TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 05:09:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Fleksibilna dijeta (flexible diet/IIFYM)  (Pročitano 7121 puta)
Mili981
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #16 poslato: Avgust 30, 2013, 11:06:41 posle podne »

Koristim IIFYM od skoro i moram da kazem da sam mnogo vise napredovala nego kada sam spovodila ''clean eating''. Takodje, nemam vise kriziranja za slatkisima i ostalom ''zabranjenom hranom'', sada samo uracunam to u svoje dnevne potrebe, da ne spominjem da mogu slobodno da jedem UH i pred spavanje, gde ranije to je bilo nezamislivo. IIFYM je mnogo logicniji i zdraviji pristup ishrani, bez stvaranja poremecaja u ishrani.
Preporucujem aplikaciju myfitnesspal gde samo unesete vase dnevne potrebe koje mozete da izracunate na IIFYM kalkulatoru i da svakodnevno unosite sve sto pojedete i tako lakse pratite koliko ste cega uneli. Ako zelite da naucite nesto vise o tome, preporucujem da odgledate video blogove Layne Norton - Biolayne na njegovom sajtu.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #15 poslato: Avgust 30, 2013, 09:26:05 posle podne »

a ne mozes ti znati da li je neko natural cak i da trenira sa tobom a kamoli sa nekog youtuba kanala... svi su oni natural online a svi imaju 6xbolje rezultate od prosecnog naturalca u nasim teretanama...sa ne toliko duzim stazom :/
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #14 poslato: Avgust 28, 2013, 09:47:48 pre podne »

Slazem se da niko od njih nije ogroman ali ipak ja mislim da niko od njih ne koristi nista jace od hemije (mozda koriste neke diuretike a mozda su 100% natural) jer u natural uslovima ne mozes da zadrzis veliku misicnu masu i jako nizak bf jer je to nemoguce mozda neki ljudi sa super genetikom ili pojedinci koji jako dugo treniraju. Tako da mnogo ljudi koji imaju nizak bf i vecu misicnu masu a vidis kakve gluposti rasipa znaj da ti ne opisuje njegovu celu "suplementaciju"
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2013, 09:52:30 pre podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #13 poslato: Avgust 14, 2013, 10:28:20 posle podne »

drago mi je da je neko zapoceo ovu temu inace sam dobio ban sa jednog bb foruma jer sam napisao da sam o poslednje jelo pojeo 75gr jafe sa ne znam ni ja cim :)
IIFYM je po meni jako dobra stvar za ljude koji:
1.imaju tendenciju da overeatuju ili undereatuju i to drasticno... ja sam bio ovaj prvi... ali generalno svako ko pise bla bla bla "jedem ko svinja" ne mogu da se ugojim ili "zivim na 500kcal" ne mogu da smrsam ni pola kg kada predju na IIFYM skontaju da nije to sve bilo sjajno i bajno ko sto su oni mislili ako su realni prema sebi...
2.za ljude koji imaju raznovrstan izbor namirnica... cak i tada samim izborom nutritivnih vrednosti posto razliciti sajtovi imaju razlicite informacije se pravi solidno odstupanje... sad jos ako se jede razlicita hrana svaki dan jos je teze ispratiti koliko si pojeo...

Sto se tice unos mikronutrijenata nisam primetio da sam imao ikakve probleme tog tipa zadnjih pola godine...
Mana je recimo da dosta ljudi zanemari vlakna ili ako se unos vlakana ne drzi konstantan rezultati ce otici znacajno nizvodno (ja testirao) 2 nedelje na 10-15 gr vlakana i 2 nedelje 25-30gr vlakana...drasticna razlika u rezultatima...

Sto se tice 400gr napolitanki... vecina ljudi koji koristi IIFYM koristi low fat high carbs dijete... sto znaci da prilikom izbora UHA za optimalne rezultate na misicnoj deficiji moras da gledas ili da izvor UHA ima dosta vlakana ili da ima jako malo masti... praktivno i sav junk food koji ubacis moras da gledas da ima max 8gr masti na 100gr sto znaci da recimo cokolade ne dolaze u obzir i takve stvari... jafa, cok bananica neke posne strudle eventualno :)

sto se tice Alberta Nunza, Ogusa i cele 3DMJ ekipe... realno bez uvrede svi su mali niko iz njihovog tima nije 100+kg  svi su 70-75kg max tako da da li bi neko ko je znacajno veci mogao da bude shreded pitanje... meni je pomoglo da spustim sa nekih 120kg na nekih 97kg odnosno nekih 30%= bf na trenutnih 14-15%... da li bi uspeo doci do 5-6% sa trenutnim metabolizmom tesko posto sam imao ogroman eating disorder... sledece godine mzoda zavisi kako prodje reverse...
takodje posto sam u fb grupi za coaching od John Otis Holywooda znam da je 3DMJ **ebao contect prep dosta ljudi... sad da li je bio problem do tih ljudi ili do trenera ili do jendog i drugog tesko je reci... ali isto cinjenica je da oni bas nemaju puno ljudi koji su winali pro card pored njih samih...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #12 poslato: Avgust 06, 2013, 09:56:07 posle podne »


TakoĂ°e ima onih koji napreduju prateći „broscience“ jer im se jednostavno poklopile kalorije i makroi a oni nisu ni svesni toga. Iako jedu samo piletinu krompir i pirinac a imaju adekvatan unos proteina,UH i masti i kalorija pa napreduju a misle da je zato što jedu krompir i pirinac i nervozni ceo dan jer mesecima nisu uzeli bar jedan sladoled da malo uzivaju u ovom životu.
Ovo je ujedno i odgovor na ono famozno "imam drugara jede samo junk a izgleda kao zver, nema ni trunke sala"
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #11 poslato: Avgust 06, 2013, 12:15:14 posle podne »

LOL tačno si BRO sve ono što ne piše si ti tako shvatio, zaobiđi temu please nije ovo za tebe ps. to nije "nova" nauka ona postoji godinama samo što nisi jos izašao iz mraka

A ti stvarno ne znaš kakve su ishrane takmičara i da ima dana kad se baš JEDU SLATKIŠI eto toliko o tome LOL
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2013, 12:20:34 posle podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #10 poslato: Avgust 06, 2013, 12:06:27 posle podne »

Ok, onda mogu da kazem Marku Dimitrijevicu, i Zoltanu da se slobodno opuste ljudi i da pred takmicenje svaki dan jedu po kilo napolitanki i 400 grama kobasica.. jer se super urezani trbusni mogu postici flexom! bitch please!  ::) ja odo u off, isuvise sam glup za ovu "novu nauku"...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: Avgust 06, 2013, 10:53:36 pre podne »

SviĂ°a mi se deo u kome pričaš o legendarnim ovsenim i pilećem belom, zaboravio si Ella sir - bez Elle nema mišića  ;) Jbg, ljudi koji ulaze u ovu priču uvek idu preko 16 obroka dnevno sa nezaobilaznim wheyom da ne padnu u katabolizam... ko ima iole pameti može da zaključi da to nema veze sa mozgom...

Za mene je ovo previše računanja i merenja, imam previše poslovnih/porodičnih obaveza da bih mogao sve to ukolopiti u dlaku. Što se tiče suplemenata, više sam mase nabacio bez njih nego sa njima  :D suplementacija je scam/hoax na svetskom nivou koji je u rangu čarobne pilule ANTI-KILOGRAM i BOŽEN čarobne ALGE za mršavljenje, verujem da i onaj butterfly abs bolje radi posao od suplemenata i onome što piše na njima  :D

Odličan tekst sa tvoje strane, ali malo ko će odabrati ovde PLAVU pilulu za buĂ°enje, lakše je uzeti CRVENU i dalje verovati da biceps raste na drvetu i da se bcaa posle trening leĂ°a direktno upumpava u latisimus dorsi  :D :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2013, 10:29:52 pre podne »

Ne mislim da hejtujes ali uopste ne razumes princip fleksibilne dijete i nisi lepo obratio paznju kako sam pisao. Nigde ti nisam naveo da je broscience budalastina i objasnio zasto nego napreduje iako prati broscience.

Ovu temu sam stavio kako bi mogao nacin zivota da ti psihicki i finansijski bude laksi da se ne opterecujes oko broja oboka, oko suplemenata, oko tajminga, oko namirnica, da ceo zivot jedes piletinu i ovsene nego da kad god hoces ubacis neki dezert. Ako ti volis da pratis broscience i imas rezultate onda i nastavi ja nikog ne teram da radi ovo sto ja radim. Samo vidjam po teretani likove koji godinama treniraju i imaju isti izgled jer prate broscience uopste ne napreduju sto se i meni desilo pa sam morao da se edukujem da ne bih stajao u mestu. Kazes posle 7 godina bi svakako dobro izgledao pa ne bih da sam ceo zivot pratio broscience samo bih stajao u mestu sto sam i iskusio.

Necu ti ja sve davati na tacnu uzmi malo guglaj citaj, ova tema sluzi iskljucivo kao smernica jer nikog ovde na forumu ne vidim da radi IIFYM ili fleksibilnu dijetu. Nemam pametnija posla da ti ja kao ovde nesto dokazujem sto je vec POZNATO U NAUCI ako samo malo uzmes da citas bice ti sve jasno, iovako vise ni ne dolazim na ove srpske forume ali mozda se neko nadje kao ja pa ce mu ovo pomoci da dalje nastavi do svog cilja kada zastane.

Radio sam podelu gornji donji deo od lyle mcdonalda i layne nortona, sad trenutno radim push/pull/legs vidi na netu ima objasnjeno na 100 mesta mrzi me da kucam ili cu kasnije napisati.
Sačuvana
"scientia est potentia"
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2013, 09:24:12 pre podne »

Citao sam 3 puta  :) ovo za dijetu sam napisao da se slazem. Za steroide isto, i suplemente. Cak i sam se slicno hranim... nemoj da mislis da ti hejtujem temu ili slicno, samo mi neke stvari nisu jasne. Ajde sad daj neke cvrste dokaze i napisi mi zasto mislis da su dole navedeni principi ove broscience po tebi budalastina? I napisi mi iz dana u dan tvoj trening za celu nedelju, kako i sta radis.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2013, 07:59:32 pre podne »

...

Ipak ti pročitaj opet šta sam pisao...
Sačuvana
"scientia est potentia"
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2013, 11:32:38 posle podne »

Pa ne radi klasican bb split nego verovatno radi Upper/Lower/Rest/Upper/Lower ili Push/Pull.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2013, 10:14:02 posle podne »

Koliko ja znam, i koliko pratim ovaj forum, vecina preporucuje maltene istu dijetu kakvu si i ti napisao, sto se tice mrsavljenja i gojenja. Kad kazem svi, mislim na profesionalce i na clanove starije koji su stalno tu i imaju rezultate... Tako da, tu nije izmisljena topla voda.. Sto se tice suplemenata, tu se slazem. Vecina njih ima placebo efekat, ili su jednostavno bezpotrebni. To naravno vazi ako se jede jako kvalitetno. Cime se ti bavis u zivotu kad uspevas da odradis sve misicne partije po 2 puta nedeljno i da pritom normalno funkcionises, ides na posao, izadjes, vidis se sa curom i td? Ja mislim da jedan REKREATIVAC to jako tesko moze da postigne, gde je tu vreme za oporavak? Dobar je ovo tekst, ali daleko od toga da je stavljena tacka i da sada svi trebaju da se upravljaju po ovome ili necemu drugom. Nazalost ne postoji univerzalna formula, moras sam sve da otkrivas i istrazujes za sebe. A i realno, kako god da radis, za 7 god. u kontinuitetu, moras imati jako dobar izgled.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2013, 08:12:16 posle podne »

O da  3dmj :)
Sačuvana
"scientia est potentia"
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2013, 08:04:38 posle podne »

Odlicna tema, bravo za trud.Ovo treba zalepiti i slati pocetinike da procitaju.

Evo da dodam, ovo treba obavezno odgledati:
http://www.youtube.com/watch?v=GAvW6xBZjSk
http://www.youtube.com/watch?v=mic4IELz61w
http://www.youtube.com/watch?v=kdFFrBByv-E
http://www.youtube.com/watch?v=b6wkDDnSKV0
http://www.youtube.com/watch?v=8tp3ZIFKkLg
http://www.youtube.com/watch?v=bWpKW7sxXPY
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.