TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:19:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kad sta jesti?  (Pročitano 2194 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2014, 09:16:03 posle podne »

Samo bih se nadovezao na psot ispod i dodao da ti obroci budu na svaka 3-4 sata :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2014, 02:52:41 posle podne »

Jaja su ok da ih jedes svakodnevno, a za tunjevinu i nije, polemise se dosta o prisustvu zive u njoj. Pa bi trebalo da smanjis. Majonez,kackavalj i te masne stvari treba da izbacis,kao i da uvedes obroek u priblizno isto vreme. Trcanje laganim tempom trosi energiju iz masti,ti vise , sto se katabolizma tice, povedi racuna o tom tvom pregladnjivanju.
Sačuvana
boki11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2014, 02:40:49 posle podne »

pa jaja izrazito slabo jedem, ne zato sto ih ne volim, nego jednostavno nemam naviku da ih jedem   :-\
a da li je ok da ih svakodnevno jedem i u kojoj kolicini
tunjevinu jedem skoro pa svaki dan, sigurno 5-6 puta nedeljno, znaci da to drasticno smanjim?
a sendvic mi se sastoji od pecenice, kackavalja, crnog hleba i malo majoneza.
a sta je najbolje pred trening da pojedem, ovo suvo voce koje spominjem ne uzimam u nekoj velikoj kolicini, negde oko 50g??
nemam bas tacan raspored kad su mi dorucak, rucak, vecera, desava mi se nekad veliki razmak izmedju dva obroka, tako da prakticno pregladnim...to bih pretpostavljam morao da korigujem...
i da li uzimati dekstrozu i whey posle trcanja, procitao sam negde da nakon trcanja dolazi do razgradnje misica, jer telo crpi potrebnu energiju, pa da je iz tog razloga korisno uzeti whey i dex?
pozz i hvala  :)


Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2014, 10:05:43 pre podne »

Puno ti je to deksroze,smanji unos. Pitanje je sad koliko tog suvog voća pojedeš?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2014, 08:54:57 pre podne »

Mozes dex da smanjis na 1:1 sa whey-om,ta kolicina je dovoljna za pokretanje ins-a.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2014, 12:07:12 pre podne »

Pozdrav Boki,

evo nekih stvari koje možeš menjati - voće ne može biti doručak, ujutru treba pojesti nešto konkretno, protein i ugljene hidrate, kako bi imao energije za dan koji je pred tobom. TakoĂ°e mislim da su samo pahuljice slab doručak. Koje pahuljice jedes? da li jedeš jaja? Šta obično sadrži taj sendvič koji pominješ?

Ručak je ok, meso i povrće, a tu bi mogao još dodati ugljene hidrate, krompir ili pirinač, ili pak integralnu testeninu. Tunjevina je ok za večeru, ali bolje da bude samo povremeno, izbegavaj da jedes konzerviranu ribu svakodnevno.

Koliku onda pauzu praviš izmeĂ°u obroka?
Sačuvana
boki11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2014, 11:08:25 posle podne »

pozdrav,
visok sam 192cm, tezak 90kg krenuo sam u teretanu, cilj mi je da dobijem misicne mase,
idem 3-4 puta nedeljno u teretanu i trcim 1-2 puta nedeljno po 4km, trcim u danima kad ne idem u teretanu...
zanima me da mi kazete gde gresim, tj sta bih mogao da ispravim u ishrani:
doruckujem obicno ili voce ili pahuljice u jogurtu, ponekad tunjevinu,
rucak mi je obiman pretezno meso i povrce,
a vecera mi je ili tunjevina ili neki sendvic...
uz to redovno popijem barem litru mleka dnevno
trcim pre svega da bih stekao kondiciju, mada imam i malo sala oko stomaka, ali ne nesto mnogo
kupio sam whey protein i pijem ga sa dve doze dekstroze, znaci 30g wheya i 60g dekstroze samo posle treninga...pijem i posle trcanja a ne znam da li bih trebao...
pre teretane pojedem obicno malo nekog suvog voca , malo badema i wellness keks 3,4 komada...
a trcim ujutru na prazan stomak..
nadam se da nije puno informacija i da ce te mi pomoci...pozz i hvala unapred  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.