TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:08:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mala pomoc oko ishrane  (Pročitano 10320 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Decembar 20, 2013, 10:09:01 pre podne »

ovsene i jaja za doručak i neki mlečni proizvod - to je super doručak, jaja su tu glavni izvor proteina...  koštunjavo voće jedi izmeĂ°u obroka, odvojeno
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2013, 01:24:09 posle podne »

Tako nesto sam i mislio da uradim.. U svakom slucaju zanimalo me kako da ga iskoristim na najbolji nacin u off danima kad ne treniram, a da to ne bude bacanje praha.. Onda ovsene i izolat, pa dok ne kupim blend.. :)

ok je da ujutru uneseš protein koji se brže apsorbuje, jer je to period nakon noćnog sna ili "gladovanja" od 6,7,8 sati...  

ali to su već detalji koji nama rekreativcima zaista ne znače puno.

Ukratko, kad god možeš uvek biraj čvrstu kvalitetnu hranu, a suplemente , konkretno whey, koristi posle svakog treninga-fizičke aktivnosti i ujutru ako ne uneseš drugi izvor proteina poput jaja npr.
S obzirom da sam rekreativac, i to klasicni ektomorf, i nemam problema sa laktozom, odlucio sam se ipak da to bude mleko(organsko), plus neko kostunjavo voce(naravno uz ovsene, jaja..), a izolat da sacuvam pa dok ne uzmem neki whey ili blend..
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2013, 01:26:04 posle podne od strane jode » Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2013, 01:18:22 posle podne »

A zašto ti je isti unos nutrijenata u danima kada treniraš i u danima kada ne treniraš? :)
Zar bi u off danima trebao unos da bude manji/veci? T
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2013, 12:53:50 posle podne »

Tako nesto sam i mislio da uradim.. U svakom slucaju zanimalo me kako da ga iskoristim na najbolji nacin u off danima kad ne treniram, a da to ne bude bacanje praha.. Onda ovsene i izolat, pa dok ne kupim blend.. :)

ok je da ujutru uneseš protein koji se brže apsorbuje, jer je to period nakon noćnog sna ili "gladovanja" od 6,7,8 sati... 

ali to su već detalji koji nama rekreativcima zaista ne znače puno.

Ukratko, kad god možeš uvek biraj čvrstu kvalitetnu hranu, a suplemente , konkretno whey, koristi posle svakog treninga-fizičke aktivnosti i ujutru ako ne uneseš drugi izvor proteina poput jaja npr.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2013, 11:12:08 pre podne »

A zašto ti je isti unos nutrijenata u danima kada treniraš i u danima kada ne treniraš? :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2013, 08:16:22 pre podne »

Jasno je, nema potrebe za uzaludnim trosenjem kad se vec moze lepo iskoristiti. Sta god da dodas pd ovih namirnica koje smo pominjali usporice ga.
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2013, 12:43:58 pre podne »

Tako nesto sam i mislio da uradim.. U svakom slucaju zanimalo me kako da ga iskoristim na najbolji nacin u off danima kad ne treniram, a da to ne bude bacanje praha.. Onda ovsene i izolat, pa dok ne kupim blend.. :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2013, 10:20:18 posle podne »

Ok je tako, ali treba da ga usporis malo, sa ovsenim npr ili sa necim kostunjavim, a ako nista drugo bar sa mlekom.
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2013, 07:40:53 posle podne »

Jedino se dvoumim jer je cist izolat u pitanju, nije klasican whey, mnogo se brze apsorbuje.. Znam naravno da bez cvrste hrane nema napretka :) zato sam i napisao pre dorucka.. Primer - Probudim se, popijem taj izolat, i posle pola sata- 45 min dorucak (uglavnom su to jaja ovsene itd)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2013, 05:07:42 posle podne »

Možeš slobodno uzeti mericu proteina i u danima bez treninga, ujutru je ok, možeš npr zajedno sa pahuljicama ovsenim, to je doručak mnogih ljudi sa foruma :)

Ipak, bez čvrste hrane i proteina - meso, jaja, i dr... nemoj se nadati nekom velikom napretku, što verovatno znaš i sam...

Ako ima još pitanja, slobodno pitaj
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2013, 04:45:35 posle podne »

Pozdrav svima.. Unapred se izvinjavam ako je ovo vec pitano, i ako sam promasio sekciju gde ovo postavljam vi je premestite.. Dakle imam jedan problem.. Dnevni unos proteina treba da mi je oko 180gr mozda malo vise.. Od suplementacije imam samo izolat i bsn amino x (koje koristim samo u toku treninga), u danima treninga i uspem sa tim suplementima da izguram tu cifru od 180gr, ali u off danima malo teze.. Fali mi tih 30-40gr koje uzmem u pwm-u i u toku treninga, a nekad i vise u zavisnosti od hrane tog dana.. Dan mi je prilicno prebukiran zbog posla i svega, najlakse bi ih mogao nadoknaditi ujutru pa da li je bacanje praska, da uzmem mericu izolata cim ustanem pre dorucka? Posto za blend trenutno nemam para..
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.