TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 07:01:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa masom ruku?  (Pročitano 6705 puta)
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #15 poslato: Decembar 27, 2013, 10:48:01 posle podne »

Meni npr ruke najbrze rastu,dok grudi malo sporije :D
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Decembar 26, 2013, 10:43:12 posle podne »

Pa radim ruke jednom nedeljno I to izgleda ovako
Triceps: Propadanja 3 Serije od 8-12 Pon
Uski benc:3 serije 8-12 Pon
Super seriju na kraju Francuski benc i Opruzanje na sajli 4 serije 8-12 pon
Biceps:Dvorucni pregib Opadajuce serije tako uvek pocnem Pocnem od najvece kilaze pa smanjum sve do negde 10kg onda ubacim koncetracioni pregib i mozda jos jednu vezbu i kuci trening traje oko 45 odmor oko 30 do45 sekHvala svima na savetima :D
problem sa rukama obicno nije izbor vezbi vec odgovarajuci intezitet i kontrola pokreta .Dosta pomocnih misica ucestvuje u tim pokretima i uglavnom se stavlja prejak intezitet uz nedovoljnu angazovanost bicepsa odnosno tricepsa.Trudi se da fiksiras rameni deo i da vrsis potpunu fleksiju i ekstenziju.
Sačuvana
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #13 poslato: Decembar 26, 2013, 10:31:18 pre podne »

Dobro probacu to sto ste rekli pa javljam vam rezultate :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Decembar 26, 2013, 10:02:04 pre podne »

Vezbe za ruke moraju cesto da se menjaju i da se rade superserije, i naravno sa dobrom formom. Ubaci 2x nedeljno ruke i naravno odvoji dan posebno za ruke i posveti im se i imaces rezultata.
Sačuvana
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #11 poslato: Decembar 26, 2013, 08:57:14 pre podne »

Meni su ruke najbrze napredovale a onda odjedanput stale sad sam mislio da 2 puta ubacim ruke sedmicno jednom na pocetku sedmice a drugi put na kraju pa da vidimo sta ce biti :D
Sačuvana
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #10 poslato: Decembar 26, 2013, 08:28:37 pre podne »

Pa radim ruke jednom nedeljno I to izgleda ovako
Triceps: Propadanja 3 Serije od 8-12 Pon
Uski benc:3 serije 8-12 Pon
Super seriju na kraju Francuski benc i Opruzanje na sajli 4 serije 8-12 pon
Biceps:Dvorucni pregib Opadajuce serije tako uvek pocnem Pocnem od najvece kilaze pa smanjum sve do negde 10kg onda ubacim koncetracioni pregib i mozda jos jednu vezbu i kuci trening traje oko 45 odmor oko 30 do45 sekHvala svima na savetima :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Decembar 25, 2013, 10:26:01 posle podne »

Koje vezbe radis,kojim intezitetom,kojim obimom i koliko cesto na nedeljnom nivou?
Sačuvana
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #8 poslato: Decembar 25, 2013, 07:10:01 posle podne »

Masu dobijam solidno i ostale partije fino napreduju a ruke Tapkaju u mestu :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #7 poslato: Decembar 25, 2013, 04:39:54 posle podne »

ima jos 1 faktor a to je da biste dobili 1cm obima ruku treba nabaciti bar 3-4kg :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Decembar 25, 2013, 03:13:06 posle podne »

Zavisi koji je obim u pitanju, obim ne moze uvek da raste, svako ima svoju granicu, sve zavisi i od suficita i treninga, ali ono ne raste obim vecno, to samo u pocetku, posle se sredjuje separacija na postojecem obimu, i misic se vise zgusne kako godine prolaze.
Sačuvana
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2013, 11:14:39 pre podne »

Evo ovako do pre nekoliko meseci obim mi je sasvim fino napredovao a sad u poslednjih nekoliko meseci tapka u mestu pokusavao sam da povecavam kilaze radim super serije onda da radim sa manjim tezinama a pravilnije I obim je vazda isti.  Pa ako moze neko od iskusnih clanova foruma kaze neki program ili neki savet Hvala pUno svima :D
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2013, 10:05:41 posle podne »

Hvala na savetu Volks. :) Ubaciću zgibove više, mada ih radim kada mi je dan za ledja, ali chin-ups malo slabije radim. Probaću. :)
Sačuvana
Volks
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2013, 11:58:18 pre podne »

Druže, ti si visok kao zgrada u odnosu na prosečnog vežbača. 
Sama dužina tvojih ruku podrazumeva potrebu mnogo više rada da bi se taj prostor popunio, a pritom poluga koju trpiš pri izvoĂ°enju vežbi je mnogo veća i samim time si skloniji nepravilnom pokretu. Malo sam viši od tebe i znam u kakvom si problemu.
Masu ruke ne čini biceps nego većinom triceps.
Zaboravi poreĂ°enje u kilažama koje podižu drugi vežbači već probaj da se koncentrišeš na način izvoĂ°enja vežbe, ako treba i po cenu još manje težine.
Iskreno, ja sam blokadu rasta bicepsa i ruku generalno probio zgibovima (ne široki hvat, nego onaj što ameri zovu "chin ups") i propadanjima.
Mišić će ti eksplodirati od napredovanja.
Bez obzira na raspored, dva puta nedeljno ubacim po 6 serija zgibova i isto toliko propadanja sa kontra hvatom (laktovi i dlanovi spolja)
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2013, 02:07:15 posle podne »

Pozdrav.

Imam problem (bar ja tako mislim) sa masom bicepsa i tricepsa. Naime, iako npr. vežbe za biceps mogu da radim sa većim maksimalnim težinama od nekih ljudi u teretani koji imaju veću ruku od mene, i dalje mi je ruka manja, tj. fali masa, isto tako i po pitanju tricepsa. Ni ne znam kako je to moguće da radim sa većim težinama od ljudi sa većom masom od mene, da li je to neka žilavost u pitanju ili šta već... Sa gornjim delom tela sam zadovoljan, grudi, ramena, leĂ°a, sve je ok, samo mi ruke mnogo slabo napreduju. :(
Obično za biceps radim vežbe kao što su ona kada stojim i sa ravnom šipkom dižem, to radim sa 40kg, na skotovoj sa 30kg, i sa bućicom vežba kada sedim i naslonim ruku na butinu, to radim sa oko 17kg. Uglavnom mi je isti trening za biceps, znači ove 3 vežbe, radim za svaku po 4 serije od po 8 ponavljanja. Štp se tiče tricepsa to malo menjam vežbe, podizanje krive šipke sa čela, jednoručno iza glave sa bućicama, pa oda sa dve ruke iza glave, na lat mašini stavim onu usku šipkicu i vučem dole. To mi je uglavnom trening što se tiče bicepsa i tricepsa.
Ne znam, nije meni ruka baš mala, ali mislim da bi morala da bude veća sigurno.

Mislim i da mi je ishrana ok, ništa specijalno sada sa unosom proteina, ali jedem dovoljno, bar tako mislim. Često posle treninga pojedem bananu i čokoladno mleko od pola litre, ili napravim šejk od jedne banane, kašičica meda i pola litra mleka.

Treniram tri dana, pa jedan dan odmaram. Prvi dan mi je grudi-biceps, drugi ramena-triceps a treći ledja-noge.

Visok sam 195 i imam 90kg, stim da uopšte nisam debeo, imam malo sala oko stomaka samo.

Šta mislite, imate li neki predlog? Neki poseban trening za ruke? Ne znam više šta da radim...  8)


Radi ruke 2 puta nedeljno, probaj da ti ta 2 puta ne budu ista, eksperimentisi malo :)
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2013, 12:06:42 posle podne »

Pozdrav.

Imam problem (bar ja tako mislim) sa masom bicepsa i tricepsa. Naime, iako npr. vežbe za biceps mogu da radim sa većim maksimalnim težinama od nekih ljudi u teretani koji imaju veću ruku od mene, i dalje mi je ruka manja, tj. fali masa, isto tako i po pitanju tricepsa. Ni ne znam kako je to moguće da radim sa većim težinama od ljudi sa većom masom od mene, da li je to neka žilavost u pitanju ili šta već... Sa gornjim delom tela sam zadovoljan, grudi, ramena, leĂ°a, sve je ok, samo mi ruke mnogo slabo napreduju. :(
Obično za biceps radim vežbe kao što su ona kada stojim i sa ravnom šipkom dižem, to radim sa 40kg, na skotovoj sa 30kg, i sa bućicom vežba kada sedim i naslonim ruku na butinu, to radim sa oko 17kg. Uglavnom mi je isti trening za biceps, znači ove 3 vežbe, radim za svaku po 4 serije od po 8 ponavljanja. Štp se tiče tricepsa to malo menjam vežbe, podizanje krive šipke sa čela, jednoručno iza glave sa bućicama, pa oda sa dve ruke iza glave, na lat mašini stavim onu usku šipkicu i vučem dole. To mi je uglavnom trening što se tiče bicepsa i tricepsa.
Ne znam, nije meni ruka baš mala, ali mislim da bi morala da bude veća sigurno.

Mislim i da mi je ishrana ok, ništa specijalno sada sa unosom proteina, ali jedem dovoljno, bar tako mislim. Često posle treninga pojedem bananu i čokoladno mleko od pola litre, ili napravim šejk od jedne banane, kašičica meda i pola litra mleka.

Treniram tri dana, pa jedan dan odmaram. Prvi dan mi je grudi-biceps, drugi ramena-triceps a treći ledja-noge.

Visok sam 195 i imam 90kg, stim da uopšte nisam debeo, imam malo sala oko stomaka samo.

Šta mislite, imate li neki predlog? Neki poseban trening za ruke? Ne znam više šta da radim...  8)

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.