TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:19:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suvise proteina u ishrani  (Pročitano 13752 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Maj 31, 2014, 09:32:39 posle podne »

Kad kazes 60 min. kardia, mogu da kombinujem traku, bajs, vijacu, nordijsko? I ovo sa tegovima 40% od maximuma, to mislis na trening tipa sutiranje, cucanj, pres, iskorak, mrtvo dizanje, pa posle toga kardio?Da li i stomak da radim kruzno?
Bilo koji kardio samo intezitet da bude do 70% od maksimalnog srcanog ritma(ukoliko imas pulsmetar da pratis to).Kruzni trening radis po stanicama vezbi i onda pravis pauzu oko 3min i na kraju svakog kruga mozes raditi i vezbe na stomak.Kada odradis 3 ili 4 ili 5 krugova(zavisno od tvojih mogucnosti ) onda radis kardio trening.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Maj 31, 2014, 09:13:24 posle podne »

Trening sa opterecenjem i kardio trening traju oko 2h .Sto se tice kruznog treninga i bojazni od preterane hipertrofije ,nema potrebe da se plasis,jer kada nivo masti spustis na nizi nivo videces da ti obimi nisu veliki.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #14 poslato: Maj 31, 2014, 03:15:14 posle podne »

Marko mozes li da mi das predlog nekog kruznog treninga? Danas sam odradila onaj tvoj sutiranje naizmenicno, cucanj, pres, prednji cucanj, iskorak i penjanje na klupu. Posle toga malo femorisa i tri vezbe za stomak i preskakala vijacu. Ne znam da li mi je prava stvar da radim to sutiranje i pres sa jednom nogom, mislim da ce mi to dodatno nabudziti noge, a to bas ne bih. Cucanj sam radila sa 20kg po 15 pon, iskorake setnja sa bucicama od 7kg. Ja sam u poslednje vreme uglavnom radila vezbe bez opterecenja ili sa malim opt, veci br ponavljanja i u brzem ritmu ili neke pliometrijske tipa skokovi, naskoci na steper... Ovim danima kad kazes kardio 60 min, trening ce mi trajati skoro dva sata?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2014, 07:46:58 pre podne »

Samo se tripujes da si debela.  ;)
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #12 poslato: Maj 30, 2014, 06:46:17 pre podne »

Nadam se da ne smaram. Okacicu par slika cisto da vidis o cemu govorim. Prve dve slike su nove, a ostale su od proslog leta sa 4kg manje, mada meni izgleda kao da je vise kila, zapravo ovo sad mi izgleda suvise masivno, da ne kazem debelo.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #11 poslato: Maj 29, 2014, 11:32:25 posle podne »

Kad kazes 60 min. kardia, mogu da kombinujem traku, bajs, vijacu, nordijsko? I ovo sa tegovima 40% od maximuma, to mislis na trening tipa sutiranje, cucanj, pres, iskorak, mrtvo dizanje, pa posle toga kardio?Da li i stomak da radim kruzno?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Maj 29, 2014, 09:16:16 posle podne »

Veoma je bitno da se bolje organizujes,isplaniras treninge i ishranu i rezultati ce veoma brzo biti vidljivi.I najbitnija stvar je kontinuitet u svemu.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2014, 10:50:57 posle podne »

Hvala na savetu, pokusacu da se malo bolje organizujem sa treningom, dosta radim ad hoc, improvizujem, radim opusteno ono sto mi se radi, bez sistema, dugo sam bila u rezimu, ali zadnjih godina sam se opustila, mada formaa mi uopste nije losa, samo sto je pocela da mi smeta malo ta nabudzenost. Imam i malo dete koje nosam stalno i to je cini mi se dodatno uticalo da mi ruke i ramena budu stalno u tenziji.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2014, 10:11:03 posle podne »

Pokusaj da radis 4 treninga nedeljno sa opterecenjem kruzni trening 40% od 1RM i nakon toga kardio trening 4 puta (2x po 60 min ,65% 0d max srcanog ritma,1x 40 min 75% od max hr I 1x 25 min 85% od max hr.).Bitno je da kroz trening i ishranu pravis kalorijski deficit oko 500cal dnevno.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2014, 10:42:06 posle podne »

Pocecu od sutra da stavljam te kalorije na papir da bih imala bolji uvid. Sto se plana treninga tice, to mi je tesko da dam sablon, vezbam skoro svaki dan ili bar svaki dan uradim ponesto iako mozda ponekad nije ceo trening, recimo da dosta vremena provodim u teretani pa kad sam tu npr neki dan uradim samo stomak i vijacu. generalno trening mi ne traje duze od sat vremena, jednom do dva puta ned idem na kardio box po sat i po, i to mi se primilo, posle tri treninga biceps i ramena se naglasili, sve mi postaje tesko da "nosim" gornji deo, jer stalno osecam tenziju, ako me razumes. Treninge u teretani uglavnom radim kruzno, pritom za gornji deo izbegavam maximalno da radim na spravama, niti radim klasicne bilderske vezbe sa opterecenjem, sve radim sa tegovima od 1, 2 kg ili sipkom, za noge i gluteus mogu da radim sa malo jacim kilazama zbog oblika, ali to mozda uradim 1 nedeljno , ostalim danima uglavnom radim pojacanim intenzitetom, veci broj ponavljanja, bez velikog opterecenja i u krug, izmedju vezbi stepujem ili preskacem vijacu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2014, 10:24:01 posle podne »

Svaki trening ima svoj intezitet,obim,ucestalost i moras dati svoj plan treninga kako bi neko mogao da ti da adekvatan savet.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2014, 10:21:51 posle podne »

Sve te namirnice imaju svoju kalorijsku vrednost.Okvirno ukoliko budes oko 1400 cal dnevno bices u deficitu i kroz dobar trening i prilagodjen tebi mozes resiti svoj problem.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2014, 10:17:49 posle podne »

pa ne radim sa velikim tezinama za gornji deo, ali dugo sam vec u teretani i sve sto uradim brzo se prima. Ja bih sad da mi sve bude tanje, ali ne znam kako to da izvedem. I ako radim aerobno, preskacem vijacu, radim bez opterecenja i veci broj ponavljanja, opet sam velika, odnosno masivna.
Sačuvana
ivaliki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2014, 10:14:45 posle podne »

Verovatno bi trebalo manje da jedem, ali gladna sam. Nekad u stvari ovo ujutru pojedem 1 celo jaje i dva belanca, pa onda posle ovog proteina i pre rucka pojedem neku vocku, nekad za rucak ispecem vise od 200g mesa pa ga jedem posle opet kad sam gladna.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2014, 10:14:20 posle podne »

Generalno,ne treba ti vise od 1,5g po kg telesne tezine.Tvoj problem moze da se resi tako sto ces izbegavati treninge hipertrofije I snage gornjih delova tela.Ishrana treba da bude u deficitu kalorijskom.Mogla bi da napises kako ti izgleda trening I da izracunas ukupan kalorijski unos u toku dana?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.