TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:28:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Molim za savjete-Plan ishrane fudbalera  (Pročitano 2780 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 22, 2014, 12:28:32 posle podne »

Ne bih se slozio sa tobom. Sa ovakvom kilazom, mogu da se nosim sa svim igracima Prve lige.
Pusti nasu prvu ligu,to nije nigde relevantno.
Tako sam i ja mislio pa otisao u Austriju i prc...tamo od 20 igraca nisam bio ni medju 5 najspremnijih...a bili su neki parametri kao ti tvoji.

Poenta...gledaj da imas sto vise kila a sto manji % BF. ;)
« Poslednja izmena: Mart 22, 2014, 12:33:35 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Morke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Dream your biggest, live your fullest!

« Odgovor #10 poslato: Mart 16, 2014, 08:13:38 posle podne »

Ne bih se slozio sa tobom. Sa ovakvom kilazom, mogu da se nosim sa svim igracima Prve lige.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2014, 08:02:47 posle podne »

Kakav god da ti je kvalitet tih 75 kg je premalo za ozbiljan fudbal.

Treba ti bar 80 kg...

Ja sam 188 cm a imam 86 kg.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2014, 08:26:39 pre podne »

Pokusaj da saznas sto vise informacija o sebi od kondicionog trenera pa cu ti dati preciznije odgovore.Odnos visine i tezine zavisi i od odnosa kostane strukture,misicne mase ,hidriranosti.
Sačuvana
Morke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Dream your biggest, live your fullest!

« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2014, 08:57:50 posle podne »

Potrudicu se da saznam te pojedinosti. Ijako moja ishrana nije bas najzdravija, mislim da se hranim raznovrsno. Mogu da kazem da sam u dosta dobroj formi pre svega zbog mojih jakih treninga.

Sta mislis o odnosu moje visine i tezine? Visok sam 187 i tezak 75kg.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2014, 08:43:38 posle podne »

Te informacijebi trebao da zna tvoj kondicioni trener koliko kalorija trosite na treningu.vrednost bazalnog metabolizma ces znati na osnovnim dijagnostickim pregledima (to bi trebalo da si radio ako treniras fudbal).
Sačuvana
Morke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Dream your biggest, live your fullest!

« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2014, 08:41:49 posle podne »

Kako da izracunam procenat potrosenih kalorija? Da li mi je potrebna pomoc nutricioniste ili to mogu sam? I gdje mogu da nadjem nutritivnu vrijednost vecine namirnica koje si naveo?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2014, 08:36:17 posle podne »

Pilece belo meso,curece belo meso,nemasno crveno meso,morska riba,belanca,pirinac ,krompir ,ovsene pahulje,integralni hleb,testenine,nemasni sir,povrce ,voce i sve u odnosu koji sam ti vec napisao.
Sačuvana
Morke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Dream your biggest, live your fullest!

« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2014, 08:33:55 posle podne »

Za suhomesnate proizvode znam. Ali to moji jedu i ja moram da se prilagodim, pokusavam da ih smanjim na najmanji moguci nivo. Da li bi mogao da mi preporucis neke namirnice koje bi mogle da moju ishranu ucine zdravijom. Da li je ovaj jelovnik los i sta bi ti promjenio?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2014, 08:29:03 posle podne »

Prvi korak je da znas koliko kalorija ukupno unosis u toku dana i koliko ti je bazalni metabolizam i koliko potrosis kalorija u toku dana.opsta preporuka bi bila da unosis 60% iz UH,30 % protein 10% zdrave masti rasporedjenih u 3 obroka i 2 uzine.Suhomesnate proizvode izbaci iz ishrane.
Sačuvana
Morke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Dream your biggest, live your fullest!

« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2014, 08:24:17 posle podne »

Ćao drugari,

Novi sam član foruma, ali sam već jednom imao prilike da se uvjerim koliko kvalitetnih savjeta oko ishrane i treninga dajete. Ono sto me zanima jesu korisni savjeti iskljucivo oko ishrane i nadam se da cu ih dobiti sto vise. Ne bavim se bodybuildingom vec treniram fudbal, imam 17 godina i cilj mi je da se hranim pravilno koliko god to mogu. Posto svakodnevno imam jake treninge sto kardio sto snage zelio bih da napravim svoj jedinstveni plan ishrane koji bi zadovoljio moje nutritivne potrebe i koji bi mi omogucio da izgledam jos bolje.

Da ne okolisam, evo kako ja pretezno jedem...

Dorucak(vrlo cesto)-dva jaja, ovsene pahuljice(sa jogurtom),integralni hleb, ponekad ubacim sir
Jutarnja uzina(vrlo cesto)-sendvic(integralni hleb), namazi(pavlaka, džem), salame(pilece grudi, cajna) itd.
Rucak-za rucak jedem obilno i raznovrsno. Uglavnom meso, vrlo cesto krompir(pire, kuvani), salte..
Popodnevna uzina(posle treninga)-sendvic od integralnog hleba(slicno kao i jutarnja) ubacim voće(bananu, jabuku, kivi, jedem sve)
Vecera-tunjevina,skusa,nekad tjestenina, nekad pojedem ono sto je ostalo od rucka.

Zelim vase misljenje, sta da mjenjam? Zelim da naglasim da sam jos zavistan od roditelja i da ne mogu da trazim posebno namirnice za mene. Nastojim da se prilagodima a opet da ne bude na stetu mog tijela.

Veliki pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.