TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:05:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koleno - Zadnji ukrsteni ???  (Pročitano 10259 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2013, 02:28:43 posle podne »

Na dodir nista ne boli.
Sad skinuo zavoj nema otoka, mislim da ga nikad nije ni bilo.

Rotirao sam se u levo, tj. telom ka levo nozi (matematicki pravilan smer - CCW), bar mi se tako cini, to je bio trenutak...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Januar 05, 2013, 01:44:30 posle podne »

Nije direktan udarac u koleno, vec "uvrnuce". Radi se o levom kolenu, jedini kontakt sa ledom je bilo "ukopano" stopalo, a koliko me secanje sluzi ja sam se ceo zarotirao ka toj levoj nozi (matematicki pravilan smer rotacije). Tacka rotacije  je bila levo koleno.
To sve je trajalo svega sekund, ali sam u trenutku tako zarotiran i u fleksiji (cucnju) bio potpuno slonjen na to koleno.


Bol kao sto rekoh u zadnjem delu kolena, ne boli na dodir, samo u poslednjih 10% ekstenzije, pa hodam izmenjeno.
Dodatno osecam nelagodnost prilikom unutrasnje rotacije potkolenice.
nekoliko pitanja:
- na levoj povredjenoj nozi rotirao si se u levo ili desno (u trenutku povrede)?
- da li danas ima otoka kolena?
- da li danas postoji neko mesto koje boli na dodir?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Januar 04, 2013, 11:51:33 posle podne »

Ok, javi se za dva tri dana....
Pozdrav
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #8 poslato: Januar 04, 2013, 05:51:18 posle podne »

Hvala, bar za vreme ovih praznika mirovanje nije tesko...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Januar 04, 2013, 05:31:01 posle podne »

Nije direktan udarac u koleno, vec "uvrnuce". Radi se o levom kolenu, jedini kontakt sa ledom je bilo "ukopano" stopalo, a koliko me secanje sluzi ja sam se ceo zarotirao ka toj levoj nozi (matematicki pravilan smer rotacije). Tacka rotacije  je bila levo koleno.
To sve je trajalo svega sekund, ali sam u trenutku tako zarotiran i u fleksiji (cucnju) bio potpuno slonjen na to koleno.


Bol kao sto rekoh u zadnjem delu kolena, ne boli na dodir, samo u poslednjih 10% ekstenzije, pa hodam izmenjeno.
Dodatno osecam nelagodnost prilikom unutrasnje rotacije potkolenice.
narednih 48h hladiš i masiraš ledom 5x dnevno po 10-15min bolno mesto. Posle leda elastični zavoj. Noga gore i gotovo apsolutna pošteda noge i mirovanje.
Javi kako ide...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Januar 04, 2013, 02:10:50 posle podne »

Ja imam srece,moja devojka ne zna da kliza i nema neku zelju,tako da sam spasen. :D Jednom sam stao na rolere,ali bukvalno kako sam ih obuo i ustao tako su noge otisle u vis a ja na beton. :D Rekoh sebi neces vise u zivotu. :D ;D

Na snegu moze sve,padnes ko covek,ja se i namerno bacam,ali led i beton,jok. :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2013, 10:16:33 pre podne »

@Ironman
E vidis ja popustio i otisao i vidis posledice...
Ma ako ces da klizas onak lagano i oprezno u krug, drzite se za ruke i sl. to naucis posle 20ak minuta i 1-2 pada na dupe max. Ali vec posle 2-3 kruga dosadi i oces da jurcas malo...

Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2013, 10:09:56 pre podne »

Nije direktan udarac u koleno, vec "uvrnuce". Radi se o levom kolenu, jedini kontakt sa ledom je bilo "ukopano" stopalo, a koliko me secanje sluzi ja sam se ceo zarotirao ka toj levoj nozi (matematicki pravilan smer rotacije). Tacka rotacije  je bila levo koleno.
To sve je trajalo svega sekund, ali sam u trenutku tako zarotiran i u fleksiji (cucnju) bio potpuno slonjen na to koleno.


Bol kao sto rekoh u zadnjem delu kolena, ne boli na dodir, samo u poslednjih 10% ekstenzije, pa hodam izmenjeno.
Dodatno osecam nelagodnost prilikom unutrasnje rotacije potkolenice.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2013, 08:59:02 pre podne »

Kako si tačno povredio koleno, kakav je bio pad?
gde sad boli koleno, u kom delu?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2013, 08:44:37 pre podne »

ccc, mene žena nagovara već godinama da idem na klizanje, ali kategorički to odbijam baš iz bojazni da ne bih došao u situaciju da ja budem pokretač ove teme  :-\ kontam da je klizanje najriskantnije za kolena, naravno tu je egal sa fudbalicom u balonu sa društvom  :D
nadaj se da je samo neko istegnuće i da će sve da sve vrati na svoje dok stigne knjižica... srećno..
Sačuvana
Arbeit macht frei.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2013, 12:03:12 pre podne »

Bambi juce ucio da kliza, osilio se poceo da jurca i stradalo koleno...
Da sreca bude veca, bicu bez overene knjizice sigurno jos 10ak dana (sumnjam da u vreme praznika birokratija moze da radi brze).

E sad nije sve tako crno, otoka nekog vidnog nema, ali ima ove praznicne retencije...
Bol se javlja tek pri recimo poslednjih 10% ekstenzije i to u zadnjem delu kolena, fleksija je bez problema. Nelagodnost prisutna kod unutrasnje rotacije potkolenice. Hodam ali izmenjeno, tj. gegam kako bih izbegao bol.

S obzirom da sam koliko toliko funkcionalan pretpostavljam da ligamenti nisu pokidani, ali ono sto me zanima je sta bih trebalo da radim narednih 10ak dana sa ovim kolenom?

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.