TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:12:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Za ironman-a, sry na spamu  (Pročitano 2264 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2014, 09:22:40 pre podne »

Kao sto si sada i sam pisao nisi mnogo citao po forumu,moram napisati nesto u vezi ovoga.
Niko iz PS tima ne daje savete napamet,narocito ne lekari iz pomenutog tima.Kada neko potrazi pomoc ono sto ja pa i vecina iz tima traze o nekome je vrednost bazalnog metabolizma,da li je skoro radio biohemijske analize ,ja licno sve upucujem da odrade kompletna testiranja funkcionalne dijagnostike pa tek na osnovu toga da im damo konkretnu pomoc.Moja licna preporuka rekreativcima je da ishrana bude raznovrsna 50% UH 35% P 15% M,izbegavanje keto i ostalih restriktivnih dijeta,do 2g proteina po kg itd...Licno podrzavam sve gde postoji naucno i lekarsko misljenje ,jedino sto ne podrzavam je mesanje pojmova fiziologije i fiziologije sporta je to su dva razlicita procesa.
Sačuvana
PANSPORT UREDNIK
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2014, 07:31:38 pre podne »

Stručne komentare ću prepustiti saradnicima, a ja ću se pobrinuti da se kvar u vezi sa privatnim porukama otkloni u što kraćem roku. Hvala što posećuješ Pansport forum.
Sačuvana
nikolallb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2014, 03:04:09 pre podne »

Imam par problema sa ovim forumom, nisam uspeo da posaljem privatnu poruku iz razloga sto ne mogu da vidim onu sliku sa kodom, niti mogu da ga cujem. Aj da ne duzim, izvinite na ovoj temi posto je relativno nebitna. Ovo bih sve poslao u privatnoj poruci da sam mogao.
Hteo bih samo da je vidi Iron man, koji mi je prvi odgovorio na moj post "iskustvo s nutricionistom".

Nasao sam neku temu o Tunjevini  ;D  i mnogo mi se svidelo sta sam imao da procitam. I Iron man, i jedan covek kome je avatar covek koji prevrce gumu (verovatno je to on) su napisali kako imaju po 95 i 120 kila i jedu  4 jaja, 300 g mesa otprilike.

I to je bila svrha i moje teme, ja sam potpuno besplatno zeleo da podelim nesto sto sam ja platio,  to mi je rekao i jedan decko kako ga je zacudilo, a zeleo sam da kazem kako nikada nisam puno jeo, kako ni sada posle nutricioniste nemam neku enormnu ishranu,  ukazao sam paznju na gomilu malih stvari, na prvom mestu je i raznovrsnost, i kako imam rezultate, bar u svom krugu drustva, jer sam rekreativac.

Cela prica oko ovog sporta je mnogo skrenula s puta, i mislim da ljudi koji jedu ogromne kolicine hrane, mislim da su jednostavno jednom sa tim poceli, vremenom dobili rezultate, i sada se plase da ako to prepolove da ce i oni da se prepolove. A sto je rekao Iron man jednom decku,  isti rezultat ces imati i sa 4 jaja umesto sa 10, samo sto toga nisi svestan.

I iz tog razloga sam pozvao doktore koji po ovom forumu pisu klincima  koji navedu da imaju vec 3 obroka  mesa i pirinca, koji kazu tim klincima: "hm, pa obrok 4 ti nije bogat proteinima i hidratima, ubaci i tu mesa i pirinca"    ???

Neko ce reci "ne znas ti nista o ovom sportu", ja znam da ima najvise nas rekreativaca, obicnih ljudi koji zele samo malo da poprave izlged, i kad bi shvatili da ne moraju toliko da komplikuju zivot sebi lakse bi do tog cilja i stigli.

Meni je nutricionista pomogao, toplo ga preporucujem svima koji po ovom forumu traze od doktora da im izmisle ishranu a da pritom ne znaju ni kako vi izgledate a kamoli kakva vam je krvna slika, hormoni itd....i eto mozda neko iz mog posta izvuce nesto korisno, ja cu biti srecan.

A posto nisam cesljao ovaj forum i nisam konstantan clan,  ovo mi je druga tema,  nisam znao nista o Iron manu i kada sam procitao ovo u temi "tunjevina" morao sam da mu kazem  da je bas to bio smisao i moje teme, i mnogo mi se svidelo kako je napisao par recenica o toj opterecenosti ljudi koji samo izazivaju bolesti jednog dana svojim navikama i nista vise. Svaka cast za nacin razmisljanja!  ;)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.