TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:48:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana masa  (Pročitano 3398 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2014, 11:25:12 posle podne »

Pozdrav. Imam jedno veoma cudno pitanje :D Vec 4 meseca koristim ovaj plan ishrane

1.obrok : 3 belanca + 2 cela jaja + casa jogurta ili kiselog mleka + kriska crnog integralnog hleba
2.obrok : voce (uglavnom je to jabuka,breskva,grozdje,banana ili slicno)
3.obrok : 200g kuvane piletine + 100,150g kuvanog pirinca ili kuvanog krompira + paradajz,krastavac, nekad brokoli,kupus
              ili
              200g kuvane junetine + 100,150g kuvanog pirinca ili kuvanog krompira + salate
              zatim ide trening
4.obrok : posle treninga obavezno ide jedna banana + casa mleka,nekad uzmem WHEY ali u kesicama posto sam finansijski slab za suplementaciju
              na veliko. WHEY uzmem mozda 3 puta nedeljno.
5.obrok : 120g tunjevine + povrce ( krastavac,paradajz) + kriska crnog integralnog hleba
6.obrok : 250g-300g przenih snicli od pileceg mesa + 200g pirinca + vrlo malo pomfrita + krastavac + kupus + sargarepa + cvekla

-naravno ne svaki dan ovako,nekad dodam nekad izbacim nesto

I nakon cetiri meseca nisam dobio nista na masi,izgubio sam 4 kilograma,  dobio malo na cvrstini misica i na obliku , ali nema povecanje mase uopste, moze li mi neko reci u cemu je problem ? Sta da dodam,pojacam a sta da izbacim? Razmisljao sam, posto imam 16 godina i trenutno sam u razvoju, razmisljao sam da ubacim opet hleb, da dodam slatkise, odnosno da pored mesa,mlecnih proizvoda,voca i povrca pocnem da jedem i sve ostalo, da li bi to bio pametan potez po pitanju povecanja tezine?

Posto jedes crni hleb mozes pojesti neko parce vise. Umesto ove prve uzine mozes ubaciti jos jedan obrok, sendvic neki npr mozes napraviti, a kasnije za uzinu pojedi bademe, lesnike, orahe, pistace...nesto od toga, nedostaju ti zdrave masti u ishrani. Uz salatu dodaj maslinovo ulje.

Mozes napisati i kako ti izgledaju ti dani kada manje jedes. Koliko se to cesto desava, odprilike?
Sačuvana
ivan333
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91


« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2014, 07:09:52 posle podne »

Veoma malo ugljenih hidrata.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2013, 09:58:25 posle podne »

i dodaj neke masti tipa 50-100gr badema
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 28, 2013, 08:59:15 posle podne »

Onda povecaj hidrate na duplo, protein drzi tu gde je, i menjaj trening iz korena.
Sačuvana
forcevr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2013, 08:54:54 posle podne »

Sto se tice mesa , svaki dan sam imao bar 2 obroka (piletina ili junetina) najiskrenije. Nekad se desi da smanjim broj jaja,ne 5 nego 3 ili tome slicno. Ali ne znam zasto imam osecaj da sam izgubio kilazu bas zbog izbacivanja hleba. Poslednjih mesec dana sam i musli ubacio. Najiskrenije sam sve napisao
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2013, 08:49:17 posle podne »

Pa problem je verovatno u tome sto si neiskren sa jelovnikom, jer da si ovako jeo, napredovao bi optimalno.. E sad moguce je da si sa treningom zeznuo, ali i bez treninga da se hranis ovako dobro i po Ps-u nabacio bi koje kilo.. Tako da budi iskren pred svima nama i pojasni nam sta si zasrao,da bi ti pomogli :)
Sačuvana
forcevr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2013, 08:44:12 posle podne »

Pozdrav. Imam jedno veoma cudno pitanje :D Vec 4 meseca koristim ovaj plan ishrane

1.obrok : 3 belanca + 2 cela jaja + casa jogurta ili kiselog mleka + kriska crnog integralnog hleba
2.obrok : voce (uglavnom je to jabuka,breskva,grozdje,banana ili slicno)
3.obrok : 200g kuvane piletine + 100,150g kuvanog pirinca ili kuvanog krompira + paradajz,krastavac, nekad brokoli,kupus
              ili
              200g kuvane junetine + 100,150g kuvanog pirinca ili kuvanog krompira + salate
              zatim ide trening
4.obrok : posle treninga obavezno ide jedna banana + casa mleka,nekad uzmem WHEY ali u kesicama posto sam finansijski slab za suplementaciju
              na veliko. WHEY uzmem mozda 3 puta nedeljno.
5.obrok : 120g tunjevine + povrce ( krastavac,paradajz) + kriska crnog integralnog hleba
6.obrok : 250g-300g przenih snicli od pileceg mesa + 200g pirinca + vrlo malo pomfrita + krastavac + kupus + sargarepa + cvekla

-naravno ne svaki dan ovako,nekad dodam nekad izbacim nesto

I nakon cetiri meseca nisam dobio nista na masi,izgubio sam 4 kilograma,  dobio malo na cvrstini misica i na obliku , ali nema povecanje mase uopste, moze li mi neko reci u cemu je problem ? Sta da dodam,pojacam a sta da izbacim? Razmisljao sam, posto imam 16 godina i trenutno sam u razvoju, razmisljao sam da ubacim opet hleb, da dodam slatkise, odnosno da pored mesa,mlecnih proizvoda,voca i povrca pocnem da jedem i sve ostalo, da li bi to bio pametan potez po pitanju povecanja tezine?
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2013, 08:46:12 posle podne od strane forcevr » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.