TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:52:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Keto - potrebni saveti  (Pročitano 1390 puta)
daniel.t
Gost
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2014, 12:09:59 posle podne »

Nisam nesto aktivan na forumu, pa je malo ljudi pratilo moje postove, ali ukratko... Pre godinu dana sam odlucio da se pozabavim svojom ishranom, treningom i suplementacijom, nakon toga sto sam zaglavio sa 122 kg, hipertenzijom itd. Za osam meseci sam dosao na 96 kg i od tada tu stagniram, s tim da polako smanjujem procenat telesne masnoce (okomerom i po broju farmerki, jer nemam kako da izmerim tacno). Ishranu sam poprilicno ocistio, treninge doveo na neki maksimum koji mom telu i mojoj fizickoj kondiciji odgovara. Suplementaiju sam polako dopunjavao i sada koristim sve sto ja mislim da mi treba.

Necu da vas davim dugim tekstom, ali ne znam da li mogu krace od ovoga... Posto sam dosao do zakljucka da mi proteini i masti definitivno vise odgovaraju, nego velika kolicina UH i posto zelim jos da skinem dosta masti koje su mi ostale jos na stomaku i u predelu donjih ledja (ostalo je po meni sasvim OK), a da ne izgubim ovo malo misicne mase sto sam uspeo da nabacim, razmisljam se da probam jedno 6-8 nedelja ciklicne keto dijete, sa dan i po punjenja UH nedeljno. Citao sam malo o tome i naisao na dosta pozitivnih kritika ljudi koji su probali.

Po nekim kalkulacijama koje sam radio, za moje godine, visinu i tezinu, sa ovoliko treninga koliko radim, trebao bih da unosim oko 2700 kcal, od toga 210 g proteina, 30 g UH i 190 g masti (imam 31 godinu, treniram 6 puta nedeljno po sat vremena, naj heavy sto ja mogu da izdrzim, visok sam 194 cm i imam 96 kg, a BF mi je okomerom 16-17%).

Da li neko ima neki savet oko samog jelovnika, oko ovih mojih kalkulacija, kako izmeniti, dopuniti ili iskombinovati suplementaiju sa ishranom za vreme dijete itd, jer nemam nikakvih iskustava u keto dijeti i sve je dobrodoslo?

Napominjem da jedem 5 puta dnevno i to bih zadrzao, a treniram na sledeci nacin:
1. dan - grudi i triceps
2. dan - ledja i biceps
3. dan - 45 minuta steady state cardio (fat burning zona)
4. dan - ramena i stomak
5. dan - noge
6. dan - 45 minuta steady state cardio (fat burning zona)
7. dan - mrtav...

Za svaku grupu, osim nogu, radim 4-5 vezbi sa 4 serije po 8-10 ponavljanja, maksimalnom tezinom sa kojom mogu da izguram taj broj ponavljanja, 30 sekundi izmedju serija, 1-1.5 minut izmedju vezbi.

Sadasnja suplementacija:
Myo Fusion ili Elite Gourmet - jedna merica sa doruckom (kikiriki puter i pirincani galeti ili ovsene), eventualno jedna merica Elite Gourmet-a uvece pred spavanje u zavisnosti sta sam jeo taj dan
Twinlab Daily one caps ili Universal Nutrition Daily formula - 1 tableta dnevno
Natrol Omega 3 fish oil 1000 mg - 1 tableta dnevno
Olimp lab Gold Glucosamine 1000 - 1 tableta ujutro, jedna uvece
Olimp BCAA explode (sa glutaminom) - 10 grama pre treninga
Muscletech CreaCore - 2 merice (7 grama HCL) posle treninga
Optimum Nutrition Gold Whey 100% - jedna merica posle treninga
Natrol High Caffeine - 200 mg pre treninga
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 15 upita.