TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:40:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li sam na dobrom putu? Ishrana - trening - suplementi  (Pročitano 3568 puta)
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #10 poslato: Jun 25, 2014, 11:52:26 posle podne »

7-10kg misicne mase :) kako to samo zvuci lako dostupno... Stvarnost je surovo drugacija...

Elem, ja sam pristalica onog cuvenog bulking i cutting... Podebljas ugljene hidrate dok ne dobijes malo mase, pa ih onda smanjis da otopis malo sala, pa o5 povecas hidrate... i sve tako... (Ima par momaka na forumu koji to odlicno rade pa potrazi teme...)

I za jedno par godina - eto 10kg cistih misica :D

p.s. Jos jedna preporuka za MyFitnessPal
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2014, 04:17:20 posle podne »

Meso generalno treba da jedeš raznovrsno. Nemoj toliko povećavati ugljene hidrate,pojačaj sve jednako.
A to računanje potraži na netu,postoje programi koji će ti izračunati u odnosu na tvoje podatke,tvoje stanje.
Možeš i preko MyFitnessPal-a.
Sačuvana
nikola432
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2014, 10:46:07 pre podne »

@Dusan,prve svega hvala na odgovoru.
I ja mislim da mozda nije kolicinski dovoljno, al ne znam sa cim da pojacam ishranu, dal da jedem vise pirinca npr ili sta.
Mozda da ubacim i neko svinjsko meso, sta znam..
 
Sto se tice tune, kakva sam sve s**nja jeo ona je odlicna, tipa kilo kroasana za dorucak, raznorazna punjena mesa itd..
Al tada sam jako brzo dobijao na masi sto je i logicno..

Ako mozes ukratko da mi kazes kako se racuna potreban dnevni unos kalorija.

Pozdrav.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2014, 07:52:04 posle podne »

Ishrana je dobra,ali količinski očigledno mala za tebe :)
Treba da izračunaš koliki treba da ti bude dnevni kalorijski unos ( suficit) da bi znao koliko tačno čega da jedeš.Jer sad da ti neko od nas to kaže,bilo bi čisto nagaĂ°anje.
TakoĂ°e ,treba da izbegavaš tunjevinu,jer nije zdrava :)
Sačuvana
nikola432
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2014, 12:57:42 posle podne »

Pozdrav svima,

I mene zanima da li sam na pravom putu sto se tice ishrane.

E ovako visok sam 186cm tezak 83kg, a cilj mi je da nabacim od 7 do 10 kg vise, naravno ciste misicne mase :D
Treniram 5 puta nedeljno u teretani i jednom nedeljno igram fudbal, ponedeljak-petak, vikend obavezno odmor.

Ishrana u dane treninga sledeca:

Dorucak 8h, oko 100g ovsenih sa 30-40g Whey-a i jednom bananom.
Uzina oko 11-12h tunjevina i 3-5 kuvanih jaja.(nekad tuna bez jaja sa int. kiflom)
Rucak oko 16h- 100g barenog pirinca i oko 250g barenog belog mesa.
Trening oko 18 h
Posle treninga odmah 45g Whey-a i oko 15g deks.
Obrok posle treninga oko 20h- isto 100g barenog pirinca i oko 300g barenog belog mesa, sa salatom, paradajz krastavac.
Vecera oko 22h pola Ella sira stavim u bleder sa vodom i popijem kao jogurt. :D(nekad preskacem veceru, posto sir bas i nije jeftin)

Vikendom jedem kuvano sta keva spremi obavezno na kasiku :D i pocastim se nekad sladoledom npr. :)

Zanima me vase misljenje posto se ovako hranim predhodnih mesec i po dana, a izgubio sam oko 3 kg, doduse izgubio sam stomak najvise, dal da nastavim isto ili da menjam nesto?

Unapred hvala.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #5 poslato: April 14, 2014, 02:33:13 posle podne »

Onda je baš zeznuta situacija :-/ Jer sve zdravo što ti treba bi stvarno trebao da nosiš sa sobom,pa čak i šejkovi koji su ti kao najlakši za pripremu...
A kako i šta treniraš?
« Poslednja izmena: Jun 24, 2014, 07:31:48 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: April 13, 2014, 12:46:11 pre podne »

5 kilograma je sasvim realan cilj i mislim da to mozes ishranom resiti, ne treba ti gejner. O gejneru mozes razmisljati ako tesko nabacujes kilograme, i pored toga sto jedes dosta kolicinski. Imas osnovnu suplementaciju, i uz male korekcije ishrane bice rezultata. Kad smo kod toga, manje vise je nebitno koji ces protein uzeti, nema bitnije razlike medju njima koja ce znaciti tebi kao rekreativcu. Gledaj da ti cenovno odgovara, prati akcije.

Ako vec ne mozes da izbegnes pekaru, gledaj da uzimas integralno pecivo, kiflu, sa npr semenkama, ili projice ( u nekim pekarama prave ih i od heljdinog brasna, a to je dobra varijanta ). Jogurt i mleko, tj mlecni proizvodi uopste neka budu sa manjim procentom masti.

Za uzinu jos mozes jesti kostunjavo voce, lesnik, badem ( sirovi ), orahe, kikiriki pecen, bez soli, pistace, indijski orah, po saku odprilike.
Sačuvana
Lesa.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: April 12, 2014, 07:33:59 posle podne »

Ćao I Dobrodošao :)

Ti nemaš tu puno mase koju treba da nabaciš,tako da će ti biti još lakše da nabaciš kvalitetnu masu.
Kifle,silni jogurti i tako te stvari ti nisu baš od pomoći,pržena jaja takoĂ°e.Em su masna ,em prženjem najviše ubijaš hranljive materije u jajima.
TakoĂ°e,izbegavaj proizvode u konzervama,jer nisu dobri po zdravlje čoveka.
Poenta svega je kvalitetna ishrana.
Da li imaš uslova da promeniš ishranu,tj. koriguješ te sitnice?


Pa to mi je najveci problem sam po zanimanju policajac tacnije saobracajac i non stop sam na terenu tj raskrsnici i nikad ne radim na istom mestu pa se hranim sa onim sta mi je naprisupacnije tj najblize. Izbegavam u pekari da se hranim koliko god je moguce  em sto mi je dosadila ne mogu vise pecivo jesti, kad ima mogucnosti kupujem belo meso, punjeno belo..nosio bih hranu od kuce ali je to ne moguce sad jer trenutno nemam kola, pa nemam gde da stavim hranu.. Onda cu umesto ribe u konzervi da ubacim ovako obicnu ribu posto i kozervi nije zdravo po coveka, to nisam stvarno znao.

Za pocetak sam mislio nekih 5 kga da nabacim znam da cu hteti posle jos 5 kga kako budem napredovao ali idem postepeno polako. :)
« Poslednja izmena: April 12, 2014, 07:36:10 posle podne od strane Lesa. » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #2 poslato: April 12, 2014, 07:14:27 posle podne »

Ćao I Dobrodošao :)

Ti nemaš tu puno mase koju treba da nabaciš,tako da će ti biti još lakše da nabaciš kvalitetnu masu.
Kifle,silni jogurti i tako te stvari ti nisu baš od pomoći,pržena jaja takoĂ°e.Em su masna ,em prženjem najviše ubijaš hranljive materije u jajima.
TakoĂ°e,izbegavaj proizvode u konzervama,jer nisu dobri po zdravlje čoveka.
Poenta svega je kvalitetna ishrana.
Da li imaš uslova da promeniš ishranu,tj. koriguješ te sitnice?
Sačuvana
Lesa.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: April 12, 2014, 06:34:41 posle podne »

Pozdrav svima koliko vas ima. :)

Imam par pitanja sto se tice ishrane treniranja i suplementacije.

Da krenemo od ishrane:

Kad radim pre podne od 6h ustajanje mi je oko pola 4.

Primeri:
1. dorucak oko 4h
- ovsene sa melkom ili jogurtom.
- nekad isprzim uvece pred spavanje belo meso i ujutru ga samo podgrejem i pojedem sa nekom salatom ( rotkvice, sargarepa, krastavci, paradajz itd..)
- 3 skuvana jaja, casu mleka ili jogurta ili umesto toga kiselo mleko ili sir.
- 4 przena jaja.
- nekad i tunjevina u konzervi ali mi bas ujutru i ne prija riba pa izbegavam
posle dorucka popijem omegu 3 http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NF619-Omega-3-6-9.html?keyword=omega+3

sledeci obrok mi je oko 8h nista puno 2 kifle i jogurt

negde oko 12h kuvano jelo, tipa corba neka ili supa, sa pirincem ili pire sa belim mesom ili samo belo meso sa salatom yelena salata ili kupus.

uzina da kazem mi je od 15 do 16h najcesce 2 banane ili banana i jabuka ( sta bi ste jos predlozili )

oko 17 do 18h mi je rucak supa ili nesto corbasto + junetina sa pirincem ili krompir sa salatom.
posle rucka uzimam vitamin http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

posle rucka idem u teretanu i posle teretane bih uzimao http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/SN089-Whey-Isolate.html ovaj protein i koliko bi mi trajao da ga uzimam svaki dan posle treninga i naravno uzimao bih ga isto 1 u toku dana kad ne treniram tj kad su mi dani odmora?

Ili bolje da se opredelim za jeftiniju varijantu tipa ovaj http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html ili http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/DY310-Iso-100.html i da li bi oni mogli iydryati mesec dana da ih pijem svaki dan? Vidim da pise za iso 100% da stanu 20 porcija po 25g ynaci morao bih 2 pakovanja da kupujem ya mesec dana.

Da napomenem cilj mi je sad trenutno masa tj da nabacim nekih 5 kg posto sam visok 175 a teyak 70 kg i imam 23 godine.

Vecera mi je posle treninga 1h 1,5h najkasnije.

- sir i tunjevina u konyervi
- belo meso
- grasak, buranija, pasulj sta god je majka taj dan spremala. Nesto od toga zavisi kako kad.

- Kad radim popodne:

- oko 9,9:30 dorucak kad radim od 12h + omega 3
- drugi obrok od 15h do 16h - belo meso, nekad se hranim i nezdravo pljeskavice, sis cevamp, ili u pekari. a kad sam u mogucnosti biram sto zdraviju hranu.
- uzina oko 18h babana ili jabuka
- trening mi je nekad kad radim popodne rano ujutru od 7h do 8h a nekad i uvece posle posla oko 21h.

Da napomenem da nisam trenirao u teretani to sad planiram od sledeceg meseca da krenem. Iskljucivo sam kuci trenirao kucne vezbe sklekovi trbusnjaci cucnjevi zgibovi itd + trcanje kao zagrevanje nekih 15-20 min. NKoristio sam nekih mesec dana whey ranije ali nista ozb sad planiram bolje da se pozabavim tom tematikom jer cu krenuti u teretanu i planiram neki protein da uzmem ili mi savetujete neki gajner za brze dobijanje mase gledao sam u vasoj prodavnici i ovaj mi je privukao paznju http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN484-Volumass-35-Professional.html
Posto i sadrzi i kreatin u nekom kasnije periodu planiram i kreatin da uzmem ako bi se za ovaj gejner odlucio onda ne bi bi trebalo kreatin da uzimam jer vec ga ima u njemu.

Sto se tice ishrane trudim se vec nedelju dana ovakvim tempom da idem, pa da li valja ili da menjam nesto?
Svaki savet sta ubaciti promeniti izmeniti je dobrodosao od bilo koga. :)


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.