TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:08:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc, povecanje mase.  (Pročitano 4896 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Februar 17, 2015, 12:05:04 pre podne »

Hvala, bolje vas nasao :)...nisam mislio da ce iko tako brzo odgovoriti posto je tema vez zastarela, pa nisam ni proveravao :S
Trenutna kilaza je 74kg uz to da je mnogo manje misicne mase :D Nisam bas imao vremena da jedem vise od 2-maximum 3 obroka dnevno, niti za treninge tako da sam dosta spao.
Zbog toga sada i razmisljam da uzmem gejner neki kao zamenu bar jednog obroka dok sam na poslu jer radim u proseku 10-12 sati a pauzu imam samo jednu od 20 minuta...kapiram da mi je jedan obrok tu malo a za drugi bas nemam vremena.


Uvek nešto hrane možeš poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži( moraćeš da se snalaziš)...smatram da gejner zbog "bogatstva" prostim hidratima neće doneti željeni napredak( prosti hidrati ne mogu baš "održati stabilne nivoe šećera u krvi")...ipak su pored adekvatnog unosa proteina i ( zdravih ) masti neophodni složeni hidrati( stabilni nivoi energije, duži osećaj sitosti)...

Preporuka za detaljno čitanje vezano za ishranu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

I ne zaboravi...kvalitetan čvrst obrok nema zamenu...razumem da je posao prioritet, ipak se sve vrti oko novca, ali ne očekuj mnogo, ako "ovoj priči nisi maximalno posvećen"(  24/7 )...budimo realni...
« Poslednja izmena: Februar 17, 2015, 01:49:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2015, 02:32:37 posle podne »

Ako već nemaš vremena za čvrst obrok onda je gejner dobra opcija :)
Sačuvana
Goxbre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2015, 01:43:00 posle podne »

Hvala, bolje vas nasao :)...nisam mislio da ce iko tako brzo odgovoriti posto je tema vez zastarela, pa nisam ni proveravao :S
Trenutna kilaza je 74kg uz to da je mnogo manje misicne mase :D Nisam bas imao vremena da jedem vise od 2-maximum 3 obroka dnevno, niti za treninge tako da sam dosta spao.
Zbog toga sada i razmisljam da uzmem gejner neki kao zamenu bar jednog obroka dok sam na poslu jer radim u proseku 10-12 sati a pauzu imam samo jednu od 20 minuta...kapiram da mi je jedan obrok tu malo a za drugi bas nemam vremena.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2015, 06:06:41 posle podne »

Dobro nam došao nazad. :)

Ima li nekih promena u kilaži? Planiraj da ti ostane dovoljno novca i za ishranu. Zapravo, bolje planiraj dobru ishranu, pa vidi koliko ti novca ostaje za suplemente.
Sačuvana
Goxbre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2015, 03:50:53 posle podne »

Pozdrav, nije me dugo bilo.
Nazalost nakon sto smo pricali o svemu ovome, skolarina a i povecan obim posla sprecili su me i u treniranju, a i u nabavci suplemenata...
Napokon sam stao na noge i planiram ponovo da pocnem intezivno da treniram, a sada sam vec pri nekoj lovi koju mogu da odvojim za suplemente.
Pitanje mi je trenutno, jel su jos uvek ovi preporuceni najbolji ili su izasli neki drugi koje bi bilo bolje uzete? Uzeo bih i gejner, protein i BCAA. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Jun 21, 2014, 12:47:19 posle podne »

Rekoh ja da nam je BMR skoro isti,  :)  , meni je oko 1800 kCal, samo sto ja trenutno radim u kancelariji pa mi TDEE nije toliki. Sta da ti kazem, to ti je sto ti je...4ooo kcal dnevno treba ugurati u sebe, zato sve sto smo napisali plus gejner u full dozama. A posto si bas u deficitu, mozda da probas i Get Big Quick formulu sa Univerzalovim Gain Fast-om, napravis i drzis u frizideru pa rasporedis u toku dana. Ja kada sam pocinjao sa treninzima imao sam slican problem i to mi je jedino pomoglo. Ali mi je drago sto te nije mrzelo da pronadjes na netu kalkulatore.
Sačuvana
Goxbre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2014, 05:00:17 posle podne »

Boze dragi, BMR 1908, TDEE 3625..."ako zelite da povecate masu dodajte 500kCal zrdave hrane preko svog TDEE"...:D
Znaci negde oko 4125 kCal dnevno, nesto mi ovo i ne zvuci dobro...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2014, 06:43:23 pre podne »

Imas na net-u kalkulatore u kojima unosis pol, starost, kilazu, visinu , i onda ti on izracuna. BMR predstavlja broj kalorija koji je potreban tvom telu da bi u stanju totalnog mirovanja, na sobnoj temperaturi, tvoje telo funkcionisalo normalno i da ne gubis  kilazu. A imas i druge kalkulatore u koje unosis i stepen fizickih aktivnosti na dnevnom/nedeljnom nivou, pa ti izracuna koliko bi trebao kalorija da uneses dnevno.
Sačuvana
Goxbre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2014, 03:31:37 posle podne »

@ Twinsix
U hvala, od sledece plate cu vrv uzeti nesto od toga :D Razani hleb je jako gadan, danas sam probao :D
Btw kako se racuna BMR?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Jun 19, 2014, 06:26:59 pre podne »

Ne bi trebao whey vidis da ima ogromne kalorijske potrebe, fizicki posao plus treninzi, kilaza mu pada, jak metabolizam. Ocigledno je u kalorijskom deficitu, bilo bi zanimljivo kada bi mu neko izracunao BMR. Zato sam mu preporucio gejner.
@ Goxbre
Iz Pansport-ove ponude su po meni dobri:
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/NU1093-Mass-Fusion.html
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN071-Volumass-35.html
Ako pravis neke jace doze, mozes npr. polovinu popiti odmah,ostatak ostaviti u frizideru pa uzeti odmah posle treninga.
Ako se odlucis za neki pitaj ako te nesto zanima oko upotrebe. ;)
Sačuvana
Goxbre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2014, 03:16:51 posle podne »

Potrudicu se oko toga, hvala na savetu ^^
Btw neke preporuke za gejner? Nikada nisam uzimao nista od suplemenata, cisto informacija o tome koji je dobar, da znam na sta da se opredelim.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2014, 06:33:38 pre podne »

Pozz.
Obzirom na to da imas jak metabolizam, da tesko dobijas kilograme a zelis da naguras 10-15kg, trebaces da se potrudis oko povecanog unosa kalorija. Po meni licno, trebalo bi iz sto zdravijih namirnica.
Umesto dorucka u pekari spremi vece pred spavanje za dorucak sendvice sa integralnim hlebom, i u njemu tuna ili meso (ne preradjevine), posto rano pocinjes sa poslom ovo bi mogao da jedes i na putu do posla ili kako ti odgovara.
Na poslu mozes jesti tunu, umesto belog hleba ubaci razani, tonus, integralni, mozes dodati i jogurt uz sve to. Mozes uzeti i piletinu sa rostilja ukoliko imas to dostupno u blizini.
Za rucak unosi proteine iz mesa ili jaja, hidrate iz krompira, pirinca, int. hleba, ovsenih ili sl. i to je uvek bolje od belog hleba, i gomilu salate.
Posle treninga su ti uz meso obavezni UH iz pirinca, krompira ili ovsenih.
Ubaci jos jedan obrok pred spavanje, nemasni sir sa kostunjavim vocem, mozes meso uz salatu, mozes obrani jogurt ili mleko.
Uopste trebap bi da povecas unos kostunjavog voca jer je ono jako kaloricno, a tebi fali kalorija.
Obzirom na to da ti ocigledno fale kalorije, mogao bi uzeti i jedan gejner i jednu dozu ujutru odmah po ustajanju sa mlekom da uneses.
Ja sam po ''dimenzijama'' skoro kao ti, meni je bmr 18oo kcal, a obzirom da se uz treninge bavis fizickim poslom, sigurno bi za nabacivanje mase koje ti zelis treba unositi bar 3000 kalorija dnevno, ako ne i vise. A to nije lako i msm da bi ti gejner tu pomogao.
Sačuvana
Goxbre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2014, 12:16:28 pre podne »

Pozdrav, imam problema sa nabacivanjem mase, pa bi mi dobro doslo par saveta.
Ovako: 22godine, 76kg/178 visina.
Totalni sam stranac sto se tice dobre ishrane, a vodim dosta aktivan zivot, uz to imam malo jacu kiselinu u zeludcu od prosecne.
Radim fizicki posao, prva smena uvek- od 6h do 15h avg, tako da dorucak mi je trash, vecinom po nekim pekarama ili neka samoposluga, sto bi se reklo cisto da prezivim.
Po dolasku kuci, neki klasican porodicni rucak, zatim tek vecera oko 21-22h i to bi mi bila doskorasnja ishrana.
Pre 10-ak dana resio sam da malo poradim na sebi, poceo sam sa uvodjenjem nekih izmena:
Na poslu za dorucak izmedju 7-9h umesto pekare uzmem konzervu tunjevine i pola hleba,
Kuci za rucak tezim ka tome da ubacim sto vise nekog mesa uz klasican rucak, ili spremim sebi kajganu - 2 cela jaja + feta sir + neko meso, uglavnom piletina + salata (krastavac, cvekla, kupus- zavisi cime trenutno raspolazem) + jogurt.
Posle toga odmorim par sati i odem na trening sa tegovima oko 19:30 do 21-21:30.
U povratku kuci, veceram piletinu ili sir neki + jogurt, nekad neko voce...
Inace sam uvek unosio vecu kolicinu hrane zbog pomenutog problema sa kiselinom, ali u poslednje vreme gubim apetit.
Za ovo kratko vreme koliko treniram definicija se pojavljuje, ali za nedelju dana spao sam sa 79 na 76 kg, tako da je jasno da moram da poradim na ishrani :D
Svestan sam da je sve to jako ocajno ali cilj mi je da dodjem bar do 85-90kg, pa ostaje pitanje, ima li nekog madjionicara medju vama da mi kaze kako to da izvedem? :D Sta sve da ubacim u plan ishrane, da uzmem neki protein ili sta god bi moglo da upali...
Hvala na posvecenom vremenu ^^
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 17 upita.