TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 10:24:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pocetnik, pitanja u vezi ishrane i treninga  (Pročitano 2250 puta)
migdzow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2014, 01:51:19 posle podne »

hvala na pomoci. bicu slobodan da ovde iznesem svoje rezultate. i mozda si u pravu za trcanje, previse se forsiram, danas pauza sa tim, samo tegici :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2014, 11:45:52 pre podne »

nemoj trčati maratone sa tom kilažom, sjebaćeš zglobove. Trčanje ti sada više odnosi nego što ti može doneti.. To što te boli sve živo nije zato što tako mora, već zato što si krenuo naglo i preterano, možeš se povrediti. Ja sam pre nekih 5-6 godina isto imao neke fiks ideje da je mršavljenje=trčanje, pa sam posle godina neaktivnosti počeo kao retard da trčim svako jutro na max obrtaja. Završio sam sa nekom ludom aritmijom i holterom, preskakanje srca je bilo toliko zajebano da sam mislio to je to... Nema ništa naglo...

Ne treba ti 5 obroka dnevno pod obavezno. Ako ti je puno, jedi 3-4 puta dnevno, ali spakuj sve ono što si planirao u makro i kalorijskom unosu.

Jedi nenormalne količine povrće sad kad mu je sezona, tako ćeš dobiti preko potrebna vlakna da ustališ odlazak u wc...

Hrani se RAZNOVRSNO, ne postoji nikakva magična moć u pilećem belom i tunjevini koja će od tebe napraviti nešto neverovatno u odnosu da jedeš ostale vrste namirnica.

POslednja stvar: nema dijete bez merenja namirnica. Sve u gram. To je jedini način da znaš kad si preterao...

Pozdrav
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2014, 11:34:09 pre podne »

Jednolicnost je uobicajena kod ovakavog nacina ishrane. Ja 3 godine jedem iste namirnice. Svakog dana u isto vreme.
Sačuvana
migdzow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2014, 11:00:04 pre podne »

da li mi nesto fali, manjka u vezi ovakve ishrane? posto je ovakva ishrana uglavnom jednolicna. bar meni se desi da imam 3 dana potpuno istih obroka.
Sačuvana
migdzow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2014, 02:45:52 pre podne »

e ovako. pre nekih 10ak dana sam konacno odlucio da povedem racuna o svom telu. do sad sam brigu o telu dosta zapustio. naime imam 26 godina visok sam 180cm i tezak 95kg. nisam cesto u toku dosadasnjeg zivota bio fizicki aktivan, mada mi posao nije statican i vezan za fotelju, ipak to nije bilo dovoljno s obzirom da i rekreativno sam retko bio na fudbalu ili slicno. kako bi sve karte bile na stolu, obraca vam se gejmer :)
poslednjih 10 dana , svaki drugi dan idem na trcanje, u proseku istrcim 5km, prehodam 3km, jer ne mogu da izdrzim da trcim sve vreme, ali polako dobijam kondiciju. danas kad sam bio iz cuga sam istrcao 2,5km za razliku od prvog puta kada sam jedva 1km uspeo. takodje gledam da svakog dana radim sklekove i vezbe sa bucicama bar jednom dnevno u toku 3 serije - citaj 10 dana sve me zivo boli, ali kontam da tako treba :)
tih 10 dana ishrana mi se bazira na sledecem: belo meso sa mesanim smrznutim povrcem pripremljeno na teflonu, samo malo vode i nista ulja. tunjevina sa paradajz + krastavac, eventualno sardina. riba (oslic ili skusa najcesce) pripremljeno u vatrostalnoj takodje bez ulja sa krompir salatom. hleb sam potpuno izbacio, gledam ga ko otrov kao i alkohol i dzeju :) tokom dana jabuka ( 1 najcesce nisam fan stvarno), malo sezonskog voca tresnje, jagode i pomorandze ili banane.
moje prvo konkretno pitanje je sta mi fali u mojoj ishrani? otprilike sam vam dao sav moj meni tokom ovih 10 dana, i nije bilo nekih pomaka, skinuo sam 2 kg max, ista rupa na kaisu, nista spec mi se ni izgled nije promenio. bilo bi lepo kad bi neko hteo da mi da neki plan.
drugo, ne mogu nikako da se uskladim sa preporukom od 4-5 obroka dnevno. 2 obroka i to je to. obrokom smatram ribu ili meso koje jedem, vocke uzimam poprilicno random u toku dana. da li je zaista toliko bitno za rezultat da jedem cesce?
trece, velicina mojih obroka je mizerna. pre sam voleo da klopam dooosta, ali sad kad jedem belo meso, porcija je oko 150g-200g + 150g povrca. takodje pojedem jednu konzervu tune sa jednim paradajzem ili krastavcem i to je to. i to , samo u 2 obroka dnevno.
da se razumemo, mozda vam zvuci kao da se izgladnjujem, ali mi celicna volja koju sad imam ublazava glad tokom dana poprilicno dobro, tako da i nisam preterano gladan u toku dana.
cetvrto, imam jaaaako spor metabolizam, koren mog problema, razvijen zajedno sa skillom za igrice. od kako se ovako hranim idem jednom u 3 dana na duze u wc, sto svakako smatram da nije dobro, ali sta ja tu mogu.
i peto od danas pocinjem sa dyma burn-om, s obzirom da mi je primarni cilj da se dovedem do vitke figure , pretpostavljam da ce mi pomoci. posto je to suplement, bilo bi dobro da mi kazete kako najbolje da se hranim, i da ne ostetim srce svojom preteranom zeljom  za idealnom kilazom.

izvinite zbog ovakvog opsirnog izlaganja mog problema, ali kontam sto detaljnije objasnim svoju situaciju, laske i bolje cete mi pomoci. unapred zahvalan!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 18 upita.