TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:01:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko plana ishrane i suplementacije  (Pročitano 6419 puta)
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2013, 07:43:50 pre podne »

Ako ti je odrzavanje 1800kcal trebao bi da pocnes sa 2500kcal a ne sa 4000kcal ali ovo zavisi kojim poslom se bavis i sta radis tokom dana. 2500kcal na 3-4 nedelje i prati sta se desava jer verovatno ces ovaj broj morati malo da povecas. U tih 2500kcal ja bi predlozio 160g proteina, 60g masti i 330g ugljenih hirata [2g proteina po kilu, 0.75g masti po kilu i ostalo hirati]. A ako broj od 2500kcal ne odgovara malo povecaj hidrate i prati stanje jer mozda ces morati opet da ga povecas. 2500kcal ili neku visu vrednost unosis i kada ne treniras.

Vrednosti u tim tablicama su za sveze namernice. Ako kuvas nesto u vodi i ono pokupi vodu, a voda nema kcal, vrednost ti je ista. A ako koristis ulje, moras dodati i gramazu ulja.

@stefolinhoo
Kada telo naviknes da koristi uh kao primarno gorivo nema potrebe za strahom od istih (osim ukoliko ne jedes enormnu kolicinu hidrata iznad odrzavanja) vec od masti. Kalorijski suficit od masti ce praviti problem. 
Znaci naviknem telo da koristi uh kao energiju,i mogu da ubacujem secer.Nesto mi to ne stima.
Ok za slozene ugljene hidrate!Negde sam cak citao da i ako predjes u blag suficiti sa njima nece se pretvoriti u salo...
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2013, 05:04:45 pre podne »

Ako ti je odrzavanje 1800kcal trebao bi da pocnes sa 2500kcal a ne sa 4000kcal ali ovo zavisi kojim poslom se bavis i sta radis tokom dana. 2500kcal na 3-4 nedelje i prati sta se desava jer verovatno ces ovaj broj morati malo da povecas. U tih 2500kcal ja bi predlozio 160g proteina, 60g masti i 330g ugljenih hirata [2g proteina po kilu, 0.75g masti po kilu i ostalo hirati]. A ako broj od 2500kcal ne odgovara malo povecaj hidrate i prati stanje jer mozda ces morati opet da ga povecas. 2500kcal ili neku visu vrednost unosis i kada ne treniras.

Vrednosti u tim tablicama su za sveze namernice. Ako kuvas nesto u vodi i ono pokupi vodu, a voda nema kcal, vrednost ti je ista. A ako koristis ulje, moras dodati i gramazu ulja.

@stefolinhoo
Kada telo naviknes da koristi uh kao primarno gorivo nema potrebe za strahom od istih (osim ukoliko ne jedes enormnu kolicinu hidrata iznad odrzavanja) vec od masti. Kalorijski suficit od masti ce praviti problem. 
Sačuvana
fox28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2013, 02:03:05 pre podne »

Elem , ne konzumiram secere tipa cokoladno mleko , milka i sl. Trudim se da jedem sto vise dobrih UH , znaci pirinac i krompir, salate .... Inace nisam bas navikao na takvu ishranu jer godinama sam se tripovao kako je "proteinska" dijeta super a da secere treba izbegavati, pa tu jos uvek malo lutam. Takodje sam na netu citao da treba da unosim oko 50kcal po kg telesne tezine , i to kad se preracuna ispada da treba da jedem 3900kcal. E sad koliko god ja jeo i pio sejkova cini mi se da ne dolazim do tog broja :)) ili ja tu nesto pogresno racunam , pa ako moze mala pomoc oko toga.

Npr. nasao sam da je recimo piletina 120kcal/100g. i da je pirinac oko 350kcak/100g.  Sta meni tu sad nije jasno? Jel se to odnosi na 100g pirinca pre termicke obrade ili nakon kad nabubri od vode? ili npr. to meso u kom ono momentu ima 120kcal po 100g , kad ga je vec isprzim ili to racunam kao zivu meru? Ako tako racunam koliko treba da povecam tu vrednost kad ja njega isprzim u ulju i zacinim?  Nisam bas siguran da li ja citam te tablice kako treba? :))))  Da ne kazem da su potupuno ne potpune jer je vecina jela neki mix svega i svacega pa mi to stvara dodatne probleme kad to preracunavam.... Recimo za danasnji svoj jelovnik sam iz nekoliko puta dobijao sasvim razlicite vrednosti , nekad su bile blizu tih 4000 a nekada jedva 2500 :)) Jel moze recimo tu neka pomoc nekoga ko je tu matematiku savladao? :))

Recimo evo mog danasnjeg jelovnika pa ako moze neko odokativno da mi kaze jel bi to bilo ok na mojih 78kg?

Dobrucak: Kinezara fast food: Bilo je tu nekog pirinca , mozda 150g , teletine daj boze 100g sve to je plivalo u soja sosu i pohovana banana sa prelivom od cokolade
Uzina: Banana
Rucak: 300g sv. filea  ispekao sam u ulju i 3 krompira srednje velicine takodje pecenih na ulju
Uzina 2: Whay protein + 10BCAA
Trening
Uzina 3: Gainer + 5 Bcaa + 10g glutamin
Vecera: oko 350g pileceg girosa + tortilja + salata
Vecera 2: Konzerva tunjevine
Pred spavanje: Whey protein sa mlekom.

Mozda mi treba i nesto vremena da prosirim zeludac jer sam pre dobijanja mase , skidao masti , pa sam jeo recimo oko 1500Kcal dnevno u periodu od mesec ipo. Ali ja ne znam kako da jedem vise od ovoga jer dolazim do one faze gadljivosti na hranu , pogotovo sto mi dan i nije nesto dugacak kada sam budan recimo 14h sam budan dnevno i kad tu dodam pola litre vode pre treninga ( da bih uzeo NO i hemotest ) oko 2 l na treningu i pola litre posle treninga da napravim gejner , ja posle toga mogu sve samo ne da jedem :)

Svaka pomoc kako doci do tih 4000kcal je dobrodosla :) Mozda da ubacim jos jedan gejner u toku dana?  Takodje da li treba tu kolicinu da unosim i u danima kad ne treniram???

Unapred Hvala :)
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2013, 09:55:50 posle podne »

Bazalni met: 1826. Ne znam tacno koliko unosim dnevno % proteina , secera i masti. U principu se trudim proteine i secere otprilike isto i sto vise a masti izbegavam , sem onih koje moram da unesem (mm. u sirevima , mleku , maslinovo u salati... )
Po meni ti je pogresan pristup da unosis sto vise secera.Od njih ces samo dobiti slaufe i nista vise!
Tebi su potrebni slozeni ugljeni hidrati da bi nabacio sto vise ciste misicne mase kao sto su:ovsene,krompir,pirinac...
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
fox28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2013, 05:08:37 posle podne »

Bazalni met: 1826. Ne znam tacno koliko unosim dnevno % proteina , secera i masti. U principu se trudim proteine i secere otprilike isto i sto vise a masti izbegavam , sem onih koje moram da unesem (mm. u sirevima , mleku , maslinovo u salati... )
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2013, 10:06:24 pre podne »

Da li znas vrednost bazalnog metabolizma i koliko unosis ukupno kalorija i koliko % ug hidrata,masti,proteina?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2013, 08:53:43 pre podne »

Ćao i dobrodošao na forum :)

meni ovde upadaju u oči suplementi...  tako da, mislim da ipak imaš malo čvrste hrane. 

Dakle,
gejner ne bi smeo da te "zacementira" kao što kažeš, moraš jesti posle treninga...  izbaci gejner posle treninga i popij whey protein koji uzimaš u toku treninga  - posle treninga sa vodom.  Jednostavno je tvom organizmu previše da uneseš i protein u toku treninga i gejner posle, i naravno da ne možeš da jedeš...

nemaš puno proteina, iz hrane, niti hidrata...  ubaci krompir, pirinač, testenine integralne, žitarice... ubaci obavezno ribu svežu, piletinu, crveno meso takoĂ°e.... 

suplementacija ti je super, odabir, ali se čini da ona preovlaĂ°uje što se tiče unosa proteina, tako da opet ne valja ni to...

za doručak nemaš uopšte ugljene hidrate... ubaci integralni hleb, žitarice... meso ili jaja neka ostanu

užina - ne treba ti kreatin, možeš kreatin piti pre i posle treninga... protein povremeno ok, može, ali možeš i neki izvor protiena iz hrane, npr neki sendvič sa parčetom mesa, ili koštunjavo voće i dr.

pre treninga ako ti prijaju banane onda ok... mada ako već imaš pirinač i hidrate pre treninga, trebalo bi da si pun energije, ali ako ti prija onda je ok

tokom treninga, ne znam koliko ti traje trening?  ali mislim da ti nije potrebno ništa u toku treninga...ako već nešto uzimaš u toku treninga onda neka to budu tečne amino kiseline, ili Xtend npr.... glutamin,bcaa u kombinaciji može isto... ali ako ti trening ne traje dugo onda zaista nema potrebe

posle treninga ok, ali ćeš morati da menjaš ukoliko ne možeš da jedeš posle treninga...  u roku od sat vremena pod obavezno čvrst obrok

večera ok, ali tu ima dosta masti - feta, kiselo mleko...   tunjevinu u konzervi nemoj da forsiraš, nije zdrava, ne više od 3 x nedeljno - okvirna preporuka... bolje jedi svežu ribu ili piletinu

pred spavanje, kazein - npr Scitec Pro Long ili ella sir...  neki voćni ukusi proteina se lepo mešaju sa ella sirom, ako piješ whey protein dodaj bademe,lešnike - izvor masti da malo uspori apsoprciju
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2013, 08:40:40 pre podne »

Bas puno masti a malo ugljenih hidrata.. testiraj svoju ishranu kroz par nedelja i vidi sta se desava. Mozda ces to morati da promenis. Lep raspored supsa i sto se tice bcaa kolicina je ok, ali sumnjam da ce da ti se isplati (cena bcaa/rezultat).
Sačuvana
fox28
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Septembar 05, 2013, 05:01:36 pre podne »

Pozdrav,

Posle visegodisnjeg treniranja i brojnih pauzi tokom istih , resio sam da se malo ozbiljnije pozabavim svojim izgledom :) pa mi je potrebna pomoc iskusnijih vezbaca u vezi suplemenata i ishrane. Imam 28god , visina 178 , tezina trenutno 77. Zeleo bih u principu tokom jeseni i zime da nabacim nesto misicne mase , pa da onda otopim taj visak masti koji cu verovatno u procesu da nabacim :))) U principu neke osnove sam vec povatao citajuci po forumu i napravio nekakav plan , pa me interesuje da li tu treba nesto korigovati, da ne bacam pare za Dz :) Treniram u proseku oko 4-5X nedeljno. Otprilike dan izgleda ovako:

Dorucak: kajgana od 4-5 jaja i jogurt ili neko peceno meso (oko 300g) sa salatom
Uzina: whey protein + 5g kreatin monohidrata sa mlekom
Rucak: Opet neko meso (300g) sa przenim krompirom ili sa integralnim pirincem
Pre treninga: Hotblood + Hemotest 3tab + 2 banane ( ukoliko nemam NO onda sada uzmem kreatin 5g umesto sa whay-om)
Tokom treninga: Whey protein sa vodom + 10g BCAA
Posle treninga: MyoMax gainer sa vodom + 5g BCAA + 10g glutamina sa vodom ( obicno nemam cvrsti obrok posle treninga jer me gainer zacementira da ne mogu da zinem :)
Vecera: 2 tunjevine sa paradajz salatom i feta sirom , kiselo mleko
Pred spavanje : Whey protein sa mlekom + 5g glutamina

Otprilike je to to , ponekad tu i tamo ubacim negde i hleb, jer ga uopste ne volim. Interesuje me najvise da li unosim dovoljno cvrste hrane i da li treba da menjam raspored uzimanja suplementacije , da li to moze sve zajedno da se pije , da li pijem u dovoljnim kolicinama BCAA jer sam tu i tamo citao da treba i do 40g dnevno ...  svaka pomoc je dobrodosla :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.316 sekundi sa 17 upita.