TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:56:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misicna definicija , ishrana itd.  (Pročitano 27956 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #106 poslato: Mart 19, 2013, 04:02:45 posle podne »

Pa ok ,DM je probao, video,iskusan je,zna sta mu treba i tako i treba da se radi.. Ja toliki unos proteina ne mogu uneti zbog finansija, drugo sto mi organizam ne prima (wc solja), trece sto imam 100 kg,morao bih unositi  500 gr proteina,to je u najboljem slucaju 6 obroka po 70 gr i 2 shejka eventualno, a i treba da se jede na 3 sata,moj organizam toliku hranu ne moze da svari za toliko kratko vreme,em znam si svoju neku meru od 50 gr po obroku gde mi telo fino reaguje(ponovo se ogradjujem i govorim u svoje ime to ne znaci da neko treba tako da radi)..
Ako neciji organizam moze da svari 70-80 gr proteina po obroku,onda sta reci nego bravo ;)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #105 poslato: Mart 19, 2013, 03:38:08 posle podne »

@DM Svaka cast na takvom rezimu ishrane jos tako dug vremenski period upoznao si svoje telo tacno znas sta mu odgovara. Ti si primer da iskusan vezbac moze istovremeno da drzi nizak bf a da nabacuje misice. A to tipa "ne ustajes sa wc solje bla bla" gluposti sa jednom foruma necu da ga imenujem :) . Da li bi napisao kako ti je izgledao jelovnik kada si unosio toliko proteina(zanima me kolicina)?

@Milan batali te price sta organizam moze da iskoristi bla bla ljudi bi odavno vec pomrli. Nije organizam tako glup iskoriscava on sve sto mu treba. npr. glukoneogeneza

Ja se samo ne bih slozio da ce napredak biti isti na tom rezimu ishrane i na rezimu ishrane gde je unos hidrata recimo 50% i kalorijski suficit je 20%+. Definitivno ce se dobiti veci deo misicne mase zbog vece kolicine energije, popunjenog glikogena, bice veci porast snage, veca kolicina testosterona itd. Dobice se salo ali ako se radi pametno ta kolicina nece biti velika i moze se posle skinuti.

Ipak pre svega najveci problem kod ljudi su finansije, ja bih voleo da mogu da unosim 3-5g po 1kg ali nemam para za takvu ishranu.
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 03:39:44 posle podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
Stefan L.
Gost
« Odgovor #104 poslato: Mart 19, 2013, 03:07:00 posle podne »

Sa tako niskim unosom hidrata ako masti nisu izvor energije snaga je u losem stanju,nema napredka,ali ako se ubaci bar 100 g badema,onda se i raste,tj. dobija misicna masa i snaga a i salo se topi.Proces je spor ali uspesan,a pored svega navedenog nije sporiji od standardnog pristupa kod nas,a to je ona prica jesen i zima masa a prolece i leto definicija.


Naravno rec je o natural uslovima...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #103 poslato: Mart 19, 2013, 02:30:15 posle podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Ja sam bio godinama na 4.7 do 5g prot./kg telesne mase u natural uslovima, dok su UH bili na strasno niskom unosu.
Nesto malo ovsenih ujutru i nesto malo UH odman posle treninga.  Veruj mi , da mi je bila forma odlicna , nikad bolja.
Svaka cast tebra ako si godinama u natural uslovima odrzavao nivo od 5 g kvalitetnih  proteina po kg mase , prvo sto treba to pojesti :),a  drugo zbog finansija. I stvarno sto kaze Pedjoni ne znam kako bi organizam naturalca reagovao na tu kolicinu,koliko to moze da se svari,apsorbuje iskoristi. Vidim na slici forma ti je odlicna,tako da tvoja prica izgleda pije vodu, znaci da tebi to odgovara, samo napred onda!
Jeo sam na svakih 3h, imao sam nekoliko pripremljenih kantica sa obrokom u frizideru, tako da sam ih samo vadio po potrebi.  I naravno za sve skeptike, DA , SVE TO U NATURAL REZIMU!
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #102 poslato: Mart 19, 2013, 02:08:35 posle podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Ja sam bio godinama na 4.7 do 5g prot./kg telesne mase u natural uslovima, dok su UH bili na strasno niskom unosu.
Nesto malo ovsenih ujutru i nesto malo UH odman posle treninga.  Veruj mi , da mi je bila forma odlicna , nikad bolja.
Svaka cast tebra ako si godinama u natural uslovima odrzavao nivo od 5 g kvalitetnih  proteina po kg mase , prvo sto treba to pojesti :),a  drugo zbog finansija. I stvarno sto kaze Pedjoni ne znam kako bi organizam naturalca reagovao na tu kolicinu,koliko to moze da se svari,apsorbuje iskoristi. Vidim na slici forma ti je odlicna,tako da tvoja prica izgleda pije vodu, znaci da tebi to odgovara, samo napred onda!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #101 poslato: Mart 19, 2013, 01:34:40 posle podne »

Nadovezao bih se na DM-a...ja sam 2 i po godine na tom ''drugacijem'' rezimu ishrane,unosim oko 3-3,5 gr proteina,umereno-nisko UH i masti,i svi kazu da sam se podmladio,kao klinac neki. I da,meni vise prija 6 manjih obroka,uzmem nekad nedeljom pa rucam sa porodicom to sto oni jedu,pa i kolicinski,posle ceo dan kao pretucen. Nisam ni za sta. Ne odricem se zivota uopste,ne gledam to tako,ili kao one fore :sta bih za te pare mogao kupiti sto si ti dao za tvoj whey" , ne zavidim nikome ko se trpa junk-om. Meni ovo za sada jako prija.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #100 poslato: Mart 19, 2013, 12:36:35 posle podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Ja sam bio godinama na 4.7 do 5g prot./kg telesne mase u natural uslovima, dok su UH bili na strasno niskom unosu.
Nesto malo ovsenih ujutru i nesto malo UH odman posle treninga.  Veruj mi , da mi je bila forma odlicna , nikad bolja.

Pretpostavljam da si uspeo bf da spustis do 6-7%..Koliko je moguce odrzavati takvu formu u natural uslovima?
Iskreno, nisam ni merio bf jer nije bilo potrebe. A formu mozes da odrazavas tolko dugo dok imas uslove (finansije, vreme)
i volju. Ja sam sve to imao.

A da odgovorim i Pedjini-ju, da li moze da iskoristi organizam toliki visoki unos prot., zaista neznam
ali uzmi u obzir, da sam na racun toga ima VEOMA  nizak unos UH, pa samim time je deo tih unetih proteina "otisao" u secer.

Pa naravno da si isao sa niskim unosom UH, pa je primarna energija bila iz proteina, ali ponovo zasto to raditi kada si tu glukozu mogao dobiti i sa 50tak gr UH vise, :) Ja sam probao podizati iznad 3  neko vreme, ali nisam mogo toliko mesa da pojedem,a i morao sam da kampujem na wc solji i tako dalje..Sto se tice mene,moja je granica nekih 3gr..E sad svako neka proba,naravno ako stavka finansije je na zavidnom nivou, mnogo para treba da se prati 5gr/kg proteina,i na duze staze je jako tesko.
Tesko je odrediti koja je to kol. proteina otisla u secer, ipak nisam trenirao u strogo kontrolisanom ambijentu.
Mozda samo 10g, mozda i vise. U svakom slucaju, na tu kol. proteinske hrane na dnevnom nivou, 100g mesa gore dole,
u finansijskom smislu ne menja nista, dok u slucaju osobe , koja je strasno sklona gojenju kao ja, menja puno.
Ja sam mnogo osetljiv na UH, tako da mi je bilo puno lakse uneti vise prot. na racun manjeg unosa UH.
Inace u tom periodu od par godina, pa i sada, nikada nisam posecivao wc vise nego jednom dnevno i to uvek u isto vreme, odnosno ujutru nakon dorucka.
A i za to sam se raspitao, pa mi je receno, da je to dobar znak, odnosno, da organizam iskoriscava max od unete ishrane.

E sad ima jos jedna stavka , koja prati tu ishranu, a to je barem u mojem slucaju, mladalacki izgled.
Meni je taj nacin ishrane blago receno usporio proces starenja.
Naravno, pored sve te kol. mesa, tu je i ogromna kol. vlaknastih UH (salate) i esencijalnih masti, zelenog caja, vode, lezanja u krevet pre 23h, bez kapi alkohola, bez nepotrebnog sedenja do ranih jutranjih sati za vreme izlaska, itd...

Sad ce neko reci, da sam se odrekao zivota, naprotiv, dobio sam puno vise, ne mora covek da sedi ko magare do 3-4 ujutru, moj moto je uvek bio, "ako ne uradis nesto do tada, onda si magare" ;) (izvinjavam se zenskom svetu)

Otisao sam u off sa ovim poslednjim ... :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #99 poslato: Mart 19, 2013, 11:20:48 pre podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Ja sam bio godinama na 4.7 do 5g prot./kg telesne mase u natural uslovima, dok su UH bili na strasno niskom unosu.
Nesto malo ovsenih ujutru i nesto malo UH odman posle treninga.  Veruj mi , da mi je bila forma odlicna , nikad bolja.

Pretpostavljam da si uspeo bf da spustis do 6-7%..Koliko je moguce odrzavati takvu formu u natural uslovima?
Iskreno, nisam ni merio bf jer nije bilo potrebe. A formu mozes da odrazavas tolko dugo dok imas uslove (finansije, vreme)
i volju. Ja sam sve to imao.

A da odgovorim i Pedjini-ju, da li moze da iskoristi organizam toliki visoki unos prot., zaista neznam
ali uzmi u obzir, da sam na racun toga ima VEOMA  nizak unos UH, pa samim time je deo tih unetih proteina "otisao" u secer.

Pa naravno da si isao sa niskim unosom UH, pa je primarna energija bila iz proteina, ali ponovo zasto to raditi kada si tu glukozu mogao dobiti i sa 50tak gr UH vise, :) Ja sam probao podizati iznad 3  neko vreme, ali nisam mogo toliko mesa da pojedem,a i morao sam da kampujem na wc solji i tako dalje..Sto se tice mene,moja je granica nekih 3gr..E sad svako neka proba,naravno ako stavka finansije je na zavidnom nivou, mnogo para treba da se prati 5gr/kg proteina,i na duze staze je jako tesko.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #98 poslato: Mart 19, 2013, 11:16:36 pre podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Ja sam bio godinama na 4.7 do 5g prot./kg telesne mase u natural uslovima, dok su UH bili na strasno niskom unosu.
Nesto malo ovsenih ujutru i nesto malo UH odman posle treninga.  Veruj mi , da mi je bila forma odlicna , nikad bolja.

Pretpostavljam da si uspeo bf da spustis do 6-7%..Koliko je moguce odrzavati takvu formu u natural uslovima?
Iskreno, nisam ni merio bf jer nije bilo potrebe. A formu mozes da odrazavas tolko dugo dok imas uslove (finansije, vreme)
i volju. Ja sam sve to imao.

A da odgovorim i Pedjini-ju, da li moze da iskoristi organizam toliki visoki unos prot., zaista neznam
ali uzmi u obzir, da sam na racun toga ima VEOMA  nizak unos UH, pa samim time je deo tih unetih proteina "otisao" u secer.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #97 poslato: Mart 19, 2013, 11:01:03 pre podne »

Tesko da neko moze iskoristiti 5 gr/kg proteina u natural uslovima, nije nemoguce,ali je tesko i moguce.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #96 poslato: Mart 19, 2013, 02:00:01 pre podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Ja sam bio godinama na 4.7 do 5g prot./kg telesne mase u natural uslovima, dok su UH bili na strasno niskom unosu.
Nesto malo ovsenih ujutru i nesto malo UH odman posle treninga.  Veruj mi , da mi je bila forma odlicna , nikad bolja.

Pretpostavljam da si uspeo bf da spustis do 6-7%..Koliko je moguce odrzavati takvu formu u natural uslovima?
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #95 poslato: Mart 18, 2013, 10:12:20 posle podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Ja sam bio godinama na 4.7 do 5g prot./kg telesne mase u natural uslovima, dok su UH bili na strasno niskom unosu.
Nesto malo ovsenih ujutru i nesto malo UH odman posle treninga.  Veruj mi , da mi je bila forma odlicna , nikad bolja.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #94 poslato: Mart 18, 2013, 09:24:27 posle podne »

Citam sad ove druge teme i gledam kako ste komentarisali slike drugih clanova, ipak nisam ja za pravu definiciju, ostavicu ja hidrate na bar 3g, proteine na 2 pa sta bude. Ako spadne salo ekstra, ako ne jbga, ionako nemam sta da definisem. Nego nije mi jasno odakle mi stomak i kad sam mrsav, stanje se ruke, lice, noge, a stomak ostane grrrrrrrr.. I ovaj unos je duplo veci nego sto sam do sada radio, valjda bi trebalo da krene i ta masa nabolje.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #93 poslato: Mart 18, 2013, 09:02:31 posle podne »

Ja se cudim i ovo misica sto je doslo iz cega se izvuklo :/ Bilo je dana kad unesem 1.5-2g proteina, ali to mi definitivno nije bio stalan rezim, stavise mogu nabrojati te dane, uglavnom je bilo 1g prot/ 1g UH bas pravih, a ostalo ako se izvuce iz nekog junka izvuce, ako ne ne. Ispada da sam dok sam (umislio) da radim masu hranio se za def, a sad kad hocu def poceo da pazim na UH i hranim se skoro za masu ???
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #92 poslato: Mart 18, 2013, 08:52:47 posle podne »

Nemamo svi iste ciljeve. Ja recimo znam sta hocu, koliko dajem ulazem i td, ide to sporo ali sigurno. I zato ne ocekujem neka cuda  Neko ko zeli da stane na binu mora to dosta ozbiljnije, finansijski pre svega. A i da imam para, mislim da ne bi mogao da pojedem za jedan dan 3 ili 4 gr proteina po kg telesne tezine, ti je previse hrane za natural uslove.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 17 upita.