TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:02:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 21025 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #21 poslato: Februar 11, 2014, 04:22:04 posle podne »

Iako ti je cilj da nabaciš masu,nije poenta da nabaciš salo :) Umesto tih pljeskavica uzmi belo ili vešalicu.Hleb nemoj uveče  :D
Generalno previše hleba unosiš,nema potrebe za tim.
« Poslednja izmena: Februar 12, 2014, 09:01:46 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #20 poslato: Februar 11, 2014, 12:22:26 posle podne »

I koliko je tu ukupno UH, P i M i kojih/kakvih (veruj mi to je jako bitno).
Koliki je unos P po obroku tj. da li je ukopni unos ravnomerno rasporeĂ°en po svim obrocima.
Inače jelovnik ti je jako loš i kada se ptezentuje to otprilike izgleda ovako:

1. obrok

3 jaja 210g, ovsenih 100g, jogurt 2dl 1,8% mm

2.obrok
200g belo meso, 150g pirinač, 300g kupus, 30g maslinovo ulje

itd, itd


i onda kad budeš znao potrebe (koliko ti čega treba), kad znaš tačno koliko si čega uneo onda možeš da vidiš da li podbacuješ ili prebacuješ potrebe.

Niko od nas ti ne može reći da li ti je tvoj jelovnik dobar ili loš za tebe jer nemamo sve podatke ali iz iskustva i po tipu namernica siguran sam da ni približno ne zadovoljava tvoje potrebe.

Pa ovako sam jeo i pre teretane,nisam nista mjenjao,jer sam htio da se konsultujem ovdje..to sam rekao bar 5 puta do sada...nzm sta citas :/
A sto tice koliko gr,UH itd..ni to dosad nisam gledao,jer mi nije trebalo..tek sad treba,i sad mijenjam ishranu.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #19 poslato: Februar 11, 2014, 12:10:00 posle podne »

I koliko je tu ukupno UH, P i M i kojih/kakvih (veruj mi to je jako bitno).
Koliki je unos P po obroku tj. da li je ukopni unos ravnomerno rasporeĂ°en po svim obrocima.
Inače jelovnik ti je jako loš i kada se ptezentuje to otprilike izgleda ovako:

1. obrok

3 jaja 210g, ovsenih 100g, jogurt 2dl 1,8% mm

2.obrok
200g belo meso, 150g pirinač, 300g kupus, 30g maslinovo ulje

itd, itd


i onda kad budeš znao potrebe (koliko ti čega treba), kad znaš tačno koliko si čega uneo onda možeš da vidiš da li podbacuješ ili prebacuješ potrebe.

Niko od nas ti ne može reći da li ti je tvoj jelovnik dobar ili loš za tebe jer nemamo sve podatke ali iz iskustva i po tipu namernica siguran sam da ni približno ne zadovoljava tvoje potrebe.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #18 poslato: Februar 11, 2014, 11:56:30 pre podne »

http://www.bodybuilding.com/fun/steve-cook-big-man-on-campus-12-week-college-trainer.html

Trazio sam neki program,i ovaj mi se cini dobrim,vase misljenje?
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #17 poslato: Februar 11, 2014, 11:37:40 pre podne »

Pozdrav,treba mi pomoc oko plana ishrane. Imam 17god.,199cm,75kg. Zelio bih nabaciti barem jos 15kg,sto brze mogu(sa sto manje suplemenata-razlog-novac :/ ). Krenuo sam u teretanu(opet posle nekog vremena),i zanimaju me 2 stvari:
1. Plan ishrane- Govore mi svi,jedi neke ljesnike,musli,bijelo meso,plazmu,dosta mlijeka,jaja,svega sto sadrzi proteine, itd.,a ja sam nesto ubijedjen(fuck me right?) da to nikako nece pomoci,vec da treba da jedem sve sto mi padne pod ruku,slatkise,masti,sve,sve..I zato mi treba strucna pomoc.
2. Druga stvar su-suplementi. Neko mi je preporucio gejner
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
I sad da li njega da uzmem,ili neki kreatin? Sta ce mi prije dati masu? A mogu priustiti gejner na svaka 3 mjeseca recimo(Cuo sam da ovaj moze trajati 2 mjeseca,pa bi mi jos 1 mjesec trebao da skupim pare).

Zakljucak: Zelim konkretne savjete i plan ishrane,da sve lijepo mogu kevi da nalozim,kako i sta da mi sprema,i kada naravno :) I sta treba da izbacim..posto mi su mi govorili (neki) da izbacim slatkise,a drugi kao trpaj sve sta stignes,treba ti masa ionako,samo jedi...

Unapred hvala :)

Prvo, nikako nije zdravo za kratko vreme nabaciti toliko kilograma, ali do septembra ima dosta vremena i realno se to moze uraditi ( prirodno ).

S obzirom na tvoje godine i na to da ti treba dosta kilograma i jedni i drugi koji su te savetovali su bili u pravu. Mi ovde na forumu ipak vise volimo da savetujemo zdravu ishranu, u vecim kolicinama, kako bi dobio sto cistiju masu a ne salo.

Sta bi valjalo jesti? Proteine koje unosis iz mesa, belog i crvenog povremeno, ribe, jaja, mleka, mlecnih proizvoda. Ugljene hidrate koje unosis iz ovsenih, pirinca, krompira ( najbolje kuvanog ), integralne testenine ( povremeno ).  Zdrave masti koje ces uneti kroz maslinovo ulje, kostunjavo voce ( bademe, lesnike, orahe, kikiriki pecen, bez soli, pistace...), semenke, ribu ponovo. Naravno, mozes ponekad pojesti picu, slatkise, popiti nesto gazirano, ili sta god, nije zabranjeno.

Ugljene hidrate je bitno uneti za dorucak, pre i posle treninga, protein pored ovoga i za veceru. Sto vise povrca i voca mozes ( i treba ) jesti. Hajde napisi nam sta si ti do sada jeo, lakse ce biti da na samom primeru vidimo sta mozes promeniti.

Pa mogu ja okvirno napisati naravno..nisam nista planski pravio,vec i dalje jedem kao i prije recimo..tj "normalno". Ali evo ovako:
Prije skole: Sejk-3 bjelanca,med,mlijeko
Skola: 2 pljeskavice,sa nekim povrcem
Posle skole: Kratka uzina,sendvic,jogurt(zatim idem u teretanu)
Posle teretane-rucak: Obicno bude neko kuvanje,ili piletina sa krompirom sto forsiram malo vise u poslednje vrijeme
Uzina:Voce uglavnom..nesto slatko,plazma..
Vecera: Prije sam cesto ribu,medjutim,sad,pa sta mi se nadje...5-6 kriski hljeba(bijelog,moram uzimati integralni),jogurt,i sad da li bude neka kobasica,slanina,salama..tako nesto.
To bi bilo to :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #16 poslato: Februar 09, 2014, 08:48:17 posle podne »


Jeste to tako,ali ipak kad ga dosta ljudi koristi,i pomaze im..ne vidim problem ako ima oko 130gr secera.Da ne treba da ima,ne bi ni stavljali valjda :) A sta je "PWM"?

Naravno, samo to što ti ne vidiš problem od 130g prostog šećera, ne znači da problem ne postoji. Ali ok ti ćeš uraditi kako si naumio, samo moraš početi da gledaš stvari iz drugog ugla. A to bi recimo bilo: koja je moja korist od toga što sam ti rekao da ga ne piješ, a koja je korist od proizvoĂ°ača što ti predlaže da ga piješ 2 ili 3 puta.
I ako ti svi savetuju da ispišeš svoj jelovnik ne bi li ti ukazali na eventualne greške, nešto ga još ne videh. Prečice ne postoje.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2014, 08:15:31 posle podne »

Pozdrav,treba mi pomoc oko plana ishrane. Imam 17god.,199cm,75kg. Zelio bih nabaciti barem jos 15kg,sto brze mogu(sa sto manje suplemenata-razlog-novac :/ ). Krenuo sam u teretanu(opet posle nekog vremena),i zanimaju me 2 stvari:
1. Plan ishrane- Govore mi svi,jedi neke ljesnike,musli,bijelo meso,plazmu,dosta mlijeka,jaja,svega sto sadrzi proteine, itd.,a ja sam nesto ubijedjen(fuck me right?) da to nikako nece pomoci,vec da treba da jedem sve sto mi padne pod ruku,slatkise,masti,sve,sve..I zato mi treba strucna pomoc.
2. Druga stvar su-suplementi. Neko mi je preporucio gejner
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
I sad da li njega da uzmem,ili neki kreatin? Sta ce mi prije dati masu? A mogu priustiti gejner na svaka 3 mjeseca recimo(Cuo sam da ovaj moze trajati 2 mjeseca,pa bi mi jos 1 mjesec trebao da skupim pare).

Zakljucak: Zelim konkretne savjete i plan ishrane,da sve lijepo mogu kevi da nalozim,kako i sta da mi sprema,i kada naravno :) I sta treba da izbacim..posto mi su mi govorili (neki) da izbacim slatkise,a drugi kao trpaj sve sta stignes,treba ti masa ionako,samo jedi...

Unapred hvala :)

Prvo, nikako nije zdravo za kratko vreme nabaciti toliko kilograma, ali do septembra ima dosta vremena i realno se to moze uraditi ( prirodno ).

S obzirom na tvoje godine i na to da ti treba dosta kilograma i jedni i drugi koji su te savetovali su bili u pravu. Mi ovde na forumu ipak vise volimo da savetujemo zdravu ishranu, u vecim kolicinama, kako bi dobio sto cistiju masu a ne salo.

Sta bi valjalo jesti? Proteine koje unosis iz mesa, belog i crvenog povremeno, ribe, jaja, mleka, mlecnih proizvoda. Ugljene hidrate koje unosis iz ovsenih, pirinca, krompira ( najbolje kuvanog ), integralne testenine ( povremeno ).  Zdrave masti koje ces uneti kroz maslinovo ulje, kostunjavo voce ( bademe, lesnike, orahe, kikiriki pecen, bez soli, pistace...), semenke, ribu ponovo. Naravno, mozes ponekad pojesti picu, slatkise, popiti nesto gazirano, ili sta god, nije zabranjeno.

Ugljene hidrate je bitno uneti za dorucak, pre i posle treninga, protein pored ovoga i za veceru. Sto vise povrca i voca mozes ( i treba ) jesti. Hajde napisi nam sta si ti do sada jeo, lakse ce biti da na samom primeru vidimo sta mozes promeniti.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2014, 05:37:50 posle podne »

Post Workout Meal  ::)
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2014, 04:02:03 posle podne »


...I jos jedno pitanje za sve,posto kaze da se 2 puta na dan uzima gajner..sad me zanima kad ga je najbolje uzimati? Prije i poslije treninga? I koliko bi to bilo proteina?

Ti hoćeš gejner zbog proteina? A šta ćeš sa 126 g UH koji su u stvari maltodekstrin i fruktoza. Jedan (maltodekstrin) je po strukturi disaharid koji je opet prost šećer i ne može da ti obezbedi dopunu glikogena ali ti zato dosta dobro podigne insulin, a drugi (fruktoza) i ako ne diže insulin, zbog skroz različitog metabolizam i mesta metabolizacije nećeš biti u stanju da je pohraniš više od 50-ak grama, sve iznad toga ide u trigliceride.

Mislim da ti je 3-4 kuvana jajeta i neka stvarno integralna kifla daleko jeftinije i bolje rešenje. Za PWM je gejner dovoljno dobar, mada je opet po mojim shvatanjima skoro 130g šećera previše.

Jeste to tako,ali ipak kad ga dosta ljudi koristi,i pomaze im..ne vidim problem ako ima oko 130gr secera.Da ne treba da ima,ne bi ni stavljali valjda :) A sta je "PWM"?
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #12 poslato: Februar 09, 2014, 03:21:55 posle podne »


...I jos jedno pitanje za sve,posto kaze da se 2 puta na dan uzima gajner..sad me zanima kad ga je najbolje uzimati? Prije i poslije treninga? I koliko bi to bilo proteina?

Ti hoćeš gejner zbog proteina? A šta ćeš sa 126 g UH koji su u stvari maltodekstrin i fruktoza. Jedan (maltodekstrin) je po strukturi disaharid koji je opet prost šećer i ne može da ti obezbedi dopunu glikogena ali ti zato dosta dobro podigne insulin, a drugi (fruktoza) i ako ne diže insulin, zbog skroz različitog metabolizam i mesta metabolizacije nećeš biti u stanju da je pohraniš više od 50-ak grama, sve iznad toga ide u trigliceride.

Mislim da ti je 3-4 kuvana jajeta i neka stvarno integralna kifla daleko jeftinije i bolje rešenje. Za PWM je gejner dovoljno dobar, mada je opet po mojim shvatanjima skoro 130g šećera previše.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #11 poslato: Februar 09, 2014, 02:44:28 posle podne »

Ne moze niko da ti kaze koliko gejner sadrzi proteina po dozi dok nam ne otrkijes koji ces da koristis. Gejner je najbolje da uzmes jednu dozu odmah nakon treninga,a drugu da mozda poneses u skolu da ne kupujes peciva.

http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
Ovaj sam mislio uzeti
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2014, 01:54:54 posle podne »

Ne moze niko da ti kaze koliko gejner sadrzi proteina po dozi dok nam ne otrkijes koji ces da koristis. Gejner je najbolje da uzmes jednu dozu odmah nakon treninga,a drugu da mozda poneses u skolu da ne kupujes peciva.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2014, 06:56:00 posle podne »

Za prvi obrok,po ustajanju,jedi jaja i int.hleb,ovsene sa low fat jogurtom ili mlekom,ti posto bi masu mozes i musli sa mlekom ili jogurtom.
U skoli za uzinu ako kupujes,gledaj da uzmes nesto sa rostilja,piletina,ali posto je to skupa opcija,najbolje da od kuce poneses sendvic sa mesom ili tunom,ja ne praktikujem peciva i te stvari,pa ih ni ne preporucujem.
Posle skole za rucak jedes meso i neki izvor UH,krompir,pirinac,dosta salate.
Posle treninga bi trebao jesti isto sto i za rucak,meso i UH,salata.
Pred spavanje mlad sir i salata,ili kostunjavo voce,eventualno mleko.
To je samo okvirno,tesko je napisati ''tek onako'' nekome plan ishrane.


Hvala,pocecu od ponedeljka da korigujem ishranu,i pridrzavacu se ovoga :)
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2014, 06:55:31 posle podne »

Masa ti je cilj, a ne potreba?!
Potrebe bi bile (otprilike za tebe) za početak:
150 g proteina,
400 g skrobnog ugljenog hidrata,
75 g masti - dnevno.

Vlakna, vodu, vitamine i minerale isto moraš da unosiš; opet po potrebama.

Ok, besmisleno ili ne ipak ti čitaj i dalje. Savete za korekciju nekih grešaka ćeš sigurno dobiti, samo za to ti prvo moraš da ispišeš svoj jelovnik ili budući plan ishrane.. Ali taksativni jelovnik sa količinama i tajmingom mislim da ti niko neće uraditi, uopšten da (predhodni post).




Ahaaam. To sam i prije utvrdio,da ce mi trebati barem 170gr. proteina na dan,i onda sam se zapitao,sta ja da jedem..pa da unosim toliko svaki dan,a da ne jedem istu hranu stalno...od toga mi je ovo sve i poslo.

I jos jedno pitanje za sve,posto kaze da se 2 puta na dan uzima gajner..sad me zanima kad ga je najbolje uzimati? Prije i poslije treninga? I koliko bi to bilo proteina?
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2014, 04:40:25 posle podne »

Masa ti je cilj, a ne potreba?!
Potrebe bi bile (otprilike za tebe) za početak:
150 g proteina,
400 g skrobnog ugljenog hidrata,
75 g masti - dnevno.

Vlakna, vodu, vitamine i minerale isto moraš da unosiš; opet po potrebama.

Ok, besmisleno ili ne ipak ti čitaj i dalje. Savete za korekciju nekih grešaka ćeš sigurno dobiti, samo za to ti prvo moraš da ispišeš svoj jelovnik ili budući plan ishrane.. Ali taksativni jelovnik sa količinama i tajmingom mislim da ti niko neće uraditi, uopšten da (predhodni post).


Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 21 upita.