TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 11:07:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane za skidanje masti i definiciju misica ?  (Pročitano 7301 puta)
Scavenger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Don't count days,make the days count !

« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2013, 04:27:18 posle podne »

A gde se moze kupiti taj proteinski sejk,u kakvim prodavnicama ?Posto nigde nisam cuo da se u Pancevu to moze kupiti...
Hvala za objasnjenje za virsle :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2013, 03:36:43 posle podne »

to što niko ne nosi hranu sa sobom to ne treba da te se dotiče, ako uzmeš u obzir svoje ciljeve i svoje želje.

Zamena za obrok, jedna od opcija, je proteinski šejk sa mlekom i dodatkom npr badema. TakoĂ°e možeš uzeti i npr Unisyne, Universalov - odlična zamena za obrok.  Naravno, ja uvek glasam za hranu gde god može.

Što se tiče viršli - njima jednostavno nema mesta u ishrani jednog sportiste... sorry na iskrenosti ali tako je... viršle, paštete, i brojni suvomesnati proizvodi (ne svi) - više štete nego koristi zbog velike količine konzervanasa, aditiva i ko zna čega još, puno praznih kalorija... od kojih praktično nemaš ništa
Sačuvana
Scavenger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Don't count days,make the days count !

« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2013, 03:32:19 posle podne »

Hmmm,sto se tice to veceg obroka u 14h ne verujem da bih mogao da uradim nista bolje...Ja sendvice ne mogu da zamislim bez svih danasnjih priloga i obradjenog mesa,a i znate da danas niko ne nosi od kuce sendvice za uzinu u skoli...Imate li neki dobar predlog ?

A sto se tice tih virsli,jedem ih redje.Da li bi mogao jesti normalno Pipi pilece virsle ?Mada ne zaboravite da ja i treniram svaki dan,nisam samo na cistoj dijeti...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2013, 02:58:32 posle podne »

Kada idem pre podne u skolu:U 06:10 ustanem,8h kupim jednu kiflu belu(nema crne...) u skoli,11h popijem 0,5l cokoladnog mleka od 300kalorija,dodjem kuci u 14h i tada rucam obicno nesto samo kuvano(piletina sam krompirom,pilav bez masti i ulja,kuvani pirinac ili krompir sa junetinom,2 virsle i 2 jaja sa sirom ili jogurtom,sunku sa sirom i crnim hlebom i nekim povrcem,kuvani pirinac sa pecurkama i piletinom bez masti ili ulja),u teretani sam u 15:30 i radim do 17:00.Dodjem kuci u 17:30 i uzinam (jabuku,pomorandzu,redje bananu),onda veceram u 20:00 (obicno musli sa mlekom,2 virsle sa sirom i nekim povrcem iz tursije...)

Kada idem po podne u skolu:Ustanem u 8h doruckujem (3 jaja sa sirom ili jogurtom,2 virsle sa sirom il jogurtom,riblju pastetu na crnom integralnom hlebu,tunjevinu u sojinom ulju,sunku sa sirom i crnim hlebom),odem u teretanu u 9 i dodjem kuci oko 11h i tada uzinam (uzmem samo pola neke vocke),rucam u 12:10 i krenem u skolu,u skoli kupim kiflu belu(nema crne) oko 15:00.Popijem 0,5l cokoladnog mleka u  17:30.Dodjem kuci u 20:00 i tada veceram (musli u mleku 5 supenih kasika,2 virsle sa sirom ili jogurtom i nekom salatom,ili vec neku kuvanu piletinu ili junetinu sa krompirom ili pirincem).


Ja bi savetovala da izbegavas musli za veceru, njega bolje uzmi za dorucak, jos bolje ovsene ili neke druge pahuljice, one su kvalitetan izvor ugljenih hidrata. Za veceru najbolje nesto proteinsko, mladi sir, riba ( tunjevina moze, bez ulja ), piletina, sa nekom salatom. Malo mi je tvoj dorucak problematican, ti prakticno imas konkretan obrok  tek u 14 h ( kad ides prepodne u skolu ). Da li mozes da jedes kod kuce, ili da poneses neki sendvic?
I pokusaj da virsle svedes na minimum, kao sto ti je marko rekao, nema tu mnogo zdravih stvari a ima masti. Nije strasno da pojedes ponekad, ali nije dobro da to budee cesto.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2013, 07:48:06 posle podne »

Nakon treninga ukoliko imas popij whey protein ili neke amino kiseline,odmah nakon toga kuci proteinski obrok sa slozenim hiddratima,te jabuke banane kao uzinu mozes,izbegavaj virsle ,iznutrice,samo belo meso ,nemasno crveno meso jedi.
Sačuvana
Scavenger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Don't count days,make the days count !

« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2013, 07:42:39 posle podne »

A da li biste menjali nesto iz ovog mog plana ishrane ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2013, 07:41:43 posle podne »

Svaka procena na ovaj nacin moze imati mnogo odstupanja i do nekoliko stotina kalorija.gledaj trenutno da ti ishrana bude 50 % hidrati,35% proteini 15 % masti malo iznad vrsdnosti bazalnog metabolizma.kako bude s gubio masti dizi unos kalorija uglavnom iz proteina kako bi cuvao misicnu masu.
Sačuvana
Scavenger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Don't count days,make the days count !

« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2013, 07:37:10 posle podne »

Hmm,bas i neznam ali setam 4k dnevno i provodim 1,5 sati u tertani svaki dan...Sad ne znam da li mozete vi da procenite sami.A u teretani radim dosta vezbe snage a ubacim nekih 20 min i kardio vezbe.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2013, 07:34:28 posle podne »

Da li znas koliko je tvoja vrednost bazalnog metaboliznma i koliko je kalorijska potrosnja za ostale fizicke aktivnosti ?
Sačuvana
Scavenger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Don't count days,make the days count !

« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2013, 06:56:02 posle podne »

Pozdrav ljudi,nov sam ovde,a sto se tice teretane treniram vec 2 nedelje.Visok sam oko 179-180cm i tezak 97kg.Neznam kako me zamisljate sa 97kg ali ja bas i nemam neki stomak.Naravno da imam ali ne onaj pivski.Meni bi trebala mala strucna pomoc oko ishrane da bi mogao da skinem masne naslage i kasnije izdefinisem misice,smatram da je najbolje da vas pitam ovo od samog pocetka.Ja sam vec od 20.01.2013. sredio ishranu u skladu sa onim sto sam procitao ovde na forumu pa bih da mi kazete da li je to ok.

Kada idem pre podne u skolu:U 06:10 ustanem,8h kupim jednu kiflu belu(nema crne...) u skoli,11h popijem 0,5l cokoladnog mleka od 300kalorija,dodjem kuci u 14h i tada rucam obicno nesto samo kuvano(piletina sam krompirom,pilav bez masti i ulja,kuvani pirinac ili krompir sa junetinom,2 virsle i 2 jaja sa sirom ili jogurtom,sunku sa sirom i crnim hlebom i nekim povrcem,kuvani pirinac sa pecurkama i piletinom bez masti ili ulja),u teretani sam u 15:30 i radim do 17:00.Dodjem kuci u 17:30 i uzinam (jabuku,pomorandzu,redje bananu),onda veceram u 20:00 (obicno musli sa mlekom,2 virsle sa sirom i nekim povrcem iz tursije...)

Kada idem po podne u skolu:Ustanem u 8h doruckujem (3 jaja sa sirom ili jogurtom,2 virsle sa sirom il jogurtom,riblju pastetu na crnom integralnom hlebu,tunjevinu u sojinom ulju,sunku sa sirom i crnim hlebom),odem u teretanu u 9 i dodjem kuci oko 11h i tada uzinam (uzmem samo pola neke vocke),rucam u 12:10 i krenem u skolu,u skoli kupim kiflu belu(nema crne) oko 15:00.Popijem 0,5l cokoladnog mleka u  17:30.Dodjem kuci u 20:00 i tada veceram (musli u mleku 5 supenih kasika,2 virsle sa sirom ili jogurtom i nekom salatom,ili vec neku kuvanu piletinu ili junetinu sa krompirom ili pirincem).

Ponekad u toku dana ubacim malo orasa,soje,badema ili lesnika.Koristim samo prirodne zacine,znaci nista od kecapa,majoneza i slicno ali jedem zato senf.Sto se tice sira,gledam da bude mlad i sto manje masan.Nekad popijem 1-2 case mleka i to ono kad mi se pije mleko,nezavisno od plana ishrane.Ponekad svrljnem ali ne nesto previse,u vrh glave 250-300 kalorija vise nego sto je u planu.Dnevno predjem peske po 4km jer idem peske u skolu i nazad.Takodje koristim i Carni FX sagorevac masti.

Zanima me sta bi vi menjali ovde ? Ne zaboravite da zelim prvo da skinem mast a tek onda se izdefinisem.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.