TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:57:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija  (Pročitano 57711 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #196 poslato: Avgust 21, 2016, 03:59:35 posle podne »

Slavisa ne mogu da ukopcam kako da napravim novu temu,pa evo ovde cu moj plan ishrane je sledeci,jedan od primera :Dorucak :4jaja +jedna kriska domaceg kozjeg sira+salata neka,obrok pred trening tunjevina+krompir,zatim suplementacija pre treninga,posle treninga suplementacija,obrok posle treninga 200 g belo meso plus salata,i uvece whey razmucen u mleku,sta mislite o tome?,i jer imate konkretne preporuke za neki reaktor ?

Da skratim, moraćeš da se ozbiljnije pozabaviš ishranom, dakle da se bar orijentišeš vezano za taj neki ciljani unos proteina, hidrata, masti...ili to možda sada i uspešno činiš?

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Bez dovoljno hidrata( akcenat na izvore iste) nećeš ostvariti željeno povećanje "mase", naravno uz dovoljno stimulativan trening sa opterećenjem( kao osnovni preduslov mišićnog rasta)...

Čini mi se da nema ni dovoljno zdravih masti?!

Postoje i prioritetniji supementi od kreatina i NO-reaktora...npr. vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3 esencijalne masne kiseline...?

Okani se preporuke oko NO-reaktora, već unapredi treninge i ishranu,a za suplementaciju - držimo se osnova!

Za početak pročitaj...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Što se tiče pomoći oko otvaranja nove teme...

http://www.pansport.rs/forum/index.php?action=post;board=611.0

Bolje kao obrok pred počinak ubaci "mladi" sir( do 10% mlečne masti - ella npr.) + jezgrasti plodovi...ili npr. grilovana skuša sa salatom( vlaknasto povrće)...

A ako baš moraš whey, možeš izmixovati whey sa ella sirom i vodom i dodati jezgraste plodove...
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2016, 04:34:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miljan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #195 poslato: Avgust 21, 2016, 03:19:36 posle podne »

Slavisa ne mogu da ukopcam kako da napravim novu temu,pa evo ovde cu moj plan ishrane je sledeci,jedan od primera :Dorucak :4jaja +jedna kriska domaceg kozjeg sira+salata neka,obrok pred trening tunjevina+krompir,zatim suplementacija pre treninga,posle treninga suplementacija,obrok posle treninga 200 g belo meso plus salata,i uvece whey razmucen u mleku,sta mislite o tome?,i jer imate konkretne preporuke za neki reaktor ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #194 poslato: Avgust 21, 2016, 02:59:54 posle podne »

Verovatno misli na "agresivnost" koju dobije od psihostimulansa. To je rezultat boljeg fokusa i koncentracije, sam efekat kofeina i sličnih supstanci traje tih par sati  dok si na treningu i nakon toga njegovo dejstvo prestaje. Jedino što može da se odrazi na tvoju pshiu i da ima "posledice" je neka zavisnost od kofeina ako budeš preterivao sa njim :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #193 poslato: Avgust 21, 2016, 02:22:00 posle podne »

Moraćeš da nam pojasniš u kom smislu smatraš da rektoru utiču na psihu?

Da, ima "psihostimulativnih" sastojaka, bolji fokus i sl., ali ne bi ih trebalo idealizovati...

Predlažem da otvoriš svoju temu gde možemo detaljno o svim aspektima napretka - trening, ishrana, suplementacija, zdravlje...

To koliko ćeš uspeti na putu izgradnje "lean mass", zavisiće pre svega od ishrane i treninga, a (naj)manje od suplemenata...  ;)
Sačuvana
Miljan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #192 poslato: Avgust 21, 2016, 08:57:40 pre podne »

Ovako opisacu kompleksno situaciju,fizicki sam zdrav,slavisa sve ono sto si napisao,sve je ok,imam samo urodjeno blago snizen krvni pritisak,e sada sta mene muci,vezano je za psihu,mozda ce biti smesno ovo sto cu napisati,i mozda nije tema,ali evo da opisem detaljno situaciju,doziveo sam dve traume u prethodna 4 meseci,prvo imao sam savrsenu devojku lepa zgodna dobra itd,isla uz mene,postovala me,ja sam se naravno glupirao,puko joj film,ostavila me,tada sam psihicki pao,e sada desava mi se i to da sam pre 20 dana pao na fudbal,i pocepao sam se skroz ispod leve nozdrave,plasticar me usivao,ostace mi verovatno trajne posledice,i to me mnogo brine (pisem ovo zato sto znam da i reaktori uticu na psihu,moje licno iskustvo bar),sto se tice monohidrata ispostovao sam sve smernice,imalo je blagog nekog efekta,pio sam ultimat nutrisonov onaj klasicni,od no reaktora pio sam sledece :x pand 2x dve kutije,hot blood kutiju,assault kutiju,i hemo rage kutiju od njega sam imao aritmiju i vrtoglavicu,sve to bez kombinacije sa bilo kakvim suplemenima drugim jer nije imao ko da me posavetuje,hteo sam rezultate sto pre,inace imam 23 godine,imam vrlo dobru genetiku,necu biti skroman,bas onu atletsku gradju,isao sam u smeru izgradnje tela kao fitnes modeli,vrlo dobre rezultate sam napravio,e onda se u zadnjih 6 meseci dogodio totalni sunovrat,ishrana uredna,e sada cilj mi je izgradnje bezmasne misicne mase,jer imam veliki potencijal,svi mi kazu da trebam da obratim paznju na trening,zelim jednostavno da se korigujem,jer mnogo sam opao,znam da mogu mnogo bolje i vise,nadam se da sam detaljno opisao situaciju
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #191 poslato: Avgust 20, 2016, 10:10:28 posle podne »

SHOCK THERAPY ILI ASSAULT

Uh, kakva dilema...  ;)

Oba imaju svoje prednosti i mane, koje su najčešće "subjektivne"...oba rade, mada to kako i koliko će nas "raditi" zavisi i od naše "osetljivosti" na neke od sastojaka pomenutih suplemenata...

Jedini način da uvidiš šta bolje radi je da ih probaš?

Ali pre toga nadam se da nemaš nikakvih problema koji se tiču zdrav. stanja? Aritmije? Problemi sa krvnim pritiskom? Zgrušavanjem krvi? Krvnim sudovima? Piješ neke lekove? Redovna konzumacije kafe, čajeva, energetskih napitaka? Anemija? Problemi sa jetrom i bubrezima?

Radio skorije( u poslednjih 3-6 meseci) lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre-AST, ALT...kompletna krvna slika...)? Ekg u miru? Pratiš krvni pritisak?

I da, kreni sa "pola merice"( doze) za početak da utvrdiš "osetljivost"...

Skrenuo bih pažnju i na...

BIOHEMIJSKU INDIVIDUALNOST

Svaki čovek je individualan i pored istih( „delotvornih“) fizičkih napora, mase, pola, zdravstvenog stanja potrebno je identifikovati pravu potrebu pojedinca za nekim mikro ili makronutrijentom…tj. nekim suplementom uopšte…

Eto onog mišiljenja da nas neki suplementi „rade“ slabije od ostalih, što nije slučaj kod nekog našeg poznanika, kod koga sve „radi“ odlično…
To bi bio i odgovor na ono čuveno pitanje svakog „početnika“ o suplementima  koji  provereno rade…dakle, moguće da izostanak željenog efekta nekog suplementa ne zavisi samo od „jačine suplementa“, već i od faktora koji se odnose na ZDRAVSTVENO STANJE, DOBRO DOZIRAN I STRUČNO VOĂDEN TRENING, TAJMING ODMORA IZMEĂDU TRENINGA, kao i KVALITETNU, RAZNOVRSNU I IZBALANSIRANU ISHRANU, kao preduslove maksimalnog učinka nekog suplementa.
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 10:14:01 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #190 poslato: Avgust 20, 2016, 09:57:17 posle podne »

Interesuje me sta mislite o kombinaciji NO+5gr kreatina+5gr glutamina pre,i 40 g whey+5gr kreatin+10g glutamin posle treninga ?

Pa da bi znao šta da mislim( subjektivna procena) moraš nam dati više informacija, o svojim ciljevima, ishrani, treningu, suplementima, zdravstvenom stanju...

Uzalud idealna kombinacija suplemenata, ako ta idealnost nije ispraćena "idealnošću" na polju ishrane i treninga...

Kao što je Dušan primetio, obrati pažnju na sastav NO-reaktora, neki od njih imaju i kreatin, u različitim oblicima u svom sastavu, a u slučaju kreatina, više nije bolje, jer sav "neapsorbovani" višak "ode urinom i stolicom"...  ;)

Jesi li obavio punjenje kreatinom?

Jedan zanimljiv članak o "ishrani i suplementima" pre, posle i u toku treninga... http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kako-postii-anaboliki-udar-pre-posle-i-u-toku-treninga.html

« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 10:00:15 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #189 poslato: Avgust 20, 2016, 06:19:07 posle podne »

ne reagujem na monoihidrat inace
Da li si ranije ispostovao sve preporuke po pitanju doziranja kreatina, hidratacije, ishrane i treninga ?
Koji monohidrat si koristio ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #188 poslato: Avgust 20, 2016, 06:16:11 posle podne »

Evo recimo kod Shock Therapy imaš 3,5g kreatina na jednu dozu od 20g tako da ti kreatin ne treba pre treninga ako koristiš ST.
Sačuvana
Miljan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #187 poslato: Avgust 20, 2016, 06:12:32 posle podne »

ne reagujem na monoihidrat inace
Sačuvana
Miljan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #186 poslato: Avgust 20, 2016, 06:11:59 posle podne »

SHOCK THERAPY ILI ASSAULT
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #185 poslato: Avgust 20, 2016, 05:54:35 posle podne »

Ne treba ti kreatin pre treninga ako uzimaš NO jer većina već sadrži kreatin u sebi. Koji NO planiraš da kupiš ?
Sačuvana
Miljan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #184 poslato: Avgust 20, 2016, 05:36:21 posle podne »

Interesuje me sta mislite o kombinaciji NO+5gr kreatina+5gr glutamina pre,i 40 g whey+5gr kreatin+10g glutamin posle treninga ?
Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #183 poslato: April 26, 2016, 10:18:53 posle podne »

Otvorena pod nazivom Smernice za mene :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #182 poslato: April 26, 2016, 10:14:34 posle podne »

Nema na čemu, otvori temu a mi smo tu da pomognemo :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.