TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:30:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ahilova tetiva  (Pročitano 11078 puta)
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #20 poslato: Jul 14, 2016, 10:48:00 pre podne »

Dragi doktore,

Danas mi je stigao Lioton gel.

Rekli ste mi da radim vezbe i istezanje sedam dana, i da Vam se javim. Danas je sedamnaesti dan. Radim ih. Nema bolova pri izvodjenju vezbi, osim blago zatezanje koje osetim u Ahilovoj tetivi, ali to nije bolno. Na promenu vremena, pogotovo ako je vruce vreme, tetiva bude osetljivija. Ne boli me ni pri istezanju. Tada osetim ponekad blag bol koji je vise neprijatnost, nego bol, tako da uspesno radim i vezbe i istezanje. I dalje pri slobodnom hodu u kuci, kada hodam bez obuce, osetim ponekad blag bol (zigne me pri hodu), ali i to se desava kada se promeni vreme. Kada je vreme stabilno, skoro da nikakav bol ne osecam pri hodu u kuci.  Kada duva vetar, tada me zaboli list na bocnoj strani i butina takodje na bocnoj strani, ali po smirenju vetra, ili stabilizaciji vremena, to me prestane.

Danas je tacno sedamnaesti dan otkada radim vezbe i istezanje. Cekam da mi kazete treba li i dalje da ih radim, ili mozda nesto drugo.

Hvala Vam mnogo.

Srdacan pozdrav,

Svetlana
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #19 poslato: Jul 11, 2016, 10:32:45 posle podne »

Dragi doktore,

Da; koristim Voltaren.

Rekli ste mi da radim vezbe i istezanje sedam dana, i da Vam se javim. Danas je cetrnaesti dan. Radim ih. Nema bolova pri izvodjenju vezbi, osim blago zatezanje koje osetim u Ahilovoj tetivi, ali to nije bolno. Na promenu vremena, pogotovo ako je vruce vreme, tetiva bude osetljivija. Ne boli me ni pri istezanju. Tada osetim ponekad blag bol koji je vise neprijatnost, nego bol, tako da uspesno radim i vezbe i istezanje. I dalje pri slobodnom hodu u kuci, kada hodam bez obuce, osetim ponekad blag bol (zigne me pri hodu), ali i to se desava kada se promeni vreme. Kada je vreme stabilno, skoro da nikakav bol ne osecam pri hodu u kuci.  Kada duva vetar, tada me zaboli list na bocnoj strani i butina takodje na bocnoj strani, ali po smirenju vetra, ili stabilizaciji vremena, to me prestane.

Danas je tacno dve sedmice otkada radim vezbe i istezanje, pa Vam se javljam da mi kazete treba li i dalje da ih radim, ili mozda nesto drugo.

Hvala Vam mnogo.

Srdacan pozdrav,

Svetlana
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jul 11, 2016, 09:32:13 pre podne »

pozdrav Svetlana, bio sam odsutan prethodnih dana...
- kakva je situacija trenutno?
- da li koristite neki gel?
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #17 poslato: Jul 05, 2016, 10:38:12 pre podne »

Dragi doktore,

Rekli ste mi da radim vezbe i istezanje sedam dana, i da Vam se javim. Danas je osmi dan. Radim ih. Nema bolova pri izvodjenju vezbi, osim blago zatezanje koje osetim u Ahilovoj tetivi, ali to nije bolno. Na promenu vremena, pogotovo ako je vruce vreme, tetiva bude osetljivija. Ne boli me ni pri istezanju. Tada osetim ponekad blag bol koji je vise neprijatnost, nego bol, tako da uspesno radim i vezbe i istezanje. I dalje pri slobodnom hodu u kuci, kada hodam bez obuce, osetim ponekad blag bol (zigne me pri hodu), ali i to se desava kada se promeni vreme. Kada je vreme stabilno, skoro da nikakav bol ne osecam pri hodu u kuci.  Kada duva vetar, tada me zaboli list na bocnoj strani i butina takodje na bocnoj strani, ali po smirenju vetra, ili stabilizaciji vremena, to me prestane.

Danas je tacno osam dana otkada radim vezbe i istezanje, pa Vam se javljam da mi kazete treba li i dalje da ih radim, ili mozda nesto drugo.

Hvala Vam mnogo.

Srdacan pozdrav,

Svetlana
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2016, 11:37:54 pre podne »

ok Svetlana, prekinite trčanje i druga opterećenja listova za sada...
- silikonski podmetač pod petu nosite
- radite vežbe koje ste dobili + istezanja (polako, ne forsirano, posle vežbi > ukoliko istezanja izazivaju pojavu bola, za sada ih ne radite...)
- posle led 5 min (moete posle leda utrljati i Voltaren gel/krem)
....
- javite kako ide...
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #15 poslato: Jul 03, 2016, 06:02:40 pre podne »

Doktore, hvala Vam mnogo. Ne nosim ovu ortozu, nego sam je videla na Internetu, pa sam Vam poslala da Vas pitam za svaki slucaj treba li mi. Javicu Vam se kada se navrši sedam dana otkako radim vezbe koje ste mi dali.

Srdacan pozdrav,

Svetlana
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Jul 02, 2016, 11:01:16 pre podne »

radite vežbe koje sam vam dao
radite pokrete stopalom gore dole (u prazno, noga podignuta, bez opterećenja), ponavljanja što više puta, ritam - polako... (što više ponavljanja, što više puta tokom dana)
- važno da radite tako (ritam, obim pokreta) - da ne izazivate bol...
- polako, prvo manji obim pokreta (gore-dole), pa polako pojačavate amplitudu pokreta...
- ove vežbe radite 5-7dana, pa ću vam dati vežbe za posle...
- posle završenih vežbi radite istezanja koja ću vam napisati...
posle istezanja koja sam vam napisao, pa  ledom lagano izmasirajte...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Jul 02, 2016, 10:56:25 pre podne »

Doktore, smatrate li da treba da nosim ovaj Tendon Support sa linka ispod? Ako treba to da nosim, mozete li da mi kazete treba li to da nosim danju i nocu, ili samo ako se krecem, i koliko dana?

m.eastbay.com/index.cfm?uri=product&model=198740&sku=370010&SID=7726&inceptor=1&cm_mmc=SEM-_-PLA-_-Google-_-370010&gclid=CLnO-fbz0M0CFYdlfgodLBYPVA

ortoza se nosi danju pri aktivnosti...
smatram da ne treba da koristite navedenu ortozu...
- silikonski podmetač pod petu
- kineziotejping je i bolji od ortoze koju ste postavili...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2016, 10:54:58 pre podne »

Nisam koristila ni Voltaren, ni crveni konjski gel. Je li ima neki gel kog biste mi preporucili da ga koristim dok mi ne stigne Lioton? Lioton sam narucila i stici ce mi za tri sedmice.
pozdrav Lioton/hepatrombin gel - po sastavu je heparin u koncentraciji 50.000-100.000i.j. (internacionalnih jedinica)....
tako da to treba da potražite, a naziv se razlikuje od fabrike do fabrike...
ili npr deepreliefe.... ne znam šta ima od ponude kod vas...
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2016, 12:41:17 pre podne »

Doktore, smatrate li da treba da nosim ovaj Tendon Support sa linka ispod? Ako treba to da nosim, mozete li da mi kazete treba li to da nosim danju i nocu, ili samo ako se krecem, i koliko dana?

m.eastbay.com/index.cfm?uri=product&model=198740&sku=370010&SID=7726&inceptor=1&cm_mmc=SEM-_-PLA-_-Google-_-370010&gclid=CLnO-fbz0M0CFYdlfgodLBYPVA
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #10 poslato: Jun 29, 2016, 10:13:21 posle podne »

Nisam koristila ni Voltaren, ni crveni konjski gel. Je li ima neki gel kog biste mi preporucili da ga koristim dok mi ne stigne Lioton? Lioton sam narucila i stici ce mi za tri sedmice.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 29, 2016, 11:36:00 pre podne »

pomaže i postavljanje kineziotejpinga kod vaše povrede....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 29, 2016, 11:27:51 pre podne »

...I ovo bih mogla da Vam pomenem; imam ovde kod mene kuci Voltaren gel i neki crveni konjski gel (koji ima efekat zagrevanja), pa mi recite ako nesto od ovoga dolazi u obzir da koristim dok mi ne stigne Lioton gel...

da li ste koristili Voltaren? kakav je efekat?
- crveni konjski se koristi za zagrevanje, cirkulaciju... da li ste probali njega? efekat?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2016, 11:21:47 pre podne »

Dragi doktore Ognjene,

Mnogo Vam hvala. Pokusavam da nadjem Lioton gel. Ovde u Americi ga nema. Nasla sam ga na Ebay-u, i narucicu ga, ali problem je sto ce mi stici tek za petnaest dana. Mozete li molim Vas da mi kazete postoji li neki drugi gel koji je po svom sastavu supstitut za Lioton gel, a za kog znate da ima ovde da se kupi? Mozda bih taj gel mogla da koristim sve vreme umesto Lioton gela, ili bar dok mi ne stigne Lioton gel (da ne gubim vreme na lecenju tetive).
I ovo bih mogla da Vam pomenem; imam ovde kod mene kuci Voltaren gel i neki crveni konjski gel (koji ima efekat zagrevanja), pa mi recite ako nesto od ovoga dolazi u obzir da koristim dok mi ne stigne Lioton gel.

Hvala Vam unapred.
Srdacan pozdrav,

Svetlana
pozdrav Lioton/hepatrombin gel - po sastavu je heparin u koncentraciji 50.000-100.000i.j. (internacionalnih jedinica)....
tako da to treba da potražite, a naziv se razlikuje od fabrike do fabrike...
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2016, 09:54:23 pre podne »

Dragi doktore Ognjene,

Mnogo Vam hvala. Pokusavam da nadjem Lioton gel. Ovde u Americi ga nema. Nasla sam ga na Ebay-u, i narucicu ga, ali problem je sto ce mi stici tek za petnaest dana. Mozete li molim Vas da mi kazete postoji li neki drugi gel koji je po svom sastavu supstitut za Lioton gel, a za kog znate da ima ovde da se kupi? Mozda bih taj gel mogla da koristim sve vreme umesto Lioton gela, ili bar dok mi ne stigne Lioton gel (da ne gubim vreme na lecenju tetive).

I ovo bih mogla da Vam pomenem; imam ovde kod mene kuci Voltaren gel i neki crveni konjski gel (koji ima efekat zagrevanja), pa mi recite ako nesto od ovoga dolazi u obzir da koristim dok mi ne stigne Lioton gel.

Hvala Vam unapred.

Srdacan pozdrav,

Svetlana

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.