januar 15, 2013, 11:21:21 posle podne »

OK, zahvaljujem!
6b kako ti je koleno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Januar 13, 2013, 10:25:21 pre podne »

Istezanja radiš:
-  ležeći podmetneš nogu ispod donjeg dela podkolenice, ispravljaš nogu
- sedeći ili stojeći podigneš nogu na neki predmet 90° savijeno u kuku i polako ispravljaš koleno. Istezanje radiš sa zadržajem upoložaju kada osetiš zatezanje, zadržaj 45sec, produbiš zatim za 1-2cm, pa opet zadržaj....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Januar 13, 2013, 10:19:02 pre podne »

Javljaj se kako ide....
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #27 poslato: Januar 12, 2013, 03:18:58 posle podne »

OK, zahvaljujem!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.