TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:21:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je ovaj doručak OK?  (Pročitano 11176 puta)
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #18 poslato: Mart 20, 2014, 03:09:36 posle podne »

Dobro, ili ću videti da iskombinujem tu drugu mericu uz neku užinu, kada vreme izmedju 2 merice bude malo duže. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #17 poslato: Mart 20, 2014, 08:11:31 pre podne »

Mnogo je jeftinije i manje kvalitetno naravno :D Izbegavaj svinjetinu,ali ako nemaš šta drugo,neće ti biti ništa strašno od nje.
Vidi,tebi je za sam trening potreban protein.Ne praviš  nikakav razmak od doručka do teretane? I koliko se zadržiš u teretani?

Obično doručkujem pa odmah odem u teretanu, i tamo se zadržim oko sat ipo maksimum, plus mi je teretana blizu, na 5 min od kuce. :)

Ok, znači i svinjetina nije toliko loša. :)

Pazi,možeš uzeti i za doručak i posle treninga.ALi pitanje je da li će ti telo sve iskoristiti. Možeš možda pola merice za doručak i celu posle treninga.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 19, 2014, 11:24:29 posle podne »

Nije, slobodno zamezi, ali ne kozicu i slaninu nego krtinu :D Mozes i sa uvce neki put da preseces uz rakijicu, to je mnogo dobra uzina ;)
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #15 poslato: Mart 19, 2014, 10:59:17 posle podne »

Mnogo je jeftinije i manje kvalitetno naravno :D Izbegavaj svinjetinu,ali ako nemaš šta drugo,neće ti biti ništa strašno od nje.
Vidi,tebi je za sam trening potreban protein.Ne praviš  nikakav razmak od doručka do teretane? I koliko se zadržiš u teretani?

Obično doručkujem pa odmah odem u teretanu, i tamo se zadržim oko sat ipo maksimum, plus mi je teretana blizu, na 5 min od kuce. :)

Ok, znači i svinjetina nije toliko loša. :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Mart 19, 2014, 01:20:59 posle podne »

Pošto mi je više dosadilo da jedem jaja (uglavnom mi je doručak 3 jaja na oko, jogurt, hleb) za doručak otišao sam do zdrave hrane i nakupovao neke stvari koje planiram da jedem za doručak. Inače treniram uglavnom pre podne, najkasnije oko 12h počnem, imam napretka u masi, a hteo bih malo da skinem salo stomaka. Visok sam oko 195, 93 kg.

Videh na mondu članak koji se zove "Djokovićev doručak" pa me je to inspirisalo.


1. Oko 5 velikih kašika ovsenih
2. Oko 350ml mleka (1.5% masti)
3. Mleveni bademi, 3 velike kašike
4. Suncokretove semenke, dodam oko šaku.
5. Bundevine semenke, isto oko šaku.
6. Brusnica, oko 3 šake.
7. Banana cela

E sada me zanima, pošto mi je cilj i dalje da dobijem još malo mase, ne znam da li je ovo dovoljno da se jede za doručak? Ne znam koliko proteina ovde ima ali sumnjam da ima puno? Da li je bolje jesti ovo ili jaja koja imaju poprilično proteina (ali sa obzirom da ih jedem skoro uvek i za doručak i za večeru, dobiću holesterol :D )

Varijanta koju mogu da uradim je da eventualno stavim mericu whey-a u sve gore navedeno?

Molim za savet, pozdrav! :)

Mozes dodati protein za dorucak ali nemoj staviti sve ovo, mnogo je to sastojaka. Menjaj, jedan dan dodaj bademe, drugi dan brusnicu ili sta vec, a izmedju jedi jaja, kao i do sada. Jesi li probao ovsene sa jajima, kao kajganu pripremljeno?

Slazem se i ja za svinsko meso, znamo svi da ima boljih opcija ali ni ono nije lose. Gledaj da su manje masni komadi koje trazis da ti iseku i gotovo.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #13 poslato: Mart 19, 2014, 12:28:10 posle podne »

Svinjski but zavrsi posao, i cesto je na akciji, nece da vas zamasti ne brinite :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2014, 09:01:03 pre podne »

Tnx Bro!!!  :)  :)  :)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #11 poslato: Mart 19, 2014, 08:23:55 pre podne »

Ako Twin sa jednocifrenim bf-om cele godine jede svinjetinu, mozes i ti Nikola  :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2014, 07:39:40 pre podne »

Ja jedem svinjetinu svakog dana,u jednom obroku. Bolji je izbor junetina,piletina ili jagnjetina,ali meni je dostupna pa je zato koristim. Ako drzis unos masti u ostatku dana na normalnom nivou,svinjski odrezak ti nece praviti problem. Ovde podrazumevam cisto mesto.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2014, 10:38:32 posle podne »

Mnogo je jeftinije i manje kvalitetno naravno :D Izbegavaj svinjetinu,ali ako nemaš šta drugo,neće ti biti ništa strašno od nje.
Vidi,tebi je za sam trening potreban protein.Ne praviš  nikakav razmak od doručka do teretane? I koliko se zadržiš u teretani?
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2014, 09:43:44 posle podne »

A ovo oko uzmanja whey uz doručak. Ja obično odmah nakon doručka odem u teretanu i nakon treninga popijem whey + dekstrozu. Da li je ok da u tako kratkom vermenu pijem whey 2 puta? :)

I šta mislite o svinjsokm mesu? Danas nisam bio pri parama da uzimam belo i tražim mesarki od svinjskog buta za 300 dinara, dobio sam toliko da smo se najeli i ja i burazer baš ekstra, bilo jedno 6 šnicli. Mnogooo je jeftinije od piletine i junetine. :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2014, 06:57:07 posle podne »

Kuvana jaja zadrze vise hranljivih materija nego przena, ali naravno to ne znaci da trebas samo kuvana jesti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2014, 04:40:57 posle podne »

Da,da,najbolje je ujutru uz doručak da popiješ jednu mericu.A drugu posle treninga.Kao što ti je TwinSix napisao,odvićićeš se od hleba,samo je pitanje vremena. Sad je pitanje koje količine i tih ovsenih uneseš za doručak i koje količine UH za ručak i večeru...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2014, 02:47:39 posle podne »

Jedna merica uvek ide posle treninga u pwm. A ovu drugu nemoj uz veceru, ili za dorucak uz ovsene sto je najbolja opcija konzumiranja ovsenih,i najukusnija ,po meni  ;)
Jaja menjaj,malo kuvana (jer i ona dosade),a mozes i na teflonu da ih peces. Przenje u ulju je lose. Odvicices se i od hleba,ne brini...  ;)
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2014, 02:42:34 posle podne »

Znači bolje kuvana jaja nego da ih pržim? :)

Generalno hleb ne jedem nešto puno, ali ako ne jedem hleb onda budem gladan nakon sat vremena opet. :D

Da, pretpostavio sam da mi je potreban protein ujutru nakon sna pa sam zato pitao za mišljenje oko ovakvog doručka, koji u sebi pored badema i mleka nema proteina, a i to što ima je smešno. :) Ja bih najviše voleo kada bih imao para pa da svako jutro za doručak cepam belo meso ali jbg. :)

Znači taj obrok bi bio korektan ako bih dodao mericu whey-a? Do sada sam whey pio samo nakon treninga, a od danas, pošto sam kupio novo pakovanje, planiram da počnem da ga pijem 2 puta dnevno. Da li je bolje da stavim tu drugu mericu u ovaj jutarnji obrok, ili uz večeru? :) Inače za ručak uglavnom imam neko meso i krompir i zlatnu mešavinu recimo. :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.