TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 09:44:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i post!  (Pročitano 7648 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2014, 03:24:12 posle podne »

Hvala :)

I jedi te vockice ujutru, ni meni dan ne pocinje bez vocke ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Maja6
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2014, 03:02:26 posle podne »

Hvala :)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2014, 02:58:30 posle podne »

Pa ni ni takmicarskoj dijeti nije cilj sam rezim ishrane, kakvi argumenti, rezim ishrane je NACIN da postignes cilj- isposnicko prociscenje, formu, sta god... nisu svi jednako izdrzljivi, ako joj prija lagan trening treba da trenira i to bi bilo to.

Majo, kao sto rekoh, vise badema u ishrani i treniraj koliko ti snaga dozvoli.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Maja6
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2014, 02:48:46 posle podne »

Hvala vam na odgovorima, ja cu svakako da treniram jer imam zelju...naravno koliko mogu, nekad manje, nekad vise....Samo me interesovalo to za ishranu...Ne razumem se bas najsavrsenije u hranu, pa sam htela da znam od te posne hrane mozda treba da unosim necega vise necega manje....Da li je na primer mnogo lose sto jedem voce ujutru i slicno...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14 poslato: Mart 11, 2014, 02:23:18 posle podne »

Post nema veze sa ishranom(odnosno ne posti se zbog ishrane ) ali da ne ulazimo u verske rasprave...sve sto sam hteo da joj kazem posto se radi o rekreativcu je da u toku posta batali ozbiljan trening i lagano se rekreira u skladu sa svojim mogucnostima posto usled slabe ishrane moze doci do slabosti i pada imuniteta te tada ne treba dodatno maltretirati organizam jer iscrpljen organizam je sklon povredama i raznim virusnim i bakterijskim infekcijama...ishrana koja prati post na vodi nema nikakve slicnosti sa takmicarskom ishranom
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #13 poslato: Mart 11, 2014, 01:55:12 posle podne »

Ako je post toliko dobar, zasto se ljudi ne drze uvek takvog rezima ishrane? Ko kaze da sam u pravu? Zastupam odredjeno misljenje u koje verujem.

Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #12 poslato: Mart 11, 2014, 01:42:15 posle podne »

ok to je tvoje misljenje ali zasto mislis da si u pravu...ja nigde nisam rekao da treba da lezi u krevetu ni da ljudi koji se takmice nisu u kalorijsko deficitu i treniraju jako ali sam siguran da to nije bas toliko zdravo ...ako nije tako zasto ti ne ostanes za stalno na takvom rezimu?
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2014, 01:30:29 posle podne »

Post je, kao i trening, stvar izbora. Fizicka aktivnost ima uvek pozitivno dejstvo na psihofizicko zdravlje coveka. Devojka se ne sprema za takmicenje, poenta mojih reci je da ljudi na strasnom kalorijskom deficitu i dalje treniraju, i to mnooogo intenzivnije nego rekreativci. Najbolje da se zabode u krevet i posti, tako ce skroz atrofirati. Misice treba koristiti da bi se razvijali a ne postedeti ih svake aktivnosti.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2014, 01:19:42 posle podne »

a ti ocigledno nisi bila na dva parceta hleba i vodi 7 nedelja  ;)
probaj pa javi utiske  ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2014, 01:16:55 posle podne »

Ti ocigledno nisi bio na nula hidrata, grejpu, povrcu i malo mesa. I da, prezivela sam to i to bez hemije i verovao ili ne, i dalje imam misice. Naravno lagan trening, za drugaciji ne moze ni biti sposobna.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2014, 12:46:00 posle podne »

ok..ti si izvukla ono sto tebi odgovara...u pravu si za takmicarske dijete ali takodje vecina takmicara je na hemiji takodje im je za vreme dijete drasticno povecan unos proteina zivotinjskog porekla ili mozda nije tako...takodje nisam mislio da ce ostati bez misica zbog katabolizma,verovatno da ce biti gubitaka ali ne drasticnih ali sigurno nece dobiti misice na ovakvoj ishrani...zatim ja joj nisam rekao da prekine da trenira vec naprotiv da joj to bude neka vrsta blaze rekreacije a ne neki ozbiljan trening sto mozes procitati dole....ako jedes danas dve kriske hleba ,sargarepu i kafu slozices se da nema nista od ozbiljnog treninga i trenirati jako u takvom rezimu moze samo da doprinese do pada imuniteta ,povreda i sl...reci mi zasto se ti ne spremas za takmicenje na ovakvoj ishrani...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2014, 11:39:02 pre podne »

Svejedno je sta jedes, trening se nastavlja. Pa svaki bilder koji je na takmicarskoj dijeti nuzno ide u katabolizam, to kao nesto novo? Ko se to osusio bez gubitaka? I sta, ostace bez misica od silnog katabolizma? Pa bez treninga ce sigurno atrofirati, uz trening misici jos i imaju neku sansku da rastu i jacaju.
Post ima za cilj za spusti tvoj energetski nivo, to je jedino sto moze da dovede do nedostatka volje za treningom. Ako devojka sama nije odlucila da ne zei da trenira, nemoj joj ni ti to savetovati. Ako joj se u medjuvremenu slomi volja i odustane od treninga, opet njena stvar.
Gomila situacija u zivotu ne podrazumeva idealne okolnosti i moras smanjiti intenzitet ili ga prilagoditi, nebitno kakva aktivnost je u pitanju- trening, posao, ucenje. Sto ne znaci da treba da odustanes u potpunosti od te aktivnosti i prepustis se stanju bezvoljnosti, koje ce uglavnom otezati povratak toj aktivnosti, jer si izgubio kontinuitet.
Citiracu nestp sto ide otprilike ovako: ako ne umes da letis- trci, ako ne mozes da trcis- hodaj, ako ne mozes da hodas- puzi, samo se kreci napred.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2014, 09:03:04 pre podne »

Ocigledno je da nemas iskustva sa ovom temom a verovatno ti je i pile preslo put  ;) Ja sam samo govorio iz svog iskustva...znaci ne treniram na hemiji , dizem tezine koje dizem za nekoga velike za nekoga smesne ali uvek treniram do svog maksimuma...svake godine postim u avgustu dve nedelje na vodi i to je i period kada odmaram od tegova jer ne mogu da pruzim svoj maksimum na dve kriske hleba i vodi...jer priznaces veliki je prelaz sa 1kg mesa ,10jaja,1 kg krompira i -1-2l jogurta dnevno  na dve kriske hleba ...trening=katabolizam ,bez proteina i u minusu sa kalorijama priznaces da nema efekta raditi bilo kakav ozbiljan trening.. ako je dobro trenirati na ovakvoj ishrani zasto ti ne treniras samo na povrcu,kafi i pomorandzi

Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #5 poslato: Mart 10, 2014, 11:55:51 posle podne »

A zasto ne bi trenirala, Teror??!! Zasto cekati ponedeljak, kraj posta, pocetak meseca, dok ne bacis cigarete, dok ti je bioritam nikakav jer danju spavas i nocu radis, jer ti je baka bolesna a pile preslo ulicu i slicne gluposti?!

Devojko, jedi sta vec zelis da jedes, posti na vodi, vinu, cemu god ali treniraj ako zelis da treniras i uzivaj u treningu, mozes se osecati samo dobro zbog toga i bolje izgledati. I jedi bademe jer su dobar izvor proteina koji ti nedostaju na takvom rezimu ishrane.

« Poslednja izmena: Mart 10, 2014, 11:57:50 posle podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2014, 10:23:41 posle podne »

Ne znam koliko ozbiljno treniras ali na tvom mestu bih izbacio svaki ozbiljan trening dok post ne prodje a onda korigovao ishranu i poceo ozbiljno da treniram...eventualno bih ubacio neki lagani kardio(setnju) par puta nedeljno vise zbog neke rekreacije
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.