TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:26:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ahilova tetiva  (Pročitano 11079 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Jul 21, 2016, 09:51:05 pre podne »

ekscentrične kontrakcije nisu dobre za povredjenu tetivu - jer predstavljaju veliko opterećenje na tetivi i njenom pripoju...
(veliki rizik od povrede - pogoršanja postojeće...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Jul 21, 2016, 09:49:14 pre podne »

šta podrazumevate pod tim - žigne tetiva...?
- treba da pristupite lečenju vaše povrede strpljivo, potrebno je vreme (2-3 nedelje da se povreda izleči... što duže problem traje treba i više da se izleči...)
- ne treba da se hvatate za svaku tegobu, važno je da se pridržavate saveta za lečenje povrede...
- takodje, ne forsirajte sa vežbama/istezanja, polako, dozirano, ne sme da izaziva bol - ne znači što više to bolje, nećete se brže izlečiti pojačanjem lečenja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Jul 21, 2016, 09:40:03 pre podne »

upala mišića je normalna reakcija na opterećenje - to ne treba da vas brine...
- kakva je situacija danas, da li prolazi upala...?
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #32 poslato: Jul 18, 2016, 04:03:57 pre podne »

Doktore,

Danas imam upalu oba lista. Tetiva mi je isto. Pri slobodnom koraku me zigne.
Nasla sam ovo na YouTube-u:

https://www.youtube.com/watch?v=PwMebcSUdgw&feature=youtube_gdata_player

Imaju jos dva Clip-a sa te dve vezbe.
Da li da krenem sa tim programom? Traje najmanje tri meseca, a najvise godinu dana.
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #31 poslato: Jul 17, 2016, 11:20:23 pre podne »

Doktore,

Podnosim Vam izvestaj o danasnjem danu. :-)
Smirila mi se noga, a i vetar. Danas sam tri puta radila:

- vezbe stopalom gore-dole (20 minuta sto je oko 150 ponavljanja) Nema bolova pri izvodjenju, osim zatezanje.

- vezbu stojeci na prstima na stepeniku (tri serije po 13 ponavljanja (posto ste rekli od 10-15) Nema bolova pri izvodjenju.

- istezanje

- led

- Lioton (Jedino ovde osetim bol, a to je kada utrljavam gel. Povlacenjem prstom preko tetive osetim blag bol.)

Nisam smela danas, posle one iritacije nerva, da ubacim nijednu od ostale cetiri vezbe koje ste mi predlozili, jer se plasim da ne preforsiram. Planiram da od sutra radim cetiri puta dnevno ovo gore iznad sto sam danas radila, pa mi, molim Vas, Vi tacno odredite sta jos od vezbi da ubacim, koliko serija, ponavljanja i dr., tako da imam precizan program vezbi koje cu da radim onoliko dana koliko Vi kazete. Hvala Vam i puno Vas pozdravljam!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Jul 16, 2016, 11:59:14 pre podne »

probajte da polako radite ove vežbe, statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja po vežbi...
(ne sme da izaziva bol)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Jul 16, 2016, 11:37:24 pre podne »

Doktore,

Nikada nisam imala problema sa ledjima, ali nekih mesec dana pre nego sto je pocela da me boli ahilova tetiva, osecala sam, prilikom intenzivnog istezanja ledja bol u donjem delu kicme, medjutim po smanjenju intenziteta istezanja, to me prestajalo. Ne bole me ledja. Ja cak mislim da sam i listove preterano istezala, i da mi je to dovelo do povrede.

Juce me jedan prijatelj uplasio time sto mi je rekao da je ovo meni isijas. On je juce meni prisao i dok smo pricali o mojoj ahilovoj tetivi, on mi je jako pritisnuo jednu tacku na butini, i rekao mi je da je to nerv. Mnogo jako mi je pritisnuo nerv, da je to bilo mnogo bolno i juce, posle toga je mnogo pocela da me boli cela noga; znaci ceo dan juce i danas. Sada mi je cak i otekla, a otoka sve ovo vreme uopste nije bilo. Cinjenica je da mene boli ahilova tetiva. Takodje je cinjenica da me na promenu vremena, na vetar, i juce na pritisak tog bocnog nerva, boli i list i koleno i butina. Ahilova tetiva me sto posto boli, zato sto sama osecam bol kada je prikljestim palcem i kaziprstom. Boli me na visini od oko dva i po centimetra od petne kosti, a i uz samu petnu kost, na njenom hvatistu. Takodje mislim da je vreme juce zahladnelo, a danas je duvao vetar. Mozda je samo vreme uticalo da me juce cela noga odjednom zaboli, a mozda mi ju je taj prijatelj juce povredio.

Takodje mi je drug iz teretane, koji radi na bazenima, i profesionalni je plivac, rekao da se bol iz ahilove tetive siri gore uz list, ka kolenu i skroz do zadnjice, sto je kod mene slucaj.

Eto; rekla sam Vam sada jos neke detalje da znate. Nikome vise ni slucajno necu dati da se igra sa mojim nervima i misicima. Mnogo sam pogresila sto sam uopste dozvolila tako nesto. Mislim, ovo oko sada iziritiranog nerva ce proci, ali nije trebalo nikome, osim strucnom licu (lekaru) da dozvolim da mi dodirne bolnu nogu i to tako jako, sto je uradio zato sto smo bas o tome pricali, pa je hteo da mi pokaze. Uzas. Taman mi se noga bila smirila. Radila sam vezbe i istezanje sa uzivanjem, i odjednom uzas. Hvala Vam sto ste uz mene. Strasno je da strasnije ne moze biti biti ovako daleko, sam, bez ikoga svog, bez zdravstvenog osiguranja, nemocan, a sportista u srcu i dusi. Preplakala sam danas ceo dan zbog svega. Eto; doktore, pa mi recite sta i kako sada i posle ovoga. Puno Vas pozdravljam.
uzimajte vitamin b (može i orasi, banana...), potrebno je nekoliko dana da se smiri iritacija, utopljavajte se...
probajte da utrljate na bolna mesta voltaren gel i da utopljavate...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Jul 16, 2016, 11:32:00 pre podne »

Svetlana ne treba čačkati previše jer se onda nešto i "isčačka"...
ako nemate bola u ledjima, bola koji struji duž noge prema potkolenici ka stopalu - nemate ishialgiju tj iritaciju nerva...
- mesto koje je pritisnuo vaš prijatelj je tačka gde prolazi ishijadični nerv - prisak/nagnječenje tog nerva - izaziva bol duž tog nerva
-------------------------
problem koji postoji kod vas i na koji treba da se fokusirate je povreda ahilove tetive i to se može rešiti, samo budite strplivi ...
izbegavaje svako forsiranje i nestrpljenje... kod lečenja i napredovanja - nije što više to bolje, tu postoji granica kada dodavanje leka (terapije, vežbi) postaje kontraproduktivno...
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #27 poslato: Jul 16, 2016, 10:43:38 pre podne »

Doktore,

Nikada nisam imala problema sa ledjima, ali nekih mesec dana pre nego sto je pocela da me boli ahilova tetiva, osecala sam, prilikom intenzivnog istezanja ledja bol u donjem delu kicme, medjutim po smanjenju intenziteta istezanja, to me prestajalo. Ne bole me ledja. Ja cak mislim da sam i listove preterano istezala, i da mi je to dovelo do povrede.

Juce me jedan prijatelj uplasio time sto mi je rekao da je ovo meni isijas. On je juce meni prisao i dok smo pricali o mojoj ahilovoj tetivi, on mi je jako pritisnuo jednu tacku na butini, i rekao mi je da je to nerv. Mnogo jako mi je pritisnuo nerv, da je to bilo mnogo bolno i juce, posle toga je mnogo pocela da me boli cela noga; znaci ceo dan juce i danas. Sada mi je cak i otekla, a otoka sve ovo vreme uopste nije bilo. Cinjenica je da mene boli ahilova tetiva. Takodje je cinjenica da me na promenu vremena, na vetar, i juce na pritisak tog bocnog nerva, boli i list i koleno i butina. Ahilova tetiva me sto posto boli, zato sto sama osecam bol kada je prikljestim palcem i kaziprstom. Boli me na visini od oko dva i po centimetra od petne kosti, a i uz samu petnu kost, na njenom hvatistu. Takodje mislim da je vreme juce zahladnelo, a danas je duvao vetar. Mozda je samo vreme uticalo da me juce cela noga odjednom zaboli, a mozda mi ju je taj prijatelj juce povredio.

Takodje mi je drug iz teretane, koji radi na bazenima, i profesionalni je plivac, rekao da se bol iz ahilove tetive siri gore uz list, ka kolenu i skroz do zadnjice, sto je kod mene slucaj.

Eto; rekla sam Vam sada jos neke detalje da znate. Nikome vise ni slucajno necu dati da se igra sa mojim nervima i misicima. Mnogo sam pogresila sto sam uopste dozvolila tako nesto. Mislim, ovo oko sada iziritiranog nerva ce proci, ali nije trebalo nikome, osim strucnom licu (lekaru) da dozvolim da mi dodirne bolnu nogu i to tako jako, sto je uradio zato sto smo bas o tome pricali, pa je hteo da mi pokaze. Uzas. Taman mi se noga bila smirila. Radila sam vezbe i istezanje sa uzivanjem, i odjednom uzas. Hvala Vam sto ste uz mene. Strasno je da strasnije ne moze biti biti ovako daleko, sam, bez ikoga svog, bez zdravstvenog osiguranja, nemocan, a sportista u srcu i dusi. Preplakala sam danas ceo dan zbog svega. Eto; doktore, pa mi recite sta i kako sada i posle ovoga. Puno Vas pozdravljam.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Jul 16, 2016, 10:24:28 pre podne »

da li ste probali da radite vežbu podizanja na prste?
- možete led da smanjite ili izbacite nekoliko dana (ukoliko je zahladjenje...) nosite pamučnu čarapu (dublj/dokolenicu) koja će da spreči gubljenje toplote tog dela i utiče na bolju prokrvljenost...
- koristeite Lioton gel 3x na dan bez leda prethodno
- radite vežbu polako sa stopalom (istezanje izbacite nekoliko dana...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Jul 16, 2016, 10:19:17 pre podne »

Doktore,

Juce me mnogo zabolela cela noga. Mislim da je doslo do zahladjenja, pa da je zbog toga. Zato sam jos uvek ostala na onoj prvoj vezbi i istezanju, led + Lioton. Boli me mnogo ahilova tetiva, list sa bocne strane i butina sa bocne strane.
da li ste nečim opteretili nogu više nego uobičajeno?
- nemate problema sa ledjima?
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #24 poslato: Jul 16, 2016, 06:29:04 pre podne »

Doktore,

Juce me mnogo zabolela cela noga. Mislim da je doslo do zahladjenja, pa da je zbog toga. Zato sam jos uvek ostala na onoj prvoj vezbi i istezanju, led + Lioton. Boli me mnogo ahilova tetiva, list sa bocne strane i butina sa bocne strane.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Jul 15, 2016, 09:10:03 posle podne »

dobra je i ova vežba sa elastičnim trakama za listove...
takodje se radi 10-15pon, 3 serije, posle se radi istezanje pa led+gel...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Jul 15, 2016, 11:07:51 pre podne »

možete ubaciti posle prethodnih vežbi stopalom
- stojeći u mestu polako podizanje na prste (u počtku 2-3cm od podloge), pa povećavate polako visinu podizanja....
- 10-15 ponavljanja, 3 serije...
(vežba sa slike, ali bez opterećenja)
---------------
posle te vežbe istezanje, pa led + lioton gel
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Jul 15, 2016, 11:01:52 pre podne »

nije greška što ste radili duže, nisam želeo da vas preopteretim da se ne izazove novo oštećenje/iritacija tetive...
- kako je sa liotonom?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.