TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:03:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko treninga i ishrane  (Pročitano 3309 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Mart 18, 2014, 02:19:42 posle podne »

Pozdrav ljudi. Imam 19 godina , do pre 4 meseca sam imao 112kg , visok sam 186cm. Poceo sam da treniram , sredio sam ishranu , ne drzim striktnu dijetu ali izacio sam sokove,slatko,hleb,... Dorucak i vecera su mi uglavnom isti jedem musli i mleko, tunjevinu, jaja bez zumanaca , virsle , trudim se da jedem sto vise proteina i sto manje ugljenih hidrata. Treniram 3 puta nedeljno u teretani i plus bazen vikendom ako stignem, i to je do sad davalo dobre rezultate sad imam 97 kg vidljivo sam smrsao i puno se bolje osecam. Naravno nastavio sam sa treninzima ali sam vec mesec dana na istoj kilazi bez napredka...Zato sam doso ovde za neki savet i neki novi nacin ishrane treninga, sta da promenim da to krene jos vise na bolje?

Pod broj jedan,viršle nemoj jesti :) I ništa od tih suhomesnatih proizvoda. Svakome u nekom momentu doĂ°e do stagnacije sa kilažom,i to je normalno. Mislim da je tebi preko potreban kardio trening. Ti ne ideš na trčanje? Da li voziš bajs,itd?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2014, 08:46:05 pre podne »

Dobro, mada voce mozes pojesti i celo, sveze, sa korom, jabuku npr jer i u kori ima znacajnih sastojaka. A kostunjavo voce? Ti prakticno, osim kroz ribu par puta nedeljno ne unosis zdrave masti, a one ti svakako trebaju organizmu. Kostunjavo voce bi mogao ubaciti, kao uzinu ili uz neki obrok, maslinovo ulje, semenke lana, suncokreta, bundeve...
Sto se tice pripremanja mesa, kuvanje i pecenje na rostilju je najzdravije, a mozes i na gril tiganju sa kapi do dve ulja lepo pripremiti meso. Ili ga mariniras i nekom prelivu ( kariju npr ). Mada, nekad, za promenu mozes spremiti meso i na neki od "nezdravih" nacina, ako inace vodis racuna nece biti problema. Evo linka gde imas par predloga za pripremu pirinca, pa pogledaj. http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=191215.15
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #12 poslato: Mart 17, 2014, 11:53:03 posle podne »

Povrce konzumiram u salati a vitamine kroz vocne sokove koje sam cedim... hvala unapred :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Mart 17, 2014, 10:56:38 posle podne »

Ne treba ishrana biti tako jednolicna, mora biti raznovrsnija. Pokusacu da pronadjem temu na forumu gde smo predlagali razne nacine za pripremu pirinca, pa cu postaviti link. Moras unositi vitamine i minerale kroz voce i povrce, ponekad ubaci crveno meso. Mozes ubaciti i mlecne proizvode s vremena na vreme, ako ne cesce.
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #10 poslato: Mart 17, 2014, 10:43:28 posle podne »

da te koristim do sad... preporucite mi za te namirnice i jos sta vi mislite da treba da dodam...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2014, 10:41:05 posle podne »

Da li te ja dobro razumem, jedes samo pirinac, jaja i piletinu svakog dana a ribu dva puta nedeljno? Za ove namirnice ti trebaju recepti?
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2014, 01:03:06 posle podne »

sve sto bih smeo i trebalo bi da koristim da mi daje rezultate pri ovakvim treninzima slobodno predlozite... vec ste mi davali savete i dali su dobre rezultate tako da sve sto mi preporucite potrudicu se da ispostujem maksimalno jer iskreno verujem vasim savetima :)
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #7 poslato: Mart 17, 2014, 12:59:33 posle podne »

od prvog februara jedem samo jaja, pirinac,piletinu i ribu dva puta nedeljno, ovsene pahuljice sa jogurtom nekad i nekad.. to je sto sam do sad koristio i daje extra rezultate...treninzi su ponedeljak,utorak,sreda,petak i subota a nedeljom na stazi... a u teretani normalan trening plus kardio 20min do pola sata :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2014, 12:50:55 posle podne »

Koja hrana,tj koje namirnice konkretno ??
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2014, 10:42:25 pre podne »

drustvo treba mi par saveta tj ako imate mogucnost da mi prosledite par novih recepata... zahvaljujuci vasim savetima izgubio sam 7kg a misici samo rastu :) hvala puno... e sad posto vrtim par jela u krug da li biste mogli da mi pomognete kako da ih spremam na neki drugi nacin a da ne izgube svoja svojstva...pozz :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Maj 12, 2013, 10:15:43 posle podne »

Najbolje bi bilo da nam napises kako ti izgleda jedan dan, sto se ishrane tice, sta jedes po obrocima, tako ce biti lakse da dobijes konkretnu pomoc.

Iz tvog prethodnog posta ja vidim par stvari koje treba menjati - dorucak, musli ok, mada, gledaj da bude neki sa manje secera. Jesi li probao ovsene pahuljice? One su kvalitetan izvor ugljenih hidrata i najbolja opcija. Znaci, ovsene ili musli idu za dorucak, ne za veceru, ugljene hidrate se trudi da unosis preko dana, ne uvece.

Onda jaja, zasto bez zumanaca? Slobodno jesi zumanca, nisu ona toliko losa kao sto su ih predstavili i neces samo od njih dobiti holesterol.
Virsle mozes ponekad pojesti, za promenu, ali se trudi da ih izbegavas jer nema u njima niceg ''zdravog'' a ima dosta masti - takozvane prazne kalorije.

Sto se tice gubitka kilaze, normalno je da se u pocetku izgubi dosta kilograma pa onda dodje do zastoja. Tada treba promeniti nesto u ishrani ili treningu i ''sokirati'' organizam kako bi se pokrenuo.

Slobodno pitaj sta te interesuje.
Sačuvana
Ca22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Maj 04, 2013, 09:56:27 pre podne »

Dobro, a sta bi trebalo da promenim sto se tice ishrane i treninga da jos vise napredujem?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2013, 08:17:18 posle podne »

Restikcijom u ishrani dosao si do odredjenok kalorijskog deficit koji je dao rezultate,ono gde gresis je da unos UH treba da bude 50% ,35% protein I 15% masti I moras I dalje biti u defivitu ali ne idi ispod vrednosti bazalnog metabolizma.
Sačuvana
Ca22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2013, 08:03:09 posle podne »

Pozdrav ljudi. Imam 19 godina , do pre 4 meseca sam imao 112kg , visok sam 186cm. Poceo sam da treniram , sredio sam ishranu , ne drzim striktnu dijetu ali izacio sam sokove,slatko,hleb,... Dorucak i vecera su mi uglavnom isti jedem musli i mleko, tunjevinu, jaja bez zumanaca , virsle , trudim se da jedem sto vise proteina i sto manje ugljenih hidrata. Treniram 3 puta nedeljno u teretani i plus bazen vikendom ako stignem, i to je do sad davalo dobre rezultate sad imam 97 kg vidljivo sam smrsao i puno se bolje osecam. Naravno nastavio sam sa treninzima ali sam vec mesec dana na istoj kilazi bez napredka...Zato sam doso ovde za neki savet i neki novi nacin ishrane treninga, sta da promenim da to krene jos vise na bolje?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.