TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:21:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko plana ishrane i suplementacije  (Pročitano 6406 puta)
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #24 poslato: Novembar 12, 2013, 11:18:15 posle podne »

Bolja je varijanta da kes koji ulozi u gejner da za whey,a ostalu ishranu sredi i imace bolje rezultate nego sa gejnerom.Al aj!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Novembar 12, 2013, 11:14:41 posle podne »

Ja sam primetio da ti za rucak jedes 350 gr belog mesa,sto je mnogo,to je ngde oko 70 gr proteina...
Podeli to na dva obroka.jer telo ne moze da svari toliku kolicinu proteina u obroku!

Dirnuces u srce novopecene gurue koji govore da moze i pola kilo mesa po obroku telo da svari :D

Salu na stranu, nije mi jasan PWM shejk ? gejner plus bcaa plus 5 gr proteina ? gde bas izmeris 5 gr, jel  kafenom kasicicom ?
A i uzimati gejner i bcaa je takav fail !!
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #22 poslato: Novembar 12, 2013, 10:36:00 posle podne »

Ja sam primetio da ti za rucak jedes 350 gr belog mesa,sto je mnogo,to je ngde oko 70 gr proteina...
Podeli to na dva obroka.jer telo ne moze da svari toliku kolicinu proteina u obroku!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Novembar 11, 2013, 11:54:12 pre podne »

Relativno je ok :-), ako se ne desava cesto da se oslanjas na suplementaciju, kao sto smo pricali prethodno. Uvece mozes uzeti grcki jogurt, i on je odlican, ili neki drugi mladi sir umesto elle.

Bitno je da shvatis da ne mozes uticati na to gde ces se koliko ugojiti, tj gde ce se rasporediti masne naslage, to prosto genetika odredjuje, a na tebi je da pravilnom, balansiranom ishranom tezis ka cistoj misicnoj masi, da bi posle bilo sto manje posla na definiciji. Koliko ce ti trajati ciklusi, kako ih zoves, ne mozemo predvideti, to je individualna stvar. Ti prati kako napredujes, za neko vreme ces vec i sam moci da procenis kako to ide kod tebe.
Sačuvana
fox28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #20 poslato: Novembar 11, 2013, 01:38:16 pre podne »

Jer ovakav nacin ishrane relativno ok ili treba nesto dodatno da korigujem? Tezina raste , to nije problem , samo bih zeleo da ti kilogrami odu na pravo mesto jer slauf ionako imam , a redukciona dijeta mi je tek uzas , a tek trening , pa bih zeleo sto krace da traje :) tj. da sto manje novih naslaga dobijem u medjuvremenu? Takodje me zanima koliko bi trebali da mi traju ti ciklusi suficita/deficita ili tu nema nekog pravila?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Novembar 11, 2013, 01:23:18 pre podne »

Aha, dobro, razumemo se sad! :-)  Jesi li pogledao na forumu temu o ovsenim pahuljicama, ima dosta dobrih predloga kako ih kombinovati da ima ukus bude sto bolji. Na kraju krajeva, ako su ti tako teske nemoj ih jesti, ima drugih resenja.

Znaci gejner je prakticno bio zamena za obrok danas, i to je ok u takvoj situaciji. Htela sam da skrenem paznju da se sa njim ne preteruje jer se moze desiti da te zasiti pa da ne mozes jesti normalno posle ( sto se verovatno i desilo cim do sada nisi jeo ).
Sačuvana
fox28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #18 poslato: Novembar 11, 2013, 01:12:35 pre podne »

Da , danas su ovsene bile pred trening. Pita nije praksa, danas su kupili moji , pa nisam mogao da odolim. Kombinujem " dobru ovsenu kasu " sa obicnim ovsanim pahuljicama , jer ne mogu drugacije da ih pojedem , bljutave su mi. Jednom sam probao da ih jedem samo sa mlekom , i satima posle toga nisam mogao nista da pojedem koliko su mi bile teske... Danas sam zbog nedostatka vremena uneo gejner 2X jer nisam imao predstavu sta bih pojeo, velika nabavka brzo nestane sa ovakvim rezimom ishrane :) Svu hranu spremam na maslinovom ulju iskljcivo. Bademe jedem obicno pred trening , jer sam primetio da tada mnogo jace odradim trening. Salatu obicno pojedem tek uvece pred spavanje , paradajz sa nekim nemasnim sirom , najcesce Elom kad je nadjem u marketu , jer u zadnje vreme je nesto i nema...

Inace je obicno dorucak , kao danasnji obrok pred trening , a pred trening isto neko meso sa krompirom/pirincem
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2013, 01:15:53 pre podne od strane fox28 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #17 poslato: Novembar 11, 2013, 01:01:39 pre podne »

Cek, cek, polako...

Dorucak nije najsjajniji ( zasto dorucak 1 i 2 ? ). Pita sa mesom ti moze biti dorucak kad resis da imas cheat meal ili day, izbegavaj da ti to bude praksa.  Da li ti je ovaj dorucak 2 ustvari obrok pre treninga? Jel ova ovsena kasa sa cokoladom u kesici, trgovacka marka Dobro? Zasto tako kombinujes, zasto ne pojedes samo ovsene?

Vec smo rekli da ti protein ne treba pre treninga i to je ok, ali, protein ti u stvari uopste ne treba jer imas gejner koji je dobar i sa njim unosis i dovoljno proteina. Kad smo kod gejnera, dovoljan ce ti biti samo nakon treninga, a ostale kalorije unesi cvrstom hranom.

Uz rucak obavezno dodaj salatu i malo maslinovog ulja, i onda imas kmpletan obrok. Inace, povrce jedi vise puta u toku dana, a mozes i voce. Za veceru piletina, tunjevina, mladi sir pa cak i jaja ako ti nisu teska za uvece, salata ponovo, ili cuvena ella i nesto kostunjavo ( bademi npr ).
Sačuvana
fox28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #16 poslato: Novembar 11, 2013, 12:18:07 pre podne »

Danasnji meni:

Dorucak: oko 300g pite sa mesom + 0.5l nemasnog jogurta
Dorucak 2: Kesica ovsene kase sa cokoladom + 50ak gr obicnih ovsanih sa mlekom + proteinski sejk (sa mlekom, 5g BCAA , 5g kreatina, 3 tab hemotesta)
Trening
Posle treninga Volume mass 35 sa vodom + 10g BCAA + 5g proteina
Rucak: 350g piletine i 125g pirinca, casa soka od ananasa
Uzina 2: Volume mass 35 sa 0,4l mleka
Vecera: Jos uvek ne znam :) , jer mi se nista ne jede , ali verovatno oko 150g nekog nemasnog sira

Znam da nema potrebe za proteinskim sejkom pre treninga ali BCAA i kreatin ne mogu da unesem drugacije zbog ukusa
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2013, 12:20:12 pre podne od strane fox28 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Novembar 03, 2013, 11:32:35 posle podne »

Evo da se javim nakon nekog vremena ;)

Bazalni met: 1826 ali kad ukljucim i onaj TDII ili kako se vec zove ispada mi 2900 , ja se trenutno trudim , mada jako tesko da dodjem do 3500kcal, mada mi ta cifra deluje pomalo ne dostizna , jer jedem skoro na svaka 2h i mislim da sam pojeo ne znam ni sam koliko a uvece kad sracunam jedva dostignem tih 3300-3400 kcal. Kako da prevazidjem problem nedostatka apetita nakon treninga? Pre treninga popijem mericu wheya sa mlekom , a posle popijem gejner (Volumass 35) sa vodom , ali do cvrstog obroka mi prodje jedno 1.5-2h. Takodje me zanima gde mogu da uradim analize o postotku potkozne masti , mislicne mase itd, kako bih mogao da pratim situaciju...  Koliko dugo mogu biti na toj pojacanoj ishrani , a da se neumastim toliko da do leta ne mogu da skinem?

Unapred zahvalan na savetima :)

Pozdrav,

da li imas problem sa apetitom imace ili samo posle treninga? Kako ti sada izgleda ishrana, ta pojacana? Koliko cesto uzimas protein? Pre treninga nema potrebe za tim.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Novembar 01, 2013, 09:19:06 pre podne »

Ako si u BG javi se da te uputim na analize i funkvionalnu dijagnostiku.
Sačuvana
fox28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #13 poslato: Novembar 01, 2013, 01:47:04 pre podne »

Evo da se javim nakon nekog vremena ;)

Bazalni met: 1826 ali kad ukljucim i onaj TDII ili kako se vec zove ispada mi 2900 , ja se trenutno trudim , mada jako tesko da dodjem do 3500kcal, mada mi ta cifra deluje pomalo ne dostizna , jer jedem skoro na svaka 2h i mislim da sam pojeo ne znam ni sam koliko a uvece kad sracunam jedva dostignem tih 3300-3400 kcal. Kako da prevazidjem problem nedostatka apetita nakon treninga? Pre treninga popijem mericu wheya sa mlekom , a posle popijem gejner (Volumass 35) sa vodom , ali do cvrstog obroka mi prodje jedno 1.5-2h. Takodje me zanima gde mogu da uradim analize o postotku potkozne masti , mislicne mase itd, kako bih mogao da pratim situaciju...  Koliko dugo mogu biti na toj pojacanoj ishrani , a da se neumastim toliko da do leta ne mogu da skinem?

Unapred zahvalan na savetima :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Septembar 09, 2013, 01:34:12 posle podne »

Bazalni met: 1826. Ne znam tacno koliko unosim dnevno % proteina , secera i masti. U principu se trudim proteine i secere otprilike isto i sto vise a masti izbegavam , sem onih koje moram da unesem (mm. u sirevima , mleku , maslinovo u salati... )
50% slozeni uh,35 % proteini,15% zdrave masti oko 2700 cal dnevno za pocetak.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #11 poslato: Septembar 07, 2013, 07:40:52 posle podne »

@stef
nzm na koji secer ti mislis, ali SVI ugljeni hidrati se razgradjuju na glukozu koja ulazi u krvotok. I ovsane i pirinac i rafinisani secer - sve je isto kad udje u krvotok. Niski ili visoki glikemijski indeks - potpuno svejedno, jer nema primenu u realnom svetu. Ako se dobro secam, ti si imao visak kg-a i verovatno otuda fobija od secera. Necu da ti pricam kako da zivis i sta da jedes, ali nema potrebe za tim strahom. Ne 'pretvaraju' se seceri tek tako u salo a sigurno se nece 'pretvoriti' ukoliko ih potrosis na treningu ili u svakodnevnim aktivnostima.
Hmmm ja sam kontao da od secera begam sto dalje,samo slozene ugljene hidrate da unosim i dekstrozu kao prost uh posle treninga u pwm-u...
Al hvala na savetima!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #10 poslato: Septembar 07, 2013, 11:27:17 pre podne »

@stef
nzm na koji secer ti mislis, ali SVI ugljeni hidrati se razgradjuju na glukozu koja ulazi u krvotok. I ovsane i pirinac i rafinisani secer - sve je isto kad udje u krvotok. Niski ili visoki glikemijski indeks - potpuno svejedno, jer nema primenu u realnom svetu. Ako se dobro secam, ti si imao visak kg-a i verovatno otuda fobija od secera. Necu da ti pricam kako da zivis i sta da jedes, ali nema potrebe za tim strahom. Ne 'pretvaraju' se seceri tek tako u salo a sigurno se nece 'pretvoriti' ukoliko ih potrosis na treningu ili u svakodnevnim aktivnostima.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.