TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:19:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana, trening, fit izgled - Pomoc  (Pročitano 5444 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Februar 11, 2013, 12:58:55 posle podne »

vrednosti koje sam napisao su okvirne ne precizne ( za to je potrebno uraditi kompletnu funkcionalnu dijagnostiku ) da bi moglo precizno da se kaze...ispod 30% proteina uz trening sa opterecenjem nebi trebalo da ides(koliko je sta skupo ili jeftino) u to ne ulazim.....niti komentarisem te stvari.pokusaj okvirno da brojis ne da se opterecujes ,ali to ce ti pomoci da sto pre dodjes do odredjenog cilja.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #14 poslato: Februar 10, 2013, 07:13:53 posle podne »


Mrzim to racunjanje  :'( ali potrudicu se..Sto se tice odnosa proteina,UH i zdrave masti toliko odprilike i unosim, ali se od sada bacam na preciznije brojanje  ;D
Oprosti za upad, ali moram da napomenem da vise niko ne racuna tako odnos proteina/masti/uh. Pretpostavljam da je tebi oko odrzavanje 1900 kcal. Ako ides 40% proteina to je 190g proteina dnevno! To je OGROMNA kolicina za zensku osobu. A kad saznas koliko koja namernica ima proteina i koliko koja kosta, videces koliko je to para.

1.5 do 2g po kilogramu ciste misicne mase, 0.5-0.6g masti po kg tezine, ostatak UH u zavisnosti od cilja
Sačuvana
Mišica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #13 poslato: Februar 10, 2013, 06:40:11 posle podne »


MARKO DIMITRIJEVIC, hvala Vam lepo...Mrzim to racunjanje  :'( ali potrudicu se..Sto se tice odnosa proteina,UH i zdrave masti toliko odprilike i unosim, ali se od sada bacam na preciznije brojanje  ;D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2013, 02:27:10 posle podne »

Cilj mi je da smrsam 2kg i malo povecam misicnu masu...

Ako uspes to da uradis, molim te javi se preko pm da se dogovorimo oko cene za informaciju.
Reci cu ti ja odmah,ne moras cekati nju. ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2013, 01:32:54 posle podne »

Pozdrav...Nova sam, pa se malo teze snalazim na forumu. Ne bih da otvaram nove teme jer koliko vidim u sustini svi pitamo isto :)
Zelela bih samo da mi kazete da li negde gresim, sta bih mogla da ispravim,izbacim,ubacim i sl. :)
Imam 22godine, visoka sam 169cm i imam 58kg. Treniram 6 dana u nedelji, 4 dana u teretani i 2 dana idem na zumbu i tako vec godinama.Medjutim, nikakvog pomaka nije bio...odem par kila gore,par kila dole, nisam gojazna,a li nisam ni fit, nikada nisam radila po nekom programu i to je to...ishrana mi nije bila nikakava.
U poslednjih mesec dana treniram po programu Alena Radosevica (Snazna i lepa-trening sa tegovima za devojke), tada nisam bila registrovana ali guglanjem po netu naletela sam na taj program koji mi se cini ok. Uvela sam takodje i zdravu ishranu i kupila protein, primetim pomak ka bolje. Napisacu vam kako izgleda moja ishrana,prihvatam svaku sugestiju i komentar :)
Dorucak 9h: pahuljice i jogurt
Uzina 12h: neka vocka ili badem
Rucak 14h: corbica,riba,bareno povrce,salata,belo meso,krompir,pirinac, sir,jaja (napravim neku kombinaciju od ovih namirnica,sve spremam na vodi ili pecem u rerni...)
Uzina 16h: voce
Vecera 18h: kajgana pretezno sa povrcem ili mesom...
Trening oko 20h , odmah posle njega jedna merica proteina i to je to...
Hvala na odgovoru  ;D
Korekcija ishrane mora biti prcizna,zapravo moras znati vrednost svog bazalnog metabolizma,vrednost ukupne kalorijske potrosnje 9u ovom slucaju racunas i vrednost potrosenih kalorija u toku dana i treninga ) i unos kalorija treba da bude u deficitu od ukupne vrednosti kalorija potrosenih u toku dana a iznad vrednosti bazalnog metabolizma.Unos namirnica treba da bude u tvom slucaju 45% ugljeni hidrati,40 % protein ,15 5 zdrave masti....sve drugacije uradjeno bice puko nagadjanje koje moze imati efekta ali pitanje je vremena kada ce proces mrsavljenja stati.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2013, 12:40:43 posle podne »

Cilj mi je da smrsam 2kg i malo povecam misicnu masu...

Ako uspes to da uradis, molim te javi se preko pm da se dogovorimo oko cene za informaciju.
Sačuvana
Mišica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2013, 12:04:11 posle podne »

hahahha  ;D ok.bicu strpljiva  ::)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2013, 08:28:10 posle podne »

Sve
Koliko sam citala po forumu,vidim da mi fali neki obrok posle treninga..Hvala za sugestiju i ideju :)
Cilj mi je da smrsam 2kg i malo povecam misicnu masu...Sve mi se nekako poboljsalo ali ta 2kg nikako da spadnu  ;D

Sve ce da si bude, jedi jaje koje koka daje, pa kad narasne, pojedi i koku i napredovaces vremenom :D
Sačuvana
Mišica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2013, 03:34:34 posle podne »

Koliko sam citala po forumu,vidim da mi fali neki obrok posle treninga..Hvala za sugestiju i ideju :)
Cilj mi je da smrsam 2kg i malo povecam misicnu masu...Sve mi se nekako poboljsalo ali ta 2kg nikako da spadnu  ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2013, 02:16:08 posle podne »

Pozdrav...Nova sam, pa se malo teze snalazim na forumu. Ne bih da otvaram nove teme jer koliko vidim u sustini svi pitamo isto :)
Zelela bih samo da mi kazete da li negde gresim, sta bih mogla da ispravim,izbacim,ubacim i sl. :)
Imam 22godine, visoka sam 169cm i imam 58kg. Treniram 6 dana u nedelji, 4 dana u teretani i 2 dana idem na zumbu i tako vec godinama.Medjutim, nikakvog pomaka nije bio...odem par kila gore,par kila dole, nisam gojazna,a li nisam ni fit, nikada nisam radila po nekom programu i to je to...ishrana mi nije bila nikakava.
U poslednjih mesec dana treniram po programu Alena Radosevica (Snazna i lepa-trening sa tegovima za devojke), tada nisam bila registrovana ali guglanjem po netu naletela sam na taj program koji mi se cini ok. Uvela sam takodje i zdravu ishranu i kupila protein, primetim pomak ka bolje. Napisacu vam kako izgleda moja ishrana,prihvatam svaku sugestiju i komentar :)
Dorucak 9h: pahuljice i jogurt
Uzina 12h: neka vocka ili badem
Rucak 14h: corbica,riba,bareno povrce,salata,belo meso,krompir,pirinac, sir,jaja (napravim neku kombinaciju od ovih namirnica,sve spremam na vodi ili pecem u rerni...)
Uzina 16h: voce
Vecera 18h: kajgana pretezno sa povrcem ili mesom...
Trening oko 20h , odmah posle njega jedna merica proteina i to je to...
Hvala na odgovoru  ;D


Nije lose ovo, samo gledaj da ujutru ubacis jos neki izvor proteina sem jogurta, i nakon tog sejka uvece nemas nijedan sporijerazlagajuci protein i bices gladna, mozda tu da padne neki sir pred spavanje onako elica malena lagana od 150 gr sa nekim bademom, sve ostalo nije lose,sve zavisi i od tvojih ciljeva..
Sačuvana
Mišica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2013, 11:25:39 pre podne »

Pozdrav...Nova sam, pa se malo teze snalazim na forumu. Ne bih da otvaram nove teme jer koliko vidim u sustini svi pitamo isto :)
Zelela bih samo da mi kazete da li negde gresim, sta bih mogla da ispravim,izbacim,ubacim i sl. :)
Imam 22godine, visoka sam 169cm i imam 58kg. Treniram 6 dana u nedelji, 4 dana u teretani i 2 dana idem na zumbu i tako vec godinama.Medjutim, nikakvog pomaka nije bio...odem par kila gore,par kila dole, nisam gojazna,a li nisam ni fit, nikada nisam radila po nekom programu i to je to...ishrana mi nije bila nikakava.
U poslednjih mesec dana treniram po programu Alena Radosevica (Snazna i lepa-trening sa tegovima za devojke), tada nisam bila registrovana ali guglanjem po netu naletela sam na taj program koji mi se cini ok. Uvela sam takodje i zdravu ishranu i kupila protein, primetim pomak ka bolje. Napisacu vam kako izgleda moja ishrana,prihvatam svaku sugestiju i komentar :)
Dorucak 9h: pahuljice i jogurt
Uzina 12h: neka vocka ili badem
Rucak 14h: corbica,riba,bareno povrce,salata,belo meso,krompir,pirinac, sir,jaja (napravim neku kombinaciju od ovih namirnica,sve spremam na vodi ili pecem u rerni...)
Uzina 16h: voce
Vecera 18h: kajgana pretezno sa povrcem ili mesom...
Trening oko 20h , odmah posle njega jedna merica proteina i to je to...
Hvala na odgovoru  ;D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2013, 01:02:33 posle podne »

Ishranu moras da svedes kalorijski ispod tvoje dnevne potrosnje i bazalnog metabolizma ukupno.Trcanjem neces smrsati,puls ti mora biti 65% od maxHR ,dakle brzo hodanje 45 do 60 min najmanje 4x nedeljno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2013, 11:51:46 pre podne »

Cao svima,

imam par pitanja :)

Nemam puno vremena za treninge zbog obaveza, ali imam volju da radim pa koliko god to bilo...
Sta bih trebao da izbacim da bi poboljsao ishranu? Da li je dovoljno da 3-4 puta nedeljno trcim, udaram u dzak, radim trbusnjake (cilj mi nije velik, samo ne zelim da imam salo na stomaku to je sve)...

Mozda nije veliki cilj ali svakako nije ni naivan, trazi da se neke stvari ispostuju ( trening i ishrana ). Osnovno kod ishrane, za pocetak, je da izbacis slatkise, grickalice, gazirane sokove, beli hleb ( ili ga svedes na minimum ), da pijes 2 do 3 litra vode min, da ne preskaces obroke ( 3 glavna obroka i 2 uzine ), jedes cesce a kolicinski manje. Proteine unosis iz  mesa, jaja, ribe, mlecnih proizvoda, kvalitetne ugljene hidrate iz krompira, pirinca, ovsenih, zdrave masti iz kostunjavog voca ( orah, badem, lesnik... za uzinu npr ), sto vise povrca ( kroz salate, sa maslinovim uljem ), treba jesti voce ali umereno..To je nesto osnovno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2013, 10:00:19 pre podne »

Pa ako nemaš vremena za trening onda ti ostaje samo da držiš dijetu, ali salo sa stomaka neće otići sve dok ne kreneš ozbiljno da treniraš...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ostoja123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2013, 05:18:25 posle podne »

Cao svima,

imam par pitanja :)

Nemam puno vremena za treninge zbog obaveza, ali imam volju da radim pa koliko god to bilo...
Sta bih trebao da izbacim da bi poboljsao ishranu? Da li je dovoljno da 3-4 puta nedeljno trcim, udaram u dzak, radim trbusnjake (cilj mi nije velik, samo ne zelim da imam salo na stomaku to je sve)...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.