TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:09:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Varanje  (Pročitano 7406 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #38 poslato: Mart 03, 2014, 01:43:19 posle podne »

Možda ipak da otkrijemo taj vremeplov da se vratimo u paleolit i da se napokon nabildujemo ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #37 poslato: Mart 03, 2014, 08:51:55 pre podne »

Slazem se  :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #36 poslato: Mart 03, 2014, 08:32:51 pre podne »

verovatno su ovi iz paeolita govorili kako je sve otišlo doĂ°avola i da su prava vremena bila kada je bila era neandertalaca  :D

Svako doba nosi svoje radosti i nedostatke u svakom pogledu, a život opstaje vekovima unazad. Jedini način kako mi o takvoj istoriji sudimo je sa nivoa subjektivnog sviĂ°anja i nesviĂ°anja, a to je ipak malo nedostojno istorije.

Najbolja opcija je da se upregneš i radiš sa onim šta ti je na raspolaganju, bez kukanja i babske melanholije za boljim vremenima  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #35 poslato: Mart 02, 2014, 10:21:32 posle podne »

Ja mislim da je bila najbolja u paleolitu,kada su ljudi skupljali hranu i lovili. Poljoprivreda,pa sa njome i zitarice,nisu bile u upotrebi, kao ni plodovi koji rastu pod zemljom.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #34 poslato: Decembar 07, 2013, 01:16:24 pre podne »

Mislim da je najveci problem sam termin "junk",sta sve spada u to...

Ne moze brasno biti junk ako je napravljeno kako treba...hleb i peciva nisu junk po svom sastavu kakav bi trebao biti,ali zbog aditiva su to sto jesu...junk...prazne kalorije...

A nekad su telu i psihi potrebne i prazne kalorije,kao razbijanje jednolicnosti...

Ne moze nikako biti zdravo svaki dan duzi vremenski period jesti jednolično...

Sto bi rekla moja baba:"moras sve da jedes" e sad sto je u ovom vremenu to "sve" uglavnom nesto lose,to je i stvar nase srpske kulture u ishrani...nas narod potrosi litar ulja za 5 dana umesto da koristi svinjsku mast ili maslac...jede se previse masno,skloni smo preterivanju u svemu pa i u tome...

Tema je opsirna ali mislim da se razumemo...i da je sve rečeno. :)
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2013, 01:18:13 pre podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #33 poslato: Decembar 07, 2013, 01:07:00 pre podne »

sve je to psiha, nijednom coveku ZAISTA ne treba junk
ne razumem, kako to razlikujete psihicku i fizicku potrebu za junkom?
ozbiljno pitam :)

i zasto je junk ikada dobrodosao fizicki?
treba fizicki nekad vise kalorija pa kad ne mozes da sedis ceo dan i jedes da bi unela dovoljno kalorija pojedes neki korisan junk...ili na dijetama kad je telo umorno valja mu dati junk,vise kalorija,kako god...da se odmori i nastavi da trosi masti...

To sve zavis od cilja i trenutne ishrane...
Psihička potreba je kad se pozelis nečeg,recimo neke dobre ali kalorične torte ili pljeske,pice...treba to sebi i priustiti po nekad,ne moze se stalno biti na pirincu i ovsenima kad su hidrati u pitanju.
Sačuvana
Bogisa
Gost
« Odgovor #32 poslato: Decembar 02, 2013, 11:57:31 pre podne »

Ja sam za to da covek treba da jede sve, ali umereno naravno. Sve sto je preterano nije zdravo :)
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #31 poslato: Decembar 02, 2013, 11:09:29 pre podne »

pa daleko od toga da je neko rekao da je bb ishrana najzdravija, i tu se cesto ide u drugu krajnost jbg
sto se tice pitanja u vezi junka, mislim da svaki pojedinac treba to da definise za sebe, kad pogledam svoje i stvorim neku 'lestvicu' onda bi isla od hrane koja uopste nije preradjena pa do druge krajnosti (da se ne upustamo u pricu oko zagadjenosti svega i svacega jer jbg nesto moramo jesti)
na toj skali (opet kazem u mom slucaju, jer imam osecaj na ovom forumu na svakoj drugoj recenici moras da naglasis da pricas u svoje ime i da iznosis svoje misljenje :P ) na dnu su stvari koje su najlosije kombinacije nama dostupne hrane
dakle, za tonus hleb koji je od celog zrna necu reci da je junk, za beli hleb necu nista reci ali ga necu jesti, za bucko picu koja je kombinacija najlosijih masti ugljenih hidrata, raznoraznih pojacivaca ukusa i emulgatora koji se npr nalaze u govedjoj salati, majonezu, lupam nebitno sad, pa za nju nemam problem da kazem da je junk
isto kao sto nemam problem ni da je pojedem ako mi se jede pobogu

na ovoj temi se stavila znak jednakosti
to i to je junk=ne jedem to

a nije tako  :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #30 poslato: Decembar 02, 2013, 10:26:56 pre podne »

Pričate o tome kako telu ne treba junk ili kako je ljudsko telo naviklo na ovo ili ono, a kad već zalazite u tako duboko filozofske rasprave, daj nek neko kaže za šta je to tačno ljudsko telo napravljeno i zašto mislite da je naš (fitness entuzijaste) stil ishrane najzrdaviji?

Danas imamo ljude koji tvrde da moramo da se hranimo kao pračovek lovac/sakupljač i da je to najbolja hrana za nas, a šta ćemo sa ljudima koji veruju u boga i koji tvrde da smo nastali od Adama i Eve. Koliko ja znam njiohova dijeta je branila samo jabuke ;)

Šta da radimo sa ljuima koji su evoluirali u drugačijim klimama. Naše podneblje i stil života čoveka u Srbiji kroz vekove je zahtevao hranu bogatu mastima i žitaricama. I to svinjska mas i lebac, a to je danas definicija junk-a.

Kako onda to mi tačno odreĂ°ujemo šta je to junk food i ko je stvoren za isti, a ko nije?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #29 poslato: Decembar 02, 2013, 09:39:57 pre podne »

I ajde vas dvoje nemojte se svadjati...  ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #28 poslato: Decembar 02, 2013, 09:39:32 pre podne »

Ja sam svestan da meni u fizickom smislu to nije potrebno,ali kada je ishrana,kao u mom smislu,jednolicna,ond mi prija da nekad pojedem nesto ''zabranjeno''. Jedan obrok,ne upropascavam se junk danom.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #27 poslato: Decembar 02, 2013, 09:01:41 pre podne »



Od džanka i ne-džanka, daleko je bitnije znati poreklo hrane koja se unosi u organizam. Da li je zdravije jesti ovsene koje su Monsantno GMO ili šunku od svinje koja je rasla na salašu kod komše? Jel zdravije jesti ELLA sir ili mladi sir od neke babe koja prodaje na pijaci? jel bolje mleko sa 0.1% masti koje je prošlo xy procesa, dodavanja aroma i boja, ili mleko sa 5% mm koje dolazi iz proverenog izvora od krave?


bravo ;) to je sustina
ali kad pogledas, da se industrija hrane nije razvila u ovom pravcu u kojem jeste, da smo jeli samo ovo gore navedeno, da junk prosto ne postoji u onim najgorim oblicima, ljudi nikada ne bi ni bili debeli

cinjenica je da je covek sam kriv zbog razmere svega toga

mislim, toliko je sve postalo komplikovano, prosto je na sve strane
ja licno, kada pogledam junk (opet moram da upotrebim tu rec) vidim kombo svih najgorih stvari, najgore masti, najlosiji uh, proteina ni P, i prosto ne mogu da kazem da mi fizicki treba takva hrana, jer mi jednostavno ne treba

sa druge strane, u takvom smo vremenu odrasli, i sto ti kazes, za nekog ko se ne bavi nekim profisportom koji zahteva takva odricanja, prosto nema smisla do krajnosti se odricati
dok opet znam neke ljude koji jednostavno ne jedu junk ni u ludilu i postujem to
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #26 poslato: Decembar 02, 2013, 08:49:42 pre podne »

šta fali kroasanu sa kremom? Cela Italija se hrani u pekari, jedu kroasane od kad znaju za sebe pa imaju life expectancy 80 god. i liniju za manekenske piste...

Svaka ishrana mora biti raznovrsna, umerena i prilagoĂ°ena stilu života te osobe. Hrana se ne sme deliti na džank i ne-džank. Niko neće poginuti od jednog bureka ili užine koja je iz pekare, pa makar to bilo svakodnevno.

Malo su nas mediji isfrustrirali i napravili urbane mitove o zdravoj hrani u našoj glavi. OPet, na forumima zdravlja, bodibildinga i dijeta, razvila se jedna kultura ljudi koja kroz drvlje i kamenje koje lomi po svim proizvodima iz pekare održava svoju teško izgraĂ°enu liniju... Ishrana koju imamo ne sme da opterećuje nas i ljude oko nas, jer to pravi psiho problem. Ako neko treba sebe ''da počasti'' nekim džankom- onda ima ozbiljan problem, jer u njegovoj glavi on/ona se nalazi u nekom zajebanom tripu zabrane i zabranjivanja nečega samog sebi-to je kao da sam sebe staviš na robiju. To je svakako bespotrebno za sve one koji se ne bave profesionalno sportom.

Od džanka i ne-džanka, daleko je bitnije znati poreklo hrane koja se unosi u organizam. Da li je zdravije jesti ovsene koje su Monsantno GMO ili šunku od svinje koja je rasla na salašu kod komše? Jel zdravije jesti ELLA sir ili mladi sir od neke babe koja prodaje na pijaci? jel bolje mleko sa 0.1% masti koje je prošlo xy procesa, dodavanja aroma i boja, ili mleko sa 5% mm koje dolazi iz proverenog izvora od krave?

LJudska osobina je da idemo iz krajnosti u krajnost, pa za nekoliko kg viška optužujemo picerije, hamburgerije i objavljujemo rat ''džank'', a glavni krivac smo mi sami, neumerenost i nezajažljivost u hrani. Niko se nije ugojio od bureka, od čokolade, od sladoleda, slanine, pljeksavice i pice... Svi smo se ugojili od kombinacije svih ovih stvari u toku dana po nekoliko puta, pa tako nekoliko godina. A onda smo odlučili da, ko u srednjem veku, bacimo na lomaču pice i pljeskavice i bureke, jer su to glavni uzroci što smo gojazni- to nije ok- realno: licemerno je. Ne goji se od tipa hrane, nego od neumerenosti u hrani i piću.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #25 poslato: Decembar 02, 2013, 08:36:30 pre podne »

dobar jutar ranoranioci :)
a niko da napise sta najvise voli da junkuje :D
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #24 poslato: Decembar 02, 2013, 08:03:26 pre podne »

Ljudi, pogledajte malo oko sebe, ljudi konzumiraju maltene u sva 3 obroka po neki junk, neki mozda jednom dnevno ali svaki dan to rade.. Probajte nekom prosecnom coveku obijasniti sta su kalorije, hidrati i proteini i sta bi trebalo da jede, samo bi vas pitao "Jel si ti normalan?" i otiso do prve pekare i kupio kroasan sa kremom. To je svakodnevnica i ljudi jednostavno nemaju vremena da se bave nutricionizmom, i da prave dijete (malo je takvih). Brzo se zivi, problemi na svim poljima, manjak finansija.. sve to uzrokuje da covek samo na brzinu strpa nesto u usta i nastavi dalje. Na srecu kod vezbaca (ali opet ne kod svih) situacija je malo drugacija. Mi znamo sta i kako, jer nas interesuje i izgled nam ponajvise zavisi od toga.. Alo opet i po teretanama vidjam razne slepce koji veze nemaju o ishrani.. E sad, da li treba junkovati? PO MENI, to najvise zavisi od body tipa, i metabolizma. Stvarno znam ljude koji treniraju, imaju opasnu defku, a za obrok svaki dan pola leba i posebna salama. Takvi ljudi mogu da junkuju do mile volje, i skoro da nece imati toliko odraza na formu. Dok ja, sa sporim metabolizmom, jos sam endo, meni se sve lepi na stomak, bokove i td.  trebam da povedem puno racuna o hrani.. a i na kraju, psihicki se puca (bar ja) ako se duzi vremenski period jede "čisto"
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.