TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 08:35:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti u vezi ishrane  (Pročitano 1722 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Avgust 09, 2013, 10:14:37 posle podne »

Pozdrav,

meni se cini da imas mnogo mlecnih proizvoda ( skoro uz svaki obrok imas jogurt ili mleko ), pa bi to malo smanjila, mladi sir je ok. Cokoladno mleko mozes popiti posle treninga, ne moras u toku, a nadam se da odvajas bananu i cokoladno mleko jer je kombinacija malo teza za stomak. U obroku posle treninga je najbolje da ide nesto od mesa, sa pirincem ili krompirom i salatom, kao rani rucak ili uzina, a za veceru ti je malo jedno jaje ( a i tesko je za uvece ), bolje da tu ide riba, tunjevina i salata, ili sir sa salatom...

Da li ima rezultata sa ovom ishranom?

Sto se tice kreatina, mislim da ti jos uvek ne treba, sacekaj sa njim dok god napredujes.

I na kraju se izvinjavam sto ovako kasno odgovaram, ne znam kako mi je promakla ova tema.
Sačuvana
Ashaman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2013, 08:54:12 posle podne »

Pozdrav ljudi ,imam 17 godina ,visok sam 184cm i tezak 83 kg..Krenuo sam u teretanu pre oko 7 meseci ,manje vise pazio sam oko ishrane jeo sam dosta,trenirao bez suplemenata..Mogu reci da sam postigao odlicne rezultate,prakticno sam i dostigao svoj prvobitni cilj,nabacio sam masu i solidnu definiciju,odlicno sam odradio grudi ,to moguce da je zbog toga sto sam se i pre toga bavio sportom(bio normalno gradjen( i non stop radio sklekove )..No eto napredovao sam mnogo kako u snazi tako i u izgledu,medjutim,kao sto svi vec znate,teretana je kao droga tako da sad za ovo leto ,hocu da odem na visi nivo ...Sala nemam nesto mnogo ..ali imam malo na struku samo,trbusnjake imam one polocice prednje,bocni se malo manje vide..>Hteo bih naravno da napredujem jos vise u miscnoj masi ,ali bez dobijanja sala ,cak i ovo malo sto imam da skinem ..Procitao sam bezbroj teorija,ishrana i ostalo i sastavio neku svoju ,sad mi treba savet da li je to dobro...
1.3-4 belenca i 1-2 zumanca,2 case jogurta(mleka)+pirinac (200g kuvanog)-oko 9:30 h ili 250 g sira...
2.trening u 10 :30 h -u toku treninga 0,5 cokolodnag i banana
3.Posle treninga ,skusa,tunjevina ili neka riba + jogurt+eventualno belance neko+pirinac (150g) ili 150g sira bez +rjba ,bez jogurta..neki put dodam med
4.Rucak-obicno neko belo meso (djuvec,boranija,grasak) itd,eventualno cufte,uglavno kuvana hrana sa piletinom +jogurt--obicno oko (150 -200grama mesa +vlakna+casa jogurta)
5.bademi(saka) ili kikiriki puter (kasika ili 2)
6.neko meso sto ostane od rucka ,ii obicno jedno jaje,jogurt ili mleko ,ili 200 g sira..
Umesto pirinca,neki put jedem palentu ili krompir.
Sem ovog jogurta i mleka gledam da ne jedem UH poslle 16 h...Gledam da unosim ono 2g proteina po kg,otprilike oko 160 do 200g proteina i UHsmanjujem na oko 150 g kada ne treniram ,i imam dva dana sa srednjim UH oko 250 i 2 dana sa visokim UH oko 300...pijem mnogo vode..Treniram 4 puta nedeljno
Pon:ledja
UTO:ramena i noge
Sre:kardiio,sprintevi ,malo sparinga ,dzak
Cet:grudi
Pet:odomor
Sub:ruke
Ned:trcanje,relacije oko 8 km.
Zanima me kada ne treniram da li da mi ostane isto ovako ,samo naravno da tim danima bude niski unos UH ,a masti su mi obicno svaki dan ispod 100g,prema nekoj mojoj racunici...KAzem dosta sam napredovao ,i sa ne bas pravilnom ishranom,ali sada idemo dalje :)...
Ne koristim suplemente,mada se razmisljam u vezi kreatina(monohidrat),dosta je jeftin....Tako da sta kazete,neki savet? Da li pijem previse mlecnih proizvoda i tako to ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.