TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:06:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet oko skidanja donjeg stomaka.  (Pročitano 2352 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2013, 04:12:14 posle podne »

Imam malih poteskoca u skidanju donjeg stomaka. Evo ako mogu u kratkim crtama da opisem jedan dan sto se tice ishrane i treniranja, pa da vidimo gde gresim, a mozda i genetika minira celu pricu.
Ustajanje za posao oko 7, pola litre vode na prazan stomak popijem, kad dodjem na posao oko 8 doruckujem popijem jedan whey seik i pojedem nesto integralno, kifla stapic i slicno. oko 11h pojedem neko voce, ( banana, jabuka ,kivi ) ili sve to. Oko 14h rucak ( recimo nesto kuvano sto ponesem od  kuce, i uz to neko mesce i opet integralna kifla . oko 17h trening .
Vecera je kad dodjem kuci , izmedju 19 -20 h iskreno kako finansije kazu tj sta ima u frizideru :) mada uvek ima jogurta mladog sira kufanih jaja i sveze surutke , i nesto jos dobacim, kako kad i neka spageta, i neka virsla..
Otprilike tako nekako izgledaju ponedeljak sreda petak. S obzirom da sam, sam sebi napravio neki program da svaki trenin odradim sve grupe misica ili neki da ga tako nazovem kros trening, tako da utorkom , cetvrtkom i subotom odmaram, dok se nekad desi i nedeljom da treniram kad sam dobro raspolozen.
Ostali dani koje sam naveo kao odmor su u principu slicni sto se tice broja jela, s tim sto mi umesto treninga bude rucak 2 oko 17h i tako da dosta cesto i omasim veceru... Ako legnem ranije.
Ovo sam opisao zato sto sam dobio informaciju da je u pitanju klopa, jer sam da se tako izrazim gornje dve trecine tela doveo u ok stanje.
Da li gresim i u cemu ? Hvala unapred

Generalno ti ya skidanje stomaka treb rigorozna ishrana.Nema integralnih ni nikakvih kifli,viršle i testenine zaboravi i nemoj preskakati večere. Ravan stomak se stvara u kuhinji :)
Sačuvana
prijatelj sporta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2013, 07:36:19 pre podne »

Zaboravih povrce da navedem, ali i njega dosta cesto koristim u ishrani, no dobro. Imacu u vidu koja je situacija u pitanju pa cu probati da ispostujem dobar deo navedenog, pa cemo videti da li ima napredka...
U svakom slucaju hvala puno...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jul 12, 2013, 02:10:57 posle podne »

Pa, moglo bi tu dosta stvari da se dotera.

Ono što mi upada u oči su ta integralna peciva, to je ok ponekad, ali mislim da bi trebalo da ubaciš npr integralni pirinač umesto toga, ili krompir ponekad kao prilog uz meso...

Druga stvar, povrće i salate ni u jednom delu rečenice nisi pomenuo....

Što se tiče doručka, whey može da se ukombinuje sa ovsenim pahuljicama npr... bolje nego sa kiflom. Ovsene imaju bogat sadržaj vitamina i minerala i vlakana. 
Za doručak možeš pojesti nekad i jaja, ne mora stalno whey.

Voćkice za užinu ok...  ponekad bademe ubaci sirove, oni su super, tečnosti u toku celog dana - najbolje voda sa limunom ili grejpom.

ručak ne znam šta tačno podrazumeva ali bi bilo dobro da se sastoji iz nekog mesa - najbolje pilećeg belog ili ribe, ćuretine - menjaj izvore proteina da ne bude jedno te isto svaki dan, uz to prilog - npr pirinač,krompir, grašak,boranija.. i obavezno povrće ili salata.

uveče zaboravi na špagete i viršle... kuvana jaja ili mladi sir ok, sa nekom salatom npr... može i tuna, ili riba npr.  ali bez hidrata.

Povećaj unos vlakana- povrća,najbolje svežeg ili barenog na pari... uz to menjaj izvore proteina - belo meso, ćuretina, riba, povremeno čak i crveno meso... 
Hidrate ne treba da smanjuješ na nulu, ali gledaj da budu različiti izvori - integralna peciva nisu naj...

što se tiče treninga teretana i kardio nižeg intenziteta dužeg trajanja bar 4-5 puta nedeljno.
Sačuvana
prijatelj sporta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2013, 01:54:15 posle podne »

Imam malih poteskoca u skidanju donjeg stomaka. Evo ako mogu u kratkim crtama da opisem jedan dan sto se tice ishrane i treniranja, pa da vidimo gde gresim, a mozda i genetika minira celu pricu.
Ustajanje za posao oko 7, pola litre vode na prazan stomak popijem, kad dodjem na posao oko 8 doruckujem popijem jedan whey seik i pojedem nesto integralno, kifla stapic i slicno. oko 11h pojedem neko voce, ( banana, jabuka ,kivi ) ili sve to. Oko 14h rucak ( recimo nesto kuvano sto ponesem od  kuce, i uz to neko mesce i opet integralna kifla . oko 17h trening .
Vecera je kad dodjem kuci , izmedju 19 -20 h iskreno kako finansije kazu tj sta ima u frizideru :) mada uvek ima jogurta mladog sira kufanih jaja i sveze surutke , i nesto jos dobacim, kako kad i neka spageta, i neka virsla..
Otprilike tako nekako izgledaju ponedeljak sreda petak. S obzirom da sam, sam sebi napravio neki program da svaki trenin odradim sve grupe misica ili neki da ga tako nazovem kros trening, tako da utorkom , cetvrtkom i subotom odmaram, dok se nekad desi i nedeljom da treniram kad sam dobro raspolozen.
Ostali dani koje sam naveo kao odmor su u principu slicni sto se tice broja jela, s tim sto mi umesto treninga bude rucak 2 oko 17h i tako da dosta cesto i omasim veceru... Ako legnem ranije.
Ovo sam opisao zato sto sam dobio informaciju da je u pitanju klopa, jer sam da se tako izrazim gornje dve trecine tela doveo u ok stanje.
Da li gresim i u cemu ? Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.