TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 10:01:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misicna definicija , ishrana itd.  (Pročitano 28050 puta)
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #91 poslato: Mart 18, 2013, 08:31:39 posle podne »

Koliko para toliko muzike.

Da nam je obezbedjeno svakog dana 1,5kg pileceg filea,10 jaja,2 tunjevine,...to bi bilo moguce.Cak mozes i da rastes i da gubis salo, sto da ne.Mada zavisi dosta i od genetike.

Pa znas ti koliko je to proteina na dnevnom nivou iz ove kolicine hrane sto si naveo? Oko  400 g :) Pa ja mislim da ni Phil Heat ne unosi toliko:) Nemojte se ljudi zamlacivati i opterecivati brojem grama proteina koji unosite na dnevnom nivou.Smatram da je 2 g po kilogramu sasvim dovoljno za naturalca .Za coveka od 85-90 kg dvesta grama,sasvim dovoljno.
E onda klise prica,ja da imam,2 kile mesa,dnevno ja bi bio zver,ja bih bio Jay Cutler, ma bio bi djavola,bio bi i tada masan ako ti je nivo hormona mali,ako jedes dosta testenina uporedo,ako nisi disciplinovan.
I ta prica o skupoci,da se ne ponavljam stoti put,neka kolicina mesa na dnevnom nivou ispod koje ne bi trebalo ici je 700 g,da se ne lazemo ako hocete neki napredak u masi uz naravno cist ostatak ishrane,da kazemo da bi idealno bilo 1 kg, to je 500 din,toliko je otprilike pileci file,juneci but je 620 recimo,na mesecnom nivou izadje oko 15.000 to je 150 e,a dajete za neka sranja da se tako izrazim,reaktore,gejnere i pumpove 70,100 e!
I jos uz to uzmete neki protein za posle treninga,50 g ,ako trenirate 16 x to je pakovanje od 900 g,to je oko 3500 somica.I na kraju dolazimo na cifru oko 180 e mesecno za kvalitetnu hranu.A sracunajte koliko trosite na gluposti ,cigare,slatkise,grickalice.Ja razumem neki od vas ne rade idu u skolu ,studiraju, nema se kriza je.
U principu pohvalno je sto uopste trenirate,ali ne ocekujte neke rezultate bez nekih 150 jura mesecno,to je realnost :) Ako je mnogo, jebiga potrudite se da zaradite taj budzet samo za meso i whey,ako ne, bavite se sahom tu ne treba proteina :)

« Poslednja izmena: Mart 18, 2013, 08:35:34 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #90 poslato: Mart 18, 2013, 08:03:58 posle podne »

Bro ti si mozda istripovao da imas sala..sto ne dobacis jednu sliku da vidimo i procenimo,malo je ta kilaza za tvoju visinu i sechenje,.ako se spustis ispod 70 kg neces liciti na nista,izgubices volju i ides u zacarani krug.
Imam sigurno stomak nego mozda sam omanuo sa informacijom o kilazi, nemam vagu, nisam se merio 100god nego tako odokativno izmerio. Ajd napravicu neke fotke sutra, prekosutra... Treba meni mase sigurno, ali sam mislio da usput nekako salo odlazi ili bar da mi ostane na istom nivou, zato ne smem da idem na klasicnu ishranu za defku i smanjim UH bas na minimum...

Glupo mi je da vam neiskusan protivrecim, ali imam osecaj da se ne bi trunke ugojio da nisam jeo sve i svasta pored prave ishrane pa mi se sad vrzma po glavi da bez junka i na ribi mogu da rastem i gubim salo. Ajd radicu ovako 2-3 nedelje pa se javim, posle 3 nedelje ce se videti neka promena sigurno, da li nabolje ili nagore videcemo.

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #89 poslato: Mart 18, 2013, 06:42:02 posle podne »

Kao i uvek Pedjoni  8)
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #88 poslato: Mart 18, 2013, 05:21:45 posle podne »

"life is too short to be fat" hahahaha... sada razumem cemu hejt na moj post! :)
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #87 poslato: Mart 18, 2013, 05:19:00 posle podne »

Kada sam to napisao nisam mislio biti debela svinja. Najbolje je naci neku sredinu. Po meni bi idealno bilo nekih 13-15 body fat. Ali znam ljude koji imaju 5 i ispod, sve se ocrta kad se skine, a kad se obuce izgleda kao mrsavko. I jeste da ti nije bas i zdravo. Ja do sada nisam upoznao ni jednog vezbaca koji ne bi voleo da bude krupan, u telesnom i misicnom smislu.. A izgled tipa Lazar Angelov, ruka od 45-6 cm i body fat onako nizak.. Jako tesko izvodljivo bez hemije.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #86 poslato: Mart 18, 2013, 04:54:24 posle podne »

" Tako da, po meni je bolje biti krupan pa i sa malkice sala, nego biti mrsav i pozirati jednom godisnje na bazenu i moru, a ostatak godine bezati u misiju rupicu."

Na osnovu ovoga se bazirao moj post.

Znam,ali decko ima takve ciljeve,zeli biti krupan,malo salceta mu ne smeta, sto je ok ako je on zadovoljan ;) Neko vise voli biti isechen,imati manji body fat,neko biti krupni baja i to je to, sto ljudi sto cudi :D

A i to sto je on malo masniji,ne znaci da nije zdrav, cak sto vise,onaj koji se spusti na mnogo nizak body fat vise mu je zdravlje ugrozeno ,tako da .. ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #85 poslato: Mart 18, 2013, 04:02:55 posle podne »

Ok je jesti ih uvece,a na pitanje koliko ne postoji univerzalan odgovor,treba da ti se unos badema,lesnika ili cega zelis uklapa u dnevne potrebe za mastima i kalorijama uopste.
P.S. Treniram da izgledam dobro kada se skinem,da bih bio u dobroj kondiciji a i zbog zdravlja. Samo zbog zdravlja,ne verujem da iko radi...


To brat, delimo isto razmisljanje kao i uvek ;) Pa sve da cure treniraju samo zbog zdravlja haha ,dobar vic :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #84 poslato: Mart 18, 2013, 04:01:54 posle podne »

Termin perfektna ishrana nije za svakog ista, nekom treba 2 gr/kg proteina, nekom 3 ,nekom 1.5..to znaci da ces morati da tragas za tvojom brojkom, i ako i clean hranu unosis kako valja,mozda ces preterati sa hidratima  i mastices se malo, jer ne znas jos uvek svoju brojku,zato treba dok si na defki,da zapamtis sta kada kako si gubio a sta dobijao..i nece biti prob sa lean masom.
Ako imas preko 90 kg tek tad je tesko izdefinisati se..mnogo toga treba das e poklopi,kad imas 70 onda imas mnogo manji posao.

Imam 174cm, a kg ne znam tacno 70-75kg, tako nesto. Resio sam da svaki dan pisem ishranu u gram, planiram minimalno 2g proteina, UH ne znam, 2, 3g (zavisi kako ce se ponasati telo, krecem sa 3g pa cu posle 2 nedelje videti na sta licim). Cini mi se da me je junk sje*ao u poslednjih pola godine...


Bro ti si mozda istripovao da imas sala..sto ne dobacis jednu sliku da vidimo i procenimo,malo je ta kilaza za tvoju visinu i sechenje,.ako se spustis ispod 70 kg neces liciti na nista,izgubices volju i ides u zacarani krug.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #83 poslato: Mart 18, 2013, 03:59:25 posle podne »

Ok je jesti ih uvece,a na pitanje koliko ne postoji univerzalan odgovor,treba da ti se unos badema,lesnika ili cega zelis uklapa u dnevne potrebe za mastima i kalorijama uopste.
P.S. Treniram da izgledam dobro kada se skinem,da bih bio u dobroj kondiciji a i zbog zdravlja. Samo zbog zdravlja,ne verujem da iko radi...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #82 poslato: Mart 18, 2013, 03:58:53 posle podne »

na forumu je bas postala aktuelna ta tema za skidanje sala bez gubljenja misica.. svi bi da budu veliki i izdefinisani. sto bi reko pedjoni "nece da moze" :)  Ustvari moze, ali trnovit je taj put.. potrebne su godine, i puno odricanja i perfektna ishrana. Jos ako metabolizam nije srecnija strana, onda je tek tesko..  Imam ortake koji kad se skinu izgledaju dobro, definicija i td. ali kada su u sulji ili majci, duksu.. malltene se ne vidi da treniraju. Tako da, po meni je bolje biti krupan pa i sa malkice sala, nego biti mrsav i pozirati jednom godisnje na bazenu i moru, a ostatak godine bezati u misiju rupicu. A i zavisi kako se ko oseca. Meni prija kad "porastem" i izgledam tako, nego kada mi padne kilaza.. neko voli obrnuto. pratite srca svoga ritam!  :D

Samo jedno pitanje,jel vi trenirate da izgledate dobro u sulji i lonama,ili zbog zdravlja,povecanja fizickih performanski itd?? :D Da li ste se ikad zapitali zasto trenirate i sve sto ide uz to,dijeta,suplementacija itd. Dobro da ne pamtujem dalje...

Negde sam procitala ,mislim daje Monika nekom decki preporucila malo badema i tunjevinu za veceru (posto je rekao da mu je zadnji obrok u 7 a vi ste mu preporucili jos 1 ) pa me zanima je l OK jesti bademe uvece, (posto opet sam negde procitala da nije preporucljivo ) i koliko je dovoljno unositi kostunjavog voca dnevno?


Pa ako ides u zadnja dva obroka bez UH,naravno ce ti trebati sva moguca energija iz kostunjavog voca pored proteina da izguras dan,veche i da legnes da spavas.. kostunjavo voce i masti zavise od individue,kilaze ciljeva itd..ali ako se seku hidrati,ne bi bilo lose tog dana malo povecati masti,ali samo malo, sto se tice tebe kao cure ne bih ti preporucio vise od 30,40 gr masti.. (par shake badema dnevno,neka omega 3 i zumance dva).

a sto se tice vezbanja i zdravlja,pa naravno da se vezba i zbog zdravlja,ali ako ti je samo do zdravlja i nicega vise,ti mozes i sa setnjom svaki dan sat vremena da budes zdrava ako se dobro hranis,sto onda treniras i govoris da ti fali guza ? haha..pa isto je i sa nama muskarcima, ako treniras,naravno da treniras id a budes zadovoljan u ogledalu,jedan od ciljeva naravno...a neko jednostavno trenira i da bude jak itd..  Sigurno necu da ispustam dushu svaki dan na treningu,a da izgledam ko pajser u ogledalu, to bi onda bila cudna ironija,hm ? ;) ali ponovo svako ima svoje ciljeve u ovom ili bilo kojem drugom sportu
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #81 poslato: Mart 18, 2013, 02:10:31 posle podne »

Koliko para toliko muzike.

Da nam je obezbedjeno svakog dana 1,5kg pileceg filea,10 jaja,2 tunjevine,...to bi bilo moguce.Cak mozes i da rastes i da gubis salo, sto da ne.Mada zavisi dosta i od genetike.
Naravno da moze, uz visoki proteinski unos, nizak unos UH i trening sa max tezinama, koje ce zastiti misic od katabolizma, itd...  Ali, da li to moze rekreativac, sa svojim ogranicenim znanjem i ogranicenim finasijskim mogucnostima, to je vec druga prica!?
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #80 poslato: Mart 18, 2013, 01:41:06 posle podne »

za mene sve ukazuje da sam onaj treci.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #79 poslato: Mart 18, 2013, 01:35:26 posle podne »

E pa iskren da budem nemam pojma koji sam :D
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #78 poslato: Mart 18, 2013, 01:29:11 posle podne »

http://m.facebook.com/photo.php?fbid=624491104234154&id=443229005693699&set=a.443688848981048.123196.443229005693699&refid=28&_ft_=qid.5856658481901994007%3Amf_story_key.-6539467726298709801.  Laki je izbacio zanimljivu slicicu, nadjes svoj body type, i udri.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #77 poslato: Mart 18, 2013, 01:28:31 posle podne »

Termin perfektna ishrana nije za svakog ista, nekom treba 2 gr/kg proteina, nekom 3 ,nekom 1.5..to znaci da ces morati da tragas za tvojom brojkom, i ako i clean hranu unosis kako valja,mozda ces preterati sa hidratima  i mastices se malo, jer ne znas jos uvek svoju brojku,zato treba dok si na defki,da zapamtis sta kada kako si gubio a sta dobijao..i nece biti prob sa lean masom.
Ako imas preko 90 kg tek tad je tesko izdefinisati se..mnogo toga treba das e poklopi,kad imas 70 onda imas mnogo manji posao.

Imam 174cm, a kg ne znam tacno 70-75kg, tako nesto. Resio sam da svaki dan pisem ishranu u gram, planiram minimalno 2g proteina, UH ne znam, 2, 3g (zavisi kako ce se ponasati telo, krecem sa 3g pa cu posle 2 nedelje videti na sta licim). Cini mi se da me je junk sje*ao u poslednjih pola godine...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.