TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:05:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna mi je pomoc.Hvala  (Pročitano 5679 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Mart 19, 2013, 09:39:31 pre podne »

Potrebno ti je vise slozenih hidrata i povremeno smanji unos proteina a pojacaj hidrate.Ova vrednost kalorijskog unosa je ok,ali bolje bi bilo kada bi znao koliko ti iznosi bazalni metabolizam i koliko kalorija trosis za druge aktivnosti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Mart 19, 2013, 09:32:20 pre podne »

Ok..a sta mislis o posnom kackavalju,ribljoj pasteti (argeta),marmeladi? Jel trebam da uzimam nesto od suplementacije nakon treninga?

mislim da jos nije neophodno, za sada neka ti bude u cilju da naucis sto vise o treningu i ishrani - ovde imas pomoc vezano za to.
Ako uzimas suplementaciju, Elite whey koji si pomenuo je odlican, i uzimas ga posle treninga 1 mericu sa vodom.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #19 poslato: Mart 19, 2013, 07:46:15 pre podne »

što manje konzervirane i preraĂ°ene hrane jesti. 1 konzerva ribe je ok u 3-4 dana, ne više. Paštete, nareske, konzerve ribe su ultra konzervirane stvari koje se koriste za ratne rezerve, u vremenu elementarnih nepogoda: zemljotresa, poplava... da bi ljudi u skloništima ostali živi ako ostanu zatrpani/odsečeni od sveta mesecima, a da im se hrana ne pokvari.
Ako živiš u skoloništu, onda peglaj paštete i konzerve... u suprotnom jedi svežu hranu ko sav normalan svet... 
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 07:47:58 pre podne od strane Ironman. » Sačuvana
Arbeit macht frei.
Wolf16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #18 poslato: Mart 18, 2013, 10:02:17 posle podne »

Ok..a sta mislis o posnom kackavalju,ribljoj pasteti (argeta),marmeladi? Jel trebam da uzimam nesto od suplementacije nakon treninga?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #17 poslato: Mart 18, 2013, 09:40:31 posle podne »

Aha ok..da pokusam da iskombinujem nesto da bude manji unos UH i masti a vise proteina ili je ovako dobro?.Ma nije problem kupicu i svezu ribu.
Hidrati su valjda ok, masti ne znam. Sad gledam i isplativije ti je kupovati svezu ribu. Uzmi konzervu jednom, dva puta dnevno, ostalo sveza.
Sačuvana
Wolf16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #16 poslato: Mart 18, 2013, 09:27:35 posle podne »

Aha ok..da pokusam da iskombinujem nesto da bude manji unos UH i masti a vise proteina ili je ovako dobro?.Ma nije problem kupicu i svezu ribu.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Mart 18, 2013, 09:21:42 posle podne »

Postim i ja zato pitam. Inace nisam ekspert, ali mislim da ne bi trebao da jedes ovoliko konzervirane ribe. Ja ako budem finansijski izdrzao planiram samo svezu, tolstolobik, pastrmka i slicno. Danas sam jeo meleza, nije los, ali ima dosta kostiju i mrzi me da se patim s tim pa mi presedne jelo.

Nemas puno izbora u postu, glavni proteinski izvor mora biti riba, a dodaj salate, kuvano, kostunjavo voce, UH iz pirinca i krompira kao i kad ne postis, za soju sam cuo da ne valja za muskarce.
Sačuvana
Wolf16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #14 poslato: Mart 18, 2013, 09:14:09 posle podne »

Vec sam napomenuo da je vreme velikog posta tako da je skoro u svakom obroku riba..
Nakon jutarnjeg treninga 1 banana,200gr sardina (isprana vodom)
Dorucak: kupus salata,1 tunjevina
Uzina u skoli: 2 jabuke
Rucak: kupus ili krastavac salata,2 tunjevine,5 keksa
Uzina: 1 jabuka
Obrok nakon treninga: 1 banana,200gr sardina (isprana vodom)
Vecera: neka salata i mozda opet tunjevina.

Tunjevinu takodje isperem vodom..verovatno nije dobra ishrana ali tako je kako je..jel bi mogli da mi kazete nesto od posne hrane  da spremim..jel mogu da ubacim med,sojino mleko,krompir itd? Ne znam sta je sve zdravo da bih mogao da ubacim.Hleb uopste ne koristim,sokove sam takodje izbacio..pijem limunadu tokom celog dana umesto vode.Da li da ubacim nesto od suplementacije?
« Poslednja izmena: Mart 18, 2013, 09:19:36 posle podne od strane Wolf16 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2013, 08:51:38 posle podne »

Zdravo,hteo sam jos nesto da vas pitam..Sad je vreme posta,ja sam sastavio neku ishranu (3 velika obroka + 2 uzine) Izracunao sam sve i ispalo je da ima 92 uh,158 proteina,70 masti,1836 kalorija.Jel to mnogo uh i masti u toku jednog dana? Imam 2 treninga kao sto sam i rekao..Cilj je skidanje sala? Hvala
Daj taj primer ishrane. Brojke su ok, ali zanima me sta jedes.
Sačuvana
Wolf16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2013, 08:44:53 posle podne »

Prestao sam da koristim sejk.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #11 poslato: Mart 18, 2013, 08:18:18 posle podne »

Ja imam svasta protiv herbalife-a,a najbitnije,sadrzi proteine soje.
Sačuvana
Wolf16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2013, 06:31:14 posle podne »

Zdravo,hteo sam jos nesto da vas pitam..Sad je vreme posta,ja sam sastavio neku ishranu (3 velika obroka + 2 uzine) Izracunao sam sve i ispalo je da ima 92 uh,158 proteina,70 masti,1836 kalorija.Jel to mnogo uh i masti u toku jednog dana? Imam 2 treninga kao sto sam i rekao..Cilj je skidanje sala? Hvala
« Poslednja izmena: Mart 18, 2013, 06:34:40 posle podne od strane Wolf16 » Sačuvana
Wolf16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #9 poslato: Mart 16, 2013, 11:49:00 pre podne »

Ok hvala vam puno,poslusacu vase savete.

Pozdrav
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2013, 10:30:37 posle podne »

Aha ok hvala vam.Samo sam hteo da vas pitam sta da uzimam nakon treninga? Da nastavim sa sejkom i belim mesom ili da i to promenim? I jel trebam da uzmam Whey i sagorevac masti ili ne?

whey je pozeljan nakon treninga, ali, bolje za sada sacekaj, sredi prvo ishranu, tj obezbedi proteine u ishrani i nakon treninga obavezno. Nemam nista protiv herbalife-a ali mislim da to nije najbolje resenje. Ti preparati imaju efekta samo onda dok ih uzimas, nakon toga se sve vrati na staro pa je zato bolje da trajno nesto promenis. A i sam kazes da nije bilo znacajnog efekta kod tebe, pa bolje taj novac ulozi u kvalitetnu ishranu za pocetak pa onda kasnije u whey. Znaci, nakon treninga sada mozes bananu npr, ili neku cokoladicu pa onda cvrst obrok kod kuce.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2013, 11:44:52 pre podne »

Potrosi taj herbin prah i vise to nemoj da kupujes. Kad budes sebi obezbedio 3-4 obroka, onda moze whey posle treninga. Sagorevac masti nije potreban, jer ti imas vise od 20kg viska. Sto je veci visak kilograma brze ces da ga gubis.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.