TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:30:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol i upala prepona  (Pročitano 35038 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #155 poslato: Maj 24, 2016, 02:04:04 posle podne »

Da se i ja javim posle nekog vremena.
Nisam radio trcanje nisam ni kosarku od ono jednom kad sam spomenuo pre mesec dana, doduse i tad sam samo malo vezbao pa su me bolele prepone, najvise kod trticne kosti, nisam ni znao da se prepona dotle proteze.
Otisao sam za vikend do sportske klinike u Beogradu "SPORT MEDICAL ALLIANCE", tamo su me poslali na magentnu rezonansu koju sam odradio i dobio rezultate, i ako ne razumem da citam nesto taj nalaz deluje da je sve ok, mada cekam da mi se sportski doktor sutra javi svoje misljenje.
Tamo su mi rekli sto sam i ranije znao da imam prosirene ingvinalne kanale, mozda imam od rodjenja a mozda su se vremenom prosirili i da to nekad moze da pravi problem i da nije lose da radim vezbe za njihovo skupljanje. Pokazali su mi par vezbi stiskanja lopte oko nogu za to.

Abdomenlani hirurg mi je ranije gledao to i rekao da nije za operaciju, ali da imam predizpozicije da dobijem kilu nekada.

Malo ne znam ni ja kako da postepeno ulazim u kosarku. Tesko je to oceniti koliko mozes, posto tek nakon 20 min ili pola sata krece blagi bol. Pa nekad ni ne znam da li to onaj bol koji je ok, i sa kojim lagano navikavas telo na trening, ili on posle predje u nesto jace kad zavrsim trening.
- koju regiju tela si radio magnetnu rezonancu? (kičme ili...?)
- otovorei preponski kanali ne bi davali bolove koje imaš (ni pojava kile)
- možeš mi poslati nalaz magnetne rezonance da pogledam...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #154 poslato: Maj 24, 2016, 01:57:21 posle podne »

da li radiš istezanje na vratilu?
nisi mi odgovorio na ovo...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #153 poslato: Maj 24, 2016, 01:56:17 posle podne »

npr mislim da sam izmokrio sve, ali vratim se u sobu sednem i vidim da mogu jos pa kad se vratim uspem stvarno, to vec lici na prostatu, ali ne desava se stalno
ne liči na prostatu - prostata bi davala teže mokrenje, tj potrebu za napinjanjem, slabiji mlaz isl...
- možda imaš nešto viši vrat mokraćne bešike > medjutim i to bi davalo stalnije tegobe... zavisi, koliko se često javljaju smetnje kod tebe...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #152 poslato: Maj 24, 2016, 01:52:05 posle podne »

Onda sta predlazes dalje, snimanje donjih ledja? Kakva bi tu terapija pomogla, da li bi masaza, kiropracticar ili neka slicna metoda mogli to da rese?

Da li nerv moze da izazove i u mirovanju te grceve/probadanja u testisu?
rendgen LS (slabinske) kičme - od napred (AP) i profil...
hvala, ajde javicu sta sam uradio

sto se tice prostate nemam problem sa mokrenjem u smislu da ne mogu da krenem ili da kad krene nesto prekida, uvek bude normalan mlaz, kolicina, samo cini mi se da mogu jos da izmokrim nakon par minuta, kao da ostane malo. to je onaj osecaj grebanja, medjutim nema toga uvek, nekad da, nekad ne, a u momentu kada sam radio ultrazvuk nije zaostajala znacajna kolicina u besici,a  nekad eto imam osecaj da ostane.

npr mislim da sam izmokrio sve, ali vratim se u sobu sednem i vidim da mogu jos pa kad se vratim uspem stvarno, to vec lici na prostatu, ali ne desava se stalno
taj osećaj koji si već ranije spominjao - nije specifičan... može biti i subjektivan... a, i trebalo bi da je prisutan gotovo uvek tj često...
na ultrazvuku bi se trebalo videti da zaostaje mokraća u bešici posle mokrenja. takodje - to bi trebalo da je praćeno osećajem poteškoća pri mokrenju... takodje nalaz urina i urinokulture, brisa uretre bi trebalo nešto pokazati...
(kada je sve ovonegativno - ostaje to više u domenu subjektivnih tegoba, nego da govori u prilog organskog ili funkcionalnog poremećaja...)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #151 poslato: Maj 21, 2016, 04:07:08 posle podne »

Onda sta predlazes dalje, snimanje donjih ledja? Kakva bi tu terapija pomogla, da li bi masaza, kiropracticar ili neka slicna metoda mogli to da rese?

Da li nerv moze da izazove i u mirovanju te grceve/probadanja u testisu?
rendgen LS (slabinske) kičme - od napred (AP) i profil...
hvala, ajde javicu sta sam uradio

sto se tice prostate nemam problem sa mokrenjem u smislu da ne mogu da krenem ili da kad krene nesto prekida, uvek bude normalan mlaz, kolicina, samo cini mi se da mogu jos da izmokrim nakon par minuta, kao da ostane malo. to je onaj osecaj grebanja, medjutim nema toga uvek, nekad da, nekad ne, a u momentu kada sam radio ultrazvuk nije zaostajala znacajna kolicina u besici,a  nekad eto imam osecaj da ostane.

npr mislim da sam izmokrio sve, ali vratim se u sobu sednem i vidim da mogu jos pa kad se vratim uspem stvarno, to vec lici na prostatu, ali ne desava se stalno
« Poslednja izmena: Maj 21, 2016, 04:47:39 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #150 poslato: Maj 21, 2016, 10:32:54 pre podne »

da li radiš istezanje na vratilu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #149 poslato: Maj 21, 2016, 10:30:18 pre podne »

Onda sta predlazes dalje, snimanje donjih ledja? Kakva bi tu terapija pomogla, da li bi masaza, kiropracticar ili neka slicna metoda mogli to da rese?

Da li nerv moze da izazove i u mirovanju te grceve/probadanja u testisu?
može da uzrokuje...
kiropraktičar možda, ali ništa bez rendgena...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #148 poslato: Maj 21, 2016, 10:29:03 pre podne »

Onda sta predlazes dalje, snimanje donjih ledja? Kakva bi tu terapija pomogla, da li bi masaza, kiropracticar ili neka slicna metoda mogli to da rese?

Da li nerv moze da izazove i u mirovanju te grceve/probadanja u testisu?
rendgen LS (slabinske) kičme - od napred (AP) i profil...
Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #147 poslato: Maj 18, 2016, 09:23:36 posle podne »

Da se i ja javim posle nekog vremena.
Nisam radio trcanje nisam ni kosarku od ono jednom kad sam spomenuo pre mesec dana, doduse i tad sam samo malo vezbao pa su me bolele prepone, najvise kod trticne kosti, nisam ni znao da se prepona dotle proteze.
Otisao sam za vikend do sportske klinike u Beogradu "SPORT MEDICAL ALLIANCE", tamo su me poslali na magentnu rezonansu koju sam odradio i dobio rezultate, i ako ne razumem da citam nesto taj nalaz deluje da je sve ok, mada cekam da mi se sportski doktor sutra javi svoje misljenje.
Tamo su mi rekli sto sam i ranije znao da imam prosirene ingvinalne kanale, mozda imam od rodjenja a mozda su se vremenom prosirili i da to nekad moze da pravi problem i da nije lose da radim vezbe za njihovo skupljanje. Pokazali su mi par vezbi stiskanja lopte oko nogu za to.

Abdomenlani hirurg mi je ranije gledao to i rekao da nije za operaciju, ali da imam predizpozicije da dobijem kilu nekada.

Malo ne znam ni ja kako da postepeno ulazim u kosarku. Tesko je to oceniti koliko mozes, posto tek nakon 20 min ili pola sata krece blagi bol. Pa nekad ni ne znam da li to onaj bol koji je ok, i sa kojim lagano navikavas telo na trening, ili on posle predje u nesto jace kad zavrsim trening.



Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #146 poslato: Maj 18, 2016, 03:43:13 posle podne »

Onda sta predlazes dalje, snimanje donjih ledja? Kakva bi tu terapija pomogla, da li bi masaza, kiropracticar ili neka slicna metoda mogli to da rese?

Da li nerv moze da izazove i u mirovanju te grceve/probadanja u testisu?
« Poslednja izmena: Maj 20, 2016, 06:46:25 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #145 poslato: Maj 18, 2016, 12:51:15 posle podne »

ultrazvuk bubrega

http://i.imgur.com/mAl2RoP.jpg

http://i.imgur.com/9whMNwA.jpg

javi se nekad i u toku mirovanja, ali mozda kod pomeranja nogu ili ledja i onda me uhvati, uglavnom uvek imam polozaj  koji mogu da se pomerim pa da nema bola. karakteristicno je to ziganje kroz testis kada se oslonim i povijem napred na desnu nogu.

boli vise u skrotumu gore gde prolaze vene, tu kao da je zariste u mirovanju i sedenju, a ako boli pri oslanjanju na nogu prozme se i do dna skrotuma.
ultrazvuk koji je radjen je uredan - postoji kalcifikat prostate, kojine bi trebalo da bude uzrok tvojih tegoba... (eventualno - teže mokrenje bi se moglo javiti, ali ne tegobe koje navodiš...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #144 poslato: Maj 18, 2016, 12:49:17 posle podne »

bol koji navodiš - pri pokretima i koji zrači (prema testisu) - najviše liči na neuralgiju tj bol zbog iritacije nerva...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #143 poslato: Maj 12, 2016, 10:05:20 pre podne »

ultrazvuk bubrega

http://i.imgur.com/mAl2RoP.jpg

http://i.imgur.com/9whMNwA.jpg

javi se nekad i u toku mirovanja, ali mozda kod pomeranja nogu ili ledja i onda me uhvati, uglavnom uvek imam polozaj  koji mogu da se pomerim pa da nema bola. karakteristicno je to ziganje kroz testis kada se oslonim i povijem napred na desnu nogu.

boli vise u skrotumu gore gde prolaze vene, tu kao da je zariste u mirovanju i sedenju, a ako boli pri oslanjanju na nogu prozme se i do dna skrotuma.

edit: maj 18ti, poslednjih par dana jedini problem oslanjanje na desnu nogu i to sam kad dignem levu i savijem u kolenu i nagnem se napred.

http://cache4.asset-cache.net/xc/122400121.jpg?v=2&c=IWSAsset&k=2&d=MqFwCjXu7x8lyfoe4vGO6_-tokjUnabStMigirxUPQrA3M4kghsIyhmzDiF2XBwI0

ovako nesto, samo bez stolice, kad pokusavam vezati pertlu, obuti carapu, ako sam povijen ka napred zigne desni testis, ako se ispravim u donjim ledjima sto vise onda nema efekata.
« Poslednja izmena: Maj 18, 2016, 12:50:38 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #142 poslato: Maj 12, 2016, 09:21:28 pre podne »

Ja sam odmorio jedno nedelju dana, pa mi je ok sad. Malo sam danas kao osetio da me je zacnulo u donjem stomaku, ali je generalno sve ok. Teretana mi je istekla pa sam mislio da sad kako je lepo vreme nastavim da vezbam napolju ako je to ok ?

Znaci sa loptom svaki treci dan. Dva dana cucnjeve i skokove, a lopta lagano svaki treci dan.
vežbe koje smo pisali ranije - radi redovno...
lopta, misliš na košarku?
- pazi na promene pravca i čučnjeve u raskoraku...
- istezanja obavezno
- ne forsiraj aktivnosti, nego postepen napreduj...
-------------------
trčanje radiš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #141 poslato: Maj 12, 2016, 09:15:28 pre podne »

Cim dobijem prve pare oticicu da snimim testis. Neam pojma vise sta je, a svako malo se javi.
dolazi u obzir... i bubreg...
- podseti me kakva je lumbalana (slabinska/donja) kičma?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 17 upita.