TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:10:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje za nutricioniste  (Pročitano 2293 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Decembar 08, 2013, 12:14:47 posle podne »

Do Bozica nema meso,mleko,jaja i ostale mrsne stvari.Vidi ovako cilj mi je d okvirno dodjem na oko 110-115 kila bez mnogo masti.Da to pretvorim u misic sve ili bar koliko je moguce.
Koji procenat masti imas sada?Do kog perioda ti je cilj da dodjes do 110 kg?zdravstveno ispravno je da gubis do 3kg do 4kg mesecno!
Sačuvana
NVK1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2013, 08:57:08 pre podne »

da li neko zna validan sajt koji meri kaloricnost u odnosu na gramazu odredjenih namirnnica? Kad sam se zainteresovao za to, nasao sam 3 sajta i svi su se razlikovali..
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2013, 07:37:10 pre podne »

Kao sto rece Stefolino,salo se ne pretvara u misic. To je zabluda poput one da je salo lakse od misica. Kg je kg. Razlika je u gustini. Skidaj dokle mozes,dokle ide lepo,budi istrajan jer ni to nije lako,a kad dostignes neki plato tu smo.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #5 poslato: Decembar 03, 2013, 07:45:47 posle podne »

Tesko ces sve to pretvoriti u misic,to je velika zabluda u koju sam ja na pocetku svoje karijere verovao kada sam bio big boy.

Furaj ti po planu kako sam ti ja napisao,ubaci to sojino mleko posto trenutno nemas alternativu,i idi dok kilaza se bude spustala.Kad proces mrsanja stane,kazi pa cemo videti sta nam je dalje ciniti.

Pozdrav!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
ortodoh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #4 poslato: Decembar 03, 2013, 04:13:38 posle podne »

Do Bozica nema meso,mleko,jaja i ostale mrsne stvari.Vidi ovako cilj mi je d okvirno dodjem na oko 110-115 kila bez mnogo masti.Da to pretvorim u misic sve ili bar koliko je moguce.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2013, 01:02:31 posle podne »

Naisao sam na neke tablice i po njima mi je BMR 2752,a TDEE 4266.Visok sam 195 cm,a tezak 140 kg.Poceo sam da idem u teretanu 5 puta
nedeljno po sat i po i da vozim trenazni (sobni) bajs po 45 min na srednjem opterecenju.Moji neki proracuni su da unosim dnevno izmedju 2500-3000 kalorija.Posto je post moj dnevi unos hrane je okvirno
dorucak 100 gr zitarica i 0,400 l sojinog mleka
uzina 250-300 grama jabuka
rucak 0,400 grama ribe(oslic,pastrmka) 0,400 gr krompira i salata
uzina 2 banane
vecera 0,200 grama pirinca
E sad imam jos jednu nedoumicu u tablici kalorijskih vrednosti pise
PIRINAČ - glazirani kuvan    116
PIRINAČ - glazirani sirov    357
kako da racunam kalorije
Namirnice uvek meris u sirovom stanju. Meso,pirinac,ovsene,bilo sta. Namirnice ne gube mnogo termickom obradom.
Sto se tice tvoje ishrane,fali ti meso bar u jednom jos obroku. Mada,da bih ti neko napisao ishranu,ti treba da napises koji ti je cilj? I ne znam zbog cega pijes sojino mleko? Je l' postis mozda,ako sam dobro zakljucio?
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2013, 10:10:19 posle podne »

Nisam nutricionista al cu ti rado pomoci! :)

Paz ovako: u svakom oboroku trebalo bi da imas kombinaciju proteina i ugljenih hidrata,pretpostavljam da znas o tome sta je sta.
Sto se tvog plana ishrane tice navescu ti gde gresis:
prvi obrok:zitarice su ok (ovsene,jecmene,razane,neki musli bez dodatog secera itd)ali tebi ovde fali proteina (jaja,piletina,riba,nemasno crveno meso),i nemoj sojino mleko,uzmi kravlje mleko sa manjim procentom masti i dodaj u zitarice,al nemoj bas litar,idi najvise do 0,5l.
drugi obrok-ok,mada ja bih ove jabuke zameni necim mesnatim,al dobro.
treci obrok-400 gr ribe je mnogo odjednom,to ti je skoro 90 gr proteina,a telo moze da apsorbuje odjednom najvise 45 gr ,tako da ovo prepolovi i pola stavi u drugi obrok sa nekom salatom.Krompir je ok!
cetvrti obrok-ove banane bih ja licno izbacio,i umesto njih stavio saku kostunjavog voca (bademi,kikiriki,indijski orah itd)
vecera-posto ti je ovo poslednji obrok u toku dana,nemoj tada jesti ugljene hidrate,ubaci nesto proteinsko tipa belo meso i neka salata sa maslinovim uljem itd.

Pred spavanje mozes ubaciti neki mladi sir ako ti je veliki vremenski razmak izmedju vecere i vremena kada odlazis na spavanje.
Sve namirnice se mere u sirovom stanuu,tako npr ako hoces da pojedes 100 gr pirinca,izmeris pre spremanja,skuvas i pojedes!

Nadam se da sam pomogao!
Pozdrav!
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2013, 10:17:36 posle podne od strane stefolinhoo » Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
ortodoh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2013, 06:18:21 posle podne »

Naisao sam na neke tablice i po njima mi je BMR 2752,a TDEE 4266.Visok sam 195 cm,a tezak 140 kg.Poceo sam da idem u teretanu 5 puta
nedeljno po sat i po i da vozim trenazni (sobni) bajs po 45 min na srednjem opterecenju.Moji neki proracuni su da unosim dnevno izmedju 2500-3000 kalorija.Posto je post moj dnevi unos hrane je okvirno
dorucak 100 gr zitarica i 0,400 l sojinog mleka
uzina 250-300 grama jabuka
rucak 0,400 grama ribe(oslic,pastrmka) 0,400 gr krompira i salata
uzina 2 banane
vecera 0,200 grama pirinca
E sad imam jos jednu nedoumicu u tablici kalorijskih vrednosti pise
PIRINAČ - glazirani kuvan    116
PIRINAČ - glazirani sirov    357
kako da racunam kalorije
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.