TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 06:53:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol i upala prepona  (Pročitano 35111 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #170 poslato: Novembar 26, 2017, 10:50:21 pre podne »

Ili trebaju info o INDIBA terapiji?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #169 poslato: Novembar 26, 2017, 10:47:50 pre podne »

Pozdrav.
Kakav je problem sa preponom?...možda možemo pomoći
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2017, 10:49:35 pre podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
tasoti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #168 poslato: Novembar 25, 2017, 05:18:07 posle podne »

            voleo bih kada bi mogao da stupim u kontaktom sa osobom pod sifrom milos 86. Hitno su mi potrebna tvoja iskustva sa tom terapijom vezanom za prepone. Unapred hvala.
Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #167 poslato: Decembar 28, 2016, 03:12:06 posle podne »

E samoda se javim jos jednom na ovaj post i ako odavno nije bilo konverzacije, cisto da zatvorim temu a i mozda nekom pomogne.

Za tu cistu sam bio kod dva urologa i dvoje je gledalo na ultrazvuku rekli su da to nije nista, tipa kao da imas "klempave usi" :)

A ja sa preponama nemam problema igrao sam basket pola leta i zime i davao se 100%, sve je ok. Od jedne terapije, tj serije terapija u jednom danu koje sam dole naveo, sam se oporavio. Pola godine vezbanja i sve ostalo sto sam mirovao radio ukupno skoro godinu i po dana nije pomoglo, jedna terapija je resila. Mada mozda je ovo vezbanje doprinelo tome, ali od jedne terapije kao rukom odnesena povreda.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #166 poslato: Jul 19, 2016, 10:11:15 posle podne »

kakvo je stanje trenutno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #165 poslato: Jul 11, 2016, 04:54:32 posle podne »

Nisam nikada imao povrede testisa koliko znam niti probleme sa njima.
Trenutno je sve ok, nisam se forsirao, odigrao jednom basket i deluje da sve mogu, nemam nikakvih problema.
- na snimku ima opisana "komplikovana" cista testisa....
- dolazi u obzir pregled urologa i eventualno da se urade  laboratorijski markeri za testis (alfa FP i beta HCG)...
* mislim da nije ništa ozbiljno ali treba ispratiti...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #164 poslato: Jul 04, 2016, 04:39:26 posle podne »


Ne znam da li mozda da nalazim odnesem nekom drugom da mi ocita samo, ili je to neupotrebljivo ?
možeš da se interesuješ u VMR centru (dr Boris Petrović)...
ne bi trebalo da je opis regije u kojoj imaš probleme (prepone, primicači) - bude u jednoj rečenici sve je uredu....
Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #163 poslato: Jul 02, 2016, 02:18:42 posle podne »

Nisam nikada imao povrede testisa koliko znam niti probleme sa njima.
Trenutno je sve ok, nisam se forsirao, odigrao jednom basket i deluje da sve mogu, nemam nikakvih problema.
Nisam isforsirao sa 100% snage i da tako vezem par dana za redom, za tako nesto nisam siguran da li bih mogao.


Ne znam da li mozda da nalazim odnesem nekom drugom da mi ocita samo, ili je to neupotrebljivo ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #162 poslato: Jul 02, 2016, 12:10:09 posle podne »

E cao pedja, poslao sam ja nalaz magnetne na mejl odavno, nisam nista dobio od tebe :)
izvini - imam puno mejlova sa magnetnim rezonancama, a pod drugim ste imenima uglavnom na mejlu nego na forumu....
 :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #161 poslato: Jul 02, 2016, 12:04:06 posle podne »

kakvo je stanje sa tegobama trenutno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #160 poslato: Jul 02, 2016, 12:03:43 posle podne »

pogledao sam magnetnu rezonancu - nalaz je neupotrebljiv za tvoju povredu - ne piše ništa o tome...
na nalazu iz VMR centra Novi Sad dr Boris Petrović imao bi 3x više teksta samo o regiji povrede i strukturama koje su povredjene....
-------------------
usput - da li si imao neku povredu testisa?
(bol, problem, upala?)
Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #159 poslato: Jul 01, 2016, 12:13:15 posle podne »

E cao pedja, poslao sam ja nalaz magnetne na mejl odavno, nisam nista dobio od tebe :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #158 poslato: Jun 12, 2016, 02:00:56 posle podne »

Posalji mi na mejl nalaz magneta i naziv ustanove u kojoj si bio u bg (moze i izvestaj iz te ustanove...)
dolphin7boy@yahoo.com
Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #157 poslato: Jun 11, 2016, 03:09:06 posle podne »

 koju regiju tela si radio magnetnu rezonancu? (kičme ili...?)
- otovorei preponski kanali ne bi davali bolove koje imaš (ni pojava kile)
- možeš mi poslati nalaz magnetne rezonance da pogledam...

zašto nisi radio trčanje?
(ako sam razumeo bol se javljao kada si probao košarku...)
- da li je bol napred donji stomak?
ili izmedju nogu (u korenu noge)?
ili pozadi u predelu trtice?
pri kojim pokretima (precizno) se javlja bol...?
-----------------------------------------------------------------------------
Ne znam kako nisu mi stizale poruke da su novi odgovorio ovde, ali dobro sad sam video :).

Javio mi se sportski doktor iz klinike posle rezultata ocitavanja magnetne rezonanse.
U sustini ni njemu nije nesto bas jasno kako imam te probleme kada se na snimku ni ne vide neke povrede.
Predlagao mi je da probamo sa nekim terapijama u beogradu da to resimo, da idem 10 dana na terepije, jedan dan je oko 5000 hiljada a i ja sam iz Novog Sad, pa mi je i to dodatan trosak i cimanje, pa sam za sad bio odustao od toga. To je bilo pre nekih 20 dana.

Posle toga sam otisao jednom sa drugom na basket da vezbam sa loptom i kako smo vezbali primetio sam da nemam problema sa preponama, pa sam poceo sve jace i jace da igram basket tog dana. Posle toga sve je delovalo normalno, jako blag bol u preponama. Bio sam iznenadjen kako je to moguce uopste. U stvari ja sam tog dana kada sam bio na klinici za pregled odmah odradio jednu terapiju:
      - 15 min INDIBA terapija (rekose mi da je to masina koju niko u novom sadu nema ima jedna u subotici a ubrzava oporavak misica nekoliko puta)
      - sat vremena sam bio umotan u magnet
      - bio u kadi sa vodom gde su mi pola sata pustali neke 4 vrste struje i odradili masazu od 5 min sa mlazom vode u povredjenom predelu prepona

Izgleda da me je ta jedna samo terapija vratila u zivot. Probao sam jos jednom da igram basket, igrao sa mozda 80% 90% posto i sve je bilo ok.
I dalje ne mogu da verujem pa se stedim, ali sam poceo da trcim, kad god imam vremena. Istezanje radim posle svakog trcanja ili basketa oko 15, 20 min, to ne preskacem.

Bol koji se bio javljao je najvise bio izmedju nogu kod trticne kosti a bilo i je na donjem stomaku ali blaze, pa sam ja uvek osecao onaj jaci bol kod trticne kosti.
Radio sam magnet karlice. Mogu da posaljem izvestaj ili magnet sta god, samo reci na koji mejl, verovatno ne treba ovde to da kacim.
Trcanje nisam bio radio jel je lose vreme bilo, a i nekako sam vise bio izgubio volje malo za sve, posto sam sve mogao da radim, i dizanje velikih tezina i trbusnjaka sa tegovima i bas intenzivna istezanja i trcanje kakvo god i nista me nije bolelo a basket nisam mogao, nekako sam osecao da mi sve te vezbe ne pogadjaju ono sto treba, pa sam se malo obeshrabrio, sad se vracam u zivot ponovo :).
Bole se uvek javljao pri naglom skoku, pri cimanju u stranu i pri guranju sa drugim igracima. Uvek kad se malo ali malo intenzivinje bilo sta odradi preko 30, 40% se to javljalo.
Sad je sve ok, to jest deluje, jos nisam zaredjao par dana da igram jacim intezitetom.
Ne znam da li bih trebao da odradim jos koju terapiju ?
Da li takvih terapija ima negde u novom sadu ?
Sto se sporta, vezbu trcanja tice, da li da nastavim, ili sacekam terapije ?
Sta da radim dalje generalno?



Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #156 poslato: Maj 24, 2016, 02:06:28 posle podne »

zašto nisi radio trčanje?
(ako sam razumeo bol se javljao kada si probao košarku...)
- da li je bol napred donji stomak?
ili izmedju nogu (u korenu noge)?
ili pozadi u predelu trtice?
-------------------------
pri kojim pokretima (precizno) se javlja bol...?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.