TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:38:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: dobijanje mase,ishrana  (Pročitano 3210 puta)
Drago123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2013, 10:36:02 posle podne »

treba da kupis kravu i da pijes domacu surutku i da gajis 3-4 vepra za posjek da imas cvarke i kavurmu
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2013, 09:59:10 posle podne »

ne vezbam u teretani vec kod kuce imam neke tegove plus sklekovi,zgibovi propadanja.

obroci su mi u 7,12,pola7, ne mogu drugacije.mogu izmedju da ubacim neku uzinu.sta je najbolje?
da li protein mogu da pijem dva puta dnevno,za dorucak uz ovsene i uvece posle treninga?i koliko proteina da uzimam posto ni to ne znam?

za rucak cesto jedem tunjevinu,ribu sa krompir salatom,sardinu(volim da jedem ribu)suhomesnato,sendvice promenicu i rucak nije problem,nasao sam na forum dosta predloga.vecera bi mi ostala ista.


Morao bi da ubacis jos neki obrok izmedju, i to neki jaci, i takodje rucak da pojacas malo. Za taj dodatni obrok, napravi sendvic sa mesom i salatom, moze i sa tunjevinom ako je neces jesti u sledecem obroku. Primarno je da proteine uneses iz cvrste hrane, a to sto manjka da nadoknadis uz whey. Ubaci pirinac, krompir, pecurke, jaja, povedi racuna o suhomesnatom i virsla jer su to prazne kalorije, sa njima neces dobiti kvalitetnu masu. Mozes pojesti povremeno, ali nemoj da ti to bude glavno u ishrani.
Whey mozes uzimati i za dorucak, ako ne budes imao dovoljno proteina u toku dana, a obavezno ide nakon treninga sa tegovima, po mericu ili mericu ipo, dovoljno je. I najbolje bi bilo da, ako postoji mogucnost, krenes u teretanu, mnogo lakse i brze ces napredovati ( uz promene u ishrani ).
Sačuvana
InStruktOr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #5 poslato: Septembar 23, 2013, 08:02:40 posle podne »

ne vezbam u teretani vec kod kuce imam neke tegove plus sklekovi,zgibovi propadanja.

obroci su mi u 7,12,pola7, ne mogu drugacije.mogu izmedju da ubacim neku uzinu.sta je najbolje?
da li protein mogu da pijem dva puta dnevno,za dorucak uz ovsene i uvece posle treninga?i koliko proteina da uzimam posto ni to ne znam?

za rucak cesto jedem tunjevinu,ribu sa krompir salatom,sardinu(volim da jedem ribu)suhomesnato,sendvice promenicu i rucak nije problem,nasao sam na forum dosta predloga.vecera bi mi ostala ista.
 
Druze dzabe ces baciti pare na whey protein, jer bez sredjene ishrane ni whey ti nece pomoci. Sredis ishranu, pa tek onda kupis whey.

Pa lepo nemoj traziti nikakve izgovore, nego doruckujes kuci, i onda pre nego sto krenes u na posao napravis sendvic - integralni hleb, 200g pileceg belog mesa, nekakve salate, i mozes dodati kecapa ili nesto slicno da ne bude suvo, na masi si malo kecapa nece skoditi. Naravno dan pre isprzis belo, ne stavljaj mnogo ulja :) Plus neki orasasti plodovi,  :)
Ili poneses konzervu tunjevine pa pojedes lepo na poslu, ili smuckas neki shake za masu kod kuce i poneses.
Obavezno izbaci suhomesnate proizvode(kobasice, salame, virsle), sendvice, slatkise, sokove, paprikas i ostalo smece :)
Pozdrav :D
Sačuvana
toma 44
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2013, 07:20:44 posle podne »

ne vezbam u teretani vec kod kuce imam neke tegove plus sklekovi,zgibovi propadanja.

obroci su mi u 7,12,pola7, ne mogu drugacije.mogu izmedju da ubacim neku uzinu.sta je najbolje?
da li protein mogu da pijem dva puta dnevno,za dorucak uz ovsene i uvece posle treninga?i koliko proteina da uzimam posto ni to ne znam?

za rucak cesto jedem tunjevinu,ribu sa krompir salatom,sardinu(volim da jedem ribu)suhomesnato,sendvice promenicu i rucak nije problem,nasao sam na forum dosta predloga.vecera bi mi ostala ista.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Septembar 23, 2013, 12:57:10 posle podne »

odlucio sam se za http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html za pocetak.nemam neki plan ishrane.za dorucak jedem musli sa mlekom ili nesto u pekari,na poslu ribu,tunjevinju,virsle,kobasice ostale suhomesnate proizvode,vecera kuvana jela sa mesom(pasulj,pirinac,paprikas,grasak itd)jedem i voce i slatkise ponekad.sta da promenim kod ishrane?kada da pijem protein?treniram kosarku cilj mi je 6-7 kg do nove godine

Pa definitivno mozes dosta toga u ishrani da promenis, pa da onda predjes na protein jer ti ovako ni on nece pomoci.

Za dorucak moras ubaciti neki protein pored ugljenih hidrata, jaja, tunjevinu, piletinu, mladi sir...sta god. Jesi li probao ovsene? Mozes ih jesti sa jajima, ili pojedes jaja sa crnim hlebom i jogurtom, nekom salatom...Ako budes uzeo protein mozes ovsene dodati u njega, i mozda nesto od kostunjavog voca i to moze biti obrok. Pekaru svedi na minimum iako zelis masu, jer nece to biti kvaliitetna masa. Ako bas moras ponekad mozes pojesti projice, ili integralnu kiflu sa nekim dodatkom.

Nakon dorucka, sledeci obrok moze biti npr neki sendvic sa piletinom i salatom, koji mozes napraviti kod kuce ili pak nesto grilovano, sa rostilja, mada moze i riba. Ne znam kako su ti obroci vremenski rasporedjeni, ali za rucak bi islo ono sto ti pojedes za veceru, pretpostavljam da zbog posla ne mozes drugacije da organizujes pa moze i tako, i verovatno posle imas vremena za jos jedan obrok.

Da li vezbas u teretani?
Sačuvana
InStruktOr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #2 poslato: Septembar 22, 2013, 12:59:34 posle podne »

Ishrana ne valjda NISTA !! Ja predlazem da umesto tih para sto ces dati za whey, potrosis na hranu, jer ishrana je nula, a ona je bitnije od suplementacije kad si na masi. Jedino ako imas para i za jedno i za drugo. Evo ti jedna odlicna ishrana za masu.
Obrok 1 – 100g ovsenih pahuljica sa 2dl mleka + 4 belanca + 50g lešnika
Obrok 2 – 120g pilećeg belog mesa + 100-200g kupusa, karfiola ili brokula + 15ml lanenog ulja
Obrok 3 – konzerva (185g) oprane i ocedjene tunjevine + 100g pirinča
Obrok 4 – šejk posle treninga – 40g wheya + 30g dekstroze
Obrok 5 – 130g pirinča, 120g belog mesa, 50g badema
Obrok 6 – 250g ella sira + 50g lešnika
Ukupno : 180g proteina, 240g UH, 100g masti – oko 2600kcal
Sačuvana
toma 44
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Septembar 22, 2013, 12:34:42 posle podne »

odlucio sam se za http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html za pocetak.nemam neki plan ishrane.za dorucak jedem musli sa mlekom ili nesto u pekari,na poslu ribu,tunjevinju,virsle,kobasice ostale suhomesnate proizvode,vecera kuvana jela sa mesom(pasulj,pirinac,paprikas,grasak itd)jedem i voce i slatkise ponekad.sta da promenim kod ishrane?kada da pijem protein?treniram kosarku cilj mi je 6-7 kg do nove godine
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.