TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 07:51:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc :) :) :)  (Pročitano 26926 puta)
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #128 poslato: Septembar 01, 2016, 08:51:39 posle podne »

i koliko dana da vezbam u druge cetri nedelje zato sto se odvajaju velike a posle sledeci dan male misicne grupe molim vas ako mozete da mi malo pojasnite
Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #127 poslato: Septembar 01, 2016, 08:49:02 posle podne »

A da li je ok kod ovog plana da vezbam 4 dana i odmeram jedan ili je potreban malo veci odmor i koliki, u prve cetri a koliki u druge cetri nedelje
Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #126 poslato: Septembar 01, 2016, 02:46:10 posle podne »

Da li je ok da radim taj plan treninga ali ne 4 nego 8 nedelja ako sam relativno skoro krenuo u teretanu
Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #125 poslato: Septembar 01, 2016, 10:01:31 pre podne »

Da li je ovaj plan trninga dobar
http://tricetirisad.me/4-kilograma-ciste-misicne-mase-za-4-nedjelje/

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #124 poslato: Jul 13, 2016, 10:39:02 pre podne »

Isto kontra kosi potisak :)
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #123 poslato: Jul 13, 2016, 09:04:00 pre podne »

A za donje grudi
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #122 poslato: Jul 12, 2016, 04:39:00 posle podne »

I ja se slazem sa tim, najbolju pumpu sam uvek imao od kontra kosog potiska. A generalno najbolje osetim gudi kad napravim onaj moj most na ravnom bencu, imam osecaj da su mi grudi istegnute do makaimuma kad spustim sipku na grudi.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #121 poslato: Jul 12, 2016, 12:14:21 posle podne »

Skoro sam pročitao isečak iz neke studije, kako kontra-kosi potisak bućicama pogaĂ°a najveći deo grudnih mišića. Ragnar?
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #120 poslato: Jul 11, 2016, 02:45:38 posle podne »

Kohe vezbe bi trebalo da tadim za deo grudi ka sredini uvek mi svaka vezba pogadja onaj deo ka ramenima
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #119 poslato: Jul 08, 2016, 11:14:09 posle podne »

Hvala vam pu no dosta ste mi pomogli pro citao sa ove tekstove o ishrani i dosta naucio o tome za deset dana polauim u teretanu i nadam se da ce se videti rezultati posle nekog dozeg vremena ali nigde ne zurimo
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #118 poslato: Jul 08, 2016, 10:43:09 posle podne »

Voće i povrće ima niz bitnih stvari( vitamini, minerali, antioksidansi. vlakna...) koje su neophodne mladom telu koje raste i razvija se ...dakle, dovoljno svežeg voća i povrća na meniju...

Nije meso jedini izvor proteina na meniju...tu si riba, sir, jaja...

Suplementi nisu najbitni faktor napretka, dakle, sekundarni su na početku priče...

Nauči kako da treniraš, kako pravilno da se hraniš( odabir namirnica, prinicipi za sastvaljanje obroka) i biće sve ok...

Čitaj, pitaj, istražuj, ne budi lenj...da, teško je biti totalni početnik, ali za sve što ti treba stojimo ti na raspolaganju( plan ishrane, plan treninga...)

Idimo zajedno...korak po korak...

O ishrani...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html
Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #117 poslato: Jul 08, 2016, 09:58:57 posle podne »

hvala vam na ovoma , ja se inace zdravo hranim ali sta ako ponekad mislim bas retko pojedem neko povrce ili jelo bez mesa da li je to uredu i da li je uredu sto ne koristim suplemente
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #116 poslato: Jul 08, 2016, 09:43:24 posle podne »

Dakle, dobro formulisan plan treninga + ishrana koja bi trebalo da zadovolji potrebe( trening...da, tvoje telo raste i razvja se, treba mu dosta kvalitetne hrane...) + dovoljno odmora izmeĂ°u dva treninga + faktor vremena( meseci, godine, decenije provedene u redovnom treningu) + bazična suplementacija...i naravno dobro zdravlje kao preduslov svakog napretka...  ;)

Malo korisnih informacija, smernica...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/kratki-saveti-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/zablude-koje-vas-mogu-kotati-uspeha.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Mladost nije izgovor za sve...  ;)


Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #115 poslato: Jul 08, 2016, 09:35:33 posle podne »

da li mogu da se se ostvare rezultati u teretani ako se previse ne pridrzavam neke zdrave ihrane vec samo da izbacim brzu hranu i slatkise s obzirom da imam 13 godin a cuo sam da kada si u pubertetu ostvaruju se bolji reyultati


Hm, sve zavisi šta podrazumevaš pod zdravom ishranom...kakvi su ti treninzi i sl.

Jedan moj članak o zdravoj ishrani, čisto da se informišeš o osnovnim pojmovima  ;)

Šta to beše zdrava ishrana?

Termin zdrava ishrana je toliko potrošen i toliko puta izrečen u najrazličitijem kontekstu da više niko nije siguran šta pojam ZDRAVE ISHRANE znači.
Kada bi sproveli anketu na temu  -  „šta je zdrava ishrana?“; mogli bi da čujemo razne interpretacije - neko bi rekao da to znači jesti samo voće i povrće, neko da je to život bez GMO hrane, neko da je to upotreba samo organski proizvedene hrane, veganizam, itd.

Ako stvari posmatramo „sa aspekta nauke“, zdrava ishrana zapravo ima tri odrednice:

- KVALITET
- RAZNOVRSNOST
- IZBALANSIRANOST


Potrudimo se da preciznije opišemo svaku od ove tri odrednice?!

- KVALITET ISHRANE

Većina nas je svesna značaja pojma kvaliteta u ishrani, koji se pre svega ogleda u pravilnom odabiru namirnica. Namirnice koje imamo na trpezi prosto možemo podeliti:

- na one koje direktno potiču iz prirodnog okruženja ili okruženja koje nalikuje tom idealnom, prirodnom( bez pesticida, „metoda genetskog inženjeringa“, i drugih biotehnoloških procesa za povećanje prinosa, koje direktno menjaju prirodna svojstva namirnice; kao i bez industrijskog zagaĂ°enja…sinonim, organski proizvedene namirnice )

- tu su i namirnice koje samo izgledom i etikecijom liče na prethodno pomenutu grupu. Dakle, to su namirnice na koje se uticalo pomenutim metodama u cilju boljeg prinosa, tj. profita proizvoĂ°ača, uzgajivača i sl., ali na uštrb raznih „štetnih dodataka“, čija hronična konzumacija dokazano dovodi do poremećaja zdravlja, a i nutritivni profil samih namirnica „trpi“.

- industrijski preraĂ°ene namirnice koje se podvrgavaju procesima obrade u kojima drastično gube na svojoj nutritivnoj vrednosti. Da, te namirnice su često boljeg ukusa, što „vara“ naša čula. Previše praznih kalorija iz belog šećera, visokofruktoznog kukuruznog sirupa, trans masti uz dodatak veštačkih boja, aroma, zaslaĂ°ivača i sl.

Da, da, uvek budite svesni toga šta imate na trpezi, da ne ispadne - „pune oči, prazan stomak“. Možda i napunite svoj stomak nekvalitetnim namirnicama, ali vi ćete zapravo biti „gladni“ za svim onim „prirodnim sastojcima“ koji su vam potrebni za pravilno funkcionisanje vašeg organizma!
Kada kažemo prirodni sastojci mislimo pre svega na dragocene vitamine, minerale, mnogobrojne antioksidanse, dijetna vlakna, proteine visoke biološke vrednosti koji nisu denaturisani do te mere da imaju alergogeni potencijal( UHT mleko, npr.), a tu su i zdrave masti poput CLA, omega-3, MCT i sl.

- RAZNOVRSNOST i IZBALANSIRANOST

„U svakoj borbi, svakom ratu, svakom ludilu, na kraju pobeĂ°uje balans“, to se pogotovu odnosi na naše drage vegane, i druge nutritivne krajnosti koje se mogu poistovetiti sa fanatizmom.
Ne tražimo savršenstvo, jer ga nema, sve je povezano, i biljke i životinje i naravno ljudi, lanac ishrane koji je godinama ljudske evolucije savršeno funkcionisao, neki od nas pokušavaju da prekrajaju. Ako je zemlja zagaĂ°ena, zar to zagaĂ°enje ne ide sa biljaka na životinje i posledično na ljude. Zar je meso kojim se „praistorijski čovek lovac“ hranio tako loše? Zar je „čovek lovac“ umirao da dijabetesa, kardio-vaskularnih bolesti, posledica gojaznosti? Ili je „čovek ratar“ sve to doneo „savremenom čoveku“, kome je u prvom planu profit,a ne zdravlje?

Dakle, dovoljno svežeg voća i povrća, mesa, mleka, sira, jaja, jezgrastih plodova, hladno ceĂ°enih ulja( maslinovo, laneno…), integralnih žitarica, mahunarki…DA, i namirnice biljnog i životinjskog porekla u slavu balansa zdravlja i dugovečnosti!

„Nijedna krajnost ne donosi pobedu!“

Ne zaboravimo da čak i namirnice koje nose „etikeciju zdravih“, a unose se u prekomernim količinama, mogu postati problem…“modicus cibi medicus sibi“ ( ko je umeren u jelu sam sebi je najbolji lekar)!

„Razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza“…a  hrana bi trebalo da bude kao lek…zato se potrudimo da barem okvirno ovladamo smernicama oko nutritivnog sastava samih namirnica...i naših potreba za istim…

Ne, to nisu slepe kalorije i brojanje istih, to su prosti i složeni hidrati, vlakna, kompletni i nekompletni proteini, zdrave masti…

Dakle, KVALITET, RAZNOVRSNOST I IZBALANSIRANOST kao tri odrednice zdrave ishrane i našeg zdravlja…jer, ipak…“ono si što jedešâ€śâ€¦

Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #114 poslato: Jul 08, 2016, 09:03:24 posle podne »

da li mogu da se se ostvare rezultati u teretani ako se previse ne pridrzavam neke zdrave ihrane vec samo da izbacim brzu hranu i slatkise s obzirom da imam 13 godin a cuo sam da kada si u pubertetu ostvaruju se bolji reyultati
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.