TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:58:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey vs. belanca u prahu  (Pročitano 9081 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Decembar 06, 2013, 05:00:03 posle podne »

Uzeh ovaj u Pansport-u... nekako mi je najzenstveniji  ;D

Da li je ok ovaj Biotech-ov Whey Zero (sa 0% secera)? Pocela sam sa njegovim pojedincanim dozama i svideo mi se ukus pa reko' dal da nastavim ili ima neki jos bolji izbor sa minimalno secera?

Iso whey je odličan, i sama sam ga probala.... povoljan, kvalitetan, ukusan... slobodno možeš uzeti njega ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #22 poslato: Decembar 06, 2013, 09:39:26 pre podne »

Slazem se u potpunosti,pogotovo za voce i fruktozu,ali te kolicine secera koje se nadju u merici koncentrata,blenda u odnosu na izolat ti nece poremetiti ama bas nista. Ni formu,ni bilo sta drugo. Citam tvoje post-ove,pa da ne dobijemo jos jednog drugara koji ima ''ZV Sindrom''.  :P
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #21 poslato: Decembar 06, 2013, 09:23:58 pre podne »

Preopteretila si se sa time koliko ima secera  :P
Zaista izbegavam max proste secere jer mi drmaju bespotrebno insulin i obaraju energiju, a iz nekog iskustva iz proslosti znam koliko je na pr. voce pogubno po stvaranje sala, da ne pricam o rafinisanom... ali isprobacu svakako jos neki ukus ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #20 poslato: Decembar 06, 2013, 07:26:10 pre podne »

Preopteretila si se sa time koliko ima secera  :P
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Decembar 06, 2013, 12:22:32 pre podne »


Da li je ok ovaj Biotech-ov Whey Zero (sa 0% secera)? Pocela sam sa njegovim pojedincanim dozama i svideo mi se ukus pa reko' dal da nastavim ili ima neki jos bolji izbor sa minimalno secera?

Kad već pričaš o ukusu, probaj neki od ovih :)

http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/SN1110-100-Whey-Protein-Professional-kesica-jedna-doza.html
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #18 poslato: Decembar 05, 2013, 03:46:33 posle podne »

Uzeh ovaj u Pansport-u... nekako mi je najzenstveniji  ;D

Da li je ok ovaj Biotech-ov Whey Zero (sa 0% secera)? Pocela sam sa njegovim pojedincanim dozama i svideo mi se ukus pa reko' dal da nastavim ili ima neki jos bolji izbor sa minimalno secera?
Koji god whey da uzmes,svaki je odlican.I ako ima secera to je 2-3 gr najvise,a to su kolicine koje ti sigurno nece nastetiti!
Pozz
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2013, 03:27:39 posle podne »

Uzeh ovaj u Pansport-u... nekako mi je najzenstveniji  ;D

Da li je ok ovaj Biotech-ov Whey Zero (sa 0% secera)? Pocela sam sa njegovim pojedincanim dozama i svideo mi se ukus pa reko' dal da nastavim ili ima neki jos bolji izbor sa minimalno secera?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2013, 10:01:11 pre podne »

Samo jos jedno mozda vama glupo pitanje, ali u cemu najcesce pravite whey - shaker, blender? Ili samo mutite kasikom u casi dok vas ne zaboli ruka?  ;D
Hocu da kupim neki solidan shaker koji meri precizno ml vode, ili bar takvu zatvorenu posudu sa gramazom da moze da se lepo spakuje za put... ako neko zna gde ima povoljno, neka javi.

Najlakše je da uzmeš shaker :) Ja odokativno sipam vode,ne merim :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2013, 09:23:13 pre podne »

Nisam skroz protiv upotrebe whey-a, koristim samo povremeno onaj Biotech-ov sa minimalno secera i 28g po kesici. Iskreno, ta doza mi je i prevelika, toliko se zasitim od obicnog sejka da potpuno razumem one makenekne sto danima zive na tome :P

28 g je ukupan sadržaj kesice, a u njoj je 21 g proteina. Kalorijski je to vrlo slabo (svega 109 kalorija), pa ne bi trebalo da te toliko zasiti, ali, naravno, uvek možeš prepoloviti dozu ako ti to smeta. Mada, ukoliko ti služi za put, tj. kao neka zamena obroka (pošto kažeš da često nisi kod kuće), super je  što te dugo drži sitom.

Nemoj, molim te, da kreneš da živiš na kesicama proteina. :)



Taman posla, ali lepo je znati da ako slucajno imas neko merenje/slikanje i treba taj dan ga "gladujes", postoji nesto sto moze da te zasiti :D Konkretno, ako popijem whey posle vecernjeg treninga nema sanse da veceram posle. Interesantno je da nekada davno kada nisam ni znala sta je whey pila sam pre/posle treninga i po litar surutke dnevno, sam mi organizam trazio. Mislim da je ovo ipak bolja varijanta ;)

probaj sa 2/3 merice whey-a posle treninga i sa vodom obavezno, jer ipak je važno da imaš obrok posle treninga... kroz sat vremena bi bilo ok

i da, šejker je definitivno najbolji izbor :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Decembar 05, 2013, 07:28:14 pre podne »

Da,bas takav. Stavis u njega whey,i kad dodje vreme za konzumaciju,uspes vodu ili mleko,muckas i sve je super...  :)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #13 poslato: Decembar 04, 2013, 03:35:47 posle podne »

Za shake sa vodom ili mlekom ti je sasvim dovoljan sejker,ne treba ti blender. Imas ih u PS ponudi,i svi su sa mrezicom i kalibrisani su po ml i uncama.
Blender ti treba ako bi odjednom da stavljas i ovsene,kostunjavo ili bobicasto voce,jaja...
Ok hvala, jel to nesto ovako izgleda na primer? Nikakav mikser ne treba dodatno, samo se promucka?

http://www.pansport.rs/Sportska-oprema/Ostalo/SO179-Sejker.html
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Decembar 04, 2013, 02:44:44 posle podne »

Za shake sa vodom ili mlekom ti je sasvim dovoljan sejker,ne treba ti blender. Imas ih u PS ponudi,i svi su sa mrezicom i kalibrisani su po ml i uncama.
Blender ti treba ako bi odjednom da stavljas i ovsene,kostunjavo ili bobicasto voce,jaja...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #11 poslato: Decembar 04, 2013, 02:41:47 posle podne »

Samo jos jedno mozda vama glupo pitanje, ali u cemu najcesce pravite whey - shaker, blender? Ili samo mutite kasikom u casi dok vas ne zaboli ruka?  ;D
Hocu da kupim neki solidan shaker koji meri precizno ml vode, ili bar takvu zatvorenu posudu sa gramazom da moze da se lepo spakuje za put... ako neko zna gde ima povoljno, neka javi.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2013, 08:55:25 pre podne »

Sto se tice belanaca u prahu,ne znam na koja si tacno mislila...ja ih ne koristim,a vecina onih koja ima da se kupe kod nas nisu za klasicnu konzumaciju vec za dalju upotrebu u prehrambenoj industriji.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Decembar 03, 2013, 11:22:40 posle podne »

Jeste mnogo bolja varijanta. Obična surutka ima stvari koje su "višak" - poput masti i laktoze, a samim tim nosi i više kalorija.

Da ne pričam tek o praktičnosti, tj. mogućnosti da se na jednostavan način ponese kesica i bilo gde/bilo kada brzo rastvori i popije. :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 17 upita.